Krepšinis
© Corbis/Scanpix
Didžiausias Lietuvoje lauko vaizdo ekranas, kuriame galima stebėti kerpšinio transliacijas, buvo įrengtas Vilniuje, prie Baltojo tilto. Telekomunikacijų bendrovės „Omnitel“, kurios pastangomis ir buvo įrengta „Sirgalių zona“, viceprezidentas komercijai Remigijus Štaras tikėjosi, kad „kvėpuoti varžybų atmosfera“ susirinks dešimtys, galbūt net šimtas tūkstančių sirgalių.

Tačiau ir pirmą, ir antrą čempionato dieną „Sirgalių zona“ buvo apytuštė.

Be alaus sirgti negalime?!

Šeštadienį „Sirgalių zonoje“ vienas vyriausių lietuvių kovą su turkais stebėjusių krepšinio aistruolių buvo 54 metų Vilniaus Žaliųjų ežerų skenduolių gelbėjimo stoties naras gelbėtojas Jonas Slavinskas. Jis L.T. aiškino, kad krepšinio šalies piliečių pasyvumą lėmė draudimas viešose erdvėse vykstančiuose renginiuose vartoti alkoholinius gėrimus.

„Mes galime sirgti, kai alaus yra. Normalus žmogus galėtų ateiti 50 gramų išgėręs prieš tai“, – priekaištavo tautiečiams iš Fabijoniškių autobusu atvykęs vyras.

Ukraina palaiko lietuvius

Sirgti už mūsiškius prie Baltojo tilto atėjo ir Lietuvoje viešintys ukrainiečiai. Jie neabejojo Lietuvos pergale.

„Į Lietuvą atvažiavome, už jus ir sirgsime“, – entuziastingai pareiškė svečias, kuris neabejojo, kad Lietuvos krepšininkai pasirodys geriausiai.

Sėkmingą rungtynių baigtį prognozavo ir Lietuvos jaunių krepšinio rinktinės kapitonas Martynas Gecevičius. „Turkai žaidžia be žvaigždžių“, – tai, jaunojo krepšininko manymu, turėjo lemti jų vyresniųjų brolių pergalę.

Tačiau daugelis sirgalių į veiksmą ekrane reagavo pasyvokai. Jonas Radzevičius, kurio juokeliai tapo pertraukėlių tarp kėlinių akcentu, lietaus nukankintą publiką lygino su „pensininkų suvažiavimu“.

Kaltino Sireiką

Nuaidėjus finaliniam švilpukui ir galutinai paaiškėjus, kad lietuviai pralaimėjo, daugelis nevaržomai liejo pyktį. Krepšinio mėgėjas Mindaugas susuko ir stipriai rankoje suspaudė prieš kurį laiką ore plevėsavusią medžiaginę vėliavėlę.

„Labai blogai vertinu žaidimą. Sireika blogai vadovauja komandai. Nelogiškai žaidžia, nėra derinių“, – traukdamas namo piktai Lietuvos rinktinės žaidimą įvertino „Žalgirio“ marškinėlius dėvintis vaikinas ir jo akyse pasirodė ašaros.

Dar viena nesėkminga diena

„Lietuva–Graikija. O gal pasiseks“, – antrąją čempionato dieną galvojo prie Baltojo tilto susirinkę apie tūkstantis žmonių.

Transliacijos metu „Sirgalių zonoje“ garsių skandavimų ir aplodismentų netrūko. „Mes laimėsim“, „Lietuva, Lietuva“, – vis dažniau pasigirsdavo šauksmas.

Per gražiausias ir širdžiai mieliausias rungtynių akimirkas sirgaliai stovėjo, kamuolį iškovojus priešininkų komandai – svaidė keiksmus ir prakeiksmus. Jei varžybų rezultatus būtų lėmusi sirgalių energija, būtume neabejotinai laimėję, bet – deja.

„Po tokių rungtynių emocijų nėra. Labai prastos varžybos. Tiesiog tragiškos. Jeigu taip žais toliau, tikrai toli nenukeliaus“, – neiškentęs išbėrė Tadas Armonavičius.

„Keli taškai teskyrė. Tikėjausi, kad laimės bent jau antras varžybas“, – kiek nuolaidesnė Lietuvos komandai buvo Skaistė Giedraitytė. Tačiau ši nesėkmė nepalaužė lietuvių.

Šį kartą verkiančiųjų nebuvo. Sirgalių veiduose spindėjo optimizmo kibirkštėlės – „dar laukia kitos rungtynės“...

Kurortinio ritmo krepšinis nesugriovė

Tai, kad vyksta krepšinio čempionatas ir žūtbūtinėse kovose dalyvauja lietuviai, Palangoje sunkiai buvo galima pajusti.

Šeštadienį per rungtynes su turkais pusnuogiai poilsiautojai „šniūrais“ plaukė Basanavičiaus gatve, paplūdimio smėlis buvo nuklotas beaistriais kūnais.

Gatvėse – jokios krepšinio karštinės. Vos vienas kitas baras skelbė apie krepšinio transliacijas dideliame ekrane ir apie čempionato proga atpigintą alų. Jei nežinotum, gali ir pražiopsoti.

Palangoje bene vienintelis restoranas „Rolando vila“ per spaudą paskelbė, kad atidaro sporto klubą krepšinio aistruoliams. Kitose vietose krepšinio mėgėjai dairėsi į didesnes erdves turinčius restoranus ir barus.

Nemažai aistruolių rinkosi Palangos „Kupetos“ klube, „Paršelio rojuje“ bei „Titanike“ Šventojoje. Matyt, kiekvienas sirgalius surado savo ekraną, bet tai įgyvendino tik vadovaudamasis savo uosle.

Beje, kai kurių kavinių vadovai pajuto galimo pelno skonį ir suskubo apmokestinti į barus atėjusius krepšinio pažiūrėti aistruolius. Pavyzdžiui, „Titanike“ krepšinį žiūrėję sirgaliai turėjo suploti po penkis litus.

Kadangi Lietuvos rinktinė žaidė dieną, iškart po transliacijų barai ištuštėjo, sirgaliai užpildė neužimtus smėlio lopinėlius prie jūros.

Seime girdėjosi atodūsiai

Pirmosios rungtynės, kurias čempionate žaidė lietuviai, vyko šeštadienį. Kadangi daugelyje įstaigų tuo metu vyko darbas – buvo atidirbama už laisvą dieną per Žolinę, L.T. pasidomėjo, kaip tarnautojai mėgino suktis iš padėties ir ar krepšinio metu apskritai vyko darbas.

„Aš krepšinio nežiūriu ir namuose, tad man dirbti nesunku, – juokėsi Seimo ryšių su visuomene specialistė. – Tačiau besikamuojančių jaunų žmonių Seime tikrai mačiau. Rūmai remontuojami, pasižiūrėti rungtynių nėra kur, o savų televizorių tikrai niekas nesitempė“.

Televizorių gal ir nesitempė, bet skambinant į įvairius Seimo skyrius susidarė įspūdis, kad vyrai ten lyg iššluoti. Tylėjo praktiškai visų komitetų sekretoriatų telefonai, neatsiliepė ir įvairių Seimo departamentų tarnautojai.

Darbo vietoje rastas Seimo priimamojo vyriausiasis specialistas Petras Marudinas tik atsiduso: „Neturiu laiko net pagalvoti apie rungtynes – tenka dirbti“. Interesantams juk neįsakysi nesikreipti.

Kolegai iš Seimo antrino Vyriausybės Ekonominės analizės departamento direktorės patarėjas Nerijus Genys: „Skaudu, bet ką padarysi. Belieka pavydėti tiems, kurie šiuo metu atostogauja“.

Per rungtynes darbo vietoje buvo ir abu Vyriausybės kanclerio pavaduotojai, šiuo metu dirbantys be viršininko. Anot Kanceliarijos sekretorės, darbo tiek, kad jiems, ko gera, „ne iki rungtynių“.

Beje, Vyriausybėje darbo vietose pavyko rasti daugiau vyrų nei Seime. Visi jie tvirtino, kad jei būtų laisva diena, rungtynes tikrai žiūrėtų tiesiogiai, o nesančius kolegas dengė: „Atostogauja“.

Nedažnai sulaukdavome atsako skambindami ir ministerijų tarnautojams. Čia darbuotojai sukosi kaip išmanydami – kas po ministeriją vaikščiojo su ausinukais, kas rezultatus vis tikrinosi internete ir laukė nesulaukė vakaro, kada galės pasižiūrėti bent rungtynių įrašą.

Tuo tarpu skambinant į Vilniaus savivaldybę darbo vietoje jau į rungtynių pabaigą nepavyko rasti nė vieno vyriškos lyties atstovo. Tokia pati tyla mus pasitiko ir „Sodroje“. Net kilo įtarimas, kad įstaiga nedirba.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Laisvalaikio veikla lietuviui atnešė milijonus: atskleidė sėkmės formulę (20)

Vienas iš „ Vinted “ įkūrėjų Justas Janauskas , atsimindamas studijų laikus Vilniaus...

Sutemus į "Karklę" sugūžėjo minios: konfiskuoja ir alkoholį, ir narkotikus papildyta 23:40 (48)

Penktadienio vidurdienį duris atvėrusio festivalio „ Karklė “ apsaugos darbuotojai nesnaudžia...

Ekspertai kai kuriuos Laisvės aikštės pertvarkos projektus pavadino isteriškais (18)

Dailės galerijoje aptarus 10 pateiktųjų projektų, kaip atnaujinti Laisvės aikštę ir jos...

Kai katės pervertina savo galimybės: bando įsirangyti į kelis kartus mažesnes vietas (4)

Yra vienas dalykas, kurį katės mėgsta daryti labiau nei valgyti ir tinginiauti - bandyti sutilpti...

Socialiniame tinkle paatviravo apie sekso metu patirtus sužalojimus (12)

Seksas turėtų būti malonus dalykas, bet kartais jis pasisuka priešinga linkme ir tampa…...

Šiltesni nei įprasta orai išsilaikys ne tik rugpjūtį, bet ir rugsėjį (11)

Pagal dabar turimą informaciją, ne tik rugpjūčio pabaiga, bet ir rugsėjo pradžia turėtų būti...

Joniškio rajone iš voljero pabėgo meška (70)

Penktadienį Joniškio rajone esančiame Kirnaičių kaime iš kavinėje „Plūgo broliai“ esančio...

Papasakojo, ką patyrė per išpuolius Ispanijoje: britų aktorė slėpėsi restorano šaldytuve (31)

Per Barseloną supurčiusį išpuolį aktorė Laila Rouass, besifilmuojanti „BBC One“ kanalu...

Po lengvo pasivaikščiojimo D. Adomaitis saviškiams turėjo pastabėlių specialiai Krepšinis.lt iš Rygos (20)

Jokio ažiotažo Rygoje nesukėlusios ir už uždarų durų vykusios Lietuvos ir Rumunijos rinktinių...

Erdvėlaiviai „Voyager“ paruošti atvesti ateivių į Žemę (63)

Netrukus astronomijos mėgėjai turės progą švęsti – „ Voyager “ programai sukanka 40 metų....