R. Zaveckas, kurio starto numeris buvo 99-as, pirmą distanciją įveikė per 1 min. 36,06 sek., 14,98 sek. atsiliko nuo lyderio amerikiečio Tedy Ligety ir užėmė 70-ą vietą tarp 79-ių finišavusių sportininkų.

Antrą kartą mūsiškis nuotolį įveikė per 1 min. 36,98 sek. Bendras jo laikas buvo - 3 min. 13,04 sek. Tai 27,75 sek. lėčiau už olimpiniu čempionu tapusio 29-erių metų T. Ligety rezultatą (2:45,29).

R. Zaveckui nepavyko pagerinti Vitaliaus Rumiancevo pasiekimo, kuris prieš ketverius metus Vankuveryje šioje rungtyje buvo 59-as.

Sidabro medalį iškovojo tik dešimtoje vietoje po pirmo bandymo buvęs prancūzas Steve'as Missilier, kuris T. Ligety pralaimėjo 0,48 sek. Bronzos medalis atiteko kitam Prancūzijos atstovui Alexisui Pinturault, kuris nuo čempiono atsiliko 0,64 sek. bei po pirmo bandymo buvo šeštas. S. Missillieras Vankuveryje šioje rungtyje buvo 13-as, o A. Pinturault tai buvo debiutas olimpinėse žaidynėse.

Olimpinio čempiono titulą iškovojęs šios rungties pasaulio čempionas amerikietis T. Ligety Vankuveryje šioje rungtyje buvo devintas. Trečiose žaidynėse dalyvaujančiam JAV kalnų slidininkui tai antras olimpinio čempiono titulas - prieš aštuonerius metus Turine jis nugalėjo dvikovės varžybose.

Olimpinio čempiono titulą ginęs šveicaras Carlo Janka po pirmo bandymo buvo 9-as, o galutinėje rikiuotėje liko 13-as.

Varžyboms iš viso užsiregistravo 109 kalnų slidininkai, 34 jų nepasiekė finišo, o trys buvo diskvalifikuoti.

R. Zavecką aplenkė 43-ią vietą užėmęs latvis Kristapas Zvejniekas ir Estijai atstovaujantis Warren Cummings Smithas, kuris liko 45-as.

Mažai patirties turinčiam R. Zaveckui buvo keliamas uždavinys užimti 40−50 vietą. R. Zaveckas nė karto nedalyvavo ne tik olimpiadose, bet ir pasaulio čempionatuose. Tiesa, 2012-ais kalnų slidininkas neblogai pasirodė jaunimo olimpinėse žaidynėse Austrijoje – slalome buvo 24-as, o slalome milžine – 29-as.

Prieš metus R. Zaveckas patyrė sunkią kelio traumą, prireikė net operacijos, tačiau dabar jau nejaučia jos padarinių. Vien šį sezoną jis jau dalyvavo 33-ose varžybose.

Dviejų nusileidimų bendras rezultatas:

1. Ted LIGETY (JAV) (1:21,08 + 1:24,21) 2:45,29
2. Steve MISSILLIER (Prancūzija) atsiliko +0,48 sek.

Rokas Zaveckas

19-metė Ieva Januškevičiūtė olimpiadoje nesėkmingai debiutavo antradienį (vasario 18 d.). Didžiojo slalomo pirmame nusileidime ji užėmė 71-ą vietą tarp 74-urių varžovių, o antrame griuvo ir finišo nepasiekė.

Abu Lietuvos atstovai dar dalyvaus ir slalomo varžybose. I. Januškevičiūtė startuos vasario 21 d. (penktadienį), o R. Zaveckas – 22 d. (šeštadienį).

Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (106)