Geriausia 2013 metų pripažinta Lietuvos komanda – irkluotojos Milda Valčiukaitė ir Donata Vištartaitė – nutarė papuošti po mėnesio startuosiantį Benedikto Vanago sportinį automobilį Dakare.
Milda Valčiukaitė ir Donata Vištaraitė
© Organizatorių nuotr.

„Tikėkimės, mūsų šypsenos padės mūsų šalies komandai įveikti sunkiausias pasaulio lenktynes. Palaikymas bet kuriam sportininkui prideda papildomų jėgų“, – teigia auksinėmis mergaitėmis vadinamos irkluotojos.

Jos, kaip ir pasaulio vicečempionai Saulius Ritteris ir Rolandas Maščinskas, panoro įsiamžinti gruodžio 3 dieną startavusioje „General Financing“ inicijuotoje akcijoje, kurios metu visų Dakaro ralio gerbėjų atsiųstos nuotraukos papuoš Benedikto Vanago „OSCar“ automobilį.

Pasak Europos čempionu tapusio Sauliaus Ritterio, jam automobilių sportas yra antroji aistra po irklavimo. „Nuvažiuoti į Dakarą ir pamatyti varžybas, viena iš mano svajonių. Vien pabūti žiūrovu, būtų įdomi ir neįkainojama patirtis. Išgirdus apie tokią galimybę, ji mane pradžiugino ir suintrigavo. Nedvejojęs pasidalinau nuotrauka, nes jei ne pats pabuvosiu, tai bent jau mano atvaizdas įveiks Dakaro trasą“, – juokėsi irkluotojas S. Ritteris.

Pasaulio vicečempionas S. Ritteris teigia, kad drąsiai sėstų į automobilį, kuriame šturmanas būtų jo partneris Rolandas Maščinskas. Pasak S. Ritterio, komandinis darbas yra labai panašus tiek irklavimo, tiek automobilių sporte. „Dakaro lenktynėse yra svarbus bendras piloto ir šturmano pasitikėjimas, vienas kito supratimas. Irkluojant yra labai svarbu, kad vienas būtų vedantysis, kuris kolegai duotų ritmą. Ir Dakare lenktynininkui yra svarbu, kad šturmanas ne tik gerai naviguotų lenktynių metu, bet ir diktuotų tinkamą tempą bei sukurtų gerą atmosferą“, – sakė irkluotojas.

Tuo tarpu šiemet visus įmanomus titulus Pasaulio, Europos ir Universiados čempionatuose iškovojusi Milda Valčiukaitė automobilį dar tik jaukinasi. Ji vairuotojo pažymėjimą tikisi gauti po Naujųjų metų. Jos nuomone, automobilių sportas yra labai rizikingas, tačiau jei kas pasiūlytų pravažiuoti Dakarą, gal ir neatsisakytų. Nors, visgi ji mieliau važiuotų pažiūrėti varžybų iš šalies.

„Retai stebiu Dakaro ralio maratono lenktynes, tačiau dalyvausiantiems lietuviams norėčiau palinkėti padaryti viską, ką gali geriausia. Linkiu, kad po kiekvieno etapo finišo sportininkai galėtų ramiai pasakyti – šiandien savo planą įvykdėme“, – sakė sportininkė M. Valčiukaitė.

Visi, norintys papuošti Benedikto Vanago automobilį savo nuotraukomis, tai gali padaryti iki gruodžio 23 dienos (pirmadienio) svetainėje dakaras.gf.lt

Šeštą kartą rengiamas Pietų Amerikos žemyne, Dakaras aprėps 9000 kilometrų maršrutą, iš kurių 5000 kilometrų drieksis greičio ruožuose. Varžybų dalyviai važiuos per tris valstybes: Argentiną, Boliviją ir Čilę. Sausio 5 dieną Dakaro startas bus duotas Argentinoje, Rosario mieste, o sausio 18 dieną dalyviai finišuos Čilėje, Valparaiso mieste. 2014 metų Dakaro lenktynėse iš viso dalyvaus 196 motociklai, 48 keturračiai, 154 lengvieji automobiliai ir 76 sunkvežimiai.

Oficialus Dakaro puslapis www.dakar.com Daugiau informacijos apie lenktynininką Benediktą Vanagą galima rasti oficialiame jo puslapyje www.benediktasvanagas.lt arba „Facebook“ puslapio profilyje Benediktas Vanagas.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Ministerija nenori tylėti apie 404 eurų algą mokytojams: uždirba kur kas daugiau (73)

Po to, kai DELFI paviešino skaičius, kiek mokytojų Lietuvoje trūksta iki mokslo metų pradžios...

1 euras Odesoje – per dideli pinigai: parodė, ką galima nusipirkti uz centus (10)

Pigiau nei Odesoje – sunku surasti. Šiame Ukrainos kurorte už centus galite važinėti viešuoju...

K. Girnius. Ar lietuviai buvo sovietų genocido auka? (19)

Mėnesio pradžioje JTO tyrimo komisija dėl Sirijos pareiškė, kad Islamo valstybė jau trejus metus...

Bankas įspėja – daliai klientų paslaugų įkainiai didės (92)

Pristatant šiemetinę naujovę – pagrindinių bankinių paslaugų krepšelį – buvo žadama, kad...

Policija ieško į susišaudymą Vilniuje, kaip įtariama, įsivėlusio O. Pikul-Jasaitienės brolio (4)

Pirmadienio vakarą Vilniuje , Antakalnio gatvėje, aidėjo šūviai. Policijos duomenimis,...

9 patarimai, į ką atkreipti dėmesį renkantis būstą (1)

Tobulo būsto nėra – kiekvienas turi didesnių ar mažesnių trūkumų. Vis dėlto geriau apie juos...

Pasigedusi iššūkių metė pelningą profesiją: naują darbą būtų sutikusi dirbti už dyką (1)

Lietuvoje ryškėja nauja nemaloni tendencija, skelbiama, kad jau pradeda trūkti kvalifikuotų...

Nacionalinio parko saugotojai savo kieme nepastebėjo nelegalaus statinio: iki tragedijos buvo vienas žingsnis (60)

Trakų istorinio nacionalinio parko (TINP) valdomame Užutrakio dvare vos per plauką išvengta...

„Via Baltica“ rekonstrukcija: kelininkai ir gyventojai iškasė karo kirvį (29)

Planas rekonstruoti „ Via Baltica “ kelyje esančias sankryžas sukėlė didelį kai kurių...

Vasarinės spūstys bando vilniečių nervus: įvardijo problematiškiausias vietas (20)

Kamščiai keliuose daugumą vairuotojų varo iš proto ir tampa rimtu kantrybės išbandymu, o užvis...