Iš ketvirtos vietos startavusi „General Financing – Autopaslauga by Pitlane“ komanda pirmuose dviejuose įkaitiniuose punktuose demonstravo neblogą tempą, tačiau trečią punktą pasiekė būdami 67 vietoje, po ketvirto punkto komanda yra taip pat 67 vietoje. Penktą įskaitinį punktą B. Vanagas pasiekė būdamas toje pačioje pozicijoje. Po šešto punkto komanda buvo vėl toje pačioje vietoje. Paskutiniame, septintame punkte B. Vanagas buvo 62-as. Komanda nuo lyderio atsiliko 1 val. 47 min. 05 sek. Bendroje įskaitoje komanda užima 23 vietą.

"Labai sudėtingas greičio ruožas. Pasak žurnalistų, dalyviai finiše keikė kelio knygą. Sudaužyta nemažai automobilių. Mūsų pradžia buvo dinamiška. Po 100 km viename posūkių stuktelėjau ir numontavau ratą. Iškart kitame, neturėdami atramos šonu nučiuožėme į griovį. Ilgai vargom, kol ištraukėm automobilį. Suaižėjo priekinis stiklas, teko jį išsipjauti ir užsidėti slidininko akinius, kad matytume kelią. Negana to, pažeidėm kažkokį daviklį. Visą likusią greičio ruožo dalį galėjom važiuoti tik paspaudus akseleratorių 15%. Kitokiu atveju variklis gesdavo. Dabar laukia 500km iki bivuako, ten mechanikams bus nemažai darbo. Reiks rasti akseleratoriaus bėdą bei laukia nemažai kosmetinio darbo. Visa kita lyg funkcionuoja gerai. Nuotaikos normalios. Rankai vėl teko nemažas krūvis", - po etapo socialiniame tinkle skelbė B. Vanagas.

A. Juknevičiaus ir E. Duobos duetas po pirmo įskaitinio punkto buvo 55 vietoje, po antro - 57 pozicijoje, trečią punktą pasiekė taip pat 55 vietoje, po ketvirto punkto ekipažas buvo 54, po penkto - 55 vietoje. Po šeštojo punkto ekipažas buvo 52 vietoje, septintame punkte jie užėmė tą pačią vietą. Ekipažas finišavo 53 vietoje ir aplenkė B. Vanagą, jie nuo lyderio atsiliko 1 val. ir 44 sek. Bendroje įskaitoje komanda užima 60 vietą.

"Šį sykį trasoje nebuvo problemų, ekipažas spaudė varžovus ir juos lenkė. Tik blogai, kad startavome gale, tai trasa jau buvo išmalta", - po etapo paskelbta A. Juknevičiaus socialinio tinklo puslapyje.

Pirmas automobilių įskaitoje finišavo argentinietis Orlando Terranova su „Mini“ automobiliu. Jis distanciją įveikė per 3 val. 04 min. 06 sek. Antroje vietoje liko rusas Vladimiras Vasilyevas, kuris atsiliko 30 sekundžių. Trečias finišavo argentinietis Emiliano Spataro su 1 min. 29 sek. deficitu.

Bendros įskaitos lyderis Nasseras Al Attiyah iš Kataro liko ketvirtas. Jis nuo lyderio atsiliko 1 min. 37 sek.

Penktadienį Dakaro dalyvių laukė priešpaskutinis, dvyliktasis išbandymas – 298 km greičio ruožas. Pasak organizatorių, šioje lenktynių atkarpoje net menkiausias išsiblaškymas galėjo nulemti neplanuotą pasivažinėjimą šalia trasos ir nepageidaujamą akistatą su pakelėse vegetuojančia skurdžia augmenija.

Automobilių įskaita

1. Orlando Terranova Argentina „Mini“ 3 val. 04 min. 06 sek.
2. Vladimiras Vasilievas Rusija „Mini“ atsilieka 30 sek.
? Benediktas Vanagas Lietuva „Toyota“ 1:47:05

Motociklų įskaitoje pirmąją vietą užėmė Toby Price'as iš Aaustralijos su KTM motociklu. Jis distanciją įveikė per 3 val. 19 min. 04 sek. Antroje vietoje liko ispanas Joanas Barreda Bortas, kuris atsiliko 1 min ir 55 sek. Trečias finišavo portugalas Paolo Goncalvesas su 3 min. 2 sek. deficitu.

Bendros įskaitos lyderis ispanas Marcas Coma finišavo šeštoje pozicijoje ir nuo lyderio atsiliko 6 min. 25 sek.

Motociklų įskaita

1. Toby Price'as Aaustralija KTM 3 val. 19 min. 04 sek.
2. Joanas Barreda Bortas Ispanija „Honda“ atsilieka 1 min. 55 sek.

Keturračių įskaita

1. Christophe Declerckas Prancūzija „Yamaha“ 3 val. 47 min. 15 sek.
2. Nelsonas Augusto Sanabria Galeano Paragvajus „Yamaha“ atsilieka 7 min. 09 sek.
3. Walteris Nosiglia Bolivija „Honda“ 9:31
4. Rafalas Sonikas Lenkija „Yamaha“ 10:05
5. Willemas Saaijmanas Pietų Afrika „Yamaha“ 10:27

Sunkvežimių įskaita

1. Hansas Stacey Olandija „Iveco“ 3 val. 33 min. 39 sek.
2. Marcelis van Vlietas Olandija MAN atsilieka 18 sek.
3. Gerardas De Rooy'us Olandija „Iveco“ 0:28
4. Dmitry Sotnikovas Rusija „Kamaz“ 1:09
5. Airatas Mardeevas Rusija „Kamaz“ 1:15

Šeštadienį pačių ištvermingiausių dalyvių laukia paskutinis šiemet pragariškai sunkios odisėjos etapas iš Rosarijo į Argentinos sostinę – iškilmingo finišo pakylos link. Ji gerokai išretėjusį lenktynių karavaną pasitiks ten pat, kur prieš dvi savaites visi dalyviai triukšmingai startavo – Buenos Airių priemiestyje įsikūrusiame „Technopolio“ parke.

Per paskutinę dieną lenktynininkai turės nuvažiuoti 393 km. Iš jų 174 km – greičio ruožas. Tryliktame etape visų kategorijų sportininai dar kartą išmėgins tarpusavio jėgas identiškoje trasoje. Organizatoriai įspėja, kad paskutiniame greičio ruože svarbiausia atsargumas, mat kasmet bent vienas dalyvis pasitraukia iš kovos, kai galutinis tikslas būna kone ranka pasiekiamas.

Primename, kad 36-ą kartą vykstančio Dakaro ralio dalyviai iš viso turės nuvažiuoti per 9 tūkst. kilometrų. 13 etapų lenktynių trasa driekiasi per Argentiną, Boliviją ir Čilę, o finišas numatytas sausio 17 d. Buenos Airėse (Argentina).

Šiemet prestižiniame ralyje startavo 161 motociklininkas, 45 keturračių vairuotojai, 137 automobilių ir 63 sunkvežimių ekipažai.

Prisijunk prie tūkstančių sporto mėgėjų bendruomenės – tapk DELFI Sporto draugu „Facebook“, sužinok šviežiausias naujienas iš sporto arenų, dalinkis įžvalgomis ir komentarais!

Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (528)