Šlapi baidarininkų įspūdžiai iš Širvintos

 (8)
„Upė šaltuonėlė - mano Širvinta“... Bent trejus metus bandžiau suorganizuoti plaukimą ja, bet vis nebuvo lemta – tai baidarių jau nėra, kai dienos laisvos, tai vandens per mažai. Kadangi šiemet jo sočiai, baidares užsisakėm gal prieš 3 savaites. Laukimo turėjau per akis, tai maitinau save vaikystės ir žalios jaunystės prisiminimais, kuomet takai į paširvintį buvo praminti ir visokios pirmos meilės pursluose taškėsi...
Baidarės Širvintoje
© DELFI (J.Juršienės nuotr.)

Suplanavom plaukti 3 dienas ir smagiai atšvęsti Jonines, netgi buvom nusiteikę, kad joks lietus geros nuotaikos nesugadins. Artėjo birželio 22-oji, orų prognozės keitėsi kasdien, žadėtus 28 pakeitė 24 laipsniai, nesikeitė tik numatomas lietus kiaurą parą. Bet kai išaušo ilgai lauktas rytas, buvo tik 10 šilumos (aišku, nėra ko skųstis, žmonės ir dar sniegui nenutirpus plaukia, bet visgi vasara...)

Iš nevilties sukraunu dar vieną krepšį drabužių, kuriame atsiduria netgi mano slidininko kelnės ir vilnonės kojinės – negaliu miegoti sustirus į ožio ragą. Susimetam daiktus į mašiną ir riedam į Vindeikius – čia mūsų laukia baidarės. Pakeliui taip šniorina lietus, kad vaizdelis labiau primena vėlų rudenį, bet Širvintų rajonas nusiteikęs svetingiau ir čia pasitinka tik susiraukęs dangus.

Startuoti turim Družuose o finišuoti – Upninkuose, jau Šventosios upėje. Mus paleidžia prie tilto, kur ir išgarmam su visais maišais. Mūsų komanda – dvi šeimos: 4 suaugę, 1 beeik suaugęs, 1 vaikas ir 2 keturkojai – Darsė ir Vėtra.

Vėtra – mūsų nuolatinė plaukikė, taksas su prailgintomis kojomis arba „taksė balerina“. Laisvai praplaukia pusę ežero, o plaukiant baidarėmis mėgsta tranzuoti iš vienos baidarės į kitą, nes jos „gauja“ paprastai netelpa į vieną, tai labai sunku pasirinkti, su kuriais smagiau. Smagiausia būna tada, kai tenka tą „šlapią pasirinkimą“ į laivą įsitraukti, žinia, jos kailyje telpa koks geras litras vandens, kurį įlipus būtina išsipurtyti. Taigi išsimaudę būna visi.

Darsė – tuoj pirmąjį gimtadienį švęsianti terjerė, nuolat alkana ir graužianti viską, išskyrus petražoles. Nenuostabu, kad reikia pastovaus „kuro papildymo“ – ji nei minutei nenustygsta vietoje, nuolat reikalauja su ja žaisti, o numetus pagaliuką – skrieja atnešti šviesos greičiu. Darsei šis plaukimas pirmas. Stresuojam, nes nebuvo jos dydžio gelbėjimosi liemenės, tad teks pasikliauti atseit įgimtu šunų mokėjimu plaukti.

Pasistiprinam ir pakuojam viską į maišus. Akivaizdu, kad daiktų pasiėmėm gerokai per daug... Bet dabar išeitis tik viena – kažkokiu būdu sugrūsti viską į baidares. Draugai ištraukia „dėl visa ko“ pasiimtą pripučiamą valtelę – oj, kaip ji praverčia. Tiesa, dar neaišku, kaip pavyks jai „draugauti“ su baidarėmis.

Pasiskirstom ekipažais ir leidžiamės į vandenį. Draugės vyras atsakingas už dukrą ir Darsę, maniškis su sūnumi ir Vėtra gauna „prielipą“ – valtį su manta, kad turėtų kur energijos perteklių realizuoti, o mes su drauge plaukiam iš paskos tikėdamosi, kad neteks graibyti jų išmėtytų daiktų.
Gaila, reportažas kol kas „sausas“ – dulkia lietus, fotoaparatas liko vyro baidarėje, o ten - šlapias šuo. Srauni upė ir krovinukas irgi nepalieka laiko menui. Užtat mes su drauge gėrimės nuotaikingu mūsų visų vaizdeliu.

Upė srauni, vanduo neskaniai rudas. Viskas dėl to lietaus. Baidarininkas minėjo, kad vanduo pakilęs visu metru.

Posūkyje mūsų „prielipas“ su daiktais užkimba už medžio šakos, skubam jo gelbėti. Deja, srovė tokia galinga, kad net nepajuntam, kad vienintelis mūsų pastangų rezultatas – į pasvirusią baidarę besipilantis vanduo. Visgi akcija pagaliau pavyksta, tačiau visi esame šlapi ir ieškom patogaus kranto pertraukėlei.

Išgeriam kavos ir persirengiam, jau beveik nesigraužiu, kad paėmiau per daug drabužių – jei tokiais tempais šlapsim ir dar daugiau lis, per 3 dienas viskas labai pravers.

Nuo Družų iki Vindeikių plaukimas be didesnių kliūčių, tad vakarop jau nusprendžiam ieškoti nakvynės. Krantai nelabai svetingi, pagaliau pamatome patogią prieplauką su viliojančiu takeliu į pievą. Švartuojamės ir lipam apsidairyti. Pieva, nors šiemet ir nemačiusi dalgio, užburia mėlynomis nepažįstamų gėlių akutėmis.

Vyrai eina ieškoti pievos šeimininkų ir prašyti leidimo, o mes bandom prisijaukinti tą žolių karalystę. Draugės dukra suskaičiuoja visus įtartinus vikšrus bei šliužus ir pareiškia, kad ši draugija jai nėra pati mieliausia. Bet leidimas gautas ir netrukus atsiranda visai rimta stovykla.

Sunkiausia įkurti laužą ir greit suprantam gilią posakio „šlapias nedega“ prasmę. Vyrai dvi valandas keturiomis vaikšto aplink malkas, statydami visokias figūras ir pūsdami ugnį – yra tik trys sausos pliauskos ir reikia jas taupyti. Vilties pasigaminti ką nors karšto vis mažiau, tad tylomis išsėlinu takeliu į artimiausią sodybą. Geraširdė šeimininkė už kelis litus prikrauna visą šiukšlių maišą malkų, bet kai grįžtu, vyrai jau šoka pergalės šokį aplink tikrą laužą.

Ant improvizuotų džiovyklų prie ugnies džiovinamės permirkusius drabužius ir džiaugiamės neįtikėtinai gražiu saulėtu vakaru. Nuotaiką dar pagerina čirškančių kepsnių kvapas. Pasvajojam, kad būtų šaunu ir rytoj tokiu oru sėdėti prie laužo ir pinti vainikus...

Naktis mūsų palapinėje praeina ramiai. Draugams atsieina prasčiau, nes tenka vyti visokius siaubą varančius nekviestus svečius. Baisiausi iš jų – auslindos – vabalai su žnyplėmis, kurie įlenda į ausis ir išgraužia smegenis. Man jie irgi nelabai malonūs, bet dabar labiausiai džiaugiuosi, kad nors mano vyrai jų taip paniškai nebijo.

Visgi rytas ateina. Pro palapinės stogą plieskia šviesa, tad optimistiškai rėplioju lauk, jau jausdama rytinės kavos kvapą. Deja, purškia dulksna ir saulės belieka tik vakarykštis malonus prisiminimas. Kaip ten bebūtų, džiugu nors tiek, kad nepliaupia lietus. Susiruošę rytinei maudynei, prie upės randame siurprizą – vanduo gerokai pakilęs, ir mūsų jaukaus takelio į pievą beveik nematyti. Po kojų pirštus spraudžiasi glitus molis, tad atsargiai čiuožiame į savo maudyklą. Ledas, bet panėrus su galva – daug geriau, o rytinė kava tampa neapsakomai skani.

Draugė pagamina pačius gardžiausius pasaulyje pusryčius – makaronus su tunu. Pasistiprinam ir vėl laukia rutina – daiktų pakavimas į maišus. Kad žinotume, kur kas yra, gudriai klijuojam etiketes su užrašais. Nusprendžiam atsisakyti „prielipo“ – pripučiamos valties ir bandom sugrūsti visus daiktus į baidares. Jos greitai tampa panašios į kupranugarius, bet pagaliau viskas telpa!

Deja, mūsų šios dienos kelionė tetruko gal 5 minutes. Maždaug 20 metrų už stovyklavietės per visą upę išsidrėbęs laukė išverstas lemtingas medis. Draugės vyras su dukra ir Darsyte išplaukė pirmieji, mes su drauge – iš paskos. Atsigręžusios pamatėme, kad Vėtra per vėlai nusprendė plaukti su mumis ir bando mus pasivyti.

Toliau viskas vyko labai greitai ir netikėtai. Tik praplaukusi kliūtį, suskersavo ir ėmė virsti pirmoji baidarė. Vaizdas klaikus, nes valtyje buvo dešimties metų mergaitė, klykianti iš baimės. Draugės vyras laikė dukrą ir bandė ištraukti neriančią po vandeniu baidarę, tiesiog ant galvos jam tupėjo šuo. Visai nejuokingi Brėmeno muzikantai...

Su drauge sukaustytos siaubo kažkokiu būdu laimingai pralindome po medžiu ir bandėme priplaukti prie kranto, deja, srovė skersą baidarę užnešė ant kito iš vandens kyšančio rąsto. Vanduo pradėjo piltis pro kraštą ir supratau, kad mūsų laukia toks pats likimas. Kažkokiu būdu pavyko ištiesinti laivelį ir jau tikrąja to žodžio prasme tupėjome ant rąsto. Reikėjo kažką daryti, kad neatsidurtumėme po vandeniu, be to, reikėjo pagalbos pirmiesiems nelaimėliams. Sugalvojau, kad reikia palengvinti mūsų baidarę, kad ji galbūt galėtų nuplaukti nuo kliūties, tad nusprendžiau atsargiai išlipti ant rąsto.

„Ką darai?“,- buvo paskutinis draugės klausimas. Kai tik nuleidau kojas nuo rąsto į vandenį, pagriebė nežmoniška jėga ir pajutau, kad neriu po rąstu. Dugno nebuvo. Buvo tik daug daug burbuliukų ir dar daugiau vilties, kad kada nors išnirsiu į paviršių. Kaip žinia, tokiomis akimirkomis laikas sulėtėja ir pavirsta ištisa amžinybe. Nemėgstu nardyti ir iš viso bijau vandens stichijos, tad kai jau pasijutau to kunkuliuojančio katilo paviršiuje, nors ir springdama, bet labai nudžiugau. Dar labiau nudžiugau, kai pamačiau, kad draugė į kitą krantą vairuoja neapvirtusią mūsų baidarę, o akys ilgesingai pagavo tolumoje savarankiškai plaukiančius maišus ir irklus. Deja, noro jų vytis neturėjau jokio, tik kapanojausi toje vandens bedugnėje, kol, sugriebusi kuokštą žolių, išropojau į krantą.

Pasileidau bėgte prie draugų, jie jau irgi buvo išsikapstę į krantą. Pradėjau moti ir rėkti paskutiniam ekipažui, kad neplauktų, deja, jie jau lindo po rąstu ir virto tiesiog akyse. „Daiktus, daiktus gaudykit“, - rėkė įkandin plaukiančių maišų sūnus, deja, šis pasiūlymas manęs visai nesudomino, nes tuo metu siunčiau padėką į dangų ir dar meldžiau, kad kaip nors išsikapstytų ir šitie neplanuoti nardytojai.

Kai visi „plaukikai“ jau buvo krante ir šiaip taip išmeškeriojom pilnas vandens baidares, pamatėm, kad praradom 5 irklus, o vieninteliai likę yra kitame krante pas draugę. Deja, dar vienas savarankiškas plaukikas buvo vandenyje. Tolumoje prieš srovę atkakliai yrėsi juoda gauruota galva. Vargšė Vėtra – nepaisydama nieko, iš paskutiniųjų bandė plaukti pas mus į kitą krantą, visiškai ignoruodama draugės šūksnius. Tas minutes jau maniau, kad nebeturėsime savo ištikimo sargo šiltšunio...

Sūnus jau pasirengė plaukti jos traukti, bet čia tikrai nebuvo pati geriausia mintis. Tikriausiai tai supratęs, šunėkas išsikapstė kitame krante pas draugę, bet gaujos jausmas yra nenugalimas, tad už kelių minučių, pabėgėjęs krantu, jis jau vėl plaukė pas mus. Ištikimasis nulėpausis buvo išbučiuotas su ašaromis.

Praėjus pirmam šokui supratom, kad turime skambinti baidarininkui, nes mūsų kelionė, ko gero, jau pasibaigė. Draugė vienintelė turėjo neperšlapusį telefoną, tad šią džiaugsmingą žinią teko pranešti jai. Kaip ir surasti kokią nors gyvybę aplink ir išaiškinti mūsų sėkmingos dislokacijos vietą.

Mums gi reikėjo su visu dar likusiu turtu kažkokiu būdu persikelti į kitą krantą, iš kurio mus galėjo paimti. Įdomi užduotis, turint vienus irklus. Drąsiausias - draugės vyras - nusirengęs vėl nėrė į upę ir netrukus buvo kitame krante. Ir kantriai per kelis reisus perplukdė daiktus, prisirišęs pertempė baidares, o galiausiai ir mus. Visi buvome kiaurai permirkę, bet nors buvo tik plius 12, o mūsų šlapia istorija tęsėsi jau kelias valandas, šalčio nejautėme. Tik nervinį drebulį ir iš naujo atrastą gyvenimo džiaugsmą.

Kiekvienas šios neilgos kelionės dalyvis visą šią istoriją papasakotų, ko gero, visiškai kitaip. Saulė, kuri turėjo šaltakraujiškai įvertinti situaciją ir išlikti rami, matydama skęstančią savo šeimą, paskui beprotiškai iš valties lipančią draugę, sugebėti išlaikyti vienintelę neapvirtusią baidarę ir suorganizuoti pagalbą. Mūsų visų gelbėtojas Danas, kantriai ir didvyriškai mus išgraibęs iš kito kranto, o jau važiuojant atgal „pasimėgavęs“ deginančiomis šalto oro voniomis mašinos kėbule. Dešimtmetė Aistė, taip bijojusi auslindų, bet patyrusi, ko gero, dar didesnę baimę, besimaudydama kunkuliuojančioje upėje ir suradusi tvirtą tėčio petį. Gabrielius, kuriam šios maudynės buvo pats geriausias ir „kiečiausias“ dalykas visoje šitoje istorijoje. Algirdas, kuris suprato, kad nėra ko per daug atsipalaiduoti net tokioje nekaltoje upėje kaip Širvinta.

Vėtra, kuri iš paskutiniųjų bandė sugrįžti pas savo gaują ir rado puikią išeitį. Darsė, kuri tikriausiai taip ir nesuprato, kuriems galams iš viso reikėjo kažkur plaukti.

O mano kalendoriuje atsirado dar viena svarbi data – birželio 23-ioji, kurią drąsiai vadinsiu savo trečiuoju gimtadieniu (antrajam yra irgi labai svarbi priežastis)...

Mes visi supratome vieną dalyką – kad patirtum neišdildomų įspūdžių, visai nereikia plaukti 3 dienas – pakanka ir vienos. Ir dar nebūtina su savimi pasiimti pusę namų, nes tai gali pražudyti – čia akmuo į mano pačios daržą ir patarimas panašiems mėgėjams. Tai patvirtinantis ženklas buvo su mano drabužiais išplaukęs krepšys (taip, tas pats su slidininko kelnėmis ir vilnonėmis kojinėmis, kurios, beje, man labai pravertė miegant), kurį kažkas surado ir grąžino bei baidarininkui Virginijui, netgi išdžiovinusiam radybas. Padėka sąžiningiems žmonėms, kurie taip pat nesusigundė ir 2 irklais, taigi dabar mūsų nuostoliai gerokai mažesni – tik 3 irklai, maisto krepšys, meškerė ir palapinė, kurios likimas labai paslaptingas ir vis dar nežinomas... Širvintos „žvejams“ - puikus laimikis.

Labai apgailestauju, kad nepavyko padaryti reportažo tiesiog iš įvykio vietos – kartais tai neįmanoma, kai esi dalyvis. Todėl likimas man suteikė progą po kelių dienų pagauti kitų Širvintoje benardančių baidarininkų vaizdelį. Tikiuosi, jie nesupyks už šių akimirkų įamžinimą.

Šventinį Joninių savaitgalį Širvinta turėjo plaukti 120 baidarių. Įdomu, kaip jiems sekėsi? Gal atsilieps komentaruose. Iš plaukusiųjų teko girdėti, kad už mūsų lemtingojo rąsto laukė dar trys išvirtę ir nepraplaukiami medžiai, o baidares teko neštis krantu. Kai upė negili, tai visai ne bėda ir yra tik kelionę pagardinantis prieskonis, tačiau su patvinusia sraunia upe juokauti neverta, todėl su vaikais plaukti laikas nelabai tinkamas. O mėgstantiems adrenaliną – pats tas. Tik nepamirškite liemenių!

Sėkmingo plaukiojimo:)

P.S. Šį rytą vyras, džiaustydamas išplautas mūsų kojines iš radybų maišo, iškilmingai pranešė: „Klausyk, šitos kojinės sugebėjo nuplaukti toliau už mus. Jos neįkainojamos“. Ir tai mus labai pralinksmino.

www.DELFI.lt
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Linksma vasara

Palangos gatvėse vasarą šokantys jaunuoliai per dieną uždirba ir mėnesio atlyginimą (68)

2013 birželio mėn. 21 d. 11:09
Prasidėjus vasaros sezonui į Palangą iš įvairių šalies kampelių suplūsta ne tik poilsiautojai, bet ir užsidirbti norintys žmonės. „Tie keli mėnesiai sunkaus darbo po to visus metus maitina“, - sako antrus metus kurorte šokantys jaunuoliai. Pagrindine miesto arterija vadinamoje Jono Basanavičiaus gatvėje hip-hopo šokėjai kas vakarą čia rengia pasirodymus. Jaunuoliai neslepia, jog per vakarą kartais pavyksta užsidirbti ir 1000 litų.

DELFI festivalių gidas: birželio 21 - 24 d. (5)

2013 birželio mėn. 18 d. 17:43
Vasara - festivalių metas. Populiariausias naujienų portalas DELFI padės Tau apsispręsti, ką vertėtų aplankyti. Kiekvieną savaitę galėsite vienoje vietoje rasti festivalius, kuriuos rekomenduojame aplankyti savaitgalį. Linksminkitės, juk vasara - šėlsmo metas!

Į Lietuvą atvyksta Kinijos imperatoriškasis cirkas (3)

2010 rugsėjo mėn. 2 d. 18:03
Kinijos imperatoriškasis cirkas
Organizatorių archyvo nuotr.
Pirmąkart į Vilnių lapkričio pabaigoje atvykstantis garsusis Kinijos imperatoriškasis cirkas žiūrovams pristatys gražiausius savo numerius bei neįtikėtinus akrobatinius triukus. Spalvingoje ir užburiančioje programoje „Kinijos cirko spindesys“ išvysite slaptąjį kaukių vaidinimą „Byeongum“, žavingąjį auksinių liūtų šokį, pribloškiantį akrobatinį numerį „Auksinės kinės kojytės“ ir kitus žymiausius Kinijos imperatoriškojo cirko numerius.

„Sostinės dienų“ staigmena vilniečiams – dar neskelbtas užsienio žvaigždžių koncertas (1)

2010 rugsėjo mėn. 1 d. 18:25
Grupė N.O.H.A.
Organizatorių archyvo nuotr.
Jau visai netrukus startuosiantis didžiausias Vilniaus festivalis „Sostinės dienos“ visiems vilniečiams ir sostinės svečiams parengė ypatingą šventinį siurprizą: po ilgų derybų su atlikėjų prodiuseriais paaiškėjo, jog festivalio Didžiųjų vakarinių koncertų programą papildys šeštadienį (rugsėjo 4 d.) 21 val. Katedros aikštėje pasirodysiantis pasaulinio garso elektroninės muzikos kolektyvas – grupė N.O.H.A.

„Vasaros terasoje“ lietuviškai skandinaviška „rasabasa“ pristatys naująjį albumą (1)

2010 rugpjūčio mėn. 31 d. 16:45
"rasabasa"
Organizatorių archyvo nuotr.
Nors ir rudenėja, Vilniaus Mokytojų namų kiemelyje jau penktą sezoną veikianti „Vasaros terasa“ kol kas slėptis po stogu nežada. Rugsėjo 2-osios, ketvirtadienio vakarą čia užsukusių laukia gyvas lietuviškai skandinaviško projekto „rasabasa“ koncertas, kurio metu vokalistė Rasa Bubelytė su norvegų muzikantais pristatys debiutinį albumą.

„Pamišėliai“ ir „Choras“ - įvertinti labiausiai

2010 rugpjūčio mėn. 30 d. 13:05
Populiarusis amerikiečių serialas „Mad Men“ („Pamišėliai“) buvo vienas didžiausių laimėtojų šių metų „Emmy“ apdovanojimuose, kur laimėjo geriausio dramos serialo titulą, praneša BBC. Apie Niujorko reklamos kūrėjų pasaulį sukurtas serialas buvo įvertintas net 17 „Emmy“ nominacijų, tuo tarpu muzikinis serialas apie vidurinę mokyklą „Glee“ („Choras“) gavo net 19.

E.Dragūnas DELFI skaitytojams pristato naują dainą (51)

2010 rugpjūčio mėn. 27 d. 16:21
Egidijus Dragūnas
A.Solomino nuotr.
„Sel“ lyderis Egidijus Dragūnas DELFI skaitytojams pristato naują dainą „Nes aš tik vėjas“, kurios nelegali versija pavadinta „Pasiilgęs svajonės“ iš dainininko buvo pavogta ir išplatinta internete. „Labiausiai įsiutino, kad jai net sugalvotas pavadinimas, kuris neatitinka mano vizijos“, - apie socialiniuose tinklalapiuose išplatintą nelegalią kūrinio versiją sako „Sel“ lyderis Egidijus Dragūnas.

Paskutinėje „Exit“ pajūrio serijoje – Palangos mero pažadai, laiko mašina ir atsisveikinimas su vasara (11)

2010 rugpjūčio mėn. 26 d. 11:56
Ar kada svajojot apie laiko mašiną? Naujausias reportažas laiką suks atgal ir grąžins į vasaros sūkurį. Patirti nuotykiai, pasimatymai, pramogos, pulsuojantis paplūdimio karštis – net sunku patikėti, kad visa tai buvo iš tiesų.

Muzikantai dovanoja koncertą ir kviečia dalytis gerumu (4)

2010 rugpjūčio mėn. 25 d. 10:01
Erica Jennings       A.Gintalaitės nuotr.
Rugpjūčio 27 d. visi kviečiami į Mokytojų namų kiemelyje vyksiantį nemokamą koncertą-maratoną „Gyventi negalima mirti“, kuriame bus galima išgirsti Jurgą Šeduikytę, Veroniką Povilionienę, Jurgį Didžiulį, Erica Jennings, grupes „Subtilu – Z”, „Stipriai kitaip”, „Biplan“, „ŽAS“, bardą Domantą Razauską, Aidą Ginioti ir „Atvirą ratą“, duetą „Gerai gerai & Miss Sheep” ir daugybę kitų puikių atlikėjų, kurie nuo 13.30 val. iki vėlyvo vakaro dovanos savo muziką, negaudami jokio atlygio ir vedami vienos idėjos: padėti sergantiems leukemija, kurių gyvybes gali išgelbėti donorai.

„Kinas po žvaigždėmis“ kviečia gurmaniškos vakarienės

2010 rugpjūčio mėn. 24 d. 13:32
Kadras iš filmo „Virtuvė sielai“
Organizatorių archyvo nuotr.
Užnugaryje pasiliekant vasarai, daugeliui kino mėgėjų gražiu prisiminimu liks ir kinas po žvaigždėtu dangumi, kurio tradicijas įtvirtino kino teatras „Pasaka“. Šios savaitės seansai žiūrovus nukels į XX a. vidurio Lietuvą ir į šiuolaikinį Paryžių, o „Kino po žvaigždėmis“ uždarymo vakaras taps tikra kulinarijos fiesta su komedijos „Virtuvė sielai“ premjera.

Tarp Jurgos gerbėjų - ir prezidentė D.Grybauskaitė (17)

2010 rugpjūčio mėn. 23 d. 12:37
Jurga Šeduikytė
Organizatorių archyvo nuotr.
Praėjusį savaitgalį sostinės Mokytojų namų kiemelyje įsikūrusioje Vasaros terasoje akustinį koncertą kartu su gitaristu Romu Rainiu surengė dainininkė Jurga. Sausakimšame kiemelyje šiltą vakarą koncerto klausėsi apie tūkstantį žiūrovų. Jurga susirinkusiems atliko pilną savo programą, kurią baigė specialia staigmena – vaizdo klipo „Seniai toli“ parodymu.

„Pravda“ gimė iš naujo! DELFI skaitytojų teismui - „Pikta šalis“ (3)

2010 rugpjūčio mėn. 20 d. 17:28
Žurnalo „Pravda“ numeris „Pikta šalis“  R.Darulis nuotr.
„Pravda“ gimsta iš naujo. Nusimetusi nemokamo, mažo formato leidinio rėmelius, ji transformuojasi į virtualiai sklaidomą leidinį su dvigubai gausesniu turiniu. Tai vienas pirmų tokio formato elektroninių žurnalų Lietuvoje. Vis dar nemokama ir kas mėnesį grasinanti suprasti pasaulį su vis nauja tema. Aštresnė, tiesesnė, bet nieko neteisianti.

„Exit“ pajūrio serijoje - svajonių jaunikis apie svajonių profesijas (3)

2010 rugpjūčio mėn. 19 d. 09:21
Profesijos, darbai, pareigos... Tiesiog nereikalingi žodžiai Lietuvos vasaros sostinėje, kur ne tik savo profesiją, bet ir vardą neretai pamiršta nerūpestingai dienas leidžiantys atostogautojai. Visgi – kokios profesijos žmonių Palangos paplūdimyje daugiausia? Galbūt teisininkų, o gal kosmetologių?

Savaitgalį Kražiuose - nuo „Traviatos“ iki „InCulto“ (2)

2010 rugpjūčio mėn. 18 d. 12:38
"Inculto"
Organizatorių archyvo nuotr.
Savaitgalį, rugpjūčio 20–22 d., vyks Kražių festivalio finalinė dalis. Priešpaskutinį vasaros savaitgalį vyksiantis renginys kultūros ir meno mėgėjams, dar nenorintiems lindėti tvankiose koncertų salėse, taps puikiomis karštojo sezono užbaigtuvėmis. Dinamiškieji Kražiai stebins klasikinės ir populiariosios muzikos įvairove, didingu ugnies šou, geros nuotaikos užtaisą iš sukauptos vasarinės energijos dovanos grupė „InCulto“. O ir G. Verdžio „Traviatai“ lietuviškos profesionaliosios operos talismanui, turbūt neįmanoma rasti geresnės scenos nei istorijos šešėliais mirgantys Kražiai.

Rugsėjo pradžioje Vilnių drebins „Sostinės dienų“ fiesta

2010 rugpjūčio mėn. 17 d. 15:13
„Sostinės dienos 2010“
Pirmąjį rudens savaitgalį (rugsėjo 3-5 d.) centrinėse Vilniaus gatvėse ir vėl šurmuliuos didžiausia miesto šventė – po vienerių metų pertraukos sugrįžtančios „Sostinės dienos“.

„A-ha“ pristatė paskutinį savo vaizdo klipą (7)

2010 rugpjūčio mėn. 16 d. 11:17
Grupė „A-ha“
Organizatorių archyvo nuotr.
Lapkričio 2 d. koncertu Vilniuje su savo gerbėjais atsisveikinsianti grupė „A-ha“ pristatė paskutinį savo vaizdo klipą „Butterfly, Butterfly (The Last Hurrah)“. Baigdama tuo, kuo pradėjo, garsioji norvegų trijulė dirbo su režisieriumi Steve'u Barronu, kuris sukūrė ir patį pirmąjį „A-Ha“ klipą dainai „Take On Me“.

Žolinės šventė - Lietuvos liaudies buities muziejuje

2010 rugpjūčio mėn. 13 d. 10:45
Nuo seno Žolinės atlaidai - visuotinio viešėjimo, giminių susitikimų diena. Dar neišsirinkusieji, kur susitikti per Žolinę, laukiami Lietuvos liaudies buities muziejuje, Rumšiškėse rugpjūčio 15 d., sekmadienį. „Kas per Žolinę neviešės, tas visą gyvenimą laimės (sėkmės) neturės“, - sako žmonės.

Trakų salos pilyje atgims viduramžių amatai ir dvaro buitis

2010 rugpjūčio mėn. 12 d. 16:31
Rugpjūčio 14–15 d. Trakų istorijos muziejus kviečia į kasmetę, jau šeštąją, senųjų amatų šventę, kurioje apie 30 meistrų pristatys 15 skirtingų viduramžių amatų. Šventės svečius linksmins senosios muzikos ir šokio kolektyvai, fakyrai, vyks riterių turnyrai, konkursai svečiams, bus galima paragauti viduramžių pilies virtuvės gardėsių.

„Exit“ pajūrio serijoje – Saulėns, fyfos ir vienkartinė meilė (1)

2010 rugpjūčio mėn. 11 d. 10:04
Savaitgalį visame pasaulyje praūžusi tarptautinė orgazmo diena padiktavo karštą naujausio reportažo temą. Šįkart aistrų įaudrintos kameros taikiklyje – merginos, vaikinai, pasimatymai, širdys, bučiniai... Visas sienas sulaužanti meilė!

„De-Phazz“ Vilniuje pristatys naują albumą

2010 rugpjūčio mėn. 10 d. 14:01
Grupė „De Phazz“
Organizatorių archyvo nuotr.
Tikrieji lounge muzikos krikštatėviai „De-Phazz“ naująjį savo albumą pristatys Vilniuje. Pasaulinę šlovę pelnęs kolektyvas išskirtinį koncertą surengs lapkričio 18 d. Vilniuje, „Forum Palace“ naktiniame klube.

„Roko naktys 2010“ sudrebino Zaraso salą (8)

2010 rugpjūčio mėn. 9 d. 13:25
Festivalis „Roko naktys 2010“   M.Siruso nuotr.
Savaitgalį į Zaraso salą prigužėjo aibės žmonių – su draugais ar šeima, mašina ar motociklu, jauni ar vyresnio amžiaus. Visi buvo vedini puikios nuotaikos ir noro išgirsti gerą muziką legendinėse „Roko naktyse 2010“. Festivalio lankytojai didžiojoje scenoje mėgavosi penkiomis pasaulinio garso grupėmis ir aštuoniomis Baltijos šalių grupėmis.

Smurtas ir seksas - naujajame Eminemo ir Rihannos vaizdo klipe (24)

2010 rugpjūčio mėn. 6 d. 16:10
Megan Fox ir Dominicas Monaghanas  „Splash News“ nuotr.
Kai hip-hopo žvaigždė Eminemas pasiūlė Rihannai kartu atlikti dainą „Love the Way You Lie“, ji teigia pajutusi stiprų ryšį su šiuo kūriniu. Atlikėja, kurios buitinio smurto scenos su buvusiu vaikinu Chrisu Brownu apskriejo visą pasaulį, pasakojo „Access Hollywood“ apie jos sprendimą padirbėti kartu su Eminemu.

A.Mamontovo įkūnytas personažas tapo ir romano herojumi (5)

2010 rugpjūčio mėn. 5 d. 18:00
Andrius Mamontovas  S.Masevičiūtės nuotr
Pasaulinę šlovę pelnęs režisierius, scenaristas ir prodiuseris Maris Martinsonas Lietuvos kino ir literatūros mėgėjams parengė dar vieną malonią staigmeną. Belaukdamas rugsėjo 17 d. įvyksiančios romantinės kino dramos „Amaya“, kuriame vaidmenis atlieka ir Andrius Mamontovas bei garsi japonų aktorė Kaori Momoi, premjeros, M. Martinsonas parašė romaną tuo pačiu pavadinimu, kuris šalies knygynuose taip pat pasirodys rugsėjį.

„Exit“ pajūrio serijoje – kokias pramogas renkasi „šeškė“ N. Pareigytė? (12)

2010 rugpjūčio mėn. 4 d. 16:09
Nijolė Pareigytė
A.Solomino nuotr.
Vasaros sostinėje Palangoje pramogų netrūksta ir ant žemės, ir vandenyje, ir netgi ore. Čia skrieja parašiutai, kartodrome trykšta adrenalinas, o jūroje „ganosi“ ne tik galingi kateriai, vandens motociklai, bet ir... žirgai.

Jūros krantas taps G.Ivanausko spektaklio scena (16)

2010 rugpjūčio mėn. 3 d. 14:13
Gyvos muzikos paplūdimys „Karklė 2010“ stebins ne tik atlikėjų bei pramogų gausa, bet ir netikėtais sprendimais. Rugpjūčio 14 d. Gyčio Ivanausko teatro spektaklis pirmąkart bus parodytas ošiančių bangų fone, o ložes žiūrovams atstos baltas smėlis.

„A-ha“ gerbėjams – dvigubas geriausių dainų albumas (3)

2010 rugpjūčio mėn. 2 d. 12:27
Grupė „A-ha“
Organizatorių archyvo nuotr.
Milijonus gerbėjų visame pasaulyje turinti grupė „A-ha“ išleidžia dvigubą geriausių dainų albumą. Rinkinys „25 – The Very Best Of”, kuriame tilps net 39 garsiausi kolektyvo hitai, daugelyje Europos šalių bus išleistas spalio pradžioje.

Jūros šventėje – tarptautinė gatvės cirko fiesta „Stebuklų šalis“ (1)

2010 liepos mėn. 30 d. 11:43
Didžiausias ir ilgus metus gyvuojantis Klaipėdos miesto festivalis Jūros šventė šiemet pasipildo dar viena kokybiška pramogų rezidencija: trims dienoms „Memelio miesto“ teritorijoje įsikurs analogų Baltijos šalyse neturinti tarptautinė cirko ir gatvės menų fiesta „Stebuklų šalis“. Naktiniu festivalio alsavimu rūpinsis „Švyturio menų dokas“, pirmą kartą istorijoje rengiantis Jūros šventės afterpaty.

„House Music Cruise“ Jūros šventę plukdys į Baltiją (1)

2010 liepos mėn. 29 d. 18:33
Penktadienį, liepos 30-ąją, elektroninės muzikos cunamį pajūryje sukelsiančio „House Music Cruise“ rengėjai įsitikinę, kad Jūros šventės vardas įpareigoja šią uostamiesčio vasaros fiestą švęsti ne kur kitur, o jūroje, ir visus tikruosius Klaipėdos klubinėtojus bei jų bendraminčius kviečia į naktiniu klubu ant vandens virsiantį pramoginį laivą „Venus S“.

P.Hilton išleidžia naują singlą (5)

2010 liepos mėn. 28 d. 12:35
Paris Hilton atnaujina savo muzikinę karjerą, išleisdama naują singlą, o savo pavyzdžiu laiko Kylie Minogue, praneša „The Sun“. Turtinga paveldėtoja, kurios trumpa pop muzikos karjera sužlugo prieš keletą metų, įkvėpta pop muzikos princesės 42-jų K. Minogue, ruošiasi išleisti albumą.

Australijos muzikantai parašė ilgiausią pasaulyje dainą

2010 liepos mėn. 27 d. 16:43
Australijos muzikantai parašė dainą, kuri pretenduoja tapti ilgiausia daina pasaulyje, pagal „The Australian“ praneša lenta.ru. Ši daina bus išleista kaip labdaros singlas. Oficialiai ilgiausios dainos rekordas bus užregistruotas tik po to, kai daina bus išleista.

Garso gurmanams - G.Masefieldo koncertas

2010 liepos mėn. 26 d. 12:47
Graysonas Masefieldas
Organizatorių archyvo nuotr.
„Kas išauga iš vunderkindų?“ - anaiptol ne retorinis klausimas: vieni „perdega“, neatlaikę fizinio ir psichologinio krūvio, kiti pakeičia specialybę, realizuodami save kitose sferose, o kai kurie, reti vienetai – iš vunderkindų pavirsta ryškiais muzikantais. Vieną jų girdėsite liepos 29-ą dieną Šv. Kotrynos bažnyčioje.

Rudenį S.Rotaru surengs gastroles Lietuvoje (20)

2010 liepos mėn. 12 d. 17:16
Sofia Rotaru
Organizatorių archyvo nuotr.
Estrados legenda Sofia Rotaru rudenį Lietuvoje surengs koncertines gastroles. Ryškiausia Ukrainos populiariosios muzikos scenos žvaigždė spalio mėnesį mūsų šalyje surengs net tris pasirodymus. Naują, jubiliejinę programą „Ja Tvoja Liubov“ Sofia Rotaru pristatys išskirtiniuose koncertuose spalio 20 d. „Šiaulių arenoje“ Šiauliuose, spalio 22 d. „Sporto halėje“ Kaune ir spalio 24 d. „Siemens arenoje“ Vilniuje.

Neringoje prasidėjo XIV tarptautinis Thomo Manno festivalis (3)

2010 liepos mėn. 11 d. 12:25
Neringa
M.Jovaišos nuotr.
Neringoje prasidėjo XIV tarptautinis Thomo Manno festivalis. Miesto savivaldybės aikštėje atidaryti ir pasveikinti festivalio atvyko ilgametis festivalio globėjas, LR Prezidentas Valdas Adamkus, Neringos miesto meras Vygantas Giedraitis ir Vokietijos ambasados kultūros ir spaudos atašė Jean-Pierre. Atidarymo ceremonijoje taip pat dalyvavo festivalio direktorė Lina Motuzienė bei festivalio kuratoriumo pirmininke Ruth Leiserowitz.

„Exit“ pajūrio serija griauna penkis mitus apie Šaprą (5)

2010 liepos mėn. 10 d. 16:46
Ilgąjį savaitgalį tikru skruzdėlynu tapusi Palanga subūrė daugiatūkstantinę poilsiautojų minią. Centrinėje V. Basanavičiaus gatvėje draugavo Plungė ir Kaunas, Vilnius ir Šiauliai, Londonas ir Venesuela... Žmonės dainavo meilės dainas, turškėsi fontanuose, deginosi paplūdimyje, siautė šokių aikštelėje ir, žinoma, dėkojo karaliui Mindaugui už keturias laisvas dienas.

Olandų ir ispanų sirgaliai sekmadienį rinksis „Vasaros terasoje“

2010 liepos mėn. 10 d. 10:14
Vasaros terasa
Organizatorių archyvo nuotr.
Beveik mėnesį visos planetos futbolo sirgaliai gyvena viena nuotaika – ta, kurią diktuoja XIX Pasaulio futbolo čempionatas. Iš Pietų Afrikos Respublikos sklindančios transliacijos, deja, netrukus pasibaigs. Sekmadienį, liepos 11-ąją įvyks finalinės turnyro varžybos tarp Nyderlandų ir Ispanijos. Jas abiejų šalių komandų gerbėjai kviečiami žiūrėti šventiškai bei azartiškai nusiteikusioje „Vasaros terasoje“, esančioje Vilniaus mokytojų namuose.

Sasha Song Kuršių mariose testuos naująjį albumą (9)

2010 liepos mėn. 7 d. 11:59
Sasha Song
A.Solomino nuotr.
Liepos mėnesio 10 d., šeštadienį, 20.00 val. “Muzikuojančiame kelte” Sasha Song visus savo gerbėjus kviečia į išskirtinį gyvo garso koncertą, kuriame be gerai žinomų „Mamai“, „Miss Kiss“, „Gera būti dviese“ nuskambės ir nauji muzikanto kūriniai.

Hipnozė akims ir ausims - tarptautinio Kauno kino festivalio programa „Tundroje“

2010 liepos mėn. 2 d. 17:34
Filmas „Berlin Calling“
Organizatorių archyvo nuotr.
Šį savaitgalį Kauno kino festivalis pristatys specialią muzikos filmų programą „Muzika, keičianti pasaulį“ elektroninės muzikos festivalio „Tundra“ lankytojams. Vienintelis Lietuvos kino festivalis, puoselėjantis specialią muzikos filmų programą liepos 3-6 dienomis mobiliame „Tundros“ kino teatre, įsikūrusiame Avilio ežero pusiasalyje Zarasų rajone, pakvies pamatyti filmus apie garsiausius Europos muzikos festivalius ir elektroninės muzikos legendas.

Vilniuje prasideda Kristupo vasaros festivalis

2010 liepos mėn. 1 d. 12:31
Šv. Kotrynos bažnyčia. E.Levin nuotr.
Ketvirtadienį Vilniuje atidaromas 16-asis Kristupo vasaros festivalis, truksiantis iki pat vasaros pabaigos. Atidarymo koncertas su japoniškais elementais "Haiku mirusiųjų sieloms" skambės Šv. Kotrynos bažnyčioje. Jame pasirodys Šv. Kristoforo kamerinis orkestras, Šiaulių valstybinis kamerinis choras "Polifonija" ir solistai.

„Bliuzo naktyse“ pirmą kartą vyks labdaringos šunų lenktynės (1)

2010 birželio mėn. 30 d. 19:26
Jau šį savaitgalį nuskambėsiančiose „Bliuzo naktyse“ be tradicinių sporto ir meno atrakcijų bei geros muzikos porcijos, pirmą kartą bus surengtos šunų lenktynės, skirtos benamių naminių gyvūnų gelbėjimui. „Festivalis atviras visiems geros valios žmonėms, tiems, kurie neabejingi silpnesniems už mus, žmones. Ne veltui mūsų simbolis yra šuo Bliuzas, kurį prieš keletą metų radome festivalio prieigose ir priglaudėme. Todėl mielai priėmėme pasiūlymą rengti akciją, skirtą beglobiams keturkojams“, - sako „Bliuzo naktų“ prodiuseris Algirdas Barniškis-Blėka.

Šlapi baidarininkų įspūdžiai iš Širvintos (8)

2010 birželio mėn. 30 d. 10:42
„Upė šaltuonėlė - mano Širvinta“... Bent trejus metus bandžiau suorganizuoti plaukimą ja, bet vis nebuvo lemta – tai baidarių jau nėra, kai dienos laisvos, tai vandens per mažai. Kadangi šiemet jo sočiai, baidares užsisakėm gal prieš 3 savaites. Laukimo turėjau per akis, tai maitinau save vaikystės ir žalios jaunystės prisiminimais, kuomet takai į paširvintį buvo praminti ir visokios pirmos meilės pursluose taškėsi...

Menininkai susivienijo vasaros parodai (2)

2010 birželio mėn. 29 d. 11:49
Margaritos Legostaevos paveikslas
Organizatorių archyvo nuotr.
Birželio 30 d. atidaroma dviejų menininkų – dailininkės Margaritos Legostaevos ir fotografo Ričardo Marcinkevičiaus darbų paroda, spinduliuojanti vasaros spalvomis ir nuotaikomis. Afriką apkeliavusios dailininkės M.Legostaevos paveiksluose atsispindi juodojo žemyno simboliai. Fotografas R.Marcinkevičius pristatys afrikietiškiems motyvams kontrastingą fotografijos ekspoziciją.

Netradicinių R.Stewarto marškinėlių dizainą sukūrė jauniausias dainininko sūnus

2010 birželio mėn. 1 d. 12:11
Naujieji Rodo Stewarto koncertinio turo marškinėliai
Organizatorių archyvo nuotr.
Iki didžiausio šių metų koncerto - Rodo Stewarto šou - liko vos keletas dienų. Ta proga legendinio roko dainininko gerbėjai galės įsigyti visiškai naujus roko žvaigždės marškinėlius, koncertų bukletus ir kitą atributiką. Birželio 10 d. įspūdingą šou Vilniuje surengsiantis roko daininkas R. Stewartas pristatė naujus labdarai skirtus marškinėlius. Marškinėlių dizainą sukūrė jauniausias legendinio dainininko sūnus ketverių metų Alastairas Stewartas.

Nemokamas renginys visai šeimai Užupio Respublikoje

2010 birželio mėn. 1 d. 12:11
Nemokamas renginys visai šeimai Užupio Respublikoje
„Senamiesčio lėlės“ – Užupio vaikų teatras jau birželio 2 dienos pavakare, 18 val., kviečia į nemokamą spektaklį vaikams ir jų tėveliams. Žiūrovai pamatys vienos žinomiausios pasaulyje pasakos „Pelenė“ inscenizaciją jaukioje ir kūrybiškoje Užupio meno inkubatoriaus aplinkoje. Klasikinių kostiuminių marionečių spektaklis „Pelenė“, pastatytas pagal garsiąją Š. Pero pasaką tuo pačiu pavadinimu, vaikus sudomins jiems labai gerai pažįstamos pasakos vizualizacija.

Skautai pataria: ką pasiimti į savaitgalio kelionę gamtoje

2010 birželio mėn. 1 d. 12:11
Kiekvieną kartą išvažiuojant į gamtą su draugais savaitgaliui, dažnai kyla klausimas: ką pasiimti į tokią išvyką? Kaip išvengti bereikalingų daiktų ir drabužių? Kokio inventoriaus gali prireikti stovyklaujant gamtoje? Ką apsirengti, kad jaustumėtės patogiai ir laisvai? Skautai, naudodami savo ilgametę patirtį, padės Jums išspręsti šį paprastą, tačiau svarbų klausimą.

Panevėžyje atidaromas turiningų vasaros penktadienių sezonas

2010 birželio mėn. 1 d. 12:10
Panevėžio Laisvės aikštėje miesto savivaldybė pradėjo vasaros projektą „Susitikime penktadienį“.Šia visą vasarą truksiančia programa siekiama, kad Laisvės aikštė vėl taptų traukos vieta Panevėžio bendruomenės nariams ir svečiams. Tam, kad čia vėl ateitų ir burtųsi žmonės, kiekvieną penktadienį jiems bus pasiūlyta kultūros kolektyvų, ugdymo įstaigų, jaunimo pasirodymų, kiną po atviru dangumi bei įvairių atrakcijų, bus galima įsigyti tautodailės dirbinių ir suvenyrų.