Skautai pataria: ką pasiimti į savaitgalio kelionę gamtoje

Kiekvieną kartą išvažiuojant į gamtą su draugais savaitgaliui, dažnai kyla klausimas: ką pasiimti į tokią išvyką? Kaip išvengti bereikalingų daiktų ir drabužių? Kokio inventoriaus gali prireikti stovyklaujant gamtoje? Ką apsirengti, kad jaustumėtės patogiai ir laisvai? Skautai, naudodami savo ilgametę patirtį, padės Jums išspręsti šį paprastą, tačiau svarbų klausimą.
Palapinė
© Corbis

Keliavimo būdas

Pagrindinis klausimas, nuo kurio priklauso, ką reikės su savim turėti keliaujant į gamtą, yra jūsų keliavimo būdas.

• Jeigu keliaujate automobiliu, nors vietą ir reikia taupyti, visą nešimo darbą už jus atlieka jūsų transporto priemonė, nėra bėdos, jeigu įsidėsite vieną kitą ne itin būtiną daiktą.

• Keliaujant dviračiu ar baidare svarbu pagalvoti apie papildomus daiktų krepšius, kuriuos būtų galima tvirtai pritvirtinti prie dviračio arba rasti jiems tinkamą vietą baidarėje.

• Jeigu keliausite pėsčiomis, teks labiausiai taupyti ne tik vietą, bet ir atkreipti dėmesį į daiktų svorį.

Kurpinės svoris savaitgalio žygiui neturėtų viršyti 20-25 kilogramų.

Kuprinė ir jos turinys

Savaitgalio kelionei turėtų pakakti 40-50 litrų kurpinės. Kurpinės tūris dažniausiai būna užrašytas ant kuprinių, tad jeigu jo nerandate - klauskite pirkdami. Pageidautina, kad kuprinė savo nugarinėje dalyje turėtų rėmą, kuris palengvins nugaros darbą kelionės metu, ypač jeigu teks daugiau judėti su kuprine.

Dėdamiesi daiktus į kuprinę, įvertinkite daiktų svorį. Sunkesni daiktai turėtų būti apačioje, lengvesni - viršuje. Viršuje taip pat dažniau turėtų būti tie daiktai, kurių gali dažniau ar anksčiau prireikti (pvz. vaistinėlė, vanduo).

Pagrindiniai daiktai, kuriuos būtinai reiktų turėti kuprinėje susiruošus praleisti savaitgalį gamtoje yra:

• miegmaišis
• kilimėlis
• degtukai (plastikiniame maišelyje)
• gertuvė su 1l vandens
• peilis
• katiliukas (2 litrų talpos)
• indų rinkinys (nedūžtantys ir atsparūs karščiui)
• įrankių rinkinys (šaukštas, šakutė, puodelis, dubenėlis)
• higienos priemonės
• kirvis
• žibintuvėlis (ir atsarginiai elementai)
• kompasas
• 20m. virvės (5-7mm storio)

Be abejo, jei keliaujate ne vienas, tokie daiktai kaip kirvis, virvės ar katiliukas gali būti pasidalinami tarp visų keliautojų.

Likusią kuprinės dalį sudaro maistas bei drabužiai. Dėl drabužių daug patarti sunku, nes kiekvienas renkasi pagal savo poreikius, tačiau turėtų būti trys komplektai drabužių: šaltam, lietingam ir karštam orui. Papildoma pora kojinių taip pat niekada nepakenks. Svarbu nepamiršti kepurės ar skaros apsaugai nuo saulės.

Tokia pati situacija ir su batais. Bent vieni turėtų būti skirti žygiavimui. Geriausiai tinka odiniai neperšlampami užvarstomi iki aulo batai. Kiti batai turėtų būti lengvi ir patogūs trumpiems nuotoliams – vasarą idealiausia - basutės.

Higiena gamtoje taip pat svarbi, todėl svarbu nepamiršti pasiimti rankšluosčio, šampūno, dantų šepetuko su dantų pasta, muilo, šukų, kremo rankoms ar/ ir nuo įdegio. Vasarą svarbios ir priemonės nuo uodų, erkių ar kitų parazitinių vabalų.

Atskirą vietą kuprinėje sudaro maistas savaitgaliui. Venkite stiklinių konservų pakuočių, nes jos sudaro papildomą nereikalingą stovį.

Nepamirškite, kad esate ne vieninteliai stovyklautojai, tad nepamirškite susirinkti po savęs visų neyrančių atliekų. Šiam reikalui reiktų įsimesti bent kelis šiukšlių maišus, kurie gali praversti ir kitose situacijose. Yrančias atliekas bent dėl estetinio vaizdo rekomenduojame užkasti.

Palapinė

Jeigu ketinate įsigyti palapinę, patariame pirkti tokią, kuri turėtų didelį arba bent jau nuo lietaus apsaugantį prieangį, kur stovyklavimo metu galėsite susidėti visus savo daiktus. Tai ne tik patogu, bet ir primena įprastas gyvenimo sąlygas, atskiriant miego ir veiksmo erdves. Ir, galų gale, bent batus pasidėti prieangyje yra labai šaunu.

Statant palapinę, svarbu gerai išsirinkti ne tik lygią vietą, bet įvertinti, iš kurios pusės ryte kyla saulė. Tikrai nėra malonu, kai ryte prabundi nuo iki 40 laipsnių įkaitusios palapinės oro.

Jei palapinė nekokybiška ir jai gali grėsti peršlapimas lietaus atveju, reiktų ją statant papildomai uždengti tentu ar plėvele, o statyti rytinėje miško ar pievos pusėje. Statant palapinę ir turint šalia kastuvą ar kitą įrankį, patartina padaryti vandens nubėgimo griovelius, kad visas vanduo lietaus atveju turėtų kur nubėgti ir nesirinktų po palapine.

Peilis

Šiuo metu parduotuvėje galima įsigyti įvairiausių peilių. Juos galima suskirstyti į tris pagrindines rūšis: sulenkiami, multifunkciniai ir vientisi/ ištisiniai (dažniausiai su dėklu). Naudojant pirmąsias dvi rūšis, patartina juos prisirišti virvele ir karabinu prie diržo.

Naudojant vientisus/ ištisinius peilius, patogiausia jų dėklą įsiverti į diržą. Labiausiai skautų mėgstami yra vientisi/ ištisiniai peiliai su dėklu. Sulenkiami peiliai irgi turi savo privalumų, tačiau norint greitai pasinaudoti peiliu, užlenkiamo peilio paruošimas užtrunka žymiai daugiau laiko.

Geriausia vengti peilių su automatiškai atsidarančia geležte, nes tai yra nesaugu.

Kad peilis tarnautų ilgai ir patikimai, juo, kaip ir visais kitais daiktais, reikia rūpintis ir jį prižiūrėti. Peilio geležtė turi būti nuolat pagaląsta ir švari. Nelaimės atveju, susižeidus su gerai pagaląsta geležte, gydytojams yra lengviau tinkama susiūti žaizdą, tad tikėtina, kad pavyks išvengti rando.

Kirvis

Po peilio antras labiausiai reikalingas įrankis miške yra kirvis. Geriausiai turėti kirvį su vientisu kotu ir, aišku, gerai pagaląstą. Kirvį geriausiai laikyti stovykloje prie malkų (jei įsikūrėte ilgesniam laikui).

Miegmaišis

Miegmaišio pasirinkimas labai individualus reikalas. Skautų stovyklose merginos dažniau naudoja šiltesnius - žieminius miegmaišius, vaikinams pakanka ir vasarinių. Miegmaišius galima suskirstyti į stačiakampio ir „mumijos“ formų. „Mumijų“ tipo miegmaišiai irgi yra skirtingi, nes turi savo užtrauktuko užsegimo kryptį – kairė arba dešinė. Nuo to priklauso, ar „mumijos“ tipo miegmaišį galima bus sujungti ir miegoti dviese.

Miegant dviese, iš vienos pusės, yra šilčiau ir labiau rekomenduojama šaltuoju metų periodu, tačiau miegmaišyje vietos nėra itin daug, todėl viskas priklauso nuo miego partnerių.

Kokybiški miegmaišiai turi savo miego komforto įvertinimą: stovyklaujant pavasarį patartina žiūrėti, kad miegmaišio „komfortiškas miegojimas“ būtų prie mažiausiai minus 5 laipsnių Celsijaus, vasarą - prie nulio.

Patyrę žygeiviai prie minus 30 laipsnių šalčio Lietuvoje, keliaudami slidėmis, dažnai miega trise, dvejuose miegmaišiuose, kurių komfortas yra žemesnis nei 20 laipsnių.

Eidami miegoti, atkreipkite dėmesį į visas miegmaišio detales, esančias jo viduje: papildomas šilumos saugojimo barjeras ties kaklu, užtraukimo virtuvės ties galva ir kaklu. Klaidinga nuomonė, kad miegmaišyje galima prikvėpuoti šilto oro ir bus šilčiau miegoti. Oras - tai elementarūs garai, kurie vėliau virsta drėgme ir miegoti tampa šalčiau.

Miegmaišis turi įšilti tik nuo Jūsų kūno temperatūros. Su drabužiais miegmaišyje irgi reikia elgtis racionaliai. Prisirengus per daug miegmaišis neatliks savo darbo, per mažai - gali būti pačiam per šalta. Todėl turi užtekti vieno sluoksnio medvilninių ar vilnonių drabužių. Miegmaišyje dažniausiai šąla kojos, todėl esant didesniam šalčiui ar turint prastesnį miegmaišį, reiktų pasirūpinti vienom storom vilnonėm kojinėm.

Kilimėlis

Miegoti ant žemės palapinėje tikrai yra šalta ir nemalonu, todėl kilimėlis yra labai svarbus. Kilimėlių būna įvairiausių - skirtingų svorių ir minkštumo. Minimalius poreikius atstoja vienoje pusėje guma dengtas kareiviškas kilimėlis. Reiktų vengti pripučiamų čiužinių, nes jie yra sunkūs ir gali prakiurti, todėl naktį juos reikės papildomai pripūsti. Visgi egzistuoja specialūs pripučiami turistiniai kilimėliai, bet kokybiškų be 100 litų ar daugiau Lietuvoje dažniausiai neįsigysite.

Turimų daiktų kiekis dažnai priklauso nuo to, ką veiksite gamtoje - jeigu tik pasistatysite palapinę ir užsikursite laužą, galima vengti tokių daiktų kaip virvės ar karabinai, tačiau jeigu norėsite įsikurti tikrai patogiai, pasidaryti suolus, virtuvę, indaują, dušą, tualetą, vandens sėmimo įrenginį ir kitus buities įrengimus, gali prireikti daugiau virvių, papildomo pjūklo, karabinų. Kituose straipsniuose pabandysime Jums papasakoti, kaip planuoti stovyklos vietas ir kaip sumeistrauti įvairius statinius patogiam gyvenimui gamtoje.

Lietuvos skautija
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Linksma vasara

Palangos gatvėse vasarą šokantys jaunuoliai per dieną uždirba ir mėnesio atlyginimą (68)

2013 birželio mėn. 21 d. 11:09
Prasidėjus vasaros sezonui į Palangą iš įvairių šalies kampelių suplūsta ne tik poilsiautojai, bet ir užsidirbti norintys žmonės. „Tie keli mėnesiai sunkaus darbo po to visus metus maitina“, - sako antrus metus kurorte šokantys jaunuoliai. Pagrindine miesto arterija vadinamoje Jono Basanavičiaus gatvėje hip-hopo šokėjai kas vakarą čia rengia pasirodymus. Jaunuoliai neslepia, jog per vakarą kartais pavyksta užsidirbti ir 1000 litų.

DELFI festivalių gidas: birželio 21 - 24 d. (5)

2013 birželio mėn. 18 d. 17:43
Vasara - festivalių metas. Populiariausias naujienų portalas DELFI padės Tau apsispręsti, ką vertėtų aplankyti. Kiekvieną savaitę galėsite vienoje vietoje rasti festivalius, kuriuos rekomenduojame aplankyti savaitgalį. Linksminkitės, juk vasara - šėlsmo metas!

Į Lietuvą atvyksta Kinijos imperatoriškasis cirkas (3)

2010 rugsėjo mėn. 2 d. 18:03
Kinijos imperatoriškasis cirkas
Organizatorių archyvo nuotr.
Pirmąkart į Vilnių lapkričio pabaigoje atvykstantis garsusis Kinijos imperatoriškasis cirkas žiūrovams pristatys gražiausius savo numerius bei neįtikėtinus akrobatinius triukus. Spalvingoje ir užburiančioje programoje „Kinijos cirko spindesys“ išvysite slaptąjį kaukių vaidinimą „Byeongum“, žavingąjį auksinių liūtų šokį, pribloškiantį akrobatinį numerį „Auksinės kinės kojytės“ ir kitus žymiausius Kinijos imperatoriškojo cirko numerius.

„Sostinės dienų“ staigmena vilniečiams – dar neskelbtas užsienio žvaigždžių koncertas (1)

2010 rugsėjo mėn. 1 d. 18:25
Grupė N.O.H.A.
Organizatorių archyvo nuotr.
Jau visai netrukus startuosiantis didžiausias Vilniaus festivalis „Sostinės dienos“ visiems vilniečiams ir sostinės svečiams parengė ypatingą šventinį siurprizą: po ilgų derybų su atlikėjų prodiuseriais paaiškėjo, jog festivalio Didžiųjų vakarinių koncertų programą papildys šeštadienį (rugsėjo 4 d.) 21 val. Katedros aikštėje pasirodysiantis pasaulinio garso elektroninės muzikos kolektyvas – grupė N.O.H.A.

„Vasaros terasoje“ lietuviškai skandinaviška „rasabasa“ pristatys naująjį albumą (1)

2010 rugpjūčio mėn. 31 d. 16:45
"rasabasa"
Organizatorių archyvo nuotr.
Nors ir rudenėja, Vilniaus Mokytojų namų kiemelyje jau penktą sezoną veikianti „Vasaros terasa“ kol kas slėptis po stogu nežada. Rugsėjo 2-osios, ketvirtadienio vakarą čia užsukusių laukia gyvas lietuviškai skandinaviško projekto „rasabasa“ koncertas, kurio metu vokalistė Rasa Bubelytė su norvegų muzikantais pristatys debiutinį albumą.

„Pamišėliai“ ir „Choras“ - įvertinti labiausiai

2010 rugpjūčio mėn. 30 d. 13:05
Populiarusis amerikiečių serialas „Mad Men“ („Pamišėliai“) buvo vienas didžiausių laimėtojų šių metų „Emmy“ apdovanojimuose, kur laimėjo geriausio dramos serialo titulą, praneša BBC. Apie Niujorko reklamos kūrėjų pasaulį sukurtas serialas buvo įvertintas net 17 „Emmy“ nominacijų, tuo tarpu muzikinis serialas apie vidurinę mokyklą „Glee“ („Choras“) gavo net 19.

E.Dragūnas DELFI skaitytojams pristato naują dainą (51)

2010 rugpjūčio mėn. 27 d. 16:21
Egidijus Dragūnas
A.Solomino nuotr.
„Sel“ lyderis Egidijus Dragūnas DELFI skaitytojams pristato naują dainą „Nes aš tik vėjas“, kurios nelegali versija pavadinta „Pasiilgęs svajonės“ iš dainininko buvo pavogta ir išplatinta internete. „Labiausiai įsiutino, kad jai net sugalvotas pavadinimas, kuris neatitinka mano vizijos“, - apie socialiniuose tinklalapiuose išplatintą nelegalią kūrinio versiją sako „Sel“ lyderis Egidijus Dragūnas.

Paskutinėje „Exit“ pajūrio serijoje – Palangos mero pažadai, laiko mašina ir atsisveikinimas su vasara (11)

2010 rugpjūčio mėn. 26 d. 11:56
Ar kada svajojot apie laiko mašiną? Naujausias reportažas laiką suks atgal ir grąžins į vasaros sūkurį. Patirti nuotykiai, pasimatymai, pramogos, pulsuojantis paplūdimio karštis – net sunku patikėti, kad visa tai buvo iš tiesų.

Muzikantai dovanoja koncertą ir kviečia dalytis gerumu (4)

2010 rugpjūčio mėn. 25 d. 10:01
Erica Jennings       A.Gintalaitės nuotr.
Rugpjūčio 27 d. visi kviečiami į Mokytojų namų kiemelyje vyksiantį nemokamą koncertą-maratoną „Gyventi negalima mirti“, kuriame bus galima išgirsti Jurgą Šeduikytę, Veroniką Povilionienę, Jurgį Didžiulį, Erica Jennings, grupes „Subtilu – Z”, „Stipriai kitaip”, „Biplan“, „ŽAS“, bardą Domantą Razauską, Aidą Ginioti ir „Atvirą ratą“, duetą „Gerai gerai & Miss Sheep” ir daugybę kitų puikių atlikėjų, kurie nuo 13.30 val. iki vėlyvo vakaro dovanos savo muziką, negaudami jokio atlygio ir vedami vienos idėjos: padėti sergantiems leukemija, kurių gyvybes gali išgelbėti donorai.

„Kinas po žvaigždėmis“ kviečia gurmaniškos vakarienės

2010 rugpjūčio mėn. 24 d. 13:32
Kadras iš filmo „Virtuvė sielai“
Organizatorių archyvo nuotr.
Užnugaryje pasiliekant vasarai, daugeliui kino mėgėjų gražiu prisiminimu liks ir kinas po žvaigždėtu dangumi, kurio tradicijas įtvirtino kino teatras „Pasaka“. Šios savaitės seansai žiūrovus nukels į XX a. vidurio Lietuvą ir į šiuolaikinį Paryžių, o „Kino po žvaigždėmis“ uždarymo vakaras taps tikra kulinarijos fiesta su komedijos „Virtuvė sielai“ premjera.

Tarp Jurgos gerbėjų - ir prezidentė D.Grybauskaitė (17)

2010 rugpjūčio mėn. 23 d. 12:37
Jurga Šeduikytė
Organizatorių archyvo nuotr.
Praėjusį savaitgalį sostinės Mokytojų namų kiemelyje įsikūrusioje Vasaros terasoje akustinį koncertą kartu su gitaristu Romu Rainiu surengė dainininkė Jurga. Sausakimšame kiemelyje šiltą vakarą koncerto klausėsi apie tūkstantį žiūrovų. Jurga susirinkusiems atliko pilną savo programą, kurią baigė specialia staigmena – vaizdo klipo „Seniai toli“ parodymu.

„Pravda“ gimė iš naujo! DELFI skaitytojų teismui - „Pikta šalis“ (3)

2010 rugpjūčio mėn. 20 d. 17:28
Žurnalo „Pravda“ numeris „Pikta šalis“  R.Darulis nuotr.
„Pravda“ gimsta iš naujo. Nusimetusi nemokamo, mažo formato leidinio rėmelius, ji transformuojasi į virtualiai sklaidomą leidinį su dvigubai gausesniu turiniu. Tai vienas pirmų tokio formato elektroninių žurnalų Lietuvoje. Vis dar nemokama ir kas mėnesį grasinanti suprasti pasaulį su vis nauja tema. Aštresnė, tiesesnė, bet nieko neteisianti.

„Exit“ pajūrio serijoje - svajonių jaunikis apie svajonių profesijas (3)

2010 rugpjūčio mėn. 19 d. 09:21
Profesijos, darbai, pareigos... Tiesiog nereikalingi žodžiai Lietuvos vasaros sostinėje, kur ne tik savo profesiją, bet ir vardą neretai pamiršta nerūpestingai dienas leidžiantys atostogautojai. Visgi – kokios profesijos žmonių Palangos paplūdimyje daugiausia? Galbūt teisininkų, o gal kosmetologių?

Savaitgalį Kražiuose - nuo „Traviatos“ iki „InCulto“ (2)

2010 rugpjūčio mėn. 18 d. 12:38
"Inculto"
Organizatorių archyvo nuotr.
Savaitgalį, rugpjūčio 20–22 d., vyks Kražių festivalio finalinė dalis. Priešpaskutinį vasaros savaitgalį vyksiantis renginys kultūros ir meno mėgėjams, dar nenorintiems lindėti tvankiose koncertų salėse, taps puikiomis karštojo sezono užbaigtuvėmis. Dinamiškieji Kražiai stebins klasikinės ir populiariosios muzikos įvairove, didingu ugnies šou, geros nuotaikos užtaisą iš sukauptos vasarinės energijos dovanos grupė „InCulto“. O ir G. Verdžio „Traviatai“ lietuviškos profesionaliosios operos talismanui, turbūt neįmanoma rasti geresnės scenos nei istorijos šešėliais mirgantys Kražiai.

Rugsėjo pradžioje Vilnių drebins „Sostinės dienų“ fiesta

2010 rugpjūčio mėn. 17 d. 15:13
„Sostinės dienos 2010“
Pirmąjį rudens savaitgalį (rugsėjo 3-5 d.) centrinėse Vilniaus gatvėse ir vėl šurmuliuos didžiausia miesto šventė – po vienerių metų pertraukos sugrįžtančios „Sostinės dienos“.

„A-ha“ pristatė paskutinį savo vaizdo klipą (7)

2010 rugpjūčio mėn. 16 d. 11:17
Grupė „A-ha“
Organizatorių archyvo nuotr.
Lapkričio 2 d. koncertu Vilniuje su savo gerbėjais atsisveikinsianti grupė „A-ha“ pristatė paskutinį savo vaizdo klipą „Butterfly, Butterfly (The Last Hurrah)“. Baigdama tuo, kuo pradėjo, garsioji norvegų trijulė dirbo su režisieriumi Steve'u Barronu, kuris sukūrė ir patį pirmąjį „A-Ha“ klipą dainai „Take On Me“.

Žolinės šventė - Lietuvos liaudies buities muziejuje

2010 rugpjūčio mėn. 13 d. 10:45
Nuo seno Žolinės atlaidai - visuotinio viešėjimo, giminių susitikimų diena. Dar neišsirinkusieji, kur susitikti per Žolinę, laukiami Lietuvos liaudies buities muziejuje, Rumšiškėse rugpjūčio 15 d., sekmadienį. „Kas per Žolinę neviešės, tas visą gyvenimą laimės (sėkmės) neturės“, - sako žmonės.

Trakų salos pilyje atgims viduramžių amatai ir dvaro buitis

2010 rugpjūčio mėn. 12 d. 16:31
Rugpjūčio 14–15 d. Trakų istorijos muziejus kviečia į kasmetę, jau šeštąją, senųjų amatų šventę, kurioje apie 30 meistrų pristatys 15 skirtingų viduramžių amatų. Šventės svečius linksmins senosios muzikos ir šokio kolektyvai, fakyrai, vyks riterių turnyrai, konkursai svečiams, bus galima paragauti viduramžių pilies virtuvės gardėsių.

„Exit“ pajūrio serijoje – Saulėns, fyfos ir vienkartinė meilė (1)

2010 rugpjūčio mėn. 11 d. 10:04
Savaitgalį visame pasaulyje praūžusi tarptautinė orgazmo diena padiktavo karštą naujausio reportažo temą. Šįkart aistrų įaudrintos kameros taikiklyje – merginos, vaikinai, pasimatymai, širdys, bučiniai... Visas sienas sulaužanti meilė!

„De-Phazz“ Vilniuje pristatys naują albumą

2010 rugpjūčio mėn. 10 d. 14:01
Grupė „De Phazz“
Organizatorių archyvo nuotr.
Tikrieji lounge muzikos krikštatėviai „De-Phazz“ naująjį savo albumą pristatys Vilniuje. Pasaulinę šlovę pelnęs kolektyvas išskirtinį koncertą surengs lapkričio 18 d. Vilniuje, „Forum Palace“ naktiniame klube.

„Roko naktys 2010“ sudrebino Zaraso salą (8)

2010 rugpjūčio mėn. 9 d. 13:25
Festivalis „Roko naktys 2010“   M.Siruso nuotr.
Savaitgalį į Zaraso salą prigužėjo aibės žmonių – su draugais ar šeima, mašina ar motociklu, jauni ar vyresnio amžiaus. Visi buvo vedini puikios nuotaikos ir noro išgirsti gerą muziką legendinėse „Roko naktyse 2010“. Festivalio lankytojai didžiojoje scenoje mėgavosi penkiomis pasaulinio garso grupėmis ir aštuoniomis Baltijos šalių grupėmis.

Smurtas ir seksas - naujajame Eminemo ir Rihannos vaizdo klipe (24)

2010 rugpjūčio mėn. 6 d. 16:10
Megan Fox ir Dominicas Monaghanas  „Splash News“ nuotr.
Kai hip-hopo žvaigždė Eminemas pasiūlė Rihannai kartu atlikti dainą „Love the Way You Lie“, ji teigia pajutusi stiprų ryšį su šiuo kūriniu. Atlikėja, kurios buitinio smurto scenos su buvusiu vaikinu Chrisu Brownu apskriejo visą pasaulį, pasakojo „Access Hollywood“ apie jos sprendimą padirbėti kartu su Eminemu.

A.Mamontovo įkūnytas personažas tapo ir romano herojumi (5)

2010 rugpjūčio mėn. 5 d. 18:00
Andrius Mamontovas  S.Masevičiūtės nuotr
Pasaulinę šlovę pelnęs režisierius, scenaristas ir prodiuseris Maris Martinsonas Lietuvos kino ir literatūros mėgėjams parengė dar vieną malonią staigmeną. Belaukdamas rugsėjo 17 d. įvyksiančios romantinės kino dramos „Amaya“, kuriame vaidmenis atlieka ir Andrius Mamontovas bei garsi japonų aktorė Kaori Momoi, premjeros, M. Martinsonas parašė romaną tuo pačiu pavadinimu, kuris šalies knygynuose taip pat pasirodys rugsėjį.

„Exit“ pajūrio serijoje – kokias pramogas renkasi „šeškė“ N. Pareigytė? (12)

2010 rugpjūčio mėn. 4 d. 16:09
Nijolė Pareigytė
A.Solomino nuotr.
Vasaros sostinėje Palangoje pramogų netrūksta ir ant žemės, ir vandenyje, ir netgi ore. Čia skrieja parašiutai, kartodrome trykšta adrenalinas, o jūroje „ganosi“ ne tik galingi kateriai, vandens motociklai, bet ir... žirgai.

Jūros krantas taps G.Ivanausko spektaklio scena (16)

2010 rugpjūčio mėn. 3 d. 14:13
Gyvos muzikos paplūdimys „Karklė 2010“ stebins ne tik atlikėjų bei pramogų gausa, bet ir netikėtais sprendimais. Rugpjūčio 14 d. Gyčio Ivanausko teatro spektaklis pirmąkart bus parodytas ošiančių bangų fone, o ložes žiūrovams atstos baltas smėlis.

„A-ha“ gerbėjams – dvigubas geriausių dainų albumas (3)

2010 rugpjūčio mėn. 2 d. 12:27
Grupė „A-ha“
Organizatorių archyvo nuotr.
Milijonus gerbėjų visame pasaulyje turinti grupė „A-ha“ išleidžia dvigubą geriausių dainų albumą. Rinkinys „25 – The Very Best Of”, kuriame tilps net 39 garsiausi kolektyvo hitai, daugelyje Europos šalių bus išleistas spalio pradžioje.

Jūros šventėje – tarptautinė gatvės cirko fiesta „Stebuklų šalis“ (1)

2010 liepos mėn. 30 d. 11:43
Didžiausias ir ilgus metus gyvuojantis Klaipėdos miesto festivalis Jūros šventė šiemet pasipildo dar viena kokybiška pramogų rezidencija: trims dienoms „Memelio miesto“ teritorijoje įsikurs analogų Baltijos šalyse neturinti tarptautinė cirko ir gatvės menų fiesta „Stebuklų šalis“. Naktiniu festivalio alsavimu rūpinsis „Švyturio menų dokas“, pirmą kartą istorijoje rengiantis Jūros šventės afterpaty.

„House Music Cruise“ Jūros šventę plukdys į Baltiją (1)

2010 liepos mėn. 29 d. 18:33
Penktadienį, liepos 30-ąją, elektroninės muzikos cunamį pajūryje sukelsiančio „House Music Cruise“ rengėjai įsitikinę, kad Jūros šventės vardas įpareigoja šią uostamiesčio vasaros fiestą švęsti ne kur kitur, o jūroje, ir visus tikruosius Klaipėdos klubinėtojus bei jų bendraminčius kviečia į naktiniu klubu ant vandens virsiantį pramoginį laivą „Venus S“.

P.Hilton išleidžia naują singlą (5)

2010 liepos mėn. 28 d. 12:35
Paris Hilton atnaujina savo muzikinę karjerą, išleisdama naują singlą, o savo pavyzdžiu laiko Kylie Minogue, praneša „The Sun“. Turtinga paveldėtoja, kurios trumpa pop muzikos karjera sužlugo prieš keletą metų, įkvėpta pop muzikos princesės 42-jų K. Minogue, ruošiasi išleisti albumą.

Australijos muzikantai parašė ilgiausią pasaulyje dainą

2010 liepos mėn. 27 d. 16:43
Australijos muzikantai parašė dainą, kuri pretenduoja tapti ilgiausia daina pasaulyje, pagal „The Australian“ praneša lenta.ru. Ši daina bus išleista kaip labdaros singlas. Oficialiai ilgiausios dainos rekordas bus užregistruotas tik po to, kai daina bus išleista.

Garso gurmanams - G.Masefieldo koncertas

2010 liepos mėn. 26 d. 12:47
Graysonas Masefieldas
Organizatorių archyvo nuotr.
„Kas išauga iš vunderkindų?“ - anaiptol ne retorinis klausimas: vieni „perdega“, neatlaikę fizinio ir psichologinio krūvio, kiti pakeičia specialybę, realizuodami save kitose sferose, o kai kurie, reti vienetai – iš vunderkindų pavirsta ryškiais muzikantais. Vieną jų girdėsite liepos 29-ą dieną Šv. Kotrynos bažnyčioje.

Rudenį S.Rotaru surengs gastroles Lietuvoje (20)

2010 liepos mėn. 12 d. 17:16
Sofia Rotaru
Organizatorių archyvo nuotr.
Estrados legenda Sofia Rotaru rudenį Lietuvoje surengs koncertines gastroles. Ryškiausia Ukrainos populiariosios muzikos scenos žvaigždė spalio mėnesį mūsų šalyje surengs net tris pasirodymus. Naują, jubiliejinę programą „Ja Tvoja Liubov“ Sofia Rotaru pristatys išskirtiniuose koncertuose spalio 20 d. „Šiaulių arenoje“ Šiauliuose, spalio 22 d. „Sporto halėje“ Kaune ir spalio 24 d. „Siemens arenoje“ Vilniuje.

Neringoje prasidėjo XIV tarptautinis Thomo Manno festivalis (3)

2010 liepos mėn. 11 d. 12:25
Neringa
M.Jovaišos nuotr.
Neringoje prasidėjo XIV tarptautinis Thomo Manno festivalis. Miesto savivaldybės aikštėje atidaryti ir pasveikinti festivalio atvyko ilgametis festivalio globėjas, LR Prezidentas Valdas Adamkus, Neringos miesto meras Vygantas Giedraitis ir Vokietijos ambasados kultūros ir spaudos atašė Jean-Pierre. Atidarymo ceremonijoje taip pat dalyvavo festivalio direktorė Lina Motuzienė bei festivalio kuratoriumo pirmininke Ruth Leiserowitz.

„Exit“ pajūrio serija griauna penkis mitus apie Šaprą (5)

2010 liepos mėn. 10 d. 16:46
Ilgąjį savaitgalį tikru skruzdėlynu tapusi Palanga subūrė daugiatūkstantinę poilsiautojų minią. Centrinėje V. Basanavičiaus gatvėje draugavo Plungė ir Kaunas, Vilnius ir Šiauliai, Londonas ir Venesuela... Žmonės dainavo meilės dainas, turškėsi fontanuose, deginosi paplūdimyje, siautė šokių aikštelėje ir, žinoma, dėkojo karaliui Mindaugui už keturias laisvas dienas.

Olandų ir ispanų sirgaliai sekmadienį rinksis „Vasaros terasoje“

2010 liepos mėn. 10 d. 10:14
Vasaros terasa
Organizatorių archyvo nuotr.
Beveik mėnesį visos planetos futbolo sirgaliai gyvena viena nuotaika – ta, kurią diktuoja XIX Pasaulio futbolo čempionatas. Iš Pietų Afrikos Respublikos sklindančios transliacijos, deja, netrukus pasibaigs. Sekmadienį, liepos 11-ąją įvyks finalinės turnyro varžybos tarp Nyderlandų ir Ispanijos. Jas abiejų šalių komandų gerbėjai kviečiami žiūrėti šventiškai bei azartiškai nusiteikusioje „Vasaros terasoje“, esančioje Vilniaus mokytojų namuose.

Sasha Song Kuršių mariose testuos naująjį albumą (9)

2010 liepos mėn. 7 d. 11:59
Sasha Song
A.Solomino nuotr.
Liepos mėnesio 10 d., šeštadienį, 20.00 val. “Muzikuojančiame kelte” Sasha Song visus savo gerbėjus kviečia į išskirtinį gyvo garso koncertą, kuriame be gerai žinomų „Mamai“, „Miss Kiss“, „Gera būti dviese“ nuskambės ir nauji muzikanto kūriniai.

Hipnozė akims ir ausims - tarptautinio Kauno kino festivalio programa „Tundroje“

2010 liepos mėn. 2 d. 17:34
Filmas „Berlin Calling“
Organizatorių archyvo nuotr.
Šį savaitgalį Kauno kino festivalis pristatys specialią muzikos filmų programą „Muzika, keičianti pasaulį“ elektroninės muzikos festivalio „Tundra“ lankytojams. Vienintelis Lietuvos kino festivalis, puoselėjantis specialią muzikos filmų programą liepos 3-6 dienomis mobiliame „Tundros“ kino teatre, įsikūrusiame Avilio ežero pusiasalyje Zarasų rajone, pakvies pamatyti filmus apie garsiausius Europos muzikos festivalius ir elektroninės muzikos legendas.

Vilniuje prasideda Kristupo vasaros festivalis

2010 liepos mėn. 1 d. 12:31
Šv. Kotrynos bažnyčia. E.Levin nuotr.
Ketvirtadienį Vilniuje atidaromas 16-asis Kristupo vasaros festivalis, truksiantis iki pat vasaros pabaigos. Atidarymo koncertas su japoniškais elementais "Haiku mirusiųjų sieloms" skambės Šv. Kotrynos bažnyčioje. Jame pasirodys Šv. Kristoforo kamerinis orkestras, Šiaulių valstybinis kamerinis choras "Polifonija" ir solistai.

„Bliuzo naktyse“ pirmą kartą vyks labdaringos šunų lenktynės (1)

2010 birželio mėn. 30 d. 19:26
Jau šį savaitgalį nuskambėsiančiose „Bliuzo naktyse“ be tradicinių sporto ir meno atrakcijų bei geros muzikos porcijos, pirmą kartą bus surengtos šunų lenktynės, skirtos benamių naminių gyvūnų gelbėjimui. „Festivalis atviras visiems geros valios žmonėms, tiems, kurie neabejingi silpnesniems už mus, žmones. Ne veltui mūsų simbolis yra šuo Bliuzas, kurį prieš keletą metų radome festivalio prieigose ir priglaudėme. Todėl mielai priėmėme pasiūlymą rengti akciją, skirtą beglobiams keturkojams“, - sako „Bliuzo naktų“ prodiuseris Algirdas Barniškis-Blėka.

Šlapi baidarininkų įspūdžiai iš Širvintos (8)

2010 birželio mėn. 30 d. 10:42
„Upė šaltuonėlė - mano Širvinta“... Bent trejus metus bandžiau suorganizuoti plaukimą ja, bet vis nebuvo lemta – tai baidarių jau nėra, kai dienos laisvos, tai vandens per mažai. Kadangi šiemet jo sočiai, baidares užsisakėm gal prieš 3 savaites. Laukimo turėjau per akis, tai maitinau save vaikystės ir žalios jaunystės prisiminimais, kuomet takai į paširvintį buvo praminti ir visokios pirmos meilės pursluose taškėsi...

Menininkai susivienijo vasaros parodai (2)

2010 birželio mėn. 29 d. 11:49
Margaritos Legostaevos paveikslas
Organizatorių archyvo nuotr.
Birželio 30 d. atidaroma dviejų menininkų – dailininkės Margaritos Legostaevos ir fotografo Ričardo Marcinkevičiaus darbų paroda, spinduliuojanti vasaros spalvomis ir nuotaikomis. Afriką apkeliavusios dailininkės M.Legostaevos paveiksluose atsispindi juodojo žemyno simboliai. Fotografas R.Marcinkevičius pristatys afrikietiškiems motyvams kontrastingą fotografijos ekspoziciją.

Netradicinių R.Stewarto marškinėlių dizainą sukūrė jauniausias dainininko sūnus

2010 birželio mėn. 1 d. 12:11
Naujieji Rodo Stewarto koncertinio turo marškinėliai
Organizatorių archyvo nuotr.
Iki didžiausio šių metų koncerto - Rodo Stewarto šou - liko vos keletas dienų. Ta proga legendinio roko dainininko gerbėjai galės įsigyti visiškai naujus roko žvaigždės marškinėlius, koncertų bukletus ir kitą atributiką. Birželio 10 d. įspūdingą šou Vilniuje surengsiantis roko daininkas R. Stewartas pristatė naujus labdarai skirtus marškinėlius. Marškinėlių dizainą sukūrė jauniausias legendinio dainininko sūnus ketverių metų Alastairas Stewartas.

Nemokamas renginys visai šeimai Užupio Respublikoje

2010 birželio mėn. 1 d. 12:11
Nemokamas renginys visai šeimai Užupio Respublikoje
„Senamiesčio lėlės“ – Užupio vaikų teatras jau birželio 2 dienos pavakare, 18 val., kviečia į nemokamą spektaklį vaikams ir jų tėveliams. Žiūrovai pamatys vienos žinomiausios pasaulyje pasakos „Pelenė“ inscenizaciją jaukioje ir kūrybiškoje Užupio meno inkubatoriaus aplinkoje. Klasikinių kostiuminių marionečių spektaklis „Pelenė“, pastatytas pagal garsiąją Š. Pero pasaką tuo pačiu pavadinimu, vaikus sudomins jiems labai gerai pažįstamos pasakos vizualizacija.

Skautai pataria: ką pasiimti į savaitgalio kelionę gamtoje

2010 birželio mėn. 1 d. 12:11
Kiekvieną kartą išvažiuojant į gamtą su draugais savaitgaliui, dažnai kyla klausimas: ką pasiimti į tokią išvyką? Kaip išvengti bereikalingų daiktų ir drabužių? Kokio inventoriaus gali prireikti stovyklaujant gamtoje? Ką apsirengti, kad jaustumėtės patogiai ir laisvai? Skautai, naudodami savo ilgametę patirtį, padės Jums išspręsti šį paprastą, tačiau svarbų klausimą.

Panevėžyje atidaromas turiningų vasaros penktadienių sezonas

2010 birželio mėn. 1 d. 12:10
Panevėžio Laisvės aikštėje miesto savivaldybė pradėjo vasaros projektą „Susitikime penktadienį“.Šia visą vasarą truksiančia programa siekiama, kad Laisvės aikštė vėl taptų traukos vieta Panevėžio bendruomenės nariams ir svečiams. Tam, kad čia vėl ateitų ir burtųsi žmonės, kiekvieną penktadienį jiems bus pasiūlyta kultūros kolektyvų, ugdymo įstaigų, jaunimo pasirodymų, kiną po atviru dangumi bei įvairių atrakcijų, bus galima įsigyti tautodailės dirbinių ir suvenyrų.