Vyro akimis: moterys ir kūno įvaizdis

 (23)
Kodėl vyras, pamatęs raumeningo gražuolio nuotrauką, sugeba ir toliau šypsotis, o moteris, išvydusi dailią manekenę, gali visai dienai susigadinti nuotaiką? Williamas Leithas mano radęs atsakymą, rašo „The Telegrath“.
Seksualumas
© Corbis/Scanpix

Iš draugų girdėjau ne vieną panašią istoriją. Vyras ir jo draugė ruošiasi į vakarėlį. Ji matuojasi sukneles ir batus. Jis kartoja, kaip puikiai ji puikiai atrodo. Ji velkasi vis kitą suknelę, aunasi vis kitus batus. Ir staiga - netikėta atomazga. Moteris viską meta į šoną ir atsisako bet kur eiti. Kas nutiko?

Vaikinas atsisėda. Apkabina ją. Kame problema? Situacija ima po truputį aiškėti. „Ir žinote, kas buvo blogai?“ - vėliau jis klausia draugų. „Ji pasakė, kad baisiai atrodo. Ji jautėsi… Stora. Neva kažkas blogai su figūra. Žodžiu, susinervino dėl išvaizdos.“ Jis tęsia toliau: „Pasakiau, kad ji puikiai atrodo. Juk ji iš tiesų graži, ar ne?“

Vaikinai pritaria: „Taip, ji puikiai atrodo.“ Ir : „Ji graži.“ Ir: „Mačiau ją vakar su šortukais.“ Ir: „Ji seksuali.“ Tada pirmasis vaikinas sako: „Tai aš jai tai ir kartojau. Bet ji dar labiau nusiminė. Pasakė, kad aš tiesiog nesuprantu.“

Teisybė ta, kad vyrai - daugelis jų - tikrai nesupranta. Knygos „The Beauty Myth“ („Grožio mitas“) autorė Naomi Wolf teigia: kai moterį ištinka nepasitikėjimo savo išvaizda krizė, jai nepadės joks vyras.

„Kuo daugiau guosite, tuo blogiau ji jausis,“ - sako N. Wolf. „Jei vyras sakys, kad nėra reikalo nervintis, jis bus apkaltintas tuo, kad nesupranta. Jei sutiks, kad reikalas rimtas, dar blogiau. Moteris pagalvos, kad vyras negali jos mylėti, nes mano, kad ji stora ir bjauri.“

Bet tai dar ne viskas, sako N. Wolf. Ar vyras gali sakyti, kad myli moterį tokią, kokia ji yra? Jokiu būdu, antraip ji pagalvos, kad nėra jam graži. Dar blogiau, jei pasakys, kad myli, nes mano, jog ji nuostabiai atrodo. Išeities nėra.

Ko vyrai nesupranta? Ar kelios pamokėlės padėtų pataisyti situaciją?

Pabandykim. Visų pirma, vyrų požiūris į kūną yra kitoks nei moterų. Nesakau, kad jie nekreipia dėmesio į savo išvaizdą ir dėl jos nesijaudina. Tiesiog jų santykis su savo kūnu daug paprastesnis.

Vyro kūnas arba yra gražus, arba nėra. Vyrui kūnas - praktinis objektas, mašina. Kartais ji puikiai dirba, kartais reikia truputį pataisyti. Kai kurie vyrai žino, kaip tai padaryti ir pradeda sportuoti ar riboti angliavandenius. Kiti tingi ir nieko nesiima.

Vyrai savo kūnus suvokia kaip mašinas, nes didžiąją laiko dalį šioje žemėje buvo medžiotojai ir gynėjai. Būti gražiam reiškia būti stipriam, greitam, raumeningam. Paprastas požiūris, ar ne? Ir šis paprastumas yra giliai įsišaknijęs vyro smegenyse.

Kai jo merginą ištinka krizė, kai ji ima nekęsti savo kūno, situacija tampa sudėtingesnė. Priešingai nei vyrų, moterų santykis su savo kūnu nėra toks paprastas. Jis painus, kompleksinis. Būtent šito vyrai ir nesupranta. Šioje srityje moterys yra ypač pažeidžiamos - dar blogiau, kad daug žmonių naudojasi šiuo pažeidžiamumu.

Moteris turi savo kirpėją, vizažistę, patarėjas mados, batų ir liemenėlių klausimais, manikiūrinintę, pedikiūrinintę, antakių pešiotoją, trenerį, plastinį chirurgą, plaukelių šalintoją... Ir dietologę taip pat.

Vyrai dažnai neturi nė vieno. Žinoma, jiems irgi tenka susidurti su raumeningų vyrukų vaizdais. Ir, žinoma, jie verčia mus jaustis nesaugiai. Žinau, ką sakau - kažkada buvau storas, o būti storam visai nėra smagu, ypač kai žurnaluose tiek daug Brado Pitto nuotraukų.

O kur dar Lynx reklamos… Ar Reebok, kurioje vyrą po miestą gainioja išpampęs plaukuotas pilvas? Tačiau vyrams skirta žinutė yra paprasta. Nusipirkite sportinius batelius. Pradėkite vaikščioti į sporto salę. Sumažinkite angliavandenių kiekį. Po vyrams skirtomis reklamomis nesislepia jokia paslaptis. Jūs arba imatės priemonių, kad pakeistumėte situaciją, arba liekate storas. Ir taškas.

Vyrams šventasis gralis yra pasiekiamas ranka - tereikia sustangrinti kūną, ir viskas bus gerai. O tada bus galima užsiimti kitais reikalais. Tačiau moterims siunčiamos žinutės yra kur kas sudėtingesnės ir painesnės. Kaip teisingai pastebėjo knygų apie moterų ir vyrų santykius autorius Warrenas Farrellas, moteriškuose žurnaluose apstu straipsnių apie tai, kaip būti supermoterimi, o šalia jų spausdinamos reklamos su princesėmis.

Kitaip tariant, straipsniai moko moteris būti nepriklausomomis ir kontroliuoti situaciją. Tačiau reklamos, kuriose sukasi pinigai, siunčia žinutę, jog jos turi būti gražios.

W. Farrellas šiuos žodžius pasakė prieš keletą dešimtmečių, bet jie tinka ir šiandien. Niekas nepasikeitė. Viskas, kas skirta moterims, šifruojama taip: būk nuostabi, būk nuostabi, būk nuostabi.

Tačiau būti nuostabiai, pasirodo, yra beveik neįgyvendinama užduotis. Darosi vis sunkiau ir sunkiau. Visi žino, kad būti gražiai reiškia būti ir lieknai. Metai bėga, o idealas vis lieknėja. 1960 m. vidutinė manekenė svėrė 10 proc. mažiau nei vidutinė moteris. Šiuolaikines manekenės sveria net ketvirtadaliu mažiau. Greitai pasieks ir trečdalį. Tačiau, kaip pastebėjo psichologė ir rašytoja Susie Orbach, jų krūtys skiriasi nuo liesų ne manekenių krūtų. Priartėti prie idealo yra praktiškai neįmanoma.

Kuo toliau, tuo blogiau. Orbach teigia, kad kasdien esame atakuojami tūkstančiais techniškai patobulintų vaizdų. Dėl šios priežasties vis daugiau moterų ryžtasi plastinėms operacijoms, o kartelė pakeliama dar aukščiau.

Kai daug žmonių pasitobulina išvaizdą, kad atrodytų gražesni, likę ima jaustis dar mažiau patrauklūs. Tai vyksta globaliniu mastu - 2007 m. plastinėms operacijoms išleista 9 milijonai svarų. Didžiąją dalį pinigų, žinoma, sumokėjo moterys.

Tad vyrams siūloma sportuoti ir tapti stipresniems, o moterims siūloma bala žino kas. Tačiau vyrams vis tiek neaišku, kodėl moterims skirtos žinutės yra tokios galingos ir sudėtingos.

Vis tiek neaišku, kodėl kas dešimta moteris serga anoreksija, kodėl daugėja bulimikių, kodėl pusė moterų šią akimirką laikosi dietos. Vis tiek neaišku, kodėl moteris ištinka pasitikėjimo savimi krizės. Neaišku ir tai, kodėl moterys nori būti labai lieknos. Ir kodėl jos mano esančios storos, kai tokios nėra. Ir kodėl, kai moters kūnas yra tobulai patrauklus, ji mano priešingai ir nepasiduoda įtikinėjimams?

Trumpai tariant, mums vis tiek neaišku, kodėl vyrai, žiūrėdami į raumeningo gražuolio nuotrauką, sugeba pajuokauti, o moterys, pažvelgusios į Gisele Bundchen nuotrauką, gali vaikščioti surūgusios net kelias dienas.

Johnas Updike yra pasakęs, kad moters kūnas - tai didžiausias pasaulyje estetikos objektas, į kurį žiūrime dažniau nei į ką kita, pavyzdžiui, gamtos grožį, prietaisus, automobilius. Tiesą sakant, automobiliai ir elektroniniai prietaisai dažnai atkartoja moters kūno formas, o peizažai tapomi taip, kad apie jas primintų. Kai kalbame apie aktus, įsivaizduojame moters, o ne vyro, kūną.

Beje, gražiai pavaizduoti vyrų kūnus yra daug sunkiau nei moterų. Taip yra todėl, kad moters kūnas pasižymi savotišku ikoniškumu - juo žavimasi tūkstančius metų. Moters kūnas turi prasmę. Moters kūno nuotraukos gali turėti gilią prasmę, būti rimtos ir sudėtinės. Į moters kūną tūkstančius metų žiūrėta su pagarba. Dabar įsivaizduokite, kad ir jūs turite moters kūną. Pajutote spaudimą?

Pradedu suprasti, kodėl moterims toks svarbus tobulumas. Jos turi pateisinti tūkstančių metų meno istoriją, šimtus tūkstančių „Photoshop‘u“ patobulintų krūtų ir užpakaliukų.

Kur slypi šio reiškinio šaknys? Kodėl nematome tiek pat daug pakoreguotų vyriškų kūnų? Žinoma, tokių nuotraukų yra ir jų vis daugėja. Tačiau kodėl moterys daug jautriau nei vyrai reaguoja į tobulų kūnų vaizdus?

Knygos „The Evolution of Desire“ („Troškimų evoliucija“) autorius psichologas Davidas Bussas turi savo teoriją. Vyrų ir moterų supratimas apie lytis ir kūnus skyrėsi dar akmens amžiuje. Vyrai gali perduoti savo genus per daug nerizikuodami - jiems tereikia susirasti vaisingą moterį.

Moterų situacija kitokia, nes nėštumas yra labai rizikingas. Moteriai reikia vyro, kuris atrodo taip, lyg galėtų ją aprūpinti - o dar geriau, tokio, kuris jau yra tai įrodęs.

Tad dar truputį pakalbėkime apie akmens amžiaus vyrą ir moterį. Jei vyras pasiruošęs įsipareigoti, svarbiausias dalykas, kurio jam reikia - vaisinga moteris. Be to, jis nori tokios moters, kuri atrodo taip, lyg bus vaisinga dar daug metų. Kitaip tariant, jis sutinka būti aprūpintoju ir gynėju, jei jo moteris atrodys jauna, vaisinga ir nepriekaištinga.

O ko trokšta moteris? Jai reikia vyro, kuris ne tik sakosi esąs geras medžiotojas ir kovotojas, bet yra tai įrodęs darbais. Kitaip tariant, vyresnio vyro. Tai būdinga ne tik akmens amžiaus poroms. Davido Busso vadovaujama komanda apklausė 10 000 žmonių iš 37 valstybių. “Visų 37-ių šaliu moterys rinktųsi už save vyresnį vyrą.”

Darosi truputį aiškiau, kodėl moterys taip kritiškai vertina savo kūną. Nuo gilios senovės jų vertė buvo siejama su išvaizda. Dešimtis tūkstančių metų tai buvo gyvenimo ir mirties klausimas, nes išvaizda lėmė, ar ji turės gynėją, ar ne.

Vyrams kitaip. Kelios raukšlės ar pražilę smilkiniai - ne bėda. Galbūt net privalumas. Būsi reikalingas tol, kol sugebėsi nusmeigti žuvį ir suręsti pastogę.

Kas pasikeitė per 20 tūkstančių metų? Pasak Davido Busso, akmens amžiaus vyras nematė tokios daugybės patrauklių moterų. Tuo tarpu šiuolaikinis vyras, vartydamas „Playboy“, mato nuotrauką moters, kuri buvo pasirinkta iš tūkstančių kitų kandidačių. Maža to, tai geriausias fotografo kadras.

Nereikia ir „Playboy“. Pažiūrėkite į žinių pranešėjus - didelė tikimybė, kad jas skaito daili mergina ir žilstelėjęs vyras. Žinutė vyrams? Atsipalaiduokite. Žinutė moterims? Panika! O kur dar seksualių merginų muzikos grupės, filmų herojės? Net filmuose apie Harį Poterį berniukams leidžiama būti moksliukais, bet mergaitės turi atrodyti kaip manekenės.

Mados kritikas Johnas Bergeris rašė: „Vyrai žiūri į moteris. Moterys mato, kad yra nužiūrinėjamos. Tai ne tik atspindi santykį tarp vyrų ir moterų, bet ir moterų santykį su savimi.“ Kietas riešutėlis, ar ne?

Ar dabar jau supratote? Jei taip nutiktų mums, mus irgi ištiktų krizė.

www.DELFI.lt
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Graži vasara

Paprastiems lietuviams neįkandamos kurorto viešbučių kainos laužo stereotipus apie „močiučių Palangą“ reportažas iš Palangos (139)

2013 liepos mėn. 1 d. 10:33
Viešbučiai Palangoje
DELFI montažas
„Močiučių Palanga“, - neretai tokios kyla asociacijos poilsiautojams, išgirdusiems šio kurorto pavadinimą. Tačiau DELFI savo skaitytojus supažindina su kitokiu Palangos veidu, kuris matomas ir prieinamas galbūt ne visiems mirtingiesiems. Mieste yra ne vienas viešbutis ir vila, savo apartamentais ir siūlomomis paslaugomis nenusileidžiantys prabangiausiems užsienio viešbučiams.

Už šunį Palangoje teks mokėti kaip už žmogų bėdos ir paplūdimiuose (21)

2013 birželio mėn. 28 d. 20:18
Poilsiautojai su šunimis Palangoje
D.Lauručio nuotr.
Į pajūrį pailsėti traukiantys poilsiautojai vis dažniau pasiima ir savo keturkojus draugus. Todėl Palangoje kambarius nuomojantys verslininkai nepraleidžia progos pasipelnyti ir už augintinius prašo papildomo užmokesčio – vidutiniškai apie 30-80 litų už parą. Tiesa, vietų, kur apsistoti su šunimis nėra ypač daug – ne visi nori po savo stogu priimti mažuosius klientus su antkakliais. Į pastaruosius ne visada svetingai žiūri ir kurorto kavinėse.

DELFI komanda pradeda darbą pajūryje atostogų naujienos - visą vasarą (44)

2013 birželio mėn. 21 d. 17:33
DELFI komanda
DELFI (K.Čachovskio nuotr.)
DELFI žurnalistai skaitytojams pateiks pačias karščiausias naujienas iš vasaros kurortų sostinių – Palangos, Klaipėdos, Nidos ir Šventosios. Populiariausio šalies naujienų portalo reporteriai į Palangą atvyko prieš ilgąjį Joninių savaitgalį. Pajūryje DELFI komanda viešės visą vasarą ir pateiks reportažus aktualiomis verslo, kriminalų, pramogų temomis.

Žavingos P.Alexanderio pižamos (4)

2010 rugpjūčio mėn. 31 d. 10:59
Australijos dizaineris Peteris Alexanderis Melburne vykstančioje Pavasario mados savaitėje pristatė žaismingą moteriškų ir vyriškų pižamų, apatinių drabužių kolekciją. Mados renginyje kasmet susirenka įtakingiausi dizaineriai ir mados namai, pristatantys kitų metų pavasario-vasaros kolekcijas.

Stilingos įžymybės „Emmy“ apdovanojimų ceremonijoje (1)

2010 rugpjūčio mėn. 30 d. 14:30
Los Andžele (Kalifornija, JAV) sekmadienį išdalyti prestižiniai „Emmy“ apdovanojimai. Į ceremoniją susirinko gausybė įžymybių, akį traukusių prabangiais apdarais bei papuošalais.

Mados festivalyje - gundančių apatinių kolekcija (6)

2010 rugpjūčio mėn. 27 d. 10:57
Daugiau nei šimtas dizainerių dalyvauja kasmet Sidnėjuje vykstančiame mados festivalyje. Apatinio trikotažo kolekciją čia pristatė ir prekės ženklas "Bonds". Žiūrovai išvydo ir gundančių, ir sportinių, ir žaismingų kasdienių apatinių kolekciją.

Kosmetika: ar viskas natūralu, kas taip pavadinta? (2)

2010 rugpjūčio mėn. 26 d. 10:14
Septintojo ir aštuntojo dešimtmečių primadonos it velnias kryžiaus baidėsi visko, kas bent iš toli kvepėjo natūralumu. Tad blizgių poliesterio audinių, peroksidinių garbanų bei vinilo plokštelių gerbėjų naudojama kosmetika taip pat buvo specifinė. Tokiu būdu parabenai, acetonas ir benzoatai susirangė veido kremo indeliuose ant naktinių stalelių, rodydami grimasas provincialioms ramunėlėms, pačiuliams ir medetkoms. Tačiau laikai kinta.

Sidnėjaus mados savaitėje - gundančios „Mis Visata 2004“ linijos (8)

2010 rugpjūčio mėn. 25 d. 00:00
Sidnėjuje vykstančioje mados savaitėje savo grožį demonstravo ir „Mis Visata 2004“ australė Jennifer Hawkins. Mergina demonstravo maudymosi kostiumėlius ir dizainerės Ninos Maya'os drabužius.

Mados tendencijos: linksmai ir dryžuotai (1)

2010 rugpjūčio mėn. 24 d. 00:00
Kodėl dryželiai mus nuteikia linksmai? Gal todėl, kad primena nerūpestingus mažus kačiukus ar lengvabūdiškus zebriukus? Dizaineriai siūlo nebūti per daug rimtiems ir kartu pažaisti dryžuotą žaidimą, nebijant derinti nei spalvų, nei linijų krypties ar storio.

Korėjoje surengtas povandeninis madų šou (3)

2010 rugpjūčio mėn. 23 d. 11:34
Ištroškusias kitoniškumo poreles, besituokiančias po vandeniu, jau matėme. Dabar ten pat persikelia ir madų demonstravimas. Tokį netradicinį šou pateikė Korėjos dizaineriai.

Nuogybių šou: Majamio „Dolphins“ šokėjos pozavo kalendoriui (22)

2010 rugpjūčio mėn. 20 d. 00:00
Majamio „Dolphins“ šokėjos pozavo kalendoriui
Majamio „Dolphins“ šokėjos sumanė dar labiau pakurstyti savo ir klubo gerbėjų aistras, pozuodamos 2011 m. kalendoriui. Tiesa, merginos nusirengė ne visiškai, o demonstravo maudymosi kostiumėlius, tačiau dailios jų linijos glostė vyriškių akį. Juk labiausiai masina tai, kas turi mažytę paslaptį, tiesa?

Mados tendencijos: languotas ruduo (2)

2010 rugpjūčio mėn. 19 d. 10:10
Languotos kelnės, sijonukai, švarkai ir galvos apdangalai... Šį rudenį dizaineriai žaidžia languotą žaidimą, derindami įvairių dydžių ir ryškumo langelius. Ką gi, kai toks neapibrėžtas pasaulis, kurį vis dar valdo krizė, turi būti kas nors konkretaus ir griežto.

Žavinga Skandinavijos madų savaitė Kopenhagoje (3)

2010 rugpjūčio mėn. 18 d. 17:08
Mūsų kaimynai – Skandinavijos šalių tautos – didžiuojasi savo protėvių vikingų didybe, demonstruodami grėsmingiems ir ištvermingiems kariams būdingus charakterio bruožus. Mes jau pripratome manyti, kad skandinavai yra santūrūs ir nelinkę audringai parodyti savo emocijas žmonės. O ir skandinavų madą mes įsivaizduojame kaip kraštutinai utilitarinę, be jokių dizaino gudrybių ir grožybių.

Gražuolės demonstravo seksualius kostiumus (2)

2010 rugpjūčio mėn. 17 d. 13:14
Las Vegasas šiomis dienomis tapo gražuolių sostine, kur vyksta Mis Visata 2010 rinkimai, o rugpjūčio 23-iąją paaiškės ir pati gražiausia moteris. Vakar gražuolės demonstravo savo nacionalinius kostiumus, tiesa, nacionaliniai elementai virto labiau simbolių kalba, o patys kostiumai daugiau buvo panašūs į karnavalinius.

Mados tendencijos: raudona - šaltojo sezono favoritė

2010 rugpjūčio mėn. 16 d. 17:16
Kai šalta, norisi ko nors aštraus... Čili su šokoladu? Dizaineriai pritaria - ugninė raudona sušildys, pakels nuotaiką ir suteiks pasitikėjimo savimi. Ji ateinantį rudenį ir žiemą - podiumo favoritė.

Mados tendencijos: gaivios rudens spalvos (1)

2010 rugpjūčio mėn. 13 d. 00:00
Atvėsus orams, spintose ir parduotuvėse daugelis vėl ieškos tamsių drabužių. Tačiau dizaineriai ragina atsisakyti santūrumo ir vasarą palydėti taip, kaip ją palydi ugnimi nusidažę klevai - puošniai ir spalvingai. O gražias rudeniškas spalvas paįvairinti mėlynos jūros ir žalios vasaros pievos prisiminimais. Visos rudens spalvos - apačioje.

Lėliškos ir įsimylėjusios „Valentino“ mergaitės (8)

2010 liepos mėn. 9 d. 00:00
Mada atspindi pasaulį. Naujieji „Valentino“ mados namų dizaineriai Maria Grazia Chiuri ir Piero Paolo Piccioli pristatė jaunos seksualios Valentino mergaitės rekonceptualizaciją: trumpas sijonėlis, pažemintas liemuo, lėliškas įvaizdis ir aukšti kulniukai.

Rytietiški receptai: apsauga nuo saulės (1)

2010 rugpjūčio mėn. 13 d. 11:29
Rytų liaudies medicinos ir kosmetikos žinios bei turtinga patirtis kaupėsi amžiais. Iki šių laikų Rytų gražuolės, prižiūrėdamos veidą, kūną ir plaukus, teikia pirmenybę natūraliai kosmetikai. Siūlome keletą paprastų, bet efektyvių ir laiku patikrintų grožio receptų.

Mados tendencijos: auksinė ekonomika

2010 rugpjūčio mėn. 12 d. 13:08
Ant rudens sezono podiumų - ne viskas buvo smėlio ar juodos spalvos. Diane von Furstenberg ir Dries Van Noten pademonstravo auksu žėrinčias sukneles, Jason Wu ir Peter Som jas pagražino metalu spindinčiais raštais, o Marco Zanini (Rochas) manekenes nuo galvos iki kojų įsuko į žvilgantį brokatą. Christophe Decarnin (Balmain) visa tai sujungė į vieną kolekciją.

Rudenį vėl sugrįš 60-ieji (4)

2010 rugpjūčio mėn. 11 d. 15:55
Ant rudens podiumų sugrįžo iškirptės ir smėlio laikrodžio siluetai. Ninos Ricci derinukas - biustje ir formas išryškinantis pieštuko formos sijonas žemiau kelių - nukėlė į 6-ąjį dešimtmetį, kaip ir Louis Vuitton bei Dolce & Gabbana suknelės, tarsi pagal užsakymą pasiūtos krūtiningajai Christinai Hendricks. O Lara Stone, demonstravusi Prada drabužius, piršo mintį, kad moteriškų formų manekenės turėtų būti įprastas reiškinys, o ne retenybė.

Tinkama mityba ilgam gyvenimui

2010 rugpjūčio mėn. 11 d. 11:08
Dr. Neilas Barnardas knygoje „Eat Right, Live Longer“ pateikia patarimų, kaip pasitelkti maisto galią sveikatai pagerinti ir senėjimo procesams sulėtinti. N. Barnardas rekomenduoja neriebaus maisto vegetarinę dietą, susitelkdamas ties tokiais mitybos pokyčiais, kurie, anot jo, apsaugo ląsteles nuo ligų, valo kraują, stiprina imunitetą ir subalansuoja hormonus.

Vyro akimis: moterys ir kūno įvaizdis (23)

2010 rugpjūčio mėn. 10 d. 12:25
Kodėl vyras, pamatęs raumeningo gražuolio nuotrauką, sugeba ir toliau šypsotis, o moteris, išvydusi dailią manekenę, gali visai dienai susigadinti nuotaiką? Williamas Leithas mano radęs atsakymą, rašo „The Telegrath“.

A&V pristatė pirmąją maudymosi kostiumėlių kolekciją (8)

2010 rugpjūčio mėn. 9 d. 16:31
A&V maudymosi kostiumėlių kolekcija
V.Morkevičiaus nuotr.
Septyniolika metų kartu dirbantys dizaineriai A. Pogrebnojus ir V. Simanavičiūtė pirmą kartą pristatė svarbiausią paplūdimio garderobo dalį - moteriškų maudymosi kostiumėlių bei vyriškų glaudžių kolekciją. Ryškiaspalvių raštų, militarizmo bei istorinių žemėlapių motyvus duetas perkėlė ir ant maudymosi kostiumėlių.

10 stiliaus paslapčių, kaip atrodyti lieknesnei (2)

2010 rugpjūčio mėn. 9 d. 12:27
Stiliaus ekspertai žino tūkstančius būdų, kaip atrodyti lieknesnei be dietų. Svarbu pasirinkti tinkamus apatinius, sukneles, aukštakulnius ir net nagų laką. Mes siūlo ne dietų laikytis, o atkreipti dėmesį į tai, ką dėvite.

Apkūni manekenė pasipiktino savo retušuotu atvaizdu (24)

2010 rugpjūčio mėn. 6 d. 14:18
Žymiausia pasaulio „plius dydžio” manekenė Crystal Renn pasipiktino, kad jos nuotraukos buvo pakoreguotos, kad ji atrodytų lieknesnė, praneša telegraph.co.uk. Majamyje gimusi 24 manekenė dalyvavo „Fashion for Passion” fotosesijoje, kurios metu darytose nuotraukose ji atrodo neįprastai liekna. Kadangi ši manekenė garsėja savo apvalumais ir jai jau yra tekę kovoti su valgymo sutrikimais, daug kam kilo įtarimas, ar C. Renn nesilaiko dietos.

Dizaineriai atidavė duoklę vyresnėms moterims? (7)

2010 rugpjūčio mėn. 4 d. 18:12
Atrodo, kad mūsų visuomenė pagaliau pripažino, jog egzistuoja ir vyresnio amžiaus moterys. Arba bent jau stengiamasi sudaryti tokį įspūdį. Naujausi pramogų pasaulio įvykiai suteikia moterims vilties, kad sulaukusios vidutinio amžiaus jos neišgaruoja nuo žemės paviršiaus.

„David Jones“ maudymosi kostiumėlių kolekcija (foto) (8)

2010 rugpjūčio mėn. 3 d. 14:26
Sidnėjuje (Australija) buvo pristatyta „David Jones“ drabužių ir maudymosi kostiumėlių kolekcija - joje vyrauja prislopintos spalvos, leidžiančios suprasti, kad ne drabužiai, o kūnas turi būti dėmesio objektas.

Agathos Ruiz de la Prados kolekcija (foto) (9)

2010 liepos mėn. 29 d. 11:53
Kolumbijoje vykstančiame mados renginyje dizainerė Agatha Ruiz de la Prada pademonstravo maudymosi kostiumėlių kolekciją 2011 m. vasarai, tačiau pristatymo metu buvo aptarinėjami ne jie, o modelių aksesuarai ir galvos apdangalai.

Mados gūsis iš Kolumbijos (foto)

2010 liepos mėn. 28 d. 16:53
Kolumbijos Medeljino mieste vyksta mados renginys "Kolumbijos mada", kuriame vietos dizaineriai pristato naujausias kolekcijas.

Žaisminga L.Maree kolekcija (foto) (3)

2010 liepos mėn. 27 d. 11:15
Žaismingą kolekciją Mercedes Benz mados savaitėje pristatė buvusi Australijos manekenė Lisa Maree Boersma, jau keletą metų ragaujanti dizainerės duonos.

L.Blue maudymosi kostiumėlių kolekcija (1)

2010 liepos mėn. 26 d. 00:00
Australijos dizainerės Lisos Blue maudymosi kostiumėlių kolekcijoje - aliuzijos į čiabuvių kultūrą, Renesanso menininkų darbus ir aiški duoklė prancūziškai elegancijai. Štai tokia moteriška ir daugialypė kolekcija buvo pademonstruota Miami Beach (Florida, JAV) vykusioje Mercedes-Benz mados savaitėje.

Maudymosi kostiumėlių kolekcija koketėms (2)

2010 liepos mėn. 25 d. 00:00
Ryškios spalvos, kontrastai, akį traukiantys aksesuarai - visa, kas būtina moteriai, trokštančiai patraukti ir pakerėti iš bangų išnirusius žavingus jaunikaičius...

„Luli Fama“ bikiniai (12)

2010 liepos mėn. 23 d. 00:00
Miami Beach "Raleigh" viešbutyje dizaineriai Augusto Hanimanas ir Lourdes "Luli" Haniman pristatė maudymosi kostiumėlių kolekciją ateinančiai vasarai.

Žavingi paplūdimio zuikučiai (4)

2010 liepos mėn. 22 d. 10:14
Maudymosi kostiumėliai, primenantys seksualius apatinius, - tokia "Beach Bunny" idėja sužavėtų tik itin drąsias moteris. Tik ar reikia tos drąsos? Negi vyrų nebevilioja dainių aprašytas paslaptingumas?

Stilingi bikiniai nemėgstančioms ryškių spalvų (foto) (21)

2010 liepos mėn. 21 d. 00:00
Ne visos moterys mėgsta ryškias spalvas ir margus audinius, todėl dizainerių pristatytose kolekcijose galima buvo pamatyti ir bent keletą vienspalvių modelių - būtent juos šį kartą ir surinkome į albumą.

Gundančios „Cia Maritima“ vizijos (15)

2010 liepos mėn. 20 d. 00:00
Mercedes Benz mados savaitėje, vykusioje Miami Beach (Florida, JAV), kunkuliavo aistros, mat čia dizaineriai pristatė paplūdimio drabužių kolekcijas ateinančiai 2011 m. vasarai. Jūsų dėmesiui - gundančios "Cia Maritima" vizijos.

Ekstremalių maudymosi kostiumėlių era (2)

2010 liepos mėn. 19 d. 11:01
1962 m. fime “Daktaras Ne” Ursula Andress išbrido iš vandenyno bangų, vilkėdama baltą maudymosi kostiumėlį - taip prasidėjo Bondo merginų era. Po metų, pasak anglų poeto Philipo Larkino, atsirado seksas. Sutapimas? Tikriausiai ne. Visi maudymosi kostiumėliai, išskyrus superuždarus ar aukštu kaklu, siunčia seksualinius signalus.

Vasaros produktai padės atjaunėti

2010 liepos mėn. 16 d. 00:00
Sveikos veido spalvos ir odos be nė vienos raukšlelės parduotuvėje nenusipirksite. Tačiau vasaros sodo ir daržo gėrybės gali padaryti mažus stebuklus, rašo žurnalas "Zdorovje".

A.Mabille prabangos ir kasdienybės kokteilis (2)

2010 liepos mėn. 15 d. 09:27
Alexis Mabille išgyveno laikotarpį, kai manė, kad į vieną derinį suplakus kasdienius ir „couture“ drabužius išgaunamas modernumas. Pokyčiai prasidėjo, kai dizaineris suvokė, kad tai jo kūriniams neprideda vertės. Visgi naujoji kolekcija rėmėsi kasdieninių drabužių pagrindu, nes susidėjo iš atskirų tarpusavyje derančių apdarų.

Ar myliu savo kūną? (6)

2010 liepos mėn. 14 d. 00:00
Vasara – pats „kūniškiausias“ metų laikas. Besiplaikstantys vasariniai drabužiai daugiau atidengia kūnus nei pridengia, o ką ir bekalbėti apie saulės vonias paplūdimiuose ir pliuškenimąsi jūroj bei ežeruose. Nenuostabu, kad vasarai atėjus savo kūno proporcijas nužiūrinėjame ir vertiname dažniau nei bet kada. Tad kokius jausmus mums sukelia žvilgsnis į savo apnuogintą atvaizdą veidrodyje: pasigėrėjimą ar pasibjaurėjimą, džiaugsmą ar nerimą?

Kad pėdos būtų gražios ir sveikos (1)

2010 liepos mėn. 13 d. 00:00
Esame įpratę, ypač moterys, kruopščiai rūpintis savo veidu, rankomis, kūno linijomis. Liejame prakaitą sporto salėse, sekiname save įvairiomis dietomis. O kaip gi rūpinamės viena iš svarbiausių mūsų kūno dalių – pėdomis? Juk ir jas reikia mankštinti...

Iš Kolumbijos - karšta paplūdimio mada (8)

2010 liepos mėn. 12 d. 00:00
Kolumbijoje vykstančiame „Vasaros Angelų“ mados šou buvo pademonstruoti ir naujausi dizainerių sukurti maudymosi kostiumėliai bei gundantys nuotakos apatiniai. Iš karštos šalies - karštos ir mados.

Futbolo virusas madoje

2010 liepos mėn. 11 d. 18:16
Kai visas pasaulis kraustosi iš proto dėl futbolo, Vokietijos kūrėjai irgi nesnaudžia ir nepraleidžia progos pasirodyti. Berlyne vykstančiame mados šou seksualios merginos demonstravo „Bodyshape“ kolekciją futbolo tema - kamuolio formos rankines bei nacionalinės rinktinės spalvų kojines.