Kosmetika: ar viskas natūralu, kas taip pavadinta?

 (2)
Septintojo ir aštuntojo dešimtmečių primadonos it velnias kryžiaus baidėsi visko, kas bent iš toli kvepėjo natūralumu. Tad blizgių poliesterio audinių, peroksidinių garbanų bei vinilo plokštelių gerbėjų naudojama kosmetika taip pat buvo specifinė. Tokiu būdu parabenai, acetonas ir benzoatai susirangė veido kremo indeliuose ant naktinių stalelių, rodydami grimasas provincialioms ramunėlėms, pačiuliams ir medetkoms. Tačiau laikai kinta.
Kremas
© Corbis

Su trenksmu, per ruporus klykdama Jeano Jacques’o Rousseau šūkį „Atgal į gamtą“, ant pjedestalų sugrįžta natūraliais priedais „nupenėta“ kosmetika. Ir, rodos, nė neketina trauktis.

Šiek tiek skepticizmo

Prieš imant kalbėti apie kremus, papildytus gyvosios gamtos stebuklais, reikėtų pasakyti, jog ne viskas, kas ženklinama užrašu „natūralu“, išties ir yra natūralu. Mat pakanka vos vienos procentinės natūralaus produkto dalies gaminyje, kad šis teisėtai apsivilktų „draugiško“ gamtai ir žmogui produkto mundurą.

Pievų ir darželių gėrybės į riebią kremo masę nepuola stačia galva – pirmiausia visus gamtos priedus tenka vienaip ar kitaip apdoroti, antraip jie neišlaikys puikiųjų savybių ilgiau nei kelias savaites. Bet tai vėl primena, kad lazda turi du galus – stengiantis išsaugoti viena, prarandama kita.
Iš ūkių ar perdirbimo kompanijų gaunama žaliava neretai būna ragavusi ir herbicidų ar pesticidų – laboratorijose patikrinti, išvalyti ir sertifikuoti šiuos gamtinius kosmetikos priedus teišgali vos kelios dešimtys grožio pramonės atstovų.

Tad dėl šių kelių priežasčių jau galima nebesižavėti iš Artimųjų Rytų ar tolimosios Azijos plūstančiomis dailiai supakuotomis apgaulėmis, žadančiomis Himalajų kalnų floros ir faunos palaimą jūsų kūnui. Tik prestižinės ir priekabiai savo gaminių kokybe besirūpinančios kosmetikos kompanijos į produkciją įdės tiek aukštos kokybės natūralių sudedamųjų dalių, kad ši tikrai atliktų savo darbą. Be abejo, kai kurie namų laboratorijose gaminami kosmetikos šedevrai taip pat galėtų pakonkuruoti su pasaulio kosmetikos grandais, tačiau kalba šįkart ne apie juos.

Maža gudrybė ateičiai: paprastai kosmetikos gamintojai savo gaminių sudėtyje visus ingredientus nurodo jų koncentracijos mažėjimo gaminyje tvarka. Tad jei propileno glikolis, kuris yra pagrindinė automobilių stabdžių skysčio sudedamoji dalis, o kremuose didžiuliais kiekiais naudojamas kaip drėkinamasis ingredientas, aplenkia ramunėlių ekstraktą ar alyvuogių aliejų ir jei priemonės galiojimo terminas atidarius pakuotę yra ilgesnis nei vieneri metai, galite drąsiai suabejoti užrašu „natūralus“.

Provanso dvelksmas

Jeigu prancūzių pasiteirautumėte, koks kvapas joms asocijuojasi su grožiu, jos neabejotinai atsakytų, kad levandų. Mat jų mamos, tetulės, senelės ir prosenelės nuo neatmenamų laikų naudojo levandų pavilgus odai drėkinti, maudėsi šių augalų voniose, gaminosi kremus, jų kvapais net drabužius kvepindavo.
Nors šios smulkiažiedės melsvos gėlytės auga visoje Viduržemio ir Juodosios jūros pakrantėje, vertingiausiomis iki šiol vienbalsiai pripažįstamos būtent prancūziškos Provanso levandos. Priežastis paprasta – itin palankus mikroklimatas. Kalnynai, jūra, saulėtas dangus, žvarboki pavasariai, mažas kritulių kiekis ir labai specifinė skurdi žemė lemia, kad vaistinės levandų savybės ypač sustiprėja. O šias pirmieji pastebėjo graikai.
Levandų eteriniai aliejai iki šiol naudojami kaip priešnuodis įkandus vabzdžiams, reumatui, depresijai, grybeliui ir dar tūkstančiui kitų negalavimų gydyti – tai priklauso nuo levandų rūšies.
Toks tikrųjų levandų eteriniais aliejais papildytas kremas ne tik stipriai drėkina, ramina sausą, jautrią ir laiko tėkmės paveiktą odą, palaiko jos elastingumą, bet ir padeda jai atsinaujinti, vadinasi, jaunina.
Jaunystės eliksyro vardą pelniusiu levandų aliejumi papildytas kremas dažniausiai puikuojasi ant pasiturinčiųjų naktinių stalelių. Ingrediento nuopelnų reikšmę liudija ir „kosminė“ gryno eterinio aliejaus kaina. Nieko keista – tikrųjų Provanso levandų aliejaus išdistiliuojama išskirtinai mažai, mat nėra paprasta laipiojant kalnuose rankomis surinkti beveik toną smulkutės laukinės levandos, iš kurios teišeis tik litras distiliuoto eterinio aliejaus.
Be abejo, levandos ir hialurono rūgšties dvikova jauninimo kategorijoje baigtųsi antrosios naudai, bet turėkime omenyje, kad kremuose veikdamos išvien šios dvi damos gali nenusakomai daug.

It medumi patepta

Apie gydomąsias medaus savybes turėjo žinoti dar pirmykščiai rinkėjai, atradę saldų gintarinį auksą. O jeigu nesužinojo, tai labai daug prarado, mat medus – bičių perdirbtas iš žiedų surinktas nektaras – nepamainomas kosmetologijoje kaip sausos odos minkštiklis, padedantis sulaikyti drėgmę, gerinantis odos kraujotaką, kovojantis su pleiskanomis bei spuogais ir, žinoma, kaip antioksidantas, o tai reiškia – jaunystės bičiulis.

Nors paprastai medaus dedama į rankų kremus ar kūno losjonus, jis nepamainomas ir veido priežiūros srityje: medaus kaukės, medaus vanduo, netgi medaus vonios maitina odą, gelbsti ją nuo suglebimo, teikia skaistumo, šalina riebios odos efektą.

Paprastai kremai su medumi nepretenduoja patekti į itin brangių produktų sąrašus. Ir visa laimė, nes toks geras odos draugas tampa prieinamas ne vien scenos dievaitėms. Tik nereikia apsigauti – renkantis kosmetikos priemonę su medumi, privalu atidžiai išstudijuoti, ar gaminant naudotas natūralus bičių medus. Jeigu taip, dar nepulkite džiūgauti, mat ne visi gali šiuos gaminius naudoti. Juk natūralus medus – tikrų tikriausias alergenas.

Prieš pradedant lepintis tokiu kremu, geriau pamėginti juo patepti mažą odos plotelį ir įsitikinti, ar oda nealergizuojama. Jei viskas gerai – lepinkitės medaus teikiamu malonumu ir natūraliais vitaminais C bei B, kurių šis produktas nestokoja. Turint galvoje, kad net 90 procentų dabartinėje kosmetikoje naudojamų medžiagų poveikis sveikatai apskritai neištirtas, taip gera žinoti, kas yra kas.

Žalioji aistros bičiulė

Vis dar pro pirštus į natūralius kosmetikos priedus žiūrinčius ir naftos produkciją dievinančius vartotojus gal sudomins pikantiškas faktas apie kosmetologų taip mėgstamą pačiulį: jis ne tik tonizuoja, maitina, lygina sausą ir išvargusią, paraudusią odą, bet ir didina libido. Be abejo, mažas lašelis kūno kremo su pačiuliais nepažadins jumyse tigro, tačiau stipriai koncentruotas pačiulių eterinis aliejus senovės žiniuonims ir raganoms buvo pelnęs šlovę tarp meile nusivylusių dvikojų.

Hipių judėjimas taip išpopuliarino šį afrodiziaką, kad kai kurios dorovingos Amerikos valstijos svarstė galimybę apriboti šio nuodėmingo žalialapio teises.

Pačiulis, kaip sudėtinė kremo dalis, gali pradžiuginti ne tik trokštančius meilės. Jo veikliosios medžiagos pasižymi stipriu anticeliulitiniu poveikiu, ypač dailina klubų, pilvo ir krūtinės linijas, stangrina išsitampiusią odą, tad daugelyje natūraliais ingredientais papildytų kūno kremų sudėtyje pačiulis atlieka svarbų vaidmenį. Beje, vis dar nepatikliai vertinantiems gyvosios gamtos išteklius reikėtų pranešti, kad pačiulio aromatas veikia centrinę nervų sistemą ir malšina apetitą.

Drėgnos odos kerai

Akylesnis skaitytojas pastebėtų, kad visi minimi augaliniai kosmetikos priedai pasižymi bendra savybe – drėkina odą. Būtent šio efekto iš veido bei kūno kremų reikalauja net aštuoniasdešimt devyni iš šimto apklaustųjų. Propileno glikolio pakaitas galėtų būti ir paprastoji agurklė, kurios didžiausias privalumas – intensyvus odos drėkinimas. Agurklės sėklų aliejuje gausu gama linoleno riebalų rūgšties, kuri atsakinga už keramido, natūralus odoje esančio lipido, susidarymą.

Jei trūksta keramido, odos apsaugos barjeras pažeidžiamas. Be to, kapiliarų išsiplėtimas taip pat rodo nesočiųjų riebalų rūgščių trūkumą organizme. Tad kremai su agurkle – puikus išsigelbėjimas sausaodžiams ir tiems, kurie niekaip neprisiverčia per parą išgerti dviejų litrų vandens, gyvybiškai svarbaus jų sveikatai ir grožiui.

Naujame žurnalo "L'Officiel" numeryje skaitykite:

Pagaminta Amerikoje

2010 m. rudens–žiemos tendencijos

Mados astrologija

Naujojo sezono pragmatizmas: už ar prieš?

Agnė Ditkovskytė: Vilnius yra mano mados sostinė

Teatro chuliganė. Interviu su Asmik Grigorijan

Nepamirštami įspūdžiai iš kino pasaulio

Priedas prie žurnalo: 2010 rudens-žiemos kolekcijos

lietuviškas
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Graži vasara

Paprastiems lietuviams neįkandamos kurorto viešbučių kainos laužo stereotipus apie „močiučių Palangą“ reportažas iš Palangos (139)

2013 liepos mėn. 1 d. 10:33
Viešbučiai Palangoje
DELFI montažas
„Močiučių Palanga“, - neretai tokios kyla asociacijos poilsiautojams, išgirdusiems šio kurorto pavadinimą. Tačiau DELFI savo skaitytojus supažindina su kitokiu Palangos veidu, kuris matomas ir prieinamas galbūt ne visiems mirtingiesiems. Mieste yra ne vienas viešbutis ir vila, savo apartamentais ir siūlomomis paslaugomis nenusileidžiantys prabangiausiems užsienio viešbučiams.

Už šunį Palangoje teks mokėti kaip už žmogų bėdos ir paplūdimiuose (21)

2013 birželio mėn. 28 d. 20:18
Poilsiautojai su šunimis Palangoje
D.Lauručio nuotr.
Į pajūrį pailsėti traukiantys poilsiautojai vis dažniau pasiima ir savo keturkojus draugus. Todėl Palangoje kambarius nuomojantys verslininkai nepraleidžia progos pasipelnyti ir už augintinius prašo papildomo užmokesčio – vidutiniškai apie 30-80 litų už parą. Tiesa, vietų, kur apsistoti su šunimis nėra ypač daug – ne visi nori po savo stogu priimti mažuosius klientus su antkakliais. Į pastaruosius ne visada svetingai žiūri ir kurorto kavinėse.

DELFI komanda pradeda darbą pajūryje atostogų naujienos - visą vasarą (44)

2013 birželio mėn. 21 d. 17:33
DELFI komanda
DELFI (K.Čachovskio nuotr.)
DELFI žurnalistai skaitytojams pateiks pačias karščiausias naujienas iš vasaros kurortų sostinių – Palangos, Klaipėdos, Nidos ir Šventosios. Populiariausio šalies naujienų portalo reporteriai į Palangą atvyko prieš ilgąjį Joninių savaitgalį. Pajūryje DELFI komanda viešės visą vasarą ir pateiks reportažus aktualiomis verslo, kriminalų, pramogų temomis.

Žavingos P.Alexanderio pižamos (4)

2010 rugpjūčio mėn. 31 d. 10:59
Australijos dizaineris Peteris Alexanderis Melburne vykstančioje Pavasario mados savaitėje pristatė žaismingą moteriškų ir vyriškų pižamų, apatinių drabužių kolekciją. Mados renginyje kasmet susirenka įtakingiausi dizaineriai ir mados namai, pristatantys kitų metų pavasario-vasaros kolekcijas.

Stilingos įžymybės „Emmy“ apdovanojimų ceremonijoje (1)

2010 rugpjūčio mėn. 30 d. 14:30
Los Andžele (Kalifornija, JAV) sekmadienį išdalyti prestižiniai „Emmy“ apdovanojimai. Į ceremoniją susirinko gausybė įžymybių, akį traukusių prabangiais apdarais bei papuošalais.

Mados festivalyje - gundančių apatinių kolekcija (6)

2010 rugpjūčio mėn. 27 d. 10:57
Daugiau nei šimtas dizainerių dalyvauja kasmet Sidnėjuje vykstančiame mados festivalyje. Apatinio trikotažo kolekciją čia pristatė ir prekės ženklas "Bonds". Žiūrovai išvydo ir gundančių, ir sportinių, ir žaismingų kasdienių apatinių kolekciją.

Kosmetika: ar viskas natūralu, kas taip pavadinta? (2)

2010 rugpjūčio mėn. 26 d. 10:14
Septintojo ir aštuntojo dešimtmečių primadonos it velnias kryžiaus baidėsi visko, kas bent iš toli kvepėjo natūralumu. Tad blizgių poliesterio audinių, peroksidinių garbanų bei vinilo plokštelių gerbėjų naudojama kosmetika taip pat buvo specifinė. Tokiu būdu parabenai, acetonas ir benzoatai susirangė veido kremo indeliuose ant naktinių stalelių, rodydami grimasas provincialioms ramunėlėms, pačiuliams ir medetkoms. Tačiau laikai kinta.

Sidnėjaus mados savaitėje - gundančios „Mis Visata 2004“ linijos (8)

2010 rugpjūčio mėn. 25 d. 00:00
Sidnėjuje vykstančioje mados savaitėje savo grožį demonstravo ir „Mis Visata 2004“ australė Jennifer Hawkins. Mergina demonstravo maudymosi kostiumėlius ir dizainerės Ninos Maya'os drabužius.

Mados tendencijos: linksmai ir dryžuotai (1)

2010 rugpjūčio mėn. 24 d. 00:00
Kodėl dryželiai mus nuteikia linksmai? Gal todėl, kad primena nerūpestingus mažus kačiukus ar lengvabūdiškus zebriukus? Dizaineriai siūlo nebūti per daug rimtiems ir kartu pažaisti dryžuotą žaidimą, nebijant derinti nei spalvų, nei linijų krypties ar storio.

Korėjoje surengtas povandeninis madų šou (3)

2010 rugpjūčio mėn. 23 d. 11:34
Ištroškusias kitoniškumo poreles, besituokiančias po vandeniu, jau matėme. Dabar ten pat persikelia ir madų demonstravimas. Tokį netradicinį šou pateikė Korėjos dizaineriai.

Nuogybių šou: Majamio „Dolphins“ šokėjos pozavo kalendoriui (22)

2010 rugpjūčio mėn. 20 d. 00:00
Majamio „Dolphins“ šokėjos pozavo kalendoriui
Majamio „Dolphins“ šokėjos sumanė dar labiau pakurstyti savo ir klubo gerbėjų aistras, pozuodamos 2011 m. kalendoriui. Tiesa, merginos nusirengė ne visiškai, o demonstravo maudymosi kostiumėlius, tačiau dailios jų linijos glostė vyriškių akį. Juk labiausiai masina tai, kas turi mažytę paslaptį, tiesa?

Mados tendencijos: languotas ruduo (2)

2010 rugpjūčio mėn. 19 d. 10:10
Languotos kelnės, sijonukai, švarkai ir galvos apdangalai... Šį rudenį dizaineriai žaidžia languotą žaidimą, derindami įvairių dydžių ir ryškumo langelius. Ką gi, kai toks neapibrėžtas pasaulis, kurį vis dar valdo krizė, turi būti kas nors konkretaus ir griežto.

Žavinga Skandinavijos madų savaitė Kopenhagoje (3)

2010 rugpjūčio mėn. 18 d. 17:08
Mūsų kaimynai – Skandinavijos šalių tautos – didžiuojasi savo protėvių vikingų didybe, demonstruodami grėsmingiems ir ištvermingiems kariams būdingus charakterio bruožus. Mes jau pripratome manyti, kad skandinavai yra santūrūs ir nelinkę audringai parodyti savo emocijas žmonės. O ir skandinavų madą mes įsivaizduojame kaip kraštutinai utilitarinę, be jokių dizaino gudrybių ir grožybių.

Gražuolės demonstravo seksualius kostiumus (2)

2010 rugpjūčio mėn. 17 d. 13:14
Las Vegasas šiomis dienomis tapo gražuolių sostine, kur vyksta Mis Visata 2010 rinkimai, o rugpjūčio 23-iąją paaiškės ir pati gražiausia moteris. Vakar gražuolės demonstravo savo nacionalinius kostiumus, tiesa, nacionaliniai elementai virto labiau simbolių kalba, o patys kostiumai daugiau buvo panašūs į karnavalinius.

Mados tendencijos: raudona - šaltojo sezono favoritė

2010 rugpjūčio mėn. 16 d. 17:16
Kai šalta, norisi ko nors aštraus... Čili su šokoladu? Dizaineriai pritaria - ugninė raudona sušildys, pakels nuotaiką ir suteiks pasitikėjimo savimi. Ji ateinantį rudenį ir žiemą - podiumo favoritė.

Mados tendencijos: gaivios rudens spalvos (1)

2010 rugpjūčio mėn. 13 d. 00:00
Atvėsus orams, spintose ir parduotuvėse daugelis vėl ieškos tamsių drabužių. Tačiau dizaineriai ragina atsisakyti santūrumo ir vasarą palydėti taip, kaip ją palydi ugnimi nusidažę klevai - puošniai ir spalvingai. O gražias rudeniškas spalvas paįvairinti mėlynos jūros ir žalios vasaros pievos prisiminimais. Visos rudens spalvos - apačioje.

Lėliškos ir įsimylėjusios „Valentino“ mergaitės (8)

2010 liepos mėn. 9 d. 00:00
Mada atspindi pasaulį. Naujieji „Valentino“ mados namų dizaineriai Maria Grazia Chiuri ir Piero Paolo Piccioli pristatė jaunos seksualios Valentino mergaitės rekonceptualizaciją: trumpas sijonėlis, pažemintas liemuo, lėliškas įvaizdis ir aukšti kulniukai.

Rytietiški receptai: apsauga nuo saulės (1)

2010 rugpjūčio mėn. 13 d. 11:29
Rytų liaudies medicinos ir kosmetikos žinios bei turtinga patirtis kaupėsi amžiais. Iki šių laikų Rytų gražuolės, prižiūrėdamos veidą, kūną ir plaukus, teikia pirmenybę natūraliai kosmetikai. Siūlome keletą paprastų, bet efektyvių ir laiku patikrintų grožio receptų.

Mados tendencijos: auksinė ekonomika

2010 rugpjūčio mėn. 12 d. 13:08
Ant rudens sezono podiumų - ne viskas buvo smėlio ar juodos spalvos. Diane von Furstenberg ir Dries Van Noten pademonstravo auksu žėrinčias sukneles, Jason Wu ir Peter Som jas pagražino metalu spindinčiais raštais, o Marco Zanini (Rochas) manekenes nuo galvos iki kojų įsuko į žvilgantį brokatą. Christophe Decarnin (Balmain) visa tai sujungė į vieną kolekciją.

Rudenį vėl sugrįš 60-ieji (4)

2010 rugpjūčio mėn. 11 d. 15:55
Ant rudens podiumų sugrįžo iškirptės ir smėlio laikrodžio siluetai. Ninos Ricci derinukas - biustje ir formas išryškinantis pieštuko formos sijonas žemiau kelių - nukėlė į 6-ąjį dešimtmetį, kaip ir Louis Vuitton bei Dolce & Gabbana suknelės, tarsi pagal užsakymą pasiūtos krūtiningajai Christinai Hendricks. O Lara Stone, demonstravusi Prada drabužius, piršo mintį, kad moteriškų formų manekenės turėtų būti įprastas reiškinys, o ne retenybė.

Tinkama mityba ilgam gyvenimui

2010 rugpjūčio mėn. 11 d. 11:08
Dr. Neilas Barnardas knygoje „Eat Right, Live Longer“ pateikia patarimų, kaip pasitelkti maisto galią sveikatai pagerinti ir senėjimo procesams sulėtinti. N. Barnardas rekomenduoja neriebaus maisto vegetarinę dietą, susitelkdamas ties tokiais mitybos pokyčiais, kurie, anot jo, apsaugo ląsteles nuo ligų, valo kraują, stiprina imunitetą ir subalansuoja hormonus.

Vyro akimis: moterys ir kūno įvaizdis (23)

2010 rugpjūčio mėn. 10 d. 12:25
Kodėl vyras, pamatęs raumeningo gražuolio nuotrauką, sugeba ir toliau šypsotis, o moteris, išvydusi dailią manekenę, gali visai dienai susigadinti nuotaiką? Williamas Leithas mano radęs atsakymą, rašo „The Telegrath“.

A&V pristatė pirmąją maudymosi kostiumėlių kolekciją (8)

2010 rugpjūčio mėn. 9 d. 16:31
A&V maudymosi kostiumėlių kolekcija
V.Morkevičiaus nuotr.
Septyniolika metų kartu dirbantys dizaineriai A. Pogrebnojus ir V. Simanavičiūtė pirmą kartą pristatė svarbiausią paplūdimio garderobo dalį - moteriškų maudymosi kostiumėlių bei vyriškų glaudžių kolekciją. Ryškiaspalvių raštų, militarizmo bei istorinių žemėlapių motyvus duetas perkėlė ir ant maudymosi kostiumėlių.

10 stiliaus paslapčių, kaip atrodyti lieknesnei (2)

2010 rugpjūčio mėn. 9 d. 12:27
Stiliaus ekspertai žino tūkstančius būdų, kaip atrodyti lieknesnei be dietų. Svarbu pasirinkti tinkamus apatinius, sukneles, aukštakulnius ir net nagų laką. Mes siūlo ne dietų laikytis, o atkreipti dėmesį į tai, ką dėvite.

Apkūni manekenė pasipiktino savo retušuotu atvaizdu (24)

2010 rugpjūčio mėn. 6 d. 14:18
Žymiausia pasaulio „plius dydžio” manekenė Crystal Renn pasipiktino, kad jos nuotraukos buvo pakoreguotos, kad ji atrodytų lieknesnė, praneša telegraph.co.uk. Majamyje gimusi 24 manekenė dalyvavo „Fashion for Passion” fotosesijoje, kurios metu darytose nuotraukose ji atrodo neįprastai liekna. Kadangi ši manekenė garsėja savo apvalumais ir jai jau yra tekę kovoti su valgymo sutrikimais, daug kam kilo įtarimas, ar C. Renn nesilaiko dietos.

Dizaineriai atidavė duoklę vyresnėms moterims? (7)

2010 rugpjūčio mėn. 4 d. 18:12
Atrodo, kad mūsų visuomenė pagaliau pripažino, jog egzistuoja ir vyresnio amžiaus moterys. Arba bent jau stengiamasi sudaryti tokį įspūdį. Naujausi pramogų pasaulio įvykiai suteikia moterims vilties, kad sulaukusios vidutinio amžiaus jos neišgaruoja nuo žemės paviršiaus.

„David Jones“ maudymosi kostiumėlių kolekcija (foto) (8)

2010 rugpjūčio mėn. 3 d. 14:26
Sidnėjuje (Australija) buvo pristatyta „David Jones“ drabužių ir maudymosi kostiumėlių kolekcija - joje vyrauja prislopintos spalvos, leidžiančios suprasti, kad ne drabužiai, o kūnas turi būti dėmesio objektas.

Agathos Ruiz de la Prados kolekcija (foto) (9)

2010 liepos mėn. 29 d. 11:53
Kolumbijoje vykstančiame mados renginyje dizainerė Agatha Ruiz de la Prada pademonstravo maudymosi kostiumėlių kolekciją 2011 m. vasarai, tačiau pristatymo metu buvo aptarinėjami ne jie, o modelių aksesuarai ir galvos apdangalai.

Mados gūsis iš Kolumbijos (foto)

2010 liepos mėn. 28 d. 16:53
Kolumbijos Medeljino mieste vyksta mados renginys "Kolumbijos mada", kuriame vietos dizaineriai pristato naujausias kolekcijas.

Žaisminga L.Maree kolekcija (foto) (3)

2010 liepos mėn. 27 d. 11:15
Žaismingą kolekciją Mercedes Benz mados savaitėje pristatė buvusi Australijos manekenė Lisa Maree Boersma, jau keletą metų ragaujanti dizainerės duonos.

L.Blue maudymosi kostiumėlių kolekcija (1)

2010 liepos mėn. 26 d. 00:00
Australijos dizainerės Lisos Blue maudymosi kostiumėlių kolekcijoje - aliuzijos į čiabuvių kultūrą, Renesanso menininkų darbus ir aiški duoklė prancūziškai elegancijai. Štai tokia moteriška ir daugialypė kolekcija buvo pademonstruota Miami Beach (Florida, JAV) vykusioje Mercedes-Benz mados savaitėje.

Maudymosi kostiumėlių kolekcija koketėms (2)

2010 liepos mėn. 25 d. 00:00
Ryškios spalvos, kontrastai, akį traukiantys aksesuarai - visa, kas būtina moteriai, trokštančiai patraukti ir pakerėti iš bangų išnirusius žavingus jaunikaičius...

„Luli Fama“ bikiniai (12)

2010 liepos mėn. 23 d. 00:00
Miami Beach "Raleigh" viešbutyje dizaineriai Augusto Hanimanas ir Lourdes "Luli" Haniman pristatė maudymosi kostiumėlių kolekciją ateinančiai vasarai.

Žavingi paplūdimio zuikučiai (4)

2010 liepos mėn. 22 d. 10:14
Maudymosi kostiumėliai, primenantys seksualius apatinius, - tokia "Beach Bunny" idėja sužavėtų tik itin drąsias moteris. Tik ar reikia tos drąsos? Negi vyrų nebevilioja dainių aprašytas paslaptingumas?

Stilingi bikiniai nemėgstančioms ryškių spalvų (foto) (21)

2010 liepos mėn. 21 d. 00:00
Ne visos moterys mėgsta ryškias spalvas ir margus audinius, todėl dizainerių pristatytose kolekcijose galima buvo pamatyti ir bent keletą vienspalvių modelių - būtent juos šį kartą ir surinkome į albumą.

Gundančios „Cia Maritima“ vizijos (15)

2010 liepos mėn. 20 d. 00:00
Mercedes Benz mados savaitėje, vykusioje Miami Beach (Florida, JAV), kunkuliavo aistros, mat čia dizaineriai pristatė paplūdimio drabužių kolekcijas ateinančiai 2011 m. vasarai. Jūsų dėmesiui - gundančios "Cia Maritima" vizijos.

Ekstremalių maudymosi kostiumėlių era (2)

2010 liepos mėn. 19 d. 11:01
1962 m. fime “Daktaras Ne” Ursula Andress išbrido iš vandenyno bangų, vilkėdama baltą maudymosi kostiumėlį - taip prasidėjo Bondo merginų era. Po metų, pasak anglų poeto Philipo Larkino, atsirado seksas. Sutapimas? Tikriausiai ne. Visi maudymosi kostiumėliai, išskyrus superuždarus ar aukštu kaklu, siunčia seksualinius signalus.

Vasaros produktai padės atjaunėti

2010 liepos mėn. 16 d. 00:00
Sveikos veido spalvos ir odos be nė vienos raukšlelės parduotuvėje nenusipirksite. Tačiau vasaros sodo ir daržo gėrybės gali padaryti mažus stebuklus, rašo žurnalas "Zdorovje".

A.Mabille prabangos ir kasdienybės kokteilis (2)

2010 liepos mėn. 15 d. 09:27
Alexis Mabille išgyveno laikotarpį, kai manė, kad į vieną derinį suplakus kasdienius ir „couture“ drabužius išgaunamas modernumas. Pokyčiai prasidėjo, kai dizaineris suvokė, kad tai jo kūriniams neprideda vertės. Visgi naujoji kolekcija rėmėsi kasdieninių drabužių pagrindu, nes susidėjo iš atskirų tarpusavyje derančių apdarų.

Ar myliu savo kūną? (6)

2010 liepos mėn. 14 d. 00:00
Vasara – pats „kūniškiausias“ metų laikas. Besiplaikstantys vasariniai drabužiai daugiau atidengia kūnus nei pridengia, o ką ir bekalbėti apie saulės vonias paplūdimiuose ir pliuškenimąsi jūroj bei ežeruose. Nenuostabu, kad vasarai atėjus savo kūno proporcijas nužiūrinėjame ir vertiname dažniau nei bet kada. Tad kokius jausmus mums sukelia žvilgsnis į savo apnuogintą atvaizdą veidrodyje: pasigėrėjimą ar pasibjaurėjimą, džiaugsmą ar nerimą?

Kad pėdos būtų gražios ir sveikos (1)

2010 liepos mėn. 13 d. 00:00
Esame įpratę, ypač moterys, kruopščiai rūpintis savo veidu, rankomis, kūno linijomis. Liejame prakaitą sporto salėse, sekiname save įvairiomis dietomis. O kaip gi rūpinamės viena iš svarbiausių mūsų kūno dalių – pėdomis? Juk ir jas reikia mankštinti...

Iš Kolumbijos - karšta paplūdimio mada (8)

2010 liepos mėn. 12 d. 00:00
Kolumbijoje vykstančiame „Vasaros Angelų“ mados šou buvo pademonstruoti ir naujausi dizainerių sukurti maudymosi kostiumėliai bei gundantys nuotakos apatiniai. Iš karštos šalies - karštos ir mados.

Futbolo virusas madoje

2010 liepos mėn. 11 d. 18:16
Kai visas pasaulis kraustosi iš proto dėl futbolo, Vokietijos kūrėjai irgi nesnaudžia ir nepraleidžia progos pasirodyti. Berlyne vykstančiame mados šou seksualios merginos demonstravo „Bodyshape“ kolekciją futbolo tema - kamuolio formos rankines bei nacionalinės rinktinės spalvų kojines.