Susisiekimo ministras: pagrindinė autoįvykių priežastis – žmogaus elgesys

 (1)
Susisiekimo ministras Rimantas Sinkevičius Saugaus eismo dienos, balandžio 6-osios, išvakarėse lankėsi Radviliškyje, kur vyko renginiai šiai dienai paminėti. Nuo 2006 m. Saugaus eismo diena įrašyta į Lietuvos atmintinų dienų sąrašą. Tai proga atkreipti eismo dalyvių dėmesį, kad kelyje būtina elgtis atsakingai ir kultūringai.
© Reuters/Scanpix

„Galima vardinti problemas, kodėl mūsų keliuose žūsta ar sužalojami žmonės, bet man norėtųsi įvardinti vieną pagrindinių priežasčių – žmogaus elgesį. Tikriausiai sutiksite, kad saugumas kelyje priklauso ir nuo kiekvieno iš mūsų. Iki 2020 metų žuvusiųjų keliuose skaičių Europos Sąjungoje numatyta sumažinti dvigubai. To mes turime siekti ir Lietuvoje“, – sakė ministras R. Sinkevičius.

Rimantas Sinkevičius
Rimantas Sinkevičius
© DELFI / Šarūnas Mažeika

Per visą darbo Vyriausybėje laikotarpį susisiekimo ministras R. Sinkevičius išskyrė Kovo 11-ąją. Tos dienos eismo įvykių suvestinė skelbė: įvykių, kuriuose būtų nukentėję žmonės, neužregistruota. Simboliška, kad Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dieną eismo dalyviai buvo drausmingi.

Saugaus eismo dienos minėjimo dalyviai Radviliškyje galėjo išbandyti kelininkų parūpintus saugos diržų efektyvumo ir automobilio apsivertimo imitavimo įrenginius, buvo pristatyta Saugaus eismo programa, dalinami leidiniai saugaus eismo tema, atšvaitai.

Balandį galima vadinti Saugaus eismo mėnesiu, nes daugelyje šalies mokyklų vyksta pradinukų „Šviesoforo“ ir prasideda jaunųjų dviratininkų „Saugaus rato“ varžybos. Kelių direkcija organizuoja Lietuvos mokinių konkursą „Saugokime jaunas gyvybes keliuose“. Šiuose renginiuose dalyvauja apie 50 tūkst. Lietuvos mokinių.

Specialus projektas „Saugus eismas“
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Rugpjūčio 22D.
2097 1895
121 112
2504 2255