Saugesniems automobiliams – pigesnis draudimas

 (5)
Investicija į saugumo sistemas – ne kiekvienam vairuotojui suprantamas sprendimas. Juk dažnas galvoja, kad į avarijas patenka kiti, tik ne aš. Vis dėlto kai kuriose šalyse daugėja paskatų pirkti saugius automobilius.
© Gamintojo nuotr.

Britanijos draudikų asociacija pranešė, kad automobilių, turinčių automatinę stabdymo sistemą, savininkai gali tikėtis už draudimą mokėti mažiau.

Skirtingi gamintojai šią sistemą siūlo užsisakyti įvairiems modeliams – pradedant „Volvo S60” ir baigiant mažuoju „Volkswagen Up“. Technologija veikia automobilio priekyje sumontuotų radarų pagalba. Šie seka eismo situaciją priekyje ir užfiksavus artėjantį susidūrimą, sistema ima mažinti greitį. Jeigu nustatoma, kad susidūrimas neišvengiamas, automobilis automatiškai sustabdomas.

Draudikų geranoriškumą iš dalies nulėmė „Thatcham“ kompanijos paviešintas JAV atliktas tyrimas, kurio metu paaiškėjo, kad „Volvo“ automobilių su automatine stabdymo sistema savininkai į eismo įvykius patenka 25 proc. rečiau nei tie, kurių „Volvo“ neturi šios technologijos.

„Daugiau žmonių rinksis saugesnius automobilius, taip bus išsaugoma daugiau gyvybių, mažiau žmonių bus sužalojama ir, žinoma, mažiau darbo draudikams“, – kalbėdamas apie mažesnes draudimo įmokamas saugiems automobiliams sakė Britanijos draudikų asociacijos atstovas Jamesas Daltonas.

Specialus projektas „Saugus eismas“
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Saugus eismas

Instruktorius priminė apie sugriežtėjusią tvarką: kelios taisyklės, kurių nežinantys liks be teisių (212)

Kada paskutinį kartą skaitėte Kelių eismo taisykles? DELFI paprašė, kad vairavimo instruktorius primintų nuo 2017 metų sausio 1-osios įsigaliojusius pasikeitimus, kurie ne vienam turėtų sukelti minčių: gal geriau pasivaikščiosiu.

Moteris pasidalino skaudžia patirtimi: su gimtadieniu likimas padovanojo avariją (20)

Greitį mėgstantiems vairuotojams ne visada pakanka išgirsti perspėjimą kelyje būti atsargiems – kai kuriems šios klaidos pasekmes tenka išgyventi savo kailiu, jog pradėtų rūpintis savo ir kitų saugumu. Panevėžietė Kristina Ostrauskienė nusprendė pasidalinti savo skaudžia patirtimi ir tikisi, jog kiti vairuotojai pasimokys iš svetimos klaidos.

Nerami savaitė keliuose: sužeistuosius skaičiuoja dešimtimis (10)

Lietuvos kelių policijos tarnyba informuoja, kad per savaitę, rugpjūčio 4–10 d. (penktadienį–ketvirtadienį), šalies keliuose, pirminiais duomenimis, įvyko 77 eismo įvykiai, kuriuose nukentėjo žmonės. Žuvo 1 eismo dalyvis: 84 metų pėsčioji (eismo įvykis įvyko pėsčiųjų perėjoje).

Parodė, kas nutinka neprisisegus ant galinės sėdynės (13)

Neseniai atlikta Jungtinių Amerikos Valstijų (JAV) tyrimų organizacijos Draudimo instituto greitkelių saugumui (Insurance Institute for Highway Safety, IIHS) studija parodė, kad šokiruojantis skaičius suaugusių žmonių nesivargina užsisegti saugos diržų, kai sėdi galinėse keleivių sėdynėse.

Egzaminų klausimai: kur dažniausiai klysta būsimieji vairuotojai? net du trečdaliai klumpa ties vienu ženklu (61)

Kokias egzaminų temas būsimiems vairuotojams sekasi perprasti sunkiausiai? Kokie yra sunkiausi ir lengviausi A, B, C, D vairavimo kategorijų egzaminų klausimai? Kiek mokiniai vidutiniškai užtrunka spręsdami Kelių eismo taisyklių (KET) testus ir kurios kategorijos vairuotojo pažymėjimą siekia įgyti daugiausiai bei mažiausiai vairuotojų? Tai išsiaiškinome peržvelgę vienos didžiausių vairavimo teorijos mokymosi svetainės www.ketbilietai.lt statistiką.
LIETUVOS KELIUOSE IKI: Rugpjūčio 17D.
2017 2016
Eismo įvykių 2026 1842
Žuvo 118 108
Sužeista 2415 2195