Merkiantis lietus – avarijų palydovas

 (2)
Vairavimas per lietų reikalauja ypatingo atidumo. Šlapia ir slidi kelio danga bei ženkliai suprastėjęs matomumas kelia grėsmę visiems eismo dalyviams. Pagrindiniai principai, kurių vairuotojas turėtų laikytis lyjant, yra teisingai pasirinktas greitis, tinkamas atstumas tarp automobilių ir atsargus manevravimas.
© DELFI / Šarūnas Mažeika

Staigūs manevrai lyjant kelia pavojų ne tik automobilio vairuotojui ir jo keleiviams, bet ir kitiems eismo dalyviams – dviratininkams ir motociklininkams, kurių šiuo metų laiku ypač padaugėja keliuose. Riziką taip pat kelia didelis vandens kiekis keliuose: padangos gali prarasti sąlytį su kelio danga ir automobilis tiesiog nuslysti nuo kelio.Tamsiu paros metu važiuoti šlapia kelio danga tampa dar pavojingiau. Ant priekinio stiklo esantys vandens lašai atspindi priešpriešiais atvažiuojančio automobilio žibintų šviesą ir ima akinti vairuotoją. Dėl šios priežasties ypač svarbu pasirinkti tokį greitį, kuris užtikrintų reikiamą matomumą ir leistų pastebėti kitus eismo dalyvius – stabdančius automobilius ar einančius pėsčiuosius. Vairuojant per lietų labai svarbu nevažiuoti per arti autobusų ir sunkvežimių, nes ypač didelis vandens kiekis nuo jų didelių ratų gali sutrukdyti saugų kito automobilio važiavimą. Negalima pamiršti ir priekinio stiklo valytuvų svarbos: savo funkcijas jie galės atlikti tik būdami tvarkingi, tad nuolat tikrinkite jų būklę ir bent kartą per metus pakeiskite jų gumas. Susidariusios balos – dar vienas riziką didinantis faktorius per lietų. Važiuojant per jas, būtina sumažinti greitį ir būti itin atsargiems. Per pačią balą patartina važiuoti tolygiu greičiu, staigiai nestabdant. Jeigu vandens lygis pasiekia automobilio važiuoklę, geriau kuo greičiau pasitraukti. Vanduo gali pakenkti elektros sistemai arba, blogiausiu atveju, užgesinti patį variklį. Važiuoti visiškai vandeniu padengta kelio danga ypač rizikinga, nes vandens srovė automobilį gali nustumti nuo kelio.

Specialus projektas „Saugus eismas“
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Saugus eismas

Dviratininkų pavojai tyko visiškai įprastose ir kasdienėse vietose (4)

Sinoptikai šį mėnesį žada gražų ir saulėtą, tad susigundžiusiųjų išriedėti į gatves su dviratėmis transporto priemonėmis skaičius turėtų išaugti. Nors šiltomis dienomis miestų gatvėse dažnai galima sutikti dviratininkus, tačiau retas kuris dviratį paverčia kasdiene transporto priemone, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Instruktorius priminė apie sugriežtėjusią tvarką: kelios taisyklės, kurių nežinantys liks be teisių (224)

Kada paskutinį kartą skaitėte Kelių eismo taisykles? DELFI paprašė, kad vairavimo instruktorius primintų nuo 2017 metų sausio 1-osios įsigaliojusius pasikeitimus, kurie ne vienam turėtų sukelti minčių: gal geriau pasivaikščiosiu.

Moteris pasidalino skaudžia patirtimi: su gimtadieniu likimas padovanojo avariją (20)

Greitį mėgstantiems vairuotojams ne visada pakanka išgirsti perspėjimą kelyje būti atsargiems – kai kuriems šios klaidos pasekmes tenka išgyventi savo kailiu, jog pradėtų rūpintis savo ir kitų saugumu. Panevėžietė Kristina Ostrauskienė nusprendė pasidalinti savo skaudžia patirtimi ir tikisi, jog kiti vairuotojai pasimokys iš svetimos klaidos.

Nerami savaitė keliuose: sužeistuosius skaičiuoja dešimtimis (10)

Lietuvos kelių policijos tarnyba informuoja, kad per savaitę, rugpjūčio 4–10 d. (penktadienį–ketvirtadienį), šalies keliuose, pirminiais duomenimis, įvyko 77 eismo įvykiai, kuriuose nukentėjo žmonės. Žuvo 1 eismo dalyvis: 84 metų pėsčioji (eismo įvykis įvyko pėsčiųjų perėjoje).

Parodė, kas nutinka neprisisegus ant galinės sėdynės (13)

Neseniai atlikta Jungtinių Amerikos Valstijų (JAV) tyrimų organizacijos Draudimo instituto greitkelių saugumui (Insurance Institute for Highway Safety, IIHS) studija parodė, kad šokiruojantis skaičius suaugusių žmonių nesivargina užsisegti saugos diržų, kai sėdi galinėse keleivių sėdynėse.
LIETUVOS KELIUOSE IKI: Rugpjūčio 18D.
2017 2016
Eismo įvykių 2035 1847
Žuvo 119 108
Sužeista 2427 2201