Kelių prižiūrėtojai mini jubiliejų

Šiandien, spalio 9-ąją, Kauno valstybiniame muzikiniame teatre paminėtas kelių priežiūros valstybės įmonių įkūrimo ir veiklos 20-metis. Geriausieji kelių darbininkai, meistrai ir vadovai buvo apdovanoti įvairių laipsnių Kelininkų garbės kryžiais. Jubiliatus – eilinius kelininkus ir jų vadovus – sveikino Lietuvos respublikos premjeras Algirdas Butkevičius, susisiekimo viceministras Algis Žvaliauskas ir Lietuvos automobilių kelių direkcijos l.e. pareigas direktorius Egidijus Skrodenis.
Kelininkų garbės kryžius
© LAKD.lt nuotr.

Atkūrus Nepriklausomybę, po 1995 m. įvykdytos kelius prižiūrinčių bendrovių reorganizacijos, svarbiausius šalies kelius saugoti ir puoselėti stojo 11 valstybės įmonių: „Alytaus regiono keliai“, „Kauno regiono keliai“, „Klaipėdos regiono keliai“, „Marijampolės regiono keliai“, „Panevėžio regiono keliai“, „Šiaulių regiono keliai“, „Tauragės regiono keliai“, „Telšių regiono keliai“, „Utenos regiono keliai“, „Vilniaus regiono keliai“, įkurtos apskričių teritorijų, o „Automagistralė“ – linijiniu pagrindu.

Per dvidešimties metų gyvavimo laikotarpį, dinamiškai kylant kelių naudotojų poreikiams ir reikalavimams, įmonių veikla buvo nuolat tobulinama ir modernizuojama: keliama darbuotojų kvalifikacija, sukurtos ir išaugintos pajėgios gamybinės technikos bazės, įsigyta gausybė šiuolaikinės technikos, įsisavintos sudėtingos kelių priežiūros ir statybos technologijos. Per palyginti neilgą laikotarpį buvo atliktas itin didelis technikos kokybės šuolis, iš esmės pakito darbuotojų požiūris į darbą ir perspektyvas.

Šių dienų Lietuvos valstybinės reikšmės kelių tinklas nusidriekęs daugiau kaip 21 tūkst. kilometrų. Lietuvos automobilių kelių direkcija prie Susisiekimo ministerijos, vykdanti valstybinės reikšmės kelių projektavimo, tiesimo, statybos, rekonstravimo, taisymo ir priežiūros darbų užsakovo funkcijas, net ir ekonomikos sunkmečiais kėlė įmonėms nemenkas užduotis: išlaikyti kelių priežiūros normatyvų nustatytą kelių priežiūros lygį; užtikrinti saugų, patogų, nepertraukiamą ir ekonomišką automobilių eismą valstybinės reikšmės keliuose; mažinti neigiamą transporto poveikį aplinkai.

Šiandien kelininkai stengiasi ne tik užtikrinti saugų ir patogų eismą bet kuriuo metų sezonu, bet ir nuoširdžiai stengiasi, puošdami Lietuvos kryžkeles, pakeles, stovėjimo ir poilsio aikšteles.

Valstybinių kelių priežiūrą įmonės atlieka Lietuvos Respublikos Vyriausybės kasmet patvirtinamos Kelių priežiūros ir plėtros programos numatytų lėšų ir Kelių direkcijos valstybinės reikšmės kelių techninės priežiūros privalomų darbų užduotyje nurodytų kelių priežiūros lygių pagrindu.

www.DELFI.lt
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Rugpjūčio 21D.
2083 1878
120 111
2486 2234