Esė konkursas. Ar saugiai jaučiuosi kelyje?

 (4)
DELFI inicijuotas kasmetinis projektas „Saugus eismas“ kviečia visus eismo dalyvius – vairuotojus, pėsčiuosius, dviratininkus – pažvelgti į esamą situaciją Lietuvos keliuose ir pabandyti pagvildenti klausimą: ar saugiai jaučiamės būdami eismo dalyviais?
© Shutterstock nuotr.

Kokia yra mūsų vairuotojų kultūra? Kaip reikėtų ją keisti? Galbūt kuo nors galime pasigirti? Kokių pasiūlymų turite už eismo saugumą atsakingoms institucijoms? Ką norite perduoti „kelių gaideliams“ ar „ereliams“?

Esė konkursas – geriausia vieta išsakyti savo nuomonę apie saugų eismą ir tai – tik keletas mūsų siūlomų temų diskusijoms. Todėl nedelskite ir rašykite savo nuomonę apie problemas Lietuvos keliuose ir laimėkite vertingus prizus!

Prieš dalyvaudami, būtinai perskaitykite sąlygas šio straipsnio apačioje.

Konkurso prizai ir trukmė

Jūsų istorijų lauksime el. paštu: pilieciai@delfi.lt (laiško pavadinime būtina nurodyti „Konkursui Saugaus eismo esė“).

Jūsų atsiųstos įdomiausios istorijos bus publikuojamos specialiame DELFI projekte „Saugus eismas“.

Kiekviena publikuota esė dalyvauja konkurse ir turi teisę rungtis dėl pagrindinių prizų.

Konkurso pabaigoje 10 įdomiausių esė atrinks kompetentinga komisija, vertindama istorijos originalumą, realumą, naudingumą, taip pat atsižvelgdama į esė nuorodos pasidalinimų socialiniame tinkle „Facebook“ kiekį bei komentarų skaičių.

Atrinktos esė dalyvaus viešame balsavime, kuriame skaitytojai balsuos už jiems labiausiai patikusią.

Apie balsavimą bus pranešta konkurso reklaminiame skydelyje, esančiame projekto „Saugus eismas“ dešinėje pusėje (nuoroda: projektai.delfi.lt/sauguseismas).

Autorius, pateikiantis nuotrauką ar video medžiagą konkursui, suteikia DELFI teisę laisvai disponuoti medžiaga savo nuožiūra. Nuotrauka ar video tampa portalo nuosavybe.

Projekto „Saugus eismas“ nuolatinio partnerio draudimo bendrovės „Gjensidige“ įsteigti prizai – kuponai draudimo paslaugoms įsigyti - bus įteikti daugiausiai skaitytojų balsų surinkusioms istorijoms:

1. Pirmosios vietos nugalėtojui - 1000 Lt vertės kuponas.
2. Antros vietos nugalėtojui - 500 Lt vertės kuponas.
3. Trečios vietos nugalėtojui - 300 Lt vertės kuponas.

Sąlygos ir trukmė

1. Esė konkursui priimamos nuo 2013.03.18 iki 2013.04.21. (LAIKAS PRATĘSTAS)
2. Esė skaičius nėra ribojamas. Tas pats skaitytojas gali atsiųsti kelias esė.
3. Skaitytojai savo esė gali papildyti fotografijomis ar video medžiaga.
4. Esė kviečiame siųsti el.paštu: pilieciai@delfi.lt, laiške nurodant dalyką „Konkursui Saugaus eismo esė“. Taip pat reikia nurodyti savo kontaktus (vardą, pavardę, el. paštą, telefoną. Jei norima, kad nebūtų skelbiama pavardė arba skelbiamas tik slapyvardis – reikia nurodyti jį. Šių duomenų mums reikia tam, kad galėtume susisiekti laimėjimo atveju).
5. Dalyvaudamas konkurse skaitytojas sutinka su konkurso tvarka ir sąlygomis.
6. Autorius, pateikiantis nuotrauką ar video medžiagą konkursui, suteikia DELFI teisę laisvai disponuoti medžiaga savo nuožiūra. Nuotrauka ar video tampa portalo nuosavybe.

Laukiame Jūsų istorijų!

www.DELFI.lt
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Saugus eismas

Instruktorius priminė apie sugriežtėjusią tvarką: kelios taisyklės, kurių nežinantys liks be teisių (208)

Kada paskutinį kartą skaitėte Kelių eismo taisykles? DELFI paprašė, kad vairavimo instruktorius primintų nuo 2017 metų sausio 1-osios įsigaliojusius pasikeitimus, kurie ne vienam turėtų sukelti minčių: gal geriau pasivaikščiosiu.

Moteris pasidalino skaudžia patirtimi: su gimtadieniu likimas padovanojo avariją (20)

Greitį mėgstantiems vairuotojams ne visada pakanka išgirsti perspėjimą kelyje būti atsargiems – kai kuriems šios klaidos pasekmes tenka išgyventi savo kailiu, jog pradėtų rūpintis savo ir kitų saugumu. Panevėžietė Kristina Ostrauskienė nusprendė pasidalinti savo skaudžia patirtimi ir tikisi, jog kiti vairuotojai pasimokys iš svetimos klaidos.

Nerami savaitė keliuose: sužeistuosius skaičiuoja dešimtimis (10)

Lietuvos kelių policijos tarnyba informuoja, kad per savaitę, rugpjūčio 4–10 d. (penktadienį–ketvirtadienį), šalies keliuose, pirminiais duomenimis, įvyko 77 eismo įvykiai, kuriuose nukentėjo žmonės. Žuvo 1 eismo dalyvis: 84 metų pėsčioji (eismo įvykis įvyko pėsčiųjų perėjoje).

Parodė, kas nutinka neprisisegus ant galinės sėdynės (13)

Neseniai atlikta Jungtinių Amerikos Valstijų (JAV) tyrimų organizacijos Draudimo instituto greitkelių saugumui (Insurance Institute for Highway Safety, IIHS) studija parodė, kad šokiruojantis skaičius suaugusių žmonių nesivargina užsisegti saugos diržų, kai sėdi galinėse keleivių sėdynėse.

Egzaminų klausimai: kur dažniausiai klysta būsimieji vairuotojai? net du trečdaliai klumpa ties vienu ženklu (61)

Kokias egzaminų temas būsimiems vairuotojams sekasi perprasti sunkiausiai? Kokie yra sunkiausi ir lengviausi A, B, C, D vairavimo kategorijų egzaminų klausimai? Kiek mokiniai vidutiniškai užtrunka spręsdami Kelių eismo taisyklių (KET) testus ir kurios kategorijos vairuotojo pažymėjimą siekia įgyti daugiausiai bei mažiausiai vairuotojų? Tai išsiaiškinome peržvelgę vienos didžiausių vairavimo teorijos mokymosi svetainės www.ketbilietai.lt statistiką.
LIETUVOS KELIUOSE IKI: Rugpjūčio 16D.
2017 2016
Eismo įvykių 2026 1842
Žuvo 118 108
Sužeista 2415 2195