B. Vanagas dalyvavo saugaus eismo dienai skirtame renginyje

 (1)
Saulėtą šeštadienį, balandžio 2-ąją, šalia Utenos daugiafunkcio sporto centro vyko Utenos apskrities vyriausiojo policijos komisariato organizuotas renginys „Mes už saugų eismą!", skirtas Saugaus eismo dienai (minimai balandžio 6-ąją).
© Policijos departamento nuotr.

Renginyje sveikinimo žodį tarė Utenos apskrities vyriausiojo policijos komisariato viršininko pavaduotojas Vaidotas Žilys, renginį atidarė žinomiausias Lietuvos lenktynininkas Benediktas Vanagas.

Siekiant ugdyti pagarbą žmogaus gyvybei ir sveikatai, kiekvieno atsakomybę už savo elgesį kelyje, mažinti eismo įvykių, kuriuose nukenčia žmonės, skaičių, į atmintinų dienų sąrašą 2006 metais buvo įtraukta ir Saugaus eismo diena - balandžio 6-oji. Policija primena, kad visas balandis yra Saugaus eismo mėnuo!

Policijos departamento pranešime spaudai rašoma, kad minėdami Saugaus eismo dieną, policijos pareigūnai subūrė draugus ir partnerius bei kartu ragino visus uteniškius ir miesto svečius elgtis saugiai kelyje.

Renginio metu informuota, kad policijos pareigūnai, turėdami progą eismo dalyviams priminti apie eismo saugumą, atsakingumą, tinkamą elgesį kelyje, paraginti laikytis Kelių eismo taisyklių reikalavimų, būti pakantiems vienas kitam, balandžio 6 dieną dirbs prie bendrojo lavinimo mokyklų ir neformaliojo švietimo įstaigų. Tądien ryte ir pavakarę, kada vaikai pasiimami iš mokymo įstaigų, pareigūnai tikrins, ar suaugusieji tinkamai veža vaikus automobilyje, t. y. naudoja specialias vaikiškas sėdynes, vairuotojai ir keleiviai važiuoja užsisegę saugos diržus. Prie kai kurių mokymo įstaigų su pareigūnais patruliuos ir policijos bičiulis Amsis. Šios prevencinės akcijos metu automobilių vairuotojams, t. y. tėveliams, ir, žinoma, jų vaikams, policijos pareigūnai dalins prevencinę medžiagą: knygutes, lankstinukus, atšvaitinius žaisliukus, ženkliukus, vaikų ūgio matavimo liniuotes.

Šeštadienį renginio lankytojai galėjo susipažinti su policijos naudojama įranga keliuose, specialiosiomis priemonėmis, apžiūrėti policijos transporto priemones. Mažieji lankytojai galėjo sudalyvauti saugaus eismo pamokėlėse, viktorinoje, susipažinti su Kelių eismo taisyklėmis imitacinėje sankryžoje, sužinoti, kaip saugiai važiuoti dviračiu, susipažinti su kelio ženklais, atšvaitų dėvėjimo taisyklėmis, vyko piešinių konkursas, buvo sprendžiami kryžiažodžiai, mažiausieji dėjo saugaus eismo dėliones. Mažiausieji renginio lankytojai buvo apdovanoti įvairiais policijos prizais.

VĮ „Utenos regiono keliai" kartu su Lietuvos automobilių kelių direkcija pakvietė susipažinti ir apžiūrėti jų turimą įrangą ir išmėginti saugos diržų apsivertimo įrenginį. Čia buvo galima pajusti, kaip saugos diržai gali pagelbėti esant ekstremaliai situacijai kelyje.

Utenoje susibūręs motociklistų klubas „Ugnies ratas" pakvietė pabendrauti ir norinčiuosius prisijungti prie klubo veiklos. Policijos pareigūnai džiaugiasi šio klubo iniciatyvumu ir jo veikla, kadangi nei vienas klubo narys nėra patrauktas administracinėn atsakomybėn dėl Kelių eismo taisyklių pažeidimų, ko negalima pasakyti apie pavienius baikerius, kurie išties mėgsta pademonstruoti chuliganišką elgesį kelyje.

Lankytojai buvo pakviesti pabendrauti ir su UAB „Elenos vairavimo mokyklos" instruktoriais. UAB „Elenos vairavimo mokykla" nuolat kviečia būsimus vairuotojus mokytis A1, A2, A ir B kategorijų. Ši mokykla yra apdovanota Valstybinės kelių transporto inspekcijos prie Susisiekimo ministerijos padėka už geriausius teorijos žinių ir praktinio vairavimo įgūdžių rezultatus, pasiektus 2014 metais. UAB „Elenos vairavimo mokykla" organizuoja iniciatyvas, skatinančias saugų eismą kelyje.

Renginio lankytojų dėmesį traukė ir juodos spalvos transporto priemonės, pasidabinę vyčio simboliais. Kiekvienas atvykęs turėjo unikalią galimybę apžiūrėti Dakaro ralyje atstovavusios komandos „General Financing team Pitlane" įrangą, pabendrauti ar įsiamžinti nuotraukoje su Benediktu Vanagu bei įsigyti įvairių suvenyrų.

Pulkininko Prano Saladžiaus šaulių 9-oji rinktinė susirinkusiuosius vaišino šauliška koše.

Utenos apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos ugniagesiai gelbėtojai pademonstravo, kaip vykdomi gelbėjimo darbai įvykus eismo įvykiui, t. y. kaip vaduojami nukentėjusieji iš transporto priemonės, įvykus autoavarijai.

www.DELFI.lt
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Saugus eismas

Instruktorius priminė apie sugriežtėjusią tvarką: kelios taisyklės, kurių nežinantys liks be teisių (220)

Kada paskutinį kartą skaitėte Kelių eismo taisykles? DELFI paprašė, kad vairavimo instruktorius primintų nuo 2017 metų sausio 1-osios įsigaliojusius pasikeitimus, kurie ne vienam turėtų sukelti minčių: gal geriau pasivaikščiosiu.

Moteris pasidalino skaudžia patirtimi: su gimtadieniu likimas padovanojo avariją (20)

Greitį mėgstantiems vairuotojams ne visada pakanka išgirsti perspėjimą kelyje būti atsargiems – kai kuriems šios klaidos pasekmes tenka išgyventi savo kailiu, jog pradėtų rūpintis savo ir kitų saugumu. Panevėžietė Kristina Ostrauskienė nusprendė pasidalinti savo skaudžia patirtimi ir tikisi, jog kiti vairuotojai pasimokys iš svetimos klaidos.

Nerami savaitė keliuose: sužeistuosius skaičiuoja dešimtimis (10)

Lietuvos kelių policijos tarnyba informuoja, kad per savaitę, rugpjūčio 4–10 d. (penktadienį–ketvirtadienį), šalies keliuose, pirminiais duomenimis, įvyko 77 eismo įvykiai, kuriuose nukentėjo žmonės. Žuvo 1 eismo dalyvis: 84 metų pėsčioji (eismo įvykis įvyko pėsčiųjų perėjoje).

Parodė, kas nutinka neprisisegus ant galinės sėdynės (13)

Neseniai atlikta Jungtinių Amerikos Valstijų (JAV) tyrimų organizacijos Draudimo instituto greitkelių saugumui (Insurance Institute for Highway Safety, IIHS) studija parodė, kad šokiruojantis skaičius suaugusių žmonių nesivargina užsisegti saugos diržų, kai sėdi galinėse keleivių sėdynėse.

Egzaminų klausimai: kur dažniausiai klysta būsimieji vairuotojai? net du trečdaliai klumpa ties vienu ženklu (61)

Kokias egzaminų temas būsimiems vairuotojams sekasi perprasti sunkiausiai? Kokie yra sunkiausi ir lengviausi A, B, C, D vairavimo kategorijų egzaminų klausimai? Kiek mokiniai vidutiniškai užtrunka spręsdami Kelių eismo taisyklių (KET) testus ir kurios kategorijos vairuotojo pažymėjimą siekia įgyti daugiausiai bei mažiausiai vairuotojų? Tai išsiaiškinome peržvelgę vienos didžiausių vairavimo teorijos mokymosi svetainės www.ketbilietai.lt statistiką.
LIETUVOS KELIUOSE IKI: Rugpjūčio 17D.
2017 2016
Eismo įvykių 2035 1847
Žuvo 119 108
Sužeista 2427 2201