Avarijomis pažymėta savaitė: slidūs keliai kėsinosi į vairuotojų gyvybes

 (1)
Lietuvos kelių policijos tarnyba informuoja, kad per savaitę, gruodžio 2–8 dienomis (penktadienį–ketvirtadienį), mūsų šalies keliuose, pirminiais duomenimis, įvyko 89 eismo įvykiai, kuriuose nukentėjo žmonės. Žuvo 7 eismo dalyviai: 6 automobilių vairuotojai ir 1 pėsčiasis. Tarp žuvusiųjų – 4 vyrai ir 3 moterys, jų amžiaus vidurkis – 47-eri metai.
Kaune didelė BMW ir visureigio avarija: vairuotojai liko prispausti
© DELFI (R. Achmedovo nuotr.)

Eismo įvykiuose daugiausia žuvusių vyrų

Sužeisti 104 žmonės, tarp jų – 17 nepilnamečių (10 pėsčiųjų ir 7 keleiviai). Daugiausia įvykiuose nukentėjo pėsčiųjų – 45, taip pat 32 vairuotojai ir 27 keleiviai.

Neblaivūs vairuotojai, pirminiais duomenimis, dalyvavo 3 eismo įvykiuose: juose sužeisti 3 žmonės.

Lyginant šios savaitės avaringumo statistiką su praėjusių metų ta pačia savaite, pirminiais duomenimis, įvyko 31 eismo įvykiu daugiau, žmonių žuvo tiek pat – 7, sužeista 44 daugiau.

Šiais metais (iki gruodžio 9 d.) Lietuvoje eismo įvykiuose, pirminiais duomenimis, žuvo 174 žmonės, t. y. 49 (arba 22 proc.) mažiau negu praėjusiais metais per tą patį laikotarpį. Daugiausia žuvo vairuotojų – 67 ir pėsčiųjų – 58 (42 iš jų žuvo tamsiuoju paros metu). Tarp žuvusiųjų – 129 vyrai, taip pat 7 nepilnamečiai (4 pėstieji ir 3 keleiviai).

Per savaitę šalies keliuose užfiksuoti 3 901 Kelių eismo taisyklių pažeidimas. Policijos pareigūnams įkliuvo 208 neblaivūs vairuotojai, iš kurių 53 neblaivūs dviračių vairuotojai ir 3 vadeliotojai. Išaiškinta 19 pavojingo (chuliganiško) vairavimo atvejų, 246 atvejai, kai vairuotojai vairuodami naudojosi mobiliojo ryšio priemonėmis, 272 pėsčiųjų padaryti Kelių eismo taisyklių pažeidimai, 276 saugos diržų nenaudojimo atvejai, 731 leistino važiavimo greičio viršijimo atvejis.

Ateinančią savaitę, gruodžio 12–18 dienomis, policijos pareigūnai šalies keliuose vykdys transporto priemonių vairuotojų blaivumo patikrinimus. Šią prevencinę priemonę inicijavo Europos kelių policijos tinklas TISPOL (European Traffic Police Network), dėl to ji organizuojama daugelyje Europos šalių.

Sekmadienio rytą Mažeikių rajono pareigūnai gavo pranešimą, kad kelyje Krakiai-Mažeikiai per avariją žuvo žmogus.

Policijos departamentas informuoja, kad pranešimas gautas apie 7.30 val. Pirminiais duomenimis, automobilis „Siat Alhambra“ nulėkė nuo kelio ir kelis kartus vertėsi. Per avariją žuvo 1955 metais gimęs automobilio vairuotojas. Policijos pareigūnai aiškinasi, dėl ko įvyko tragiška avarija.

Lietuvos automobilių kelių direkcija perspėja, kad keliuose yra slidžių ruožų ir primena: būkite atidūs, atsižvelkite į kelio dangos būklę ir pasirinkite saugų, o ne maksimaliai leistiną, greitį.

Kraupi avarija pasvalio rajone: žuvo du žmonės

Sekmadienį 14.54 val. kelyje A 10 įvyko kraupi avarija, per kurią žuvo du žmonės. Eismas uždarytas.

Kaip praneša Policijos departamentas, kelyje A10 Panevėžio Pasvalio rajone, netoli Pumpėnų miestelio, susidūrė autobusas, sunkvežimis ir du lengvieji automobiliai. Pirminiais duomenimis, du žmonės žuvo.

Nukentėjusiųjų skaičius tikslinamas. Į nelaimės vietą iškviesti ugniagesiai gelbėtojai, policija ir medikai. Autobuso keleiviai važiavo į ekskursiją. Pirminiais duomenimis, autobuso keleiviai nenukentėjo. Du žuvusieji važiavo lengvuosiuose automobiliuose.

Nuo Panevėžio važiavęs „Volkswagen Golf“ sustojo, kai jo vairuotojas (gim. 1954 m.) norėjo pasukti į kairę. Automobilį kliudė iš paskos važiavęs vilkikas „Scania“ su puspriekabe, kurį vairavo blaivus Lenkijos Respublikos pilietis (gim. 1979 m.), ir nubloškė „VW Golf“ į Panevėžio pusėn važiuojantį autobusą „Setra“, kurį vairavo vyras (gim. 1958 m.). Po to vilkikas išvažiavo į priešpriešinę eismo juostą ir susidūrė su „Audi A6“, kurį vairavo 30-metis biržietis.

Per avariją žuvo abiejų lengvųjų automobilių vairuotojai. Du autobuso keleiviai - moteris ir vaikas - išvežti į ligoninę apžiūrai. Pirminiais duomenimis jie skundėsi kojos ir smakro skausmais.

BMW nepraleido visureigo: prispausti vairuotojai

Gruodžio 6 d. gautas pranešimas, kad Kaune, Karaliaus Mindaugo pr., netoliese Aleksoto tilto, susidūrė automobiliai BMW ir „Range Rover“. Pirminiais duomenimis, abiejų automobilių vairuotojai prispausti.

Įtariama, kad dėl avarijos kaltas BMW vairuotojas. Jis, iš išvažiuodamas iš Muitinės gatvės į Karaliaus Mindaugo prospektą, nepraleido tiesiai važiavusio visureigio. Smūgis buvo labai stiprus - medikų pagalbos prireikė dviem BMW važiavusiems žmonėms ir „Range Rover“ vairuotojui.

Visi trys žmonės išgabenti į ligoninę. Pirminiais duomenimis, rimtesnių traumų jie išvengė. Policija pranešė, kad į gydymo įstaigą pristatytas „Range Rover“ automobilio vairuotojas, gimęs 1948 m., ir automobilio BMW vairuotojas bei kartu važiavęs keleivis, abu gimę 1996 m.

Automobilis trenkėsi į medį, žuvo 20-metė vairuotoja

Trečiadienį ryte Bendrajame pagalbos centre bendruoju pagalbos telefono numeriu 112 gautas pranešimas apie tai, kad Klaipėdoje, Tilžės g. įvyko eismo įvykis, yra prispaustas žmogus.

Automobilyje „Rover“, kuris nulėkė nuo kelio ir atsitrenkė į medį, buvo prispausta mergina (gim. 1996 m.). 8.46 val. ugniagesiai gelbėtojai ją išvadavo. Greitosios pagalbos medikai konstatavo vairuotojos mirtį. Mergina važiavo viena.

Pirminiais duomenimis, pasak policijos pareigūnų, nelaimės priežastis yra ta, jog automobilis, kurį vairavo mergina, vis dar buvo su vasarinėmis padangomis. Be to, jos buvo nudilusios. Dėl šios priežasties automobilis kelyje ir ėmė slysti, vairuotoja jo nesuvaldė, todėl nuvažiavo nuo kelio ir trenkėsi į medį.

Pareigūnų teigimu, tikėtina, kad vairuotoja neįvertino kelio dangos būklės ir nepasirinko saugaus greičio. Tame kelio ruože, kur įvyko avarija, leistinas greitis yra 70 km/val.

Masinė avarija autostradoje ties Kaunu sukėlė didelę spūstį

Penktadienio rytą, 7.29 val., Kauno policija gavo pranešimą, kad autostradoje, netoli išvažiavimo iš Savanorių prospekto, Vilniaus kryptimi, susidūrė keturi lengvieji automobiliai ir vilkikas.

Pranešta apie sužalotus žmones, todėl į avarijos vietą buvo išsiųstos trys medikų brigados. Bet paskui paaiškėjo, kad sužalotas vienas žmogus.

Atvykus pareigūnams paaiškėjo, kad susidūrė BMW, vairuojamas vyro (gimusio 1978 m.), „Opel“, vairuojamas moters (gimusios 1985 m.), „Chrysler Voyager“, vairuojamas moters (gimusios 1971 m.), „Nissan Almera“, vairuojamas vyro (gimusio 1965 m.) ir vilkikas DAF su rusiškais numeriais, vairuojamas vyro (gimusio 1993 m.).

Vairuotojai vairavo blaivūs. Dėl patirtų sužalojimų į gydymo įstaigą pristatytas „Nissan Almera“ vairuotojas. Patraukus sudaužytas mašinas į kelkraščius, apie 8.30 val. eismas pajudėjo, spūstis ėmė lėtai sklaidytis. Eismą autostradoje tuo pačiu metu apsunkino dar dvi avarijos ties „Mega“ - abiem atvejais nesmarkiai susidūrė vilkikas ir lengvasis automobilis. Šiose avarijose žmonės nenukentėjo.

www.DELFI.lt
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Saugus eismas

Instruktorius priminė apie sugriežtėjusią tvarką: kelios taisyklės, kurių nežinantys liks be teisių (212)

Kada paskutinį kartą skaitėte Kelių eismo taisykles? DELFI paprašė, kad vairavimo instruktorius primintų nuo 2017 metų sausio 1-osios įsigaliojusius pasikeitimus, kurie ne vienam turėtų sukelti minčių: gal geriau pasivaikščiosiu.

Moteris pasidalino skaudžia patirtimi: su gimtadieniu likimas padovanojo avariją (20)

Greitį mėgstantiems vairuotojams ne visada pakanka išgirsti perspėjimą kelyje būti atsargiems – kai kuriems šios klaidos pasekmes tenka išgyventi savo kailiu, jog pradėtų rūpintis savo ir kitų saugumu. Panevėžietė Kristina Ostrauskienė nusprendė pasidalinti savo skaudžia patirtimi ir tikisi, jog kiti vairuotojai pasimokys iš svetimos klaidos.

Nerami savaitė keliuose: sužeistuosius skaičiuoja dešimtimis (10)

Lietuvos kelių policijos tarnyba informuoja, kad per savaitę, rugpjūčio 4–10 d. (penktadienį–ketvirtadienį), šalies keliuose, pirminiais duomenimis, įvyko 77 eismo įvykiai, kuriuose nukentėjo žmonės. Žuvo 1 eismo dalyvis: 84 metų pėsčioji (eismo įvykis įvyko pėsčiųjų perėjoje).

Parodė, kas nutinka neprisisegus ant galinės sėdynės (13)

Neseniai atlikta Jungtinių Amerikos Valstijų (JAV) tyrimų organizacijos Draudimo instituto greitkelių saugumui (Insurance Institute for Highway Safety, IIHS) studija parodė, kad šokiruojantis skaičius suaugusių žmonių nesivargina užsisegti saugos diržų, kai sėdi galinėse keleivių sėdynėse.

Egzaminų klausimai: kur dažniausiai klysta būsimieji vairuotojai? net du trečdaliai klumpa ties vienu ženklu (61)

Kokias egzaminų temas būsimiems vairuotojams sekasi perprasti sunkiausiai? Kokie yra sunkiausi ir lengviausi A, B, C, D vairavimo kategorijų egzaminų klausimai? Kiek mokiniai vidutiniškai užtrunka spręsdami Kelių eismo taisyklių (KET) testus ir kurios kategorijos vairuotojo pažymėjimą siekia įgyti daugiausiai bei mažiausiai vairuotojų? Tai išsiaiškinome peržvelgę vienos didžiausių vairavimo teorijos mokymosi svetainės www.ketbilietai.lt statistiką.
LIETUVOS KELIUOSE IKI: Rugpjūčio 17D.
2017 2016
Eismo įvykių 2026 1842
Žuvo 118 108
Sužeista 2415 2195