P. Ambrazevičius: „Norėčiau investuoti į naują ir veržlų verslą“

 (1)
„Pinigų karta“ pradeda naują ciklą „Pinigai dirba“, kuriame mokysime ir mokysimės investuoti. O tai daryti padės investavimu besidomintys, tačiau per daug jo neišmanantys žinomi žmonės. Pirmasis – Paulius Ambrazevičius. Humoristas, laidų vedėjas, protų mūšių virtuozas sako, kad šiuo metu jo pinigai ramiai guli, tačiau norėtų, kad jie imtų dirbti.
Paulius Ambrazevičius
© DELFI / Mindaugas Ažušilis

Svarbiau įžvalgumas

P. Ambrazevičius investavimu domisi jau seniai, tačiau kol kas tik domisi. Jis sako, kad šiuo metu santaupos tiesiog guli nejudinamos. Pašnekovas supranta, kad indėliai šiandien atneša daugiau nuostolių nei naudos, todėl investavimas tampa vis aktualesnis. „Kažkada nusipirkau žurnalą apie investavimą. Tačiau taip jo ir neatsiverčiau“, - juokiasi P. Ambrazevičius. Jis save vadina visišku humanitaru, todėl jam rinkų naujienos ir pokyčiai visada atrodė labai sudėtingi. „Tačiau kai gerai pagalvoju, suprantu, kad tai nėra matematika. Tai sugebėjimas nuspėti, kokie pasaulio įvykiai, kokių pokyčių sukels rinkose. Pavyzdžiui, kokių žaliavų galbūt trūks, todėl jų kainos ims kilti. Arba atvirkščiai. Tai daugiau logikos ir įžvalgumo reikalaujanti veikla“, - sako humoristas.

Jau žengė pirmą žingsnį

Nors pats projekto dalyvis sako, jokios patirties investavime neturintis, vis dėlto prisipažįsta pirštą į šią balą įmerkęs. „Išbandžiau vieną tarpusavio skolinimo platformą. Investavau ten šiek tiek pinigų, tačiau man nepatinka, kad jie grįžta labai po truputį, juos galima pasiimti naudojantis tik viena mokėjimų sistema. Be to, tai daugiau pasibandymas nei rimtas investavimas“, - patirtimi dalinasi P. Ambrazevičius. Vis dėlto, tarpusavio skolinimas humoristą domina. „Man buvo įdomu pasianalizuoti žmonių kredito reitingus bei kitus rodiklius, renkantis, į kokią paskolą investuoti savo pinigus. Žinoma, norėčiau išmokti kiek profesionaliau žvelgti į šiuos duomenis.“

Tiki įmonėmis

„Prisipažinsiu, man patinka tokios įmonės kaip „Uber“ ar „AirBnB“, todėl mielai investuočiau į jų akcijas. Apskritai, seniai galvoju, kad reiktų susirasti kokį verslą, kuriuo tikrai tikėčiau, ir investuoti į jį. Manau, kad reikėtų susitikti su tokio verslo savininkais ir pasikalbėti. Tačiau dar tiksliai nežinau, kokia tai galėtų būti įmonė“, - sako P. Ambrazevičus. Vyras prisipažįsta, kad jį žavi istorijos apie mažas įmones, kurių akcijos po kurio laiko tampa aukso vertės.

Nori išskaidyti

P. Ambrazevičius projekte „Pinigai dirba“ planuoja investuoti penkis šimtus eurų. „Norėčiau išskaidyti savo pinigus į, pavyzdžiui, keturias dalis. Po 125 eurus. Vieną dalį į tarpusavio skolinimą, kitą – į akcijas, o kitas dvi – dar kur nors“.

Kur P. Ambrazevičiui rekomenduos investuoti profesionalai? Kaip teisingai išskaidyti savo portfelį ir kaip neprašauti pro šalį? Visa tai – kitose „Pinigai dirba“ dalyse.

Pinigų karta
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Ekonomika žaliems

„Investavimas „žaliems“: rizikos premija

Kiekviename finansiniame gyvenimo žingsnyje tenka susidurti su rizika. Net ir paskolinę draugui pinigų, galite jų neatgauti. Investavime rizika taip pat egzistuoja. Tačiau čia už ją gali būti atsilyginta. Kuo didesnę riziką prisiimsite, tuo didesnę premiją galite gauti.

Investavimas „žaliems“: pirmieji žingsniai (1)

„Pinigų karta“ tęsia reportažų ciklą apie investavimą. Papasakoję apie investavimo istoriją bei žymiausias asmenybes, siūlome jau žengti pirmuosius žingsnius investavime. Kokie jie – atsakymai reportaže.

Žymiausias pasaulio investuotojas Warrenas Buffettas: Donaldas Trumpas Amerikos ekonomikos nesugriautų (10)

Praėjęs savaitgalis buvo neeilinis investuotojų pasaulyje. Patys turtingiausi planetos žmonės susirinko centrinėje Amerikoje, kur buvo rengiamas kasmetinis „Berkshire Hathaway“ susirinkimas. Sausakimšoje 40 tūkstančių žiūrovų talpinančioje Omahos arenoje žymiausias ir vienas geriausių pasaulio investuotojų Warrenas Buffettas kartu su viceprezidentu 92-ejų Charlie‘u Mungeriu atsakinėjo į klausimus penkias valandas ir dalinosi savo įžvalgomis apie tai, kas vyksta ne tik jų įmonėje, bet ir visame pasaulyje.

Makalius: investicijos į verslą – aiškios, į akcijas – gūdus miškas (21)

Kelionių entuziastas, verslininkas Rimvydas Širvinskas – Makalius sako žinantis, kas yra investicijos, tačiau investavimo pasaulis jam yra visiškai neatrasta sfera. Dėl to prisipažįsta, kad mokytis investavimo pradmenų jam bus ne tik įdomu, bet ir naudinga, nes šiuo metu jo santaupos nedirba.

Investavimas žaliems: obligacijos (1)

„Pinigų karta“ tęsia ciklą „Pinigai dirba“, kuriame supažindiname su investavimu. Šį kartą aiškiname, kas yra obligacijos.