Nugaros skausmai dabar pasireiškia žymiai jaunesniame amžiuje. Labai išaugo skaičius moterų, kenčiančių nuo osteochondrozės ir artrito iki 30 metų. Dabar vidutinis pacienčių su tokia diagnoze amžius – 36-38 metai. O juk dar prieš kokius dešimt metų jis buvo apie 45 metai. Vis dėlto mokslas taip pat nestovi vietoje, per šį laiką mokslininkai sugebėjo išrasti galybę metodikų ir priemonių, kurios leistų normalizuoti organizmo funkcijas, jį sustiprinti, apsisaugoti nuo nugaros skausmų, o jiems atsiradus – gydyti.

Daugumą šių metodikų galite naudoti namų sąlygomis savarankiškai, padedant artimiesiems arba netradicinės medicinos specialistams. Tai aromaterapija, fitoterapija, osteopatija ir akupresūra.

Aromaterapija

Eterinių aliejų lašinama į masažo kremus, tepalus, losjonus arba vonias. Tepama ant odos, kvėpinamos patalpos arba tiesiog uostoma iš flakono. Efektyviausias esant nugaros skausmams – eterinis aliejus, gaunamas iš pienių.

Esant išalgijai, tepimui naudokite čiobrelių arba mairūno kompresus su alyvų aliejumi, galima pamėginti ramunėles ir levandas.

Masažinių aliejų, kompresų, vonių paruošimui naudokite lauro medį, beržą, dobilus, rozmariną, ramunėlę, muskato riešutus.

Visų šių augalų aromatai veikia ne tik fiziniame lygyje, bet ir mentaliniame bei emociniame. Jie padeda normalizuoti organizmo funkcijas, ramina, stiprina imuninę sistemą ir palengvina skausmus.

Jūsų sveikatai

Prieš pradėdami naudoti bet kokią medicininę priemonę, pasikonsultuokite su gydytoju arba specialistu. Kai kurių eterinių aliejų negalima naudoti nėštumo metu, taip pat esant aukštam kraujospūdžiui. Pavyzdžiui, antruoju atveju negalima vartoti rozmarino ir čiobrelio. Aliejai gali dirginti odą, nors viskas priklauso nuo individualių organizmo savybių. Todėl prieš naudojant šiuos aliejus patikrinkite: šiek tiek jo užtepkite ant riešo, kad nustatytumėte, ar oda jautri.

Holistinės medicinos ekspertas, daktaras Erikas Perlas (JAV) dvylika savo profesinės veiklos metų paskyrė osteopatijos tyrinėjimui (tai viena alternatyvios medicinos krypčių). Jis rekomenduoja iš nugaros skausmų išsivaduoti normalizuojant kraujotaką. Vienas būdų tai pasiekti – kojų masažas.

Receptas: pirmiausia 15 minučių pasidarykite sodos vonelę, ištirpinę šiek tiek sodos 3 litruose šilto virinto vandens. Masažą geriau daryti su balzamu iš 100 g alyvų aliejaus, 40 g sezamo aliejaus, 10 g vitamino A aliejuje. Po masažo apsimaukite šiltas medvilnines kojines.

Fitoterapija

Žolelės gali padėti numalšinti nugaros skausmus. Gerkite baltojo gluosnio ir vaistinės verbenos nuovirus. Paruošimo būdus rasite ant pakuotės. Arba naudokite paprasčiausią metodą: 1 šaukštui – 200 g verdančio vandens. Palikite 30-60 min. Praskieskite.

Siekiant atpalaiduoti raumenis rekomenduojama gerti valerijoną. Žinoma, protingais kiekiais. Esant uždegimams, gerai padeda arbatos iš putino žievės arba to paties baltojo gluosnio.

Fitoterapiniai tepalų, pavilgų ir nuovirų receptai

Tepalas esant osteochondrozei

Receptas: 2 šaukštus džiovintų kadagio uogų susmulkinti ir sumaišyti su 200 g lydyto sviesto. Mišinį pakaitinti, pavirti 5-7 min., tuomet kiek atvėsinti ir praskiesti.

Erškėtuogių nuoviras esant reumatizmui

Receptas: 25 g sausų erškėtuogių susmulkinti ir užpilti verdančiu vandeniu. Virinti ant mažos ugnies 10 minučių. Palikti uždengus 15 minučių ir praskiesti. Gerti po pusę stiklinės 3-4 kartus per dieną likus pusvalandžiui iki valgio. Jis padeda gyti pažeistiems audiniams, taip pat padidina organizmo atsparumą infekcijoms.

Kompresas esant osteochondrozei

Receptas: 1 šaukštą apynio miltelių sutrinti su 1 šaukštu sviesto. Trinti skaudamas vietas.

Stiprinantis žolelių nuoviras

Po apsilankymo saunoje ar pirtyje organizmą puikiai veikia liepžiedžių arba ramunėlių nuoviras su bet kokiomis rūgščių uogų sultimis. Gerkite 2-4 stiklines šio nuoviro po pirties procedūrų.

Visi šie išvardinti nugaros gydymo metodai naudingi ir efektyvūs. Tačiau kur kas paprasčiau jais naudotis stiprinant organizmą, o ne gydant jo ligas. Tam reikia saugoti savo sveikatą. Kaip? Gyventi sveikai: palaikyti gerą stuburo būklę, vengti per didelio fizinio krūvio, judėti, sportuoti, atsisakyti žalingų įpročių ir taisyklingai maitintis. Ir nugaros nebeskaudės!

Šaltinis
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją