Apie tokį taupymo būdą turbūt nepagalvojote: prekybos centrai seniai taiko šią priemonę

 (24)
Naujienų portale DELFI tęsiasi projektas „Namai namučiai“ ir vaizdo reportažų ciklas, kurio metu kartu su patyrusių specialistų komanda lankomės skirtinguose Vilniaus mikrorajonuose esančiuose butuose ir vertiname jų būklę.
Maišytuvas
© Stop kadras

Butas, kurį įvertino specialistai, įsikūręs 1940 metų statybos name Naujamiesčio mikrorajone. Antrame aukšte esančio buto plotas – 43 kv. metrai. Gyventojai skundžiasi nesaugia elektros instaliacija, taip pat sako, kad dėl drėgmės kaupiasi pelėsis.

Pirmasis bute apsilankęs „Mano būsto“ Energinio efektyvumo paslaugų vystymo grupės vadovas Šarūnas Šetikas atskleidė pelėsio priežastį – pakeistos palangės užstoja radiatorius, dėl to rasoja langai, kaupiasi drėgmė. Jis turėjo priekaištų ir dėl langų sandarumo.

Specialistas pagyrė gyventojus dėl jų naudojamų energiją taupančių LED lempučių ir patarė, kokius įrenginius pakeitus buto šeimininkai sutaupytų dar daugiau. „Galima sutaupyti atnaujinus maišytuvą. Gal buityje dar nėra labai populiaru naudoti, bet į rinką aktyviai veržiasi sensoriniai vandens maišytuvai, paprastai naudojami biuruose, prekybos centruose. Vanduo pradeda bėgti tik pakišus rankas po maišytuvu ir nustoja veikti jas patraukus. Tai puiki vandens taupymo priemonė“, - tikino ekspertas.

Bute apsilankęs priešgaisrinės apsaugos specialistas Aurimas Gudžiauskas patarė, kaip elgtis su keto kuro šildymo krosnele, kad ji būtų saugesnė. Taip pat specialistas turėjo pastebėjimų dėl elektros instaliacijų. Šviestuvas bute pakabintas tiesiai ant laidų, kurie pritvirtinti nepatikimai. Tai, anot A. Gudžiausko, itin nesaugu.

Ką dar pamatė profesionalai ir kokie jų vertinimai, patarimai bei didžiausios buto šeimininkų daromos klaidos paaiškės pažiūrėjus reportažą.

Jei norite, kad profesionalų komanda aplankytų ir jūsų būstą, parašykite naujienų portalo DELFI redakcijai el. paštu projektai@delfi.lt ir netrukus su jumis susisieksime.

www.DELFI.lt
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Namai namučiai

Populiaraus Vilniaus mikrorajono gyventojai pakraupę: vidury baltos dienos nufilmavo įžūlius nusikaltėlius (108)

Viename didžiausių Vilniaus mikrorajonų, Pilaitėje, pastaruoju metu padaugėjo įsilaužimų į nuosavus namus ir butus, feisbuke signalizuoja mikrorajono gyventojai.

Nematomas pavojus: populiarus būdas drėkinti orą gali prišaukti mirtiną ligą (10)

Netinkamas patalpų mikroklimatas – problema, su kuria susidūręs dažnas lietuvis. Specialistai teigia: higienos normų neatitinkanti oro drėgmė gali tapti įvairių negalavimų priežastimi, tačiau įspėja, kad netinkamai naudojami oro drėkintuvai gali būti dar pavojingesni sveikatai ar net prišaukti mirtinas ligas.

Apie tokį taupymo būdą turbūt nepagalvojote: prekybos centrai seniai taiko šią priemonę (24)

Naujienų portale DELFI tęsiasi projektas „Namai namučiai“ ir vaizdo reportažų ciklas, kurio metu kartu su patyrusių specialistų komanda lankomės skirtinguose Vilniaus mikrorajonuose esančiuose butuose ir vertiname jų būklę.

Įspėja Lenkijoje perkančius statybines medžiagas (777)

Ne paslaptis, kad lietuviai iš Lenkijos jau grįžta prisikrovę ne tik pilnus automobilius maisto produktų, bet į šią šalį traukia ieškodami ir kitų pigesnių daiktų – drabužių, buitinių prietaisų, taip pat ir statybinių medžiagų. Vis dėlto ekspertai perspėja – taip taupydami statyboms galite labai smarkiai nudegti, nors patys Lenkijos prekybininkai tikina, kad pirkėjai medžiagų kokybe nesiskundžia.

Atsakymas į amžiną klausimą: ar išvykstant iš namų tikrai reikia užsukti vandens kranelius (76)

Dažnas yra girdėjęs apie būtinybę išeinant iš buto kaskart užsukti vandens kranelius. Tačiau kai kurie specialistai teigia, kad tai – pasenusi praktika, kuri tapo nebeaktualia.