Vaginoplastika ir labiaplastika: mada skverbiasi visur?

 (131)
Vaginoplastika – procedūra, kurios tikslas yra „susiaurinti“ makštį, kuri dėl amžiaus ar gimdymo tampa laisva, neįsitempusi. Kai kurie chirurgai tvirtina, kad tokia procedūra netgi gali padidinti jautrumą, tačiau Amerikos akušerių ir ginekologų koledžas (American College of Obstetricians and Gynecologists, ACOG) šiuo teiginiu labai abejoja.
Moteris
Moteris
© Shutterstock nuotr.

Nors tiesa, kad makšties audiniai yra tamprūs, pats chirurginis makšties audinių patempimas negali užtikrinti malonesnių seksualinių pojūčių, nes aistra, sujaudinimas ir orgazmas yra sudėtingos, labai asmeniškos reakcijos, kurioms įtakos turi emociniai, dvasiniai, tarpasmeniniai ir estetiniai veiksniai. Be to, seksualinis „jautrumas“ nebūtinai reiškia daugiau seksualinio pasitenkinimo.

Labiaplastika – lytinių lūpų plastinės operacijos – gali būti atliekamos kartu su vaginoplastika arba atskirai. Operacija atliekama didžiosioms arba mažosioms lytinėms lūpoms. Labiaplastika keičia lytinių lūpų formą arba dydį, paprastai jas sumažinant ar ištaisant asimetriją.

Rekonstrukcinės ir kosmetinės chirurgijos palyginimas

Norint nuspręsti, ar jums reikalinga vaginoplastika ar labiaplastika, svarbu suvokti skirtumą tarp rekonstrukcinės ir kosmetinės operacijos.

Rekonstrukcinė chirurgija pagerina organizmo dalies funkciją, o kosmetinė chirurgija keičia iš esmės normalios anatomijos estetinę išvaizdą. Galite palyginti tai su nosies operacija: chirurgas gali pakoreguoti nosies vidaus landas, kad būtų lengviau kvėpuoti ir pakeisti nosies formą vien tam, kad jos išvaizda būtų labiau priimtinesnė jums.

Tai yra itin svarbus skirtumas, nes ACOG vertina funkcines problemas – pavyzdžiui, šlapimo nelaikymą – šalinančias operacijas ir jų rezultatus. Tačiau makšties operacijos vis dar vertinamos skeptiškai ir atsargiai dėl to, kad jos yra rizikingos, stinga duomenų apie tokių operacijų saugumą ir efektyvumą.

Pavyzdžiui, kai kurios vaginoplastikos procedūros iš pradžių buvo sukurtos kaip rekonstrukcinės priemonės, skirtos makšties deformacijoms dėl gimdymo koreguoti, makšties trumpumo ar nebuvimo (makšties agenezijos) korekcijoms, kad mergaitė galėtų normaliai šlapintis, patirti menstruacijas ir santykiauti.

Su vaginoplastika ir labiaplastika susijusios chirurginės operacijos

Gana neseniai vaginoplastika išaugo į kosmetinių operacijų, vadinamų „makšties atjauninimo“ ir „makšties dizaino“ procedūras. Plastikos chirurgai ir ginekologai siūlo savo vaginoplastikos dizaino modifikacijas tikindami, kad moterims jos suteikia tai, ką ir kitos plastinės operacijos – grožį, pasitikėjimą savimi ir savigarbą.

Pasak ACOG, moterų genitalijoms būdingas platus normalios, anatomiškai teisingos išvaizdos spektras. Nėra tokio dalyko, kaip vienintelė ar tinkama makšties ar lytinių lūpų „išvaizda“, kurios reikėtų siekti.

Pastaruoju metu kai kurie chirurgai „makšties atjauninimui“ ir kitoms makšties operacijoms pradėjo naudoti lazerines technologijas, pakeičiančias tradicinius skalpelius.

Pavieniai gydytojai, priklausantys Amerikos plastikos chirurgų bendruomenei (American Society of Plastic Surgery, ASPS) siūlo įvairias „makšties atjauninimo“ procedūras, tačiau pati ASPS nepritaria tam tikroms operacijoms ir įspėja, kad galbūt reikia daugiau mokslinių tyrimų, siekiant nustatyti „makšties atjauninimo“ operacijų efektyvumą ir saugumą. Nė viena kosmetinės vaginoplastikos procedūra nėra pripažinta ACOG kaip priimtina, standartinė.

Štai keli „makšties atjauninimo“ ir „makšties dizaino“ procedūrų pavyzdžiai

„Revirginacija“. Mergystės plėvė – plonas audinys tarp makšties ir makšties prieangio, kuris paprastai plyšta pirmosios moters sueities metu. Chirurginė operacija, vadinama himenoplastika, atstato mergystės plėvę iki būklės, panašios į mergystę, prieš moteriai pradedant aktyvų lytinį gyvenimą. Kai kuriose kultūrose nekaltybei teikiama didelė religinė reikšmė, todėl tai yra viena prieštaringiausiai vertinamų kosmetinių makšties operacijų.

Klitorio atidengimas. Kai kurie chirurgai siūlo procedūrą, vadinamą klitorio atidengimu, kurios metu pašalinamas audinys, paprastai dengiantis klitorį.

G-taško sustiprinimas. Pasak kai kurių ekspertų, priekinėje makšties sienelėje yra labai erotiškas G-taškas, kuris yra ypač jautrus stimuliacijai, dėl kurios moteris patiria sujaudinimą ir orgazmą. G-taško sustiprinimo procedūros metu į priekinę makšties sienelę sušvirkščiama kolageno – teoriškai taip siekiama padidinti lytinių santykių teikiamą malonumą.

Vaginoplastikos ir labiaplastikos pavojai

Vaginoplastikos ir labiaplastikos teikiamas moterų ilgalaikis pasitenkinimas ir šių procedūrų komplikacijos nebuvo registruojami. Be to, šios operacijos nebuvo įvertintos recenzuojamuose medicininiuose žurnaluose taip, kaip kitos operacijos – kai kurios procedūros yra patentuotos pažymėtos prekiniais ženklais – todėl ACOG vertina jas kaip „neįrodytas“.

Makšties kosmetinių operacijų keliami pavojai:

• Infekcija
• Negrįžtami pojūčių pasikeitimai
• Ilgalaikis skausmas
• Randai

Geriausias patarimas moterims, svarstančioms apie makšties operacijas: atvirai pasikalbėkite su gydytoju apie savo jausmus ir susirūpinimą dėl genitalijų ir savo lūkesčius iš operacijos bei visų įmanomų neoperacinių galimybių. Pavyzdžiui, tikslingi Kėgelio tipo pratimai gali sustiprinti silpnų, atsipalaidavusių makšties raumenų tonusą ir sustiprinti lytinį sujaudinimą, o konsultacijos gali padėti išspręsti lytinės savigarbos ir pasitikėjimo savimi klausimus.

Kai kurie klausimai, kuriuos turėtumėte užduoti savo chirurgui:

• Kokie yra operacijos ilgalaikiai pavojai ir komplikacijos?
• Kokia operacijos nauda?
• Ar po operacijos nesumažės mano makšties ar klitorio jautrumas?
• Ar operacija turės įtakos mano gebėjimui pasiekti orgazmą?
• Ar po operacijos yra kokių nors ribojimų vartojant moteriškus higienos produktus, pavyzdžiui, tamponus?
• Ar operacija turės įtakos būsimiems nėštumams ir gimdymams?
• Ar mano operacijai taikomi lūkesčiai yra realistiški?
• Kokios yra neoperacinės alternatyvos?

Makšties operacijų kaina

Operacijų kainos gali būti labai skirtingos: JAV kombinuota vaginoplastikos ir labiaplastikos operacija gali kainuoti nuo 3500 iki 12000 JAV dolerių. Dauguma amerikietiškų sveikatos draudimo planų nenumato vaginoplastikos, labiaplastikos ir kitų plastinės chirurgijos procedūrų, kurios yra mediciniškai nebūtinos, tačiau pasirenkamos, kaštų padengimo. Pasak ACOG, labiaplastika medicininiu požiūriu reikalinga tik retkarčiais - pavyzdžiui, dėl testosterono pertekliaus esant hipertrofuotoms (peraugusioms) lytinėms lūpoms, įgimtų būklių ar nuolatinio dirginimo.

www.DELFI.lt
Parašykite savo komentarą
arba komentuokite anonimiškai čia
Skelbdami komentarą, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Skaityti komentarus Skaityti komentarus

Mama ir vaikas

Kodėl negydomas rytinis pykinimas? (11)

2011 birželio mėn. 10 d. 15:43
Viena iš trijų moterų nėštumo pradžioje kamuojasi dėl stipraus pykinimo, tačiau daugumai iš jų gydytojai atsisako skirti vaistus.

Kam gresia pogimdyminė depresija? (53)

2011 birželio mėn. 9 d. 10:19
Anot mokslininkų, moterys, kurių kraujyje paskutiniais nėštumo mėnesiais yra mažiau hormono oksitocino, turi didesnį polinkį patirti pogimdyminę depresiją.

Vienišos mamos kenčia dėl prastesnės sveikatos (14)

2011 birželio mėn. 8 d. 12:30
Vienišai mamai būti yra išties sudėtinga: tai gali atsiliepti moters emocijoms, finansams, ir, kaip parodo tyrimas, taip pat jų sveikatai.

Kur ir kaip teisingai laikyti motinos pieną? (2)

2011 birželio mėn. 3 d. 12:07
Štai keli patarimai, kaip išlaikyti nutrauktą motinos pieną šviežią ir tinkamą jūsų alkanam kūdikiui, kai jį maitina tėtis, auklė arba kai jūs grįžtate į darbą.

Kiek normalu žindyti vaiką? (563)

2011 birželio mėn. 1 d. 10:39
Kartas nuo karto taip nutinka, kad prigimtinis vaiko poreikis glaustis prie mamos ir būti žindomam sulaukia išpuolių viešais pasisakymais. Kodėl taip nutinka? Kodėl taip norisi žindančių mamų bendruomenę pulti, kaltinti nebūtais dalykais? Atsakymai gali būti įvairūs.

Vaiko figūra priklauso nuo būsimos mamos mitybos (11)

2011 gegužės mėn. 30 d. 16:54
Vaikai, kurių mamos nėštumo metu maitinosi netinkamai, būna labiau linkę į viršsvorį. Tokią išvadą pateikė tarptautinė mokslininkų grupė, vadovaujama Keitho Godfrey iš Southamptomo universiteto (D. Britanija).

Motinos pienu reikia pasirūpinti dar iki nėštumo (24)

2011 gegužės mėn. 29 d. 15:00
Ką daryti jaunoms mamoms, kurios norėtų pačios maitinti savo vaiką krūtimi, tačiau pieno turi mažai arba išvis jo neturi?

Masažas nėščiosioms padės pagerinti savijautą (1)

2011 gegužės mėn. 27 d. 00:00
Nėščiųjų masažas yra terapinė procedūra, kurios tikslas - patenkinti būsimos mamos ir jos dramatiškai besikeičiančio kūno poreikius. Masažo terapija pagerina raumenų ir sąnarių funkciją, cirkuliaciją bei bendrą kūno būklę, pašalina psichinį ir fizinį nuovargį.

Lieknas kūnas gali tapti problema norinčioms susilaukti vaikų (34)

2011 gegužės mėn. 24 d. 11:36
Sveikatos psichologas ir mitybos specialistas Jamesas Lamperas sako, kad moterims, kurioms nepavyksta priaugti svorio, kūdikio planavimas gali sukelti daug streso.

Kaip keliauti su kūdikiu? (35)

2011 gegužės mėn. 23 d. 12:07
Keliauti mėgstanti jauna mama pasakojo, kad jie su vyru pradėjo šeimynines keliones dar tada, kai sūnui buvo vos 3 mėnesiai.

Vėžį sukeliantis chemikalas aptiktas kūdikiams skirtuose produktuose (5)

2011 gegužės mėn. 20 d. 10:35
Praėjus daugiau nei 30 metų po to, kai cheminiai antipirenai (degimui atsparios medžiagos) buvo pašalinti iš vaikų pižamų dėl įtarimų, jog jie sukelia vėžį, nauji šių substancijų tyrimai JAV rodo, kad vienas iš šios grupės chemikalų vis dar yra naudojamas kūdikiams skirtuose produktuose, gaminamuose su poliuretaninėmis putomis.

Naujagimį galima išmokyti miegoti visą naktį (31)

2011 gegužės mėn. 19 d. 00:00
Motinystės džiaugsmas stipriai sumažėja, kuomet jūsų mažasis žmogutis vis dar keliasi tris ar keturis kartus per naktį, būdamas 9 mėnesių amžiaus. Pasirodo, kad taip darydamas kūdikis gali specialiai su jumis „žaisti“. Naujas tyrimas parodė, kad kūdikiai turi gebėjimą „išmiegoti visą naktį“ jau 3 mėnesių amžiaus, rašo „LA Times“.

Jei pykina nėštumo metu... (30)

2011 gegužės mėn. 17 d. 10:46
Planuojame susilaukti vaikelio. Kiek turiu jau gimdžiusių draugių, visos vienu balsu tvirtina, jog baisiausia nėštumo pradžioje yra toksikozė? Ar ji būna visoms moterims? Kaip ją įveikti?

Kaip panaikinti po gimdymo atsiradusias strijas (29)

2011 gegužės mėn. 14 d. 00:00
Ne veltui strijas vadina didžiausių jaunų mamų rūpesčiu. Atsiradusios nėštumo metu, jos neišnyksta ir po gimdymo. Na, bet su strijomis kovoti galima ir reikia.

Vaginoplastika ir labiaplastika: mada skverbiasi visur? (131)

2011 gegužės mėn. 13 d. 00:00
Vaginoplastika – procedūra, kurios tikslas yra „susiaurinti“ makštį, kuri dėl amžiaus ar gimdymo tampa laisva, neįsitempusi. Kai kurie chirurgai tvirtina, kad tokia procedūra netgi gali padidinti jautrumą, tačiau Amerikos akušerių ir ginekologų koledžas (American College of Obstetricians and Gynecologists, ACOG) šiuo teiginiu labai abejoja.

Liekna moteris pagimdė nežinodama, kad yra nėščia! (225)

2011 gegužės mėn. 12 d. 00:00
Lauren Peberdy buvo šokiruota, kai ji pagimdė beveik 4 kilogramų kūdikį – ji visiškai nežinojo, kad yra nėščia.

Kaip atpratinti vaiką... gadinti orą (54)

2011 gegužės mėn. 11 d. 00:00
Turint vaikų, anksčiau ar vėliau namuose prasideda oro gadinimo žaidimas. Mūsų šeimoje jis prasidėjo prieš dvi savaites. Kas tai per žaidimas, galite paklausti?

O.Lapinas. Ar yra magiškų vaikų auklėjimo būdų? (2)

2011 gegužės mėn. 10 d. 00:02
Štai dar vieni tėvai. Jie ateina pas psichoterapeutą pasitarti, kaip jiems elgtis su vaiku. Dažniausiai iš psichoterapeuto laukia, kad jis pasakys kokį nors burtažodį ar padarys triuką. Ir vaikas taps tiesiog „šilkiniu“. Ar iš tiesų egzistuoja tokia burtų lazdelė?

Ar naujagimiui reikalingas dienos režimas? (1)

2011 gegužės mėn. 10 d. 00:02
Labai dažnai jaunai mamai kyla klausimas: kiek svarbus mažyliui režimas? Kas geriau: anksčiau keltis ar leisti kūdikiui miegoti iki pietų? Ar būtina eiti miegoti vienu ir tuo pačiu metu, ar maitinti pagal tvarkaraštį, ar pagal poreikį?

Mamos žodžių ir meilės terapija (5)

2011 gegužės mėn. 10 d. 00:02
Mažylis įveikia net ir pačias sunkiausias ligas, jei greta yra mama. Tereikia žinoti stebuklingus žodžius. Ką sakyti ir kada?

Pusė karalystės už... saldainį

2011 gegužės mėn. 10 d. 00:02
"Vaikystėje aš, kaip ir daugelis vaikų, labai mėgau saldainius. Mano kišenės buvo atviros patiems artimiausiems ir nelabai artimiems draugams, pažįstamiems, berniukams iš gretimų kiemų ir dar velniai žino kam. Kelioms akimirkoms tapdavau visuotinio dėmesio centru ir mano gerbėjų būrys pagausėdavo iki viso kvartalo dydžio",- prisiminimais dalijasi rusų psichologas Igoris Pavlovas.

O.Lapinas. Apie gražų ir negražų vaiką (4)

2011 gegužės mėn. 10 d. 00:02
„Nebūna negražių vaikų“- pasakys dažnas suaugęs žmogus. Ir pasakys tik pusę tiesos. Iš tikrųjų mažas, ką tik gimęs naujagimis dažniausiai neatrodo labai gražus: kiek pamėlęs, su didžiule krauju sutepta galva, padengtas kažkokiu tepalu ir šviesiais plaukeliais... Žinoma, mamai ir tėčiui jis yra mielas, artimas, tačiau ar gražus?

Ilgalaikis žindymas - mitai ir tiesa (49)

2011 gegužės mėn. 10 d. 00:02
Ilgalaikis žindymas – tai žindymas ilgiau nei vienerius metus. Jei apie tokį terminą paklaustumėm eilinės Nigerijos pilietės, ji nesuprastų apskritai, kam toks reikalingas, o norvegė, greičiausiai pamanytų, jog kalba eina apie žindymo grįžus į darbą, tęsimą. Tuo tarpu Lietuvoje dar neretai mamai reikia įrodinėti išimtinio žindymo vos iki 6 mėnesių amžiaus naudą, o ką jau kalbėti apie žindymą metus ar du.