Masažas nėščiosioms padės pagerinti savijautą

 (1)
Nėščiųjų masažas yra terapinė procedūra, kurios tikslas - patenkinti būsimos mamos ir jos dramatiškai besikeičiančio kūno poreikius. Masažo terapija pagerina raumenų ir sąnarių funkciją, cirkuliaciją bei bendrą kūno būklę, pašalina psichinį ir fizinį nuovargį.
Masažas
Masažas
© DELFI (Š.Mažeikos nuotr.)

Didėjantį nėščiųjų masažo populiarumą galima paaiškinti augančiu dėmesiu savo sveikatai, ypač nėštumo metu. Vis daugiau moterų nusprendžia gimdyti vėliau, kai jau įgyvendinti kiti tikslai - palypėta karjeros laiptais, rastas tinkamas partneris. Dėl to nėštumas būna “išlauktas”, o moterys trokšta pasimėgauti šia nuostabia nauja patirtimi. Šiais laikais būsimosios mamos ieško alternatyvių būdų, papildančių tradicinę mediciną.

Nėščiųjų masažo privalumai

Jau nekalbant apie tai, kad masažas nėštumo metu yra tiesiog maloni procedūra, jis pasižymi ir kitomis mamai bei kūdikiui naudingomis savybėmis. Tyrimai, kuriems vadovavo Majamio universiteto medicinos mokyklos mokslininkė Tiffany Field, patvirtino, kad masažas iš tiesų sumažina streso hormonų lygį organizme.

Švelnus prisilietimai teigiamai veikia psichinę ir emocinę būsimos mamos, kuriai reikia priprasti prie naujos savo išvaizdos, būklę. Nepriklausomai nuo individualių aplinkybių, nėščios moters kūnas keičiasi, susiduria su iššūkiais, išgyvena stresą. Masažas maloniai nuteikia būsimąją mamą, dėmesiu apglėbia jos kūne augančią naują gyvybę.

Ar šis masažas jums nepakenks?

Daugelis nėščių moterų gali be baimės mėgautis masažo malonumais. Visgi jūsų masažo terapeutas norės žinoti, ar patiriate kokių nors problemų, komplikacijų. Jei taip, jam reikės gauti jūsų gydytojo sutikimą. Štai aplinkybės, kuomet masažas neatliekamas:

* gausios išskyros (vandeningos ar kraujingos);
* cukraligė;
* užkrečiamos ligos;
* karščiavimas;
* vėmimas;
* neįprasti skausmai;
* preeklampsija;
* aukštas kraujo spaudimas;
* rytinis pykinimas;
* pilvo srities skausmai;
* viduriavimas;
* kiti rimti negalavimai.

Štai kūno vietos, kurios neturėtų būti masažuojamos:

* odos bėrimai, žaizdelės, mėlynės;
* uždegimai;
* kojos su išsiplėtusiomis venomis;
* vietiniai infekcijos židiniai.

Būtina paminėti dar vieną svarbų dalyką: negalima tiesiogiai ir nepertraukiamai masažuoti vietos tarp kulkšnies kauliuko ir kulno. Daugelis masažo terapeutų ir refleksologų teigia, kad ši vieta yra susijusi su gimda ir makštimi, ir kad šios vietos masažas gali sukelti priešlaikinį gimdymą. Pačių pėdų masažas pakenkti neturėtų.

Kiti patarimai:

* Būsimosios mamos organizmas išgyvena didelius fizinius ir hormoninius pokyčius, todėl pirmąjį nėštumo trimestrą masažo reikėtų atsisakyti. Tai laikas, kuomet moteris pratinasi prie minties, kad turės kūdikį. Antrasis ir trečiasis trimestrai - puikus laikas mėgautis nėščiųjų masažais.

* Masažas neturi būti per gilus ir skausmingas. Jei skauda ar nemalonu, apie tai iš karto pasakykite savo masažuotojui.

* Daugelis nėščių moterų nepakenčia stiprių kvapų, todėl geriausia naudoti bekvapį lubrikantą. Masažuojančio asmens nagai turi būti trumpi ir sutvarkyti. Jis turėtų nusisegti laikrodį, nusiimti žiedus ir kitus papuošalus, kurie gali įpjauti odą ar žvangėti ir trukdyti susikaupti. Masažas turi būti atliekamas ramioje patalpoje, kur nėra telefono, netrikdo judrios gatvės garsai, nešmirinėja naminiai gyvūnai. Būsimajai mamai tikriausiai patiks švelni raminanti muzika. Kambarys turi būti gerai vėdinamas - galite pasistatyti besisukantį ventiliatorių.

* Masažas turėtų trukti nuo 10 min iki 1 val., priklausomai nuo to, kiek laiko turite ir ar nepatiriate nemalonių pojūčių. Antrajame trimestre masažą darykite vieną kartą per savaitę, trečiajame - du kartus ar dažniau. Daugelis moterų mėgsta šiuos masažus, nes jie pagerina savijautą, palengvina tokius negalavimus kaip išialgija, kojų mėšlungis, nugaros ir juosmens raiščių skausmai.

Nėščiųjų masažo privalumai:

* pagerėjusi emocinė būklė;
* atsipalaidavimas ir pagerėjusi miego kokybė;
* atsipalaidavę padidėjusio svorio veikiami sąnariai, pavyzdžiui, kulkšnys, apatinė nugaros dalis ir dubuo;
* sumažejęs kaklo ir nugaros raumenų skausmas;
* pagerėjusi laikysena;
* raumenų paruošimas gimdymui;
* sumažejęs rankų ir pėdų tinimas;
* retesnis mėšlungis;
* sumažeję galvos skausmai, atsikimšę sinusai.

Nėščiųjų masažas gali būti atliekamas skirtingais būdais. Moteris gali gulėti ant šono ir net ant pilvo, pasikišusi specialią pagalvę. Tai labai patogu, nes pagalvėje yra ertmė, į kurią telpa bet kokio dydžio pilvukas.

Jei nėštumas didesnis nei 22 savaitės, nepatartina gulėti ant nugaros, nes gali būti užspausti kraujo indai, pablogėti cirkuliacija jūsų ir kūdikio organizmuose. Kad išvengtumėte šios problemos, po pilvu pasikiškite specialią pagalvę ir gulkitės ant pilvo arba šono.

www.DELFI.lt
Parašykite savo komentarą
arba komentuokite anonimiškai čia
Skelbdami komentarą, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Skaityti komentarus Skaityti komentarus

Mama ir vaikas

Kodėl negydomas rytinis pykinimas? (11)

2011 birželio mėn. 10 d. 15:43
Viena iš trijų moterų nėštumo pradžioje kamuojasi dėl stipraus pykinimo, tačiau daugumai iš jų gydytojai atsisako skirti vaistus.

Kam gresia pogimdyminė depresija? (53)

2011 birželio mėn. 9 d. 10:19
Anot mokslininkų, moterys, kurių kraujyje paskutiniais nėštumo mėnesiais yra mažiau hormono oksitocino, turi didesnį polinkį patirti pogimdyminę depresiją.

Vienišos mamos kenčia dėl prastesnės sveikatos (14)

2011 birželio mėn. 8 d. 12:30
Vienišai mamai būti yra išties sudėtinga: tai gali atsiliepti moters emocijoms, finansams, ir, kaip parodo tyrimas, taip pat jų sveikatai.

Kur ir kaip teisingai laikyti motinos pieną? (2)

2011 birželio mėn. 3 d. 12:07
Štai keli patarimai, kaip išlaikyti nutrauktą motinos pieną šviežią ir tinkamą jūsų alkanam kūdikiui, kai jį maitina tėtis, auklė arba kai jūs grįžtate į darbą.

Kiek normalu žindyti vaiką? (563)

2011 birželio mėn. 1 d. 10:39
Kartas nuo karto taip nutinka, kad prigimtinis vaiko poreikis glaustis prie mamos ir būti žindomam sulaukia išpuolių viešais pasisakymais. Kodėl taip nutinka? Kodėl taip norisi žindančių mamų bendruomenę pulti, kaltinti nebūtais dalykais? Atsakymai gali būti įvairūs.

Vaiko figūra priklauso nuo būsimos mamos mitybos (11)

2011 gegužės mėn. 30 d. 16:54
Vaikai, kurių mamos nėštumo metu maitinosi netinkamai, būna labiau linkę į viršsvorį. Tokią išvadą pateikė tarptautinė mokslininkų grupė, vadovaujama Keitho Godfrey iš Southamptomo universiteto (D. Britanija).

Motinos pienu reikia pasirūpinti dar iki nėštumo (24)

2011 gegužės mėn. 29 d. 15:00
Ką daryti jaunoms mamoms, kurios norėtų pačios maitinti savo vaiką krūtimi, tačiau pieno turi mažai arba išvis jo neturi?

Masažas nėščiosioms padės pagerinti savijautą (1)

2011 gegužės mėn. 27 d. 00:00
Nėščiųjų masažas yra terapinė procedūra, kurios tikslas - patenkinti būsimos mamos ir jos dramatiškai besikeičiančio kūno poreikius. Masažo terapija pagerina raumenų ir sąnarių funkciją, cirkuliaciją bei bendrą kūno būklę, pašalina psichinį ir fizinį nuovargį.

Lieknas kūnas gali tapti problema norinčioms susilaukti vaikų (34)

2011 gegužės mėn. 24 d. 11:36
Sveikatos psichologas ir mitybos specialistas Jamesas Lamperas sako, kad moterims, kurioms nepavyksta priaugti svorio, kūdikio planavimas gali sukelti daug streso.

Kaip keliauti su kūdikiu? (35)

2011 gegužės mėn. 23 d. 12:07
Keliauti mėgstanti jauna mama pasakojo, kad jie su vyru pradėjo šeimynines keliones dar tada, kai sūnui buvo vos 3 mėnesiai.

Vėžį sukeliantis chemikalas aptiktas kūdikiams skirtuose produktuose (5)

2011 gegužės mėn. 20 d. 10:35
Praėjus daugiau nei 30 metų po to, kai cheminiai antipirenai (degimui atsparios medžiagos) buvo pašalinti iš vaikų pižamų dėl įtarimų, jog jie sukelia vėžį, nauji šių substancijų tyrimai JAV rodo, kad vienas iš šios grupės chemikalų vis dar yra naudojamas kūdikiams skirtuose produktuose, gaminamuose su poliuretaninėmis putomis.

Naujagimį galima išmokyti miegoti visą naktį (31)

2011 gegužės mėn. 19 d. 00:00
Motinystės džiaugsmas stipriai sumažėja, kuomet jūsų mažasis žmogutis vis dar keliasi tris ar keturis kartus per naktį, būdamas 9 mėnesių amžiaus. Pasirodo, kad taip darydamas kūdikis gali specialiai su jumis „žaisti“. Naujas tyrimas parodė, kad kūdikiai turi gebėjimą „išmiegoti visą naktį“ jau 3 mėnesių amžiaus, rašo „LA Times“.

Jei pykina nėštumo metu... (30)

2011 gegužės mėn. 17 d. 10:46
Planuojame susilaukti vaikelio. Kiek turiu jau gimdžiusių draugių, visos vienu balsu tvirtina, jog baisiausia nėštumo pradžioje yra toksikozė? Ar ji būna visoms moterims? Kaip ją įveikti?

Kaip panaikinti po gimdymo atsiradusias strijas (29)

2011 gegužės mėn. 14 d. 00:00
Ne veltui strijas vadina didžiausių jaunų mamų rūpesčiu. Atsiradusios nėštumo metu, jos neišnyksta ir po gimdymo. Na, bet su strijomis kovoti galima ir reikia.

Vaginoplastika ir labiaplastika: mada skverbiasi visur? (131)

2011 gegužės mėn. 13 d. 00:00
Vaginoplastika – procedūra, kurios tikslas yra „susiaurinti“ makštį, kuri dėl amžiaus ar gimdymo tampa laisva, neįsitempusi. Kai kurie chirurgai tvirtina, kad tokia procedūra netgi gali padidinti jautrumą, tačiau Amerikos akušerių ir ginekologų koledžas (American College of Obstetricians and Gynecologists, ACOG) šiuo teiginiu labai abejoja.

Liekna moteris pagimdė nežinodama, kad yra nėščia! (225)

2011 gegužės mėn. 12 d. 00:00
Lauren Peberdy buvo šokiruota, kai ji pagimdė beveik 4 kilogramų kūdikį – ji visiškai nežinojo, kad yra nėščia.

Kaip atpratinti vaiką... gadinti orą (54)

2011 gegužės mėn. 11 d. 00:00
Turint vaikų, anksčiau ar vėliau namuose prasideda oro gadinimo žaidimas. Mūsų šeimoje jis prasidėjo prieš dvi savaites. Kas tai per žaidimas, galite paklausti?

O.Lapinas. Ar yra magiškų vaikų auklėjimo būdų? (2)

2011 gegužės mėn. 10 d. 00:02
Štai dar vieni tėvai. Jie ateina pas psichoterapeutą pasitarti, kaip jiems elgtis su vaiku. Dažniausiai iš psichoterapeuto laukia, kad jis pasakys kokį nors burtažodį ar padarys triuką. Ir vaikas taps tiesiog „šilkiniu“. Ar iš tiesų egzistuoja tokia burtų lazdelė?

Ar naujagimiui reikalingas dienos režimas? (1)

2011 gegužės mėn. 10 d. 00:02
Labai dažnai jaunai mamai kyla klausimas: kiek svarbus mažyliui režimas? Kas geriau: anksčiau keltis ar leisti kūdikiui miegoti iki pietų? Ar būtina eiti miegoti vienu ir tuo pačiu metu, ar maitinti pagal tvarkaraštį, ar pagal poreikį?

Mamos žodžių ir meilės terapija (5)

2011 gegužės mėn. 10 d. 00:02
Mažylis įveikia net ir pačias sunkiausias ligas, jei greta yra mama. Tereikia žinoti stebuklingus žodžius. Ką sakyti ir kada?

Pusė karalystės už... saldainį

2011 gegužės mėn. 10 d. 00:02
"Vaikystėje aš, kaip ir daugelis vaikų, labai mėgau saldainius. Mano kišenės buvo atviros patiems artimiausiems ir nelabai artimiems draugams, pažįstamiems, berniukams iš gretimų kiemų ir dar velniai žino kam. Kelioms akimirkoms tapdavau visuotinio dėmesio centru ir mano gerbėjų būrys pagausėdavo iki viso kvartalo dydžio",- prisiminimais dalijasi rusų psichologas Igoris Pavlovas.

O.Lapinas. Apie gražų ir negražų vaiką (4)

2011 gegužės mėn. 10 d. 00:02
„Nebūna negražių vaikų“- pasakys dažnas suaugęs žmogus. Ir pasakys tik pusę tiesos. Iš tikrųjų mažas, ką tik gimęs naujagimis dažniausiai neatrodo labai gražus: kiek pamėlęs, su didžiule krauju sutepta galva, padengtas kažkokiu tepalu ir šviesiais plaukeliais... Žinoma, mamai ir tėčiui jis yra mielas, artimas, tačiau ar gražus?

Ilgalaikis žindymas - mitai ir tiesa (49)

2011 gegužės mėn. 10 d. 00:02
Ilgalaikis žindymas – tai žindymas ilgiau nei vienerius metus. Jei apie tokį terminą paklaustumėm eilinės Nigerijos pilietės, ji nesuprastų apskritai, kam toks reikalingas, o norvegė, greičiausiai pamanytų, jog kalba eina apie žindymo grįžus į darbą, tęsimą. Tuo tarpu Lietuvoje dar neretai mamai reikia įrodinėti išimtinio žindymo vos iki 6 mėnesių amžiaus naudą, o ką jau kalbėti apie žindymą metus ar du.