Kaip panaikinti po gimdymo atsiradusias strijas

 (29)
Ne veltui strijas vadina didžiausių jaunų mamų rūpesčiu. Atsiradusios nėštumo metu, jos neišnyksta ir po gimdymo. Na, bet su strijomis kovoti galima ir reikia.
Strijos
Strijos
© Shutterstock nuotr.

Patarimai, kokiais būdais šalinti strijas

1 būdas – masažas

Odos masažas efektyvus kaip profilaktikos priemonė ar tokiu atveju, jei strijos nėra ryškios. Tačiau masažas rankomis naudos neduos. Paveikti gilius odos struktūros pasikeitimus galima tik su specialiais prietaisais, pvz., su vakuuminio masažo aparatais. Po vakuuminio masažo kurso negilios strijos gali visiškai išnykti, gilesnės – apsilyginti, taip pat išjudinamos nedidelės riebalų sankaupos. Tiesa, visiškai gilesnių strijų vakuuminis masažas nepanaikins.
Rekomenduojama 5-8 seansai.

2 būdas – įvyniojimai dumbliais

Klaidingai manoma, kad ši procedūra panaikina strijas, todėl daugelis jaunų mamų ilgai vaikšto į procedūras, o norimo rezultato nesulaukia. Įvyniojimai patartini kaip profilaktinė priemonė, jie didina odos elastingumą, gerina kraujotaką. Aktyvūs dumbliuose esantys fermentai prasiskverbia į viršutinius odos sluoksnius ir pakeičia jos struktūrą. Įvyniojimai su dumbliais rekomenduojami tik tada, kai strijos negilios.
Rekomenduojama 8 – 10 procedūrų.

3 būdas – odos šlifavimas mikrokristalais

Odos šlifavimas mikrokristalais išties padeda pašalinti po gimdymo atsiradusias strijas. Su specialiu aparatu mažos dalelės (įprastai – aliuminio oksido) įtrinamos į odą. Procedūra veiksminga, saugi, todėl ją gali daryti net ir maitinančios motinos.
Rekomenduojama 5 -8 procedūros.

4 būdas – plastinė operacija

Tai specifinė priemonė po gimdymo atsiradusioms strijoms naikinti. Pilvo plastinė operacija – figūros koregavimas chirurginiu būdu. Deja, šis būdas turi daugiau minusų, negu pliusų. Visų pirma, juo efektyviai šalinamos įsisenėjusios strijos – procedūrą galima atlikti ne anksčiau, nei praėjus pusei metų po gimdymo. Antra, pašalinamos ne tik strijos, bet ir išsitampiusi oda. Trečia, operacija atliekama tik pilvo apačioje, po bamba, ant klubų ir bikinio srityje. Ketvirta, didelė rizika, kad liks randų. Penkta, gijimas labai ilgas ir gana skausmingas.

Rekomenduojama 1 operacija.

5 būdas – gydymas lazeriu

Tai bene geriausias strijų po gimdymo šalinimo būdas, odos sluoksniai veikiami lazerio spinduliais. Nuo lazerinės terapijos randai visiškai išnyksta. Jei strijų daug ir jos labai gilios, gali likti nežymių pėdsakų. Procedūra saugi, bet atliekama tik baigus maitinti.
Rekomenduojamos 2 – 4 procedūros.

6 būdas – cheminis šveitimas

Po šveitimo strijos visiškai neišnyksta, bet tampa mažiau matomos. Cheminio šveitimo paslaptis – šveičiant vaisių rūgštimis, oda cheminiu būdu nudeginama ir ištirpdomi jos viršutiniai sluoksniai. Po procedūrų negilios strijos išsilygina, gilios tampa lygesnės.
Rekomenduojamos 2 – 3 procedūros.

7 būdas - mezoterapija

Kovoti su strijomis padeda ir grožio injekcijos – mezoterapija. Į odą suleidžiama biologiškai aktyvių medžiagų. Atsikratyti strijų 100 procentų nepavyksta, bet po grožio injekcijų oda akivaizdžiai atsinaujina, pasidaro stangri, elastinga, strijos palygėja.

Mezoterapijos trūkumas – laikinas poveikis, procedūrą reikia pakartoti kas 5 – 6 mėnesius.

Rekomenduojama 1 – 2 procedūros.

www.DELFI.lt
Parašykite savo komentarą
arba komentuokite anonimiškai čia
Skelbdami komentarą, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Skaityti komentarus Skaityti komentarus

Mama ir vaikas

Kodėl negydomas rytinis pykinimas? (11)

2011 birželio mėn. 10 d. 15:43
Viena iš trijų moterų nėštumo pradžioje kamuojasi dėl stipraus pykinimo, tačiau daugumai iš jų gydytojai atsisako skirti vaistus.

Kam gresia pogimdyminė depresija? (53)

2011 birželio mėn. 9 d. 10:19
Anot mokslininkų, moterys, kurių kraujyje paskutiniais nėštumo mėnesiais yra mažiau hormono oksitocino, turi didesnį polinkį patirti pogimdyminę depresiją.

Vienišos mamos kenčia dėl prastesnės sveikatos (14)

2011 birželio mėn. 8 d. 12:30
Vienišai mamai būti yra išties sudėtinga: tai gali atsiliepti moters emocijoms, finansams, ir, kaip parodo tyrimas, taip pat jų sveikatai.

Kur ir kaip teisingai laikyti motinos pieną? (2)

2011 birželio mėn. 3 d. 12:07
Štai keli patarimai, kaip išlaikyti nutrauktą motinos pieną šviežią ir tinkamą jūsų alkanam kūdikiui, kai jį maitina tėtis, auklė arba kai jūs grįžtate į darbą.

Kiek normalu žindyti vaiką? (563)

2011 birželio mėn. 1 d. 10:39
Kartas nuo karto taip nutinka, kad prigimtinis vaiko poreikis glaustis prie mamos ir būti žindomam sulaukia išpuolių viešais pasisakymais. Kodėl taip nutinka? Kodėl taip norisi žindančių mamų bendruomenę pulti, kaltinti nebūtais dalykais? Atsakymai gali būti įvairūs.

Vaiko figūra priklauso nuo būsimos mamos mitybos (11)

2011 gegužės mėn. 30 d. 16:54
Vaikai, kurių mamos nėštumo metu maitinosi netinkamai, būna labiau linkę į viršsvorį. Tokią išvadą pateikė tarptautinė mokslininkų grupė, vadovaujama Keitho Godfrey iš Southamptomo universiteto (D. Britanija).

Motinos pienu reikia pasirūpinti dar iki nėštumo (24)

2011 gegužės mėn. 29 d. 15:00
Ką daryti jaunoms mamoms, kurios norėtų pačios maitinti savo vaiką krūtimi, tačiau pieno turi mažai arba išvis jo neturi?

Masažas nėščiosioms padės pagerinti savijautą (1)

2011 gegužės mėn. 27 d. 00:00
Nėščiųjų masažas yra terapinė procedūra, kurios tikslas - patenkinti būsimos mamos ir jos dramatiškai besikeičiančio kūno poreikius. Masažo terapija pagerina raumenų ir sąnarių funkciją, cirkuliaciją bei bendrą kūno būklę, pašalina psichinį ir fizinį nuovargį.

Lieknas kūnas gali tapti problema norinčioms susilaukti vaikų (34)

2011 gegužės mėn. 24 d. 11:36
Sveikatos psichologas ir mitybos specialistas Jamesas Lamperas sako, kad moterims, kurioms nepavyksta priaugti svorio, kūdikio planavimas gali sukelti daug streso.

Kaip keliauti su kūdikiu? (35)

2011 gegužės mėn. 23 d. 12:07
Keliauti mėgstanti jauna mama pasakojo, kad jie su vyru pradėjo šeimynines keliones dar tada, kai sūnui buvo vos 3 mėnesiai.

Vėžį sukeliantis chemikalas aptiktas kūdikiams skirtuose produktuose (5)

2011 gegužės mėn. 20 d. 10:35
Praėjus daugiau nei 30 metų po to, kai cheminiai antipirenai (degimui atsparios medžiagos) buvo pašalinti iš vaikų pižamų dėl įtarimų, jog jie sukelia vėžį, nauji šių substancijų tyrimai JAV rodo, kad vienas iš šios grupės chemikalų vis dar yra naudojamas kūdikiams skirtuose produktuose, gaminamuose su poliuretaninėmis putomis.

Naujagimį galima išmokyti miegoti visą naktį (31)

2011 gegužės mėn. 19 d. 00:00
Motinystės džiaugsmas stipriai sumažėja, kuomet jūsų mažasis žmogutis vis dar keliasi tris ar keturis kartus per naktį, būdamas 9 mėnesių amžiaus. Pasirodo, kad taip darydamas kūdikis gali specialiai su jumis „žaisti“. Naujas tyrimas parodė, kad kūdikiai turi gebėjimą „išmiegoti visą naktį“ jau 3 mėnesių amžiaus, rašo „LA Times“.

Jei pykina nėštumo metu... (30)

2011 gegužės mėn. 17 d. 10:46
Planuojame susilaukti vaikelio. Kiek turiu jau gimdžiusių draugių, visos vienu balsu tvirtina, jog baisiausia nėštumo pradžioje yra toksikozė? Ar ji būna visoms moterims? Kaip ją įveikti?

Kaip panaikinti po gimdymo atsiradusias strijas (29)

2011 gegužės mėn. 14 d. 00:00
Ne veltui strijas vadina didžiausių jaunų mamų rūpesčiu. Atsiradusios nėštumo metu, jos neišnyksta ir po gimdymo. Na, bet su strijomis kovoti galima ir reikia.

Vaginoplastika ir labiaplastika: mada skverbiasi visur? (131)

2011 gegužės mėn. 13 d. 00:00
Vaginoplastika – procedūra, kurios tikslas yra „susiaurinti“ makštį, kuri dėl amžiaus ar gimdymo tampa laisva, neįsitempusi. Kai kurie chirurgai tvirtina, kad tokia procedūra netgi gali padidinti jautrumą, tačiau Amerikos akušerių ir ginekologų koledžas (American College of Obstetricians and Gynecologists, ACOG) šiuo teiginiu labai abejoja.

Liekna moteris pagimdė nežinodama, kad yra nėščia! (225)

2011 gegužės mėn. 12 d. 00:00
Lauren Peberdy buvo šokiruota, kai ji pagimdė beveik 4 kilogramų kūdikį – ji visiškai nežinojo, kad yra nėščia.

Kaip atpratinti vaiką... gadinti orą (54)

2011 gegužės mėn. 11 d. 00:00
Turint vaikų, anksčiau ar vėliau namuose prasideda oro gadinimo žaidimas. Mūsų šeimoje jis prasidėjo prieš dvi savaites. Kas tai per žaidimas, galite paklausti?

O.Lapinas. Ar yra magiškų vaikų auklėjimo būdų? (2)

2011 gegužės mėn. 10 d. 00:02
Štai dar vieni tėvai. Jie ateina pas psichoterapeutą pasitarti, kaip jiems elgtis su vaiku. Dažniausiai iš psichoterapeuto laukia, kad jis pasakys kokį nors burtažodį ar padarys triuką. Ir vaikas taps tiesiog „šilkiniu“. Ar iš tiesų egzistuoja tokia burtų lazdelė?

Ar naujagimiui reikalingas dienos režimas? (1)

2011 gegužės mėn. 10 d. 00:02
Labai dažnai jaunai mamai kyla klausimas: kiek svarbus mažyliui režimas? Kas geriau: anksčiau keltis ar leisti kūdikiui miegoti iki pietų? Ar būtina eiti miegoti vienu ir tuo pačiu metu, ar maitinti pagal tvarkaraštį, ar pagal poreikį?

Mamos žodžių ir meilės terapija (5)

2011 gegužės mėn. 10 d. 00:02
Mažylis įveikia net ir pačias sunkiausias ligas, jei greta yra mama. Tereikia žinoti stebuklingus žodžius. Ką sakyti ir kada?

Pusė karalystės už... saldainį

2011 gegužės mėn. 10 d. 00:02
"Vaikystėje aš, kaip ir daugelis vaikų, labai mėgau saldainius. Mano kišenės buvo atviros patiems artimiausiems ir nelabai artimiems draugams, pažįstamiems, berniukams iš gretimų kiemų ir dar velniai žino kam. Kelioms akimirkoms tapdavau visuotinio dėmesio centru ir mano gerbėjų būrys pagausėdavo iki viso kvartalo dydžio",- prisiminimais dalijasi rusų psichologas Igoris Pavlovas.

O.Lapinas. Apie gražų ir negražų vaiką (4)

2011 gegužės mėn. 10 d. 00:02
„Nebūna negražių vaikų“- pasakys dažnas suaugęs žmogus. Ir pasakys tik pusę tiesos. Iš tikrųjų mažas, ką tik gimęs naujagimis dažniausiai neatrodo labai gražus: kiek pamėlęs, su didžiule krauju sutepta galva, padengtas kažkokiu tepalu ir šviesiais plaukeliais... Žinoma, mamai ir tėčiui jis yra mielas, artimas, tačiau ar gražus?

Ilgalaikis žindymas - mitai ir tiesa (49)

2011 gegužės mėn. 10 d. 00:02
Ilgalaikis žindymas – tai žindymas ilgiau nei vienerius metus. Jei apie tokį terminą paklaustumėm eilinės Nigerijos pilietės, ji nesuprastų apskritai, kam toks reikalingas, o norvegė, greičiausiai pamanytų, jog kalba eina apie žindymo grįžus į darbą, tęsimą. Tuo tarpu Lietuvoje dar neretai mamai reikia įrodinėti išimtinio žindymo vos iki 6 mėnesių amžiaus naudą, o ką jau kalbėti apie žindymą metus ar du.