Į gimtąjį uostą sugrįžo legendinė jachta

 (2)
Šeštadienio naktį, apie 2 val., į Klaipėdą Lietuvos vardo tūkstantmečiui pasaulį apiplaukusi LTU 1000 jachta „Ambersail“.
Jachta Ambersail grįžo į Klaipėdą
© Autoriaus nuotr.

Iš ryto Kruizinių laivų terminale „Tūkstantmečio odisėjos“ buriuotojai pakėlę didžiulę Lietuvos trispalvę - pradėjo šiais metais pirmą kartą švenčiamą Burių dieną.

Jachtą uoste iš pat ryto pasitiko Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas. Meras sveikino buriuotojus grįžus į gimtąjį uostą ir teigė, jog tik dabar prasideda tikroji Jūros šventė su visomis jūrinėmis spalvomis.

Jachta Ambersail grįžo į Klaipėdą
Jachta Ambersail grįžo į Klaipėdą
© Autoriaus nuotr.

Po iškilmingo vėliavos pakėlimo jachta išplaukė į jūrą ir dalyvavo žuvusių jūrininkų pagerbimo ceremonijoje.

Po jos kelias valanda jachta „Ambersail“ buvo atvira lankytojams, kurie galėjo laivą apžiūrėti ir iš vidaus, pabendrauti su dviem įgulos nariais.

Jachtą iš Rostoko Vokietijoje, kur jai buvo nupirktas ir sumontuotas naujas stiebas, parplukdė garsus buriuotojas Linas Ivanauskas. Jis buvo patenkintas vėl galėdamas stoti prie legendinio laivo šturvalo.

„Ambersail“ jachta, pernai lūžus stiebui, turėjo praleisti vieną plaukiojimo sezoną. Daugelis spėliojo, ar laivas kada nors vėl plauks. Tačiau kelių verslininkų iniciatyva laivas rekonstruotas.

„Tos emocijos, kurias buriuotojai patyrė plaukiodami „Ambersail“ jachta, geri prisiminimai taip greitai nepasimiršta. Tai ir paskatino šešis verslininkus imtis iniciatyvos, kad „Ambersail“ vėl plauktų“, – kalbėjo vienas iš laivo atgaivinimo iniciatorių Raimundas Daubaras.

Klaipėdoje sutvarkytas jachtos dugnas, rekonstruotas falškilis. Ambersail“ nupirktas „Volvo 60“ tipo jachtos, 2001–2002 m. „Volvo Ocean Race“ nugalėtojos, „Illbruck Challenge“ stiebas, kuris buvo naudojamas treniruotėse.

„Nors stiebas nėra naujas, tačiau jis nebuvo naudotas regatoje – tik treniruočių laive ir dar tikrai geras“, – anot R. Daubaro, jachta dabar geresnės būklės nei prieš kelionę aplink pasaulį.

R. Daubaro teigimu, stiebas ir rekonstrukcijos darbai kainavo tiek, kad būtų galima nupirkti tokią pačią jachtą, kaip „Ambersail“, tačiau norėjosi atgaivinti lietuvių buriuotojams brangų ne kainos prasme laivą.
Planuojama, kad sutvarkius jachtą, ji vėl leisis į naujus žygius ir suteiks progą Lietuvos buriuotojams dalyvauti pačiose žinomiausiose pasaulio regatose, taip pat paburiuoti šiltose jūrose.

Visą rugpjūtį jachta plaukios Baltijos jūroje ir rugsėjo pradžioje išplauks į Viduržemio jūrą. Spalį ketinama svečių teisėmis dalyvauti „Volvo Ocean Race“ starte Alikantėje ir išlydėti regatos dalyvius. Vėliau – dalyvauti „Rolex Middle Sea Race“ regatoje.

www.DELFI.lt
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Miesto pulsas

Į Klaipėdą atplaukė suskystintų gamtinių dujų krovinys (35)

Į Klaipėdą sekmadienį atplaukė ketvirtasis komercinis suskystintų gamtinių dujų krovinys.

Klaipėdoje naikinamas mokestis už šunis ir kates (21)

Uostamiesčio politikai nutarė panaikinti daugiau nei 10 metų galiojusią rinkliavą už daugiabučiuose laikomus šunis ir kates. Tikimasi, kad šis sprendimas gyvūnų savininkus paskatins aktyviau ženklinti juos specialiomis mikroschemomis. Be to, nuo kitų metų toks gyvūnų ženklinimas bus privalomas.

Klaipėdietis guldo valstybę ant menčių (30)

Klaipėdos miesto apylinkės teisme pradėta nagrinėti civilinė byla, kurioje teisininkas Sergejus Juzikas pateikė ieškinį Lietuvos valstybei, kuri turėtų atsakyti už Klaipėdos prokuratūros bei Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato (AVPK) policijos pareigūnų klaidas.

Šildymo sezono pradžia Klaipėdoje: pigiau nei pernai (2)

Tradiciškai spalio viduryje Klaipėdoje prasideda šildymo sezonas. Centralizuotai šilumą miestui tiekiančios AB „Klaipėdos energija“ skaičiavimais, šiemet spalio mėnesį šilumos kaina uostamiestyje bus 8,1 procento mažesnė už 2013 metų spalio mėnesio kainą.

Svarsto: gal rytais neįsileisti gyvenančių ne Klaipėdoje (100)

Klaipėdos politikai sukruto - jei emigracija į užmiestį nesiliaus, kyla reali grėsmė prarasti didmiesčio statusą.