Atgimimo aikštėje pageidauja ir istorinių pastatų, ir prabangių parduotuvių

 (5)
Klaipėdiečių nuomonės dėl pagrindinės miesto – Atgimimo aikštės – atnaujinimo vizijos visiškai skirtingos. Senesnės kartos miestiečiai pageidauja, kad joje būtų atstatyti istoriniai pastatai, jaunesni klaipėdiečiai norėtų, kad Atgimimo aikštė taptų nauju komerciniu miesto centru.
© DELFI (V.Spurytės nuotr.)

Diskusijos dėl Atgimimo aikštės ateities Klaipėdoje netyla jau kelerius metus. Todėl galiausiai uostamiesčio valdžia nupirko paslaugą – parengti galimybių studiją dėl Atgimimo aikštės atnaujinimo, atgaivinimo ar konversijos.

Studijos rengėjai kol kas pasiūlė tris variantus. Vienas jų – aikštėje atstatyti buvusį Biržos pastatą, kuris per II pasaulinį karą buvo nugriautas, pažymėti sunaikintą gatvelių tinklą. Taip esą aikštė taps jaukesnė, o naujame pastate galėtų įsikurti įvairios komercinės ir viešosios paskirties įstaigos.

Antruoju variantu siūloma aikštės neužstatyti, o ją ar labiau praplėsti iki Danės upės. Tada joje esą bus galima sugalvoti įvairių veiklų, priviliosiančių žmones.

Trečiasis siūlymas – aikštę daliai užstatyti išplečiant Klaipėdos muzikinį teatrą, kurį numatoma rekonstruoti.

Visais trimis atvejais siūloma po aikšte įrengti požeminę automobilių stovėjimo aikštelę.

Į šių vizijų pristatymą visuomenei trečiadienio vakarą susirinkę klaipėdiečiai trečiojo varianto praktiškai nesvarstė. Daugelis pasisakė už tai, kad aikštėje būtų atstatyta dalis buvusių istorinių pastatų arba už tai, kad ją reikėtų dar labiau išplėsti ir sugalvoti įvairiausių atrakcijų, traukiančių žmones.

„Nesvarbu, ar aikštėje bus kas nors statoma, ar ne, po žeme lįsti negalima. Toje vietoje toks gruntas, kad įlindę po aikštę iš ten neišlįsite penkerius metus ir visi procesai sustos. Kam reikalingi tie parkingai. Tegul žmonės pėsčiomis vaikščioja ar važinėja autobusais“, - patarinėjo senieji klaipėdiečiai.

Klaipėdos mero patarėjas Simonas Gentvilas pateikė naują viziją, kokios nebuvo pasiūlę galimybių studijos rengėjai.

Jo teigimu, atstatyti istorinius pastatus, kurie buvo nugriauti per karą, būtų neteisinga, nes tada logiška būtų nugriauti tuos statinius, kurie pastatyti po karo.

„Mano nuomone, Atgimimo aikštė yra tarsi naujasis miesto centras, kuris prasideda už Danės upės, Vienoje jos pusėje yra senamiestis, o kitoje – Atgimimo aikštė, kuri ir galėtų tapti naujų miesto centru. Pirmieji žingsniai jau žengti“, - teigė S. Gentvilas, įvardinęs, jog naujojo miesto centro akcentai yra K ir D raidės formų daugiaaukščiai pastatai, iškilę prie Atgimimo aikštės.

Jo nuomone, aikštėje galėtų atsirasti įvairių komercinių objektų. „Nekalbu apie tai, kad reikėtų pastatyti didelį prekybos centrą, Tačiau manau, jog visai tiktų gražios parduotuvės, kurios galbūt būtų skirtų labiau pasiturintiems, unikalių daiktų ieškantiems žmonėms“, - nuomonę reiškė S. Gentvilas.

Galimybių studijos rengėjai apibendrins visas išgirstas nuomones, tuomet parengs tris pasiūlymus, kaip tvarkyti Atgimimo aikštę.

Miesto valdžia turės pasirinkti vieną jų ir ieškoti priemonių, kai jį įgyvendinti.

Preliminariai skaičiuojama, kad Atgimimo aikštė galėtų pasikeisti iki 2018-2020 metų.

www.DELFI.lt
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Miesto pulsas

Į Klaipėdą atplaukė suskystintų gamtinių dujų krovinys (35)

Į Klaipėdą sekmadienį atplaukė ketvirtasis komercinis suskystintų gamtinių dujų krovinys.

Klaipėdoje naikinamas mokestis už šunis ir kates (21)

Uostamiesčio politikai nutarė panaikinti daugiau nei 10 metų galiojusią rinkliavą už daugiabučiuose laikomus šunis ir kates. Tikimasi, kad šis sprendimas gyvūnų savininkus paskatins aktyviau ženklinti juos specialiomis mikroschemomis. Be to, nuo kitų metų toks gyvūnų ženklinimas bus privalomas.

Klaipėdietis guldo valstybę ant menčių (30)

Klaipėdos miesto apylinkės teisme pradėta nagrinėti civilinė byla, kurioje teisininkas Sergejus Juzikas pateikė ieškinį Lietuvos valstybei, kuri turėtų atsakyti už Klaipėdos prokuratūros bei Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato (AVPK) policijos pareigūnų klaidas.

Šildymo sezono pradžia Klaipėdoje: pigiau nei pernai (2)

Tradiciškai spalio viduryje Klaipėdoje prasideda šildymo sezonas. Centralizuotai šilumą miestui tiekiančios AB „Klaipėdos energija“ skaičiavimais, šiemet spalio mėnesį šilumos kaina uostamiestyje bus 8,1 procento mažesnė už 2013 metų spalio mėnesio kainą.

Svarsto: gal rytais neįsileisti gyvenančių ne Klaipėdoje (100)

Klaipėdos politikai sukruto - jei emigracija į užmiestį nesiliaus, kyla reali grėsmė prarasti didmiesčio statusą.