Vokišką namelį į patį Vilniaus centrą atvežę verslininkai: mums truputį liūdna

 (85)
Kalėdiniame miestelyje įsikūrusiame Vilniaus Katedros aikštėje šiemet akis traukia neįprastas meduolinis namelis. Prieš šio namelio praleidau vos keletą minučių, tačiau vien per tą laiką mačiau du jaunuolių būrelius sustojusius prie jo pasifotografuoti.
Wilko ir Klaudija Karow
© DELFI / Domantas Pipas

Į Lietuvą šį namelį atvežusių vokiečio Wilko ir lietuvės Klaudijos Karow šeima tikina, kad sustojusių pasigrožėti ir pasifotografuoti tikrai netrūksta, nepaisant to, jog organizatoriai nusprendė šį namelį šiek tiek atskirti nuo viso Kalėdinio miestelio.

„Mums truputėli liūdna, kad mus padėjo į patį kampą, nes sakė, kad mes nelabai tinkame pagal mugės koncepciją, nes krentame iš konteksto. Tikimės, gal kitais metais pataikysim į šitą kontekstą“, – juokdamasi sako K. Karow.

Meduolių namelis
Meduolių namelis
© DELFI / Domantas Pipas

Vokietijoje panašių namelių per Kalėdas galima išvysti ne vieną, tačiau Lietuvoje tai – netradicinis vaizdas. W. Karow pasakoja, kad jis labai mėgsta pasakas, o šis namelis – pasaka paversta realybe.

„Žinote Jonuką ir Grytutę? Tai čia yra raganos namelis, kuris pastatytas iš pyragų ir cukrinukų. Jei norite pardavinėti meduolius, šis namelis yra tai, ką jums reikia turėti“, – rodydamas į namelį pasakoja W. Karow.

Visos namelio puošmenos yra paties W. Karowo rankų darbas, papuošimus jis pats sugalvojo ir drožinėjo iš medžio bei kitų medžiagų.

Meduolių namelis
Meduolių namelis
© DELFI / Domantas Pipas

„Kaip vokietukai sako, jiems Kalėdos asocijuojasi su močiute, o močiutės siejasi su šiluma, jaukumu. Ir šiuos dalykus simbolizuoja šis namelis. Wilko yra ir šio namelio autorius, čia jo idėjos, jo darbas, jis viską pjaustė, klijavo kiekvieną akmenuką, čia matote visa tai, ką jis pats padarė“, – pasakoja kūrėjo žmona K. Karow.

Lietuvė K. Karow pasakoja, kad anksčiau su tokiu nameliu dalyvaudavo mugėje viename didžiausių Japonijos miestų – Osakoje. Tačiau šiemet nuspręsta atvežti šią pasaką į Lietuvą: „Nes Lietuva man arčiau širdies“, – šypteli K. Karow.

Tiesa, ne tik pats namelis išsiskiria iš pilkos masės, čia pardavinėjami saldainiai taip pat unikalūs. Pašnekovų teigimu, dauguma saldainių pagaminti jų pačių rankomis pagal vokišką W. Karow šeimos receptą.

Meduolių namelis
Meduolių namelis
© DELFI / Domantas Pipas

Vis dėl to verslininkai Lietuvoje susiduria su vienu iššūkiu – gaminti saldainius čia pat, meduoliniame namuke kartais trukdo šaltis.

„Iš tiesų, šaltis dar nieko baisaus, tačiau blogiausia, jei yra šalta ir labai drėgna. Cukrus pradeda stingti dar prieš baigiant daryti saldainius. Kol kas žaidžiame su receptais ir ieškome būdų, kaip išspręsti problemą“, – aiškina W. Karow.

Meduolių namelis
Meduolių namelis
© DELFI / Domantas Pipas

Meduoliniame namelyje galima įsigyti įvairiausių vokiškų gardėsių: glazūruotų riešutų, įvairiausių meduolių, sausainių ir paprastų saldainių. Taip pat galima susišildyti karštu šokoladu, obuolių sultimis arba arbata. Saldainių kainos čia niekuo nesiskiria nuo kainų visame Kalėdiniame miestelyje, dauguma saldumynų kainuoja apie 0.50 – 3 eurus.

www.DELFI.lt
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Kiekvienas gali būti didelis

Devyniolikmetis entuziastas kuria vieną projektą po kito: svarbu nebijoti rizikuoti (5)

Deividui Ščurui – vos devyniolika metų, tačiau jis jau spėjo įgyvendinti ne vieną projektą, o jaunuolio ateities tikslai ambicingi – jis sieks tapti geriausiu IT specialistu Lietuvoje.

Prasta vasara smogė ne tik Palangos verslininkams (55)

Lietinga vasara problemų pridarė ne tik nuomojantiems kambarius pajūryje. Paslaugas kaimo turizmo ir kempingų sektoriuose taip pat skundžiasi, kad blogi orai kirto per apyvartas, o ne kurie tikina, jog sodybos vasaros pradžioje išvis stovėjo tuščios.

Atkirto besistebintiems vestuvių fotografų kainomis: už kokybę teks sumokėti ir 2 tūkst. eurų (422)

Artėjančios vestuvės daugumai tampa galvos skausmu: reikia galvoti ne tik apie tai, kokioje bažnyčioje sumainyti aukso žiedus, bet ir kaip tilpti į suplanuotą biudžetą.

Moterį sėkmė aplankė atsisakius uždarbio: daug kas gąsdino, kad šis sprendimas neprotingas (29)

Stebuklų nereikia toli ieškoti. Garliavoje, greta Kauno, veikiančiame „Fėjų slėnyje“, įkurtame lėlininkės, rašytojos Editos Lei, juos atranda ir maži, ir dideli. Iš noro pakeisti gyvenimą gimęs projektas kūrėjai atnešė ne vieną džiaugsmo akimirką, jomis kaunietė dalijasi ir su kitais.

Susižavėję Estija daro klaidą: Lietuvoje galimybės net geresnės (82)

Konkurencija turizmo versle itin didelė, tačiau vietą čia atranda ir nedidelės kompanijos. Vis dėlto 15-a metų veikiančios kelionių agentūros vadovas sako, kad vis dažniau pagalvoja veiklą perkelti į Estiją, kur sąlygos smulkiam verslui, anot jo, kur kas palankesnės. Vis dėlto mokesčių ekspertas šį mitą išsklaido.