Verslą sukūrė vos baigusi mokslus: buvo akimirkų, kai norėjosi viską mesti

 (1)
Baigęs mokyklą bei įgijęs kvalifikaciją universitete ar kolegijoje dažnai jaunas žmogus susiduria su dilema – įsidarbinti ar savo įgytas žinias paversti nuosavu verslu.
Sandra Černiauskienė
© Organizatorių archyvas

Įmonė „Versli Lietuva“ savo pranešime žiniasklaidai kalbina „S&G“ grožio studijos įkūrėją Sandrą Černiauskienę, kuri dalinasi savo verslo istorija.

- Kas paskatino rinktis šią profesiją?

- Kelionė per grožio paslaugų pasaulį prasidėjo po mokyklos baigimo. Prabėgus mėnesiui po išleistuvių, prasidėjo pirmieji kursai, o po to ir studijos kolegijoje. Neslėpsiu, buvo akimirkų, kai norėjosi viską mesti, bet prasidėjus naujai dienai mintys apie kitą veiklą gyvenime išsisklaidydavo. Užsispyrimas ir ryžtas vedė į priekį.

- Kaip sekėsi integruotis į darbo rinką?

- Studijų metais nemaža dalis atsiskaitymų buvo praktiniai. Reikėjo atlikti įvairias užduotis su klientų, modelių plaukais. Taip prasidėjo bendravimas su klientais. Pirmasis realus darbas pagal specialybę prasidėjo praktikos metu paskutiniame kurse. Atsakingumas, kruopštumas, atidumas, pastangos ir noras mokytis davė rezultatų – gavau pasiūlymą dirbti su didelę patirtį turinčiais specialistais.

Verslą sukūrė vos baigusi mokslus: buvo akimirkų, kai norėjosi viską mesti
© Corbis

- Kodėl sugalvojote kurti savo verslą?

- Visa ši karjeros kelionė tęsiasi ir dabar, po beveik 7 metų nuo jos pradžios, nes tobulėjimui nėra ribų. Per tuos metus pamatyta ir pajausta, kaip viskas vyksta iš vidaus, susidurta su pačiais įvairiausiais žmonėmis. Teko dirbti skirtingose vietose, įmonėse, miestuose ir net šalyse. Buvo sunkių ir lengvų dienų.

Turbūt visa tai užgrūdino ir paskatino grįžti į savo šalį, į savo gimtąjį miestą Ukmergę. Viską vėl reikėjo pradėti nuo nulio: susirasti darbo vietą, susikurti klientų ratą ir jį išlaikyti. Vėl įsitvirtinusi Ukmergėje ir susikūrusi pastovumą supratau tai kaip ženklą, kad laikas žengti sekantį žingsnį ir pradėti savo verslą.

- Kur ieškojote pagalbos verslo pradžioje?

- Kuriant verslo planą, ruošiantis verslo pradžiai ir net jau pradėjus vystyti nuosavą verslą visada pagalbos, informacijos galima kreiptis į Vilniaus teritorinės darbo biržos Ukmergės skyriaus vyriausiąją specialistę Editą Močinskienę bei įmonės „Versli Lietuva“ projektų vadovę Živilę Baušienę.

Jos ne tik patarė, kai reikėjo patarimo, bet ir palaikė, skatino siekti užsibrėžto tikslo, o konsultuojančios įmonės sukaupta patirtis konsultuojant leidimų išdavimo, reikalavimų, taikomų konkrečiai verslo sričiai, klausimais, padeda sprendžiant sudėtingus klausimus ar pasiklydus įstatymų labirinte. Labai buvo naudingi projektų vadovės patarimai ir suteikta informacija apie galimybę užsiimti verslu ne tos paskirties patalpose.

- Ką galėtumėte patarti asmenis, kurie norėtų pradėti verslą, bet nedrįsta?

- Jaunam žmogui patarčiau kuo anksčiau pradėti dirbti. Taip įgyjama patirties darbo santykiuose, ugdomas atsakomybės jausmas. Ši patirtis labai praverčia versle. O jei yra noro pradėti nuosavą verslą – bus ir rezultatai. Žinoma svarbu pasverti riziką ir tinkamai įsivertinti situaciją. Internete yra tikrai daug informacijos ir patarimų, ką reikia žinoti, norint pradėti savo verslą.

www.DELFI.lt
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Kiekvienas gali būti didelis

Devyniolikmetis entuziastas kuria vieną projektą po kito: svarbu nebijoti rizikuoti (5)

Deividui Ščurui – vos devyniolika metų, tačiau jis jau spėjo įgyvendinti ne vieną projektą, o jaunuolio ateities tikslai ambicingi – jis sieks tapti geriausiu IT specialistu Lietuvoje.

Prasta vasara smogė ne tik Palangos verslininkams (55)

Lietinga vasara problemų pridarė ne tik nuomojantiems kambarius pajūryje. Paslaugas kaimo turizmo ir kempingų sektoriuose taip pat skundžiasi, kad blogi orai kirto per apyvartas, o ne kurie tikina, jog sodybos vasaros pradžioje išvis stovėjo tuščios.

Atkirto besistebintiems vestuvių fotografų kainomis: už kokybę teks sumokėti ir 2 tūkst. eurų (422)

Artėjančios vestuvės daugumai tampa galvos skausmu: reikia galvoti ne tik apie tai, kokioje bažnyčioje sumainyti aukso žiedus, bet ir kaip tilpti į suplanuotą biudžetą.

Moterį sėkmė aplankė atsisakius uždarbio: daug kas gąsdino, kad šis sprendimas neprotingas (29)

Stebuklų nereikia toli ieškoti. Garliavoje, greta Kauno, veikiančiame „Fėjų slėnyje“, įkurtame lėlininkės, rašytojos Editos Lei, juos atranda ir maži, ir dideli. Iš noro pakeisti gyvenimą gimęs projektas kūrėjai atnešė ne vieną džiaugsmo akimirką, jomis kaunietė dalijasi ir su kitais.

Susižavėję Estija daro klaidą: Lietuvoje galimybės net geresnės (82)

Konkurencija turizmo versle itin didelė, tačiau vietą čia atranda ir nedidelės kompanijos. Vis dėlto 15-a metų veikiančios kelionių agentūros vadovas sako, kad vis dažniau pagalvoja veiklą perkelti į Estiją, kur sąlygos smulkiam verslui, anot jo, kur kas palankesnės. Vis dėlto mokesčių ekspertas šį mitą išsklaido.