Užsispyręs vilkaviškietis spjovė į kalbas apie merdėjančią provinciją: stengiuosi būti kitoks

 (117)
Šioje šalyje nėra vilties jauniems žmonėms – nėra darbo, ypač provincijoje. Į tokias kalbas spjovęs 20-metis vilkaviškietis Audrius Vaičekauskas įrodė, kad galima tuo pačiu metu ir studijuoti, ir dirbti du darbus. Vieną jų savo gimtajame mieste jaunuolis įkūrė pats.
© Asmeninio albumo nuotr.

Kol dalis jaunuolių po mokyklos stengiasi kuo greičiau palikti provinciją, A. Vaičekauskas iš gimtojo miestelio išvyksta tik laikinai. Kaune, Lietuvos Sporto universitete fizinio ugdymo ir sporto specialybę studijuojantis vaikinas nesiskundžia veiklos trūkumu.

„Praleidžiu dalį paskaitų dėl verslo, tačiau stengiuosi darbus pristatyti ir atlikti laiku“, – pripažino vaikinas, kuris neatmetė galimybės, kad ateityje galės dirbti pagal specialybę ar suderinti ją su verslu.

Kol kas po paskaitų Audrius kartais dirba apsaugininku „Žalgirio“ arenoje, kai ten vyksta renginiai. O į Vilkaviškį grįžta puoselėti savo kuklios, bet atkakliai siektos svajonės – turėti savo verslą.

„Esu gimęs ir augęs Vilkaviškyje. Nuo pat mažens svajojau apie verslą, vis ką nors prasimanydavau. Galvojau, kaip sukurti ir pateikti kažką, kad žmonės užsukę vieną kartą sugrįžtų ir vėl. Anksčiau taip pat esu dirbęs ratų montuotoju. Taip gimė idėja sukurti sezoninį padangų keitimo verslą“, – pasakojo A. Vaičekauskas.

Vilkaviškyje padangų keitimo vietų netrūksta, tačiau A. Vaičekauskas nusprendė išsiskirti ir rado verslo nišą – sezoninį padangų keitimo punktą.

A. Vaičekauskas
A. Vaičekauskas
© Asmeninio albumo nuotr.

„Stengiuosi būti kitoks. Taip, tiesiogine prasme tai yra garažas su reikiama įranga tam darbui, tačiau nuo pat pradžių siekiau atsiriboti nuo sąvokos „garažinis“, kuri, mano akimis, nesuteikia patikimumo, save pristatau kaip kokybiškas ratų dirbtuves. Klientui siūlau žemiausią kainą atitinkančią kokybę. Versle vadovaujuosi principu: pirma – klientas, antra – darbuotojas trečia- savininkas.

Siūlyti mažesnę kainą galime dėl to, kad nereikia mokėti darbuotojams ne sezono metu – apytiksliai nuo kovo 30 d. iki gegužės 1-osios ir rudens, nuo spalio 20-os iki lapkričio 30-os arba, kai sezono datą keičia oro sąlygos. Kitu laiku šis verslas nėra perspektyvus“, – teigė pašnekovas.

Vaikinas neslėpė, kad kol kas sekasi sunkiai, mat viską tenka daryti pačiam. Tačiau aktyvus verslininkas nenuleidžia rankų – savo verslą reklamuoja socialiniuose tinkluose, dalija skrajutes ir pirmą kartą apsilankiusiems įteikia nuolaidą kitam kartui.

„Aš kartu ir direktorius, ir darbuotojas, taip pat esu atsakingas už kitą darbuotoją, marketingą, darbo organizavimą“, – pabrėžė jaunuolis. Kai A. Vaičekauskas būna užsiėmęs mokslais, jį pavaduoja vienas darbuotojas.

„Dar yra tik pati pradžia, klientų sulaukiu nedaug, tačiau jaučiasi kad atšilus orams vienas, kitas pamatęs reklamas, ar sužinojęs iš draugų keičiasi ratus mano dirbtuvėje“, – pridūrė verslininkas.

A. Vaičekausko dirbtuvės
A. Vaičekausko dirbtuvės
© A. Vaičekausko nuotr.

Kalbų, kad provincijoje nėra darbo ir perspektyvų Audrius nesureikšmina. Jo manymu, jokių stebuklingų sėkmės receptų nėra, tiesiog svarbiausia tikėti savimi.

„Nesvarbu kurioje vietoj esi, provincijoj ar mieste – kai yra didelis noras padaryti kažką pačiam, siūlau to ir imtis. Manau, kad svarbiausia yra tikėjimas tuo, ką tu darai. Daug kartų girdėjau, kad pinigus metu į balą, kad viską vis tiek reikės parduoti ir uždaryti, kad tokių kaip šis verslas yra daugybė, tačiau tikėjimas, kad galima pasiūlyti pigiau ir kokybiškiau, atvedė prie nuosavos ratų dirbtuvės“, – pabrėžė A. Vaičekauskas.

Save pavyzdžiu kitiems laikantis jaunuolis nerekomendavo eiti lengviausiu keliu, o kiekvieną patirtį išnaudoti.

„Vasarą, atostogų metu, esu bandęs ir emigranto duonos, ją vertinu kaip patirtį ir priemonę pasiekti tikslui, tačiau svajonės ir planai vis tiek yra tvirtintis ir gyventi Lietuvoje. Kai tau yra 20 metų ir tu kažką sukuri, tai kai tau bus 40 metų, tu ten būsi geriausias“, – optimizmo neslėpė Audrius.

www.DELFI.lt
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Kiekvienas gali būti didelis

Prasta vasara smogė ne tik Palangos verslininkams (25)

Lietinga vasara problemų pridarė ne tik nuomojantiems kambarius pajūryje. Paslaugas kaimo turizmo ir kempingų sektoriuose taip pat skundžiasi, kad blogi orai kirto per apyvartas, o ne kurie tikina, jog sodybos vasaros pradžioje išvis stovėjo tuščios.

Atkirto besistebintiems vestuvių fotografų kainomis: už kokybę teks sumokėti ir 2 tūkst. eurų (408)

Artėjančios vestuvės daugumai tampa galvos skausmu: reikia galvoti ne tik apie tai, kokioje bažnyčioje sumainyti aukso žiedus, bet ir kaip tilpti į suplanuotą biudžetą.

Moterį sėkmė aplankė atsisakius uždarbio: daug kas gąsdino, kad šis sprendimas neprotingas (29)

Stebuklų nereikia toli ieškoti. Garliavoje, greta Kauno, veikiančiame „Fėjų slėnyje“, įkurtame lėlininkės, rašytojos Editos Lei, juos atranda ir maži, ir dideli. Iš noro pakeisti gyvenimą gimęs projektas kūrėjai atnešė ne vieną džiaugsmo akimirką, jomis kaunietė dalijasi ir su kitais.

Susižavėję Estija daro klaidą: Lietuvoje galimybės net geresnės (82)

Konkurencija turizmo versle itin didelė, tačiau vietą čia atranda ir nedidelės kompanijos. Vis dėlto 15-a metų veikiančios kelionių agentūros vadovas sako, kad vis dažniau pagalvoja veiklą perkelti į Estiją, kur sąlygos smulkiam verslui, anot jo, kur kas palankesnės. Vis dėlto mokesčių ekspertas šį mitą išsklaido.

Rėžė tiesą į akis: neleidžiate atsiskaityti kortele? Gali būti, kad slepiate mokesčius (406)

Nieko jau nebestebina galimybė banko kortelėmis atsiskaityti maitinimo įstaigose, viešbučiuose ar prekybos centruose. Tačiau DELFI skaitytoja Audra pastebi, kad šalyje esančiuose grožio salonuose ir kirpyklose vis dar nėra tokios galimybės. Ekonomistas Nerijus Mačiulis sako, kad tai gali būti susiję su šešėline ekonomika.