Trisdešimtmetė verslininkė neištvėrė: iš geriausių „Facebook“ ir „Linkedln“ savybių sukūrė savo socialinį tinklą

 (16)
Trisdešimtmetė Katelyn Bourgoin savo laisvai samdomų viešųjų ryšių specialistų verslą pradėjo prieš šešeris metus, po didžiųjų savo pergalių dirbant kartu su komanda vienoje iš agentūrų. Tačiau netrukus ji suprato, kad jai reikia pagalbos, ir nebuvo tikra, kur jos ieškoti.
© Shutterstock nuotr.

Ji svajojo turėti galimybę komunikuoti su žmonėmis, ypač moterimis, kurios šioje srityje jau turėtų įgūdžių ir galėtų pasidalinti savo patirtimi. Būtent dėl šios priežasties, lyg pradėti savo verslą dar būtų negana, K. Bourgoin nusprendė kurti socialinį tinklą, kuriame galėtų bendrauti moterys verslininkės. Šį puslapį ji pavadino „Vendeve“, rašo forbes.com.

Turbūt ne vienas pagalvotų „O ne, ir dar vienas socialinis tinklas“, tačiau K. Bourgoin sujungė „Facebook“, „Linkedln“ ir „Yelp“ geriausias savybes ir panaudojo jas konkrečiam tikslui – sukurti platformą, kurioje verslininkės galėtų susisiekti viena su kita, atsakyti į verslinius klausimus, viena kitai persiųsti darbus ir suteikti palaikymą.

Socialiniu tinklu „Vendeve“, kuris yra nemokamas ir ilgainiui turės mokamas atnaujinimo funkcijas, šiandien naudojasi daugiau nei 3000 žmonių iš viso pasaulio. Daugiausiai vartotojų yra iš JAV ir Kanados, tačiau ratas plečiasi ir Didžiojoje Britanijoje bei Australijoje. Iš visų socialinio tinklo narių apie 400 yra „ekspertai“, kurie renka balus už suteiktus patarimus ir tai padeda jiems gauti daugiau rekomendacijų.

K. Bourgoin iš šio socialinio tinklo iki šiol dar negavo jokios finansinės naudos. Jai pavyko surinkti 375 tūkst. dolerių pradinei investicijai iš reikiamų 500 tūkst. dolerių ir šiuo metu verslininkė koncentruojasi į socialinio tinklo vartotojų augimą, kadangi tai galiausiai parodys įmonės vertę.

Kodėl socialiniu tinklu negali naudotis vyrai? „Tuo siekiama ne išmesti vyrus iš paveikslėlio, o tiesiog į vieną vietą suburti moteris su patirtimi. Mūsų tikslas buvo tiesiog sukurti nišą. „Facebook'as“ pradėjo nuo studentų, „Amazon“ nuo knygų. Moterys tiesiog yra mūsų natūralus pasirinkimas. Mes suprantame šią tikslinę auditoriją, nes mes ir esame ta auditorija. Mes žinome skausmus ir norus, kuriuos reikia padėti išspręsti“, – savo pasirinkimą forbes.com aiškino verslininkė.

Trisdešimtmetė verslininkė dalinasi 5 patarimais, kurie pravers moterims ketinančioms pradėti savo verslą:

Kuo anksčiau pradėkite plėsti savo ryšius. Solidūs ryšiai gali padėti gauti finansinę paramą ir atsiliepimus, kurių jums reikia stipriam startui ar verslo augimui.

Neprivalote visko žinoti. Atsiminkite, kad nieko baisaus, jei nežinote visų atsakymų, visi daro klaidas, jūs taip pat. Nesmerkite savęs, o tęskite pradėtus darbus ir judėkite į priekį.

Būkite realistės. Viena dažniausių klaidų, kad užduočiai ar darbams atlikti nepasiliekama pakankamai laiko ir tuomet aplanko nusivylimas, kad viskas nebuvo atlikta laiku ar iki galo.

Naudokite visus jums prieinamus įrankius. Pavyzdžiui, K. Bourgoin teigia mėgstanti Molly Maharos „Džiaugsmo lygtį“ – tai koučingo kursai skirti padėti rasti savo kryptį ir stebėti tobulėjimą; Kimra Lunos „Rocking It With Webinars“, kursai skirti plėsti savo įtaką internete ir kt.

Likite sveiko proto. Itin darbais užsivertusioms moterims įtampą verslininkė pataria palikti jogos salėje.

www.DELFI.lt
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Kiekvienas gali būti didelis

Devyniolikmetis entuziastas kuria vieną projektą po kito: svarbu nebijoti rizikuoti (6)

Deividui Ščurui – vos devyniolika metų, tačiau jis jau spėjo įgyvendinti ne vieną projektą, o jaunuolio ateities tikslai ambicingi – jis sieks tapti geriausiu IT specialistu Lietuvoje.

Prasta vasara smogė ne tik Palangos verslininkams (57)

Lietinga vasara problemų pridarė ne tik nuomojantiems kambarius pajūryje. Paslaugas kaimo turizmo ir kempingų sektoriuose taip pat skundžiasi, kad blogi orai kirto per apyvartas, o ne kurie tikina, jog sodybos vasaros pradžioje išvis stovėjo tuščios.

Atkirto besistebintiems vestuvių fotografų kainomis: už kokybę teks sumokėti ir 2 tūkst. eurų (443)

Artėjančios vestuvės daugumai tampa galvos skausmu: reikia galvoti ne tik apie tai, kokioje bažnyčioje sumainyti aukso žiedus, bet ir kaip tilpti į suplanuotą biudžetą.

Moterį sėkmė aplankė atsisakius uždarbio: daug kas gąsdino, kad šis sprendimas neprotingas (30)

Stebuklų nereikia toli ieškoti. Garliavoje, greta Kauno, veikiančiame „Fėjų slėnyje“, įkurtame lėlininkės, rašytojos Editos Lei, juos atranda ir maži, ir dideli. Iš noro pakeisti gyvenimą gimęs projektas kūrėjai atnešė ne vieną džiaugsmo akimirką, jomis kaunietė dalijasi ir su kitais.

Susižavėję Estija daro klaidą: Lietuvoje galimybės net geresnės (86)

Konkurencija turizmo versle itin didelė, tačiau vietą čia atranda ir nedidelės kompanijos. Vis dėlto 15-a metų veikiančios kelionių agentūros vadovas sako, kad vis dažniau pagalvoja veiklą perkelti į Estiją, kur sąlygos smulkiam verslui, anot jo, kur kas palankesnės. Vis dėlto mokesčių ekspertas šį mitą išsklaido.