„Napoleonus“ kepa vieną po kito: viskas dėl slapto ingrediento

 (62)
„Tortas yra šventė“, - sako napoleonus kepanti ir juos parduodanti Rūta Repšienė. Prieš didžiąsias metų šventes verslininkė vos spėja suktis virtuvėje: vieną po kito traukia lakštus iš pečiaus, tepa juos plikytu kremu, kol vieną tortą patalpina į šaldytuvą brandinimui, kitą – kruopščiai ir preciziškai dekoruoja.
© G. Gedminaitės nuotr.

Iškepti geram „Napoleono“ tortui prireikia net trijų dienų pastangų ir darbo, tačiau Rūtai tai vienas smagiausių dalykų gyvenime. Tortus moteris kepa ir naktimis, nors juokiasi, kad vyras dėl to visai nepyksta. Tokiu mamos užsiėmimu džiaugiasi ir vaikai, kurie yra dideli „Napoleono“ tortų mėgėjai ir smaližiai.

Saldų verslą Rūta pradėjo lygiai prieš metus. Mintis kepti napoleonus jai kilo tada, kai su vyru ruošėsi atidaryti šeimoms skirtą restoraną „Fresh Friendly Family“. Kadangi restoranas šaltuoju metų laiku neveikia, nes taip nusprendė patys verslininkai, pajamas šiuo laikotarpiu generuoja mažasis šeimos verslas – napoleonų tortų kepimas ir vyro papildomas darbas.

„Pirmaisiais restorano metais šaltuoju metų laiku nusprendėme nedirbti, viena vertus tai buvo sudėtingas sprendimas dėl esamų klientų, bet žinojome, kad žiemos laikotarpiu visos virtuvės pajėgumai bus skirtas napoleonų gamybai, o virtuvė nėra guminė. Kitais metais išsiplėsime ir dirbsime ištisus metus. Antra vertus tai buvo puiki proga šešias savaites išvykti mokytis tiek konditerijos, tiek ir šeimos – namų tradicijų svetur. Tad teko priimti sprendimus“, - pasakojo ji.

Apie tortus nė nesvajojo

Pati Rūta napoleonų kepimo verslu nevadina, nors jai sekasi labai gerai. Lietuviai mėgsta ir noriai perka napoleonus, per savaitę Rūta sulaukia kelių dešimčių užsakymų. „Nedarau iš to verslo, kažkaip specialiai nesistengiu parduoti. Gal dėl to tie tortai turi savo paslapties. Atiduodu labai daug savęs ne kaip verslininkė, o kaip kūrėja. Žinau, kada žmonės valgys mano tortą, laukiu jų atsiliepimų. Nežiūriu į tai, kaip į verslą, noriu suteikti džiaugsmo, praskaidrinti akimirką, manau tokia žmogaus žemėje paskirtis“, - šypsosi ji.

Napoleono tortų kepėja Rūta Repšienė
Napoleono tortų kepėja Rūta Repšienė
© G. Gedminaitės nuotr.

Paklausta, kodėl pasirinko būtent Napoleono tortus, Rūta nusijuokia: „Dėl to, kad juos kepdavo mano močiutė ir aš ją visą laiką matydavau besisukinėjančią virtuvėje.“ Tačiau iki to, kol Rūta atrado save virtuvėje, turėjo praeiti nemažai laiko. Iš pradžių apie tortų verslą ji nė nesvajojo – krimto politikos mokslus universitete, dirbo rimtą administracinį darbą kreditų įmonėje.

„Buvau ta rimta, ofisinė darbuotoja ir jaučiau, kad man tai nėra artima. Vėliau išėjau į dekretines ir nusprendžiau savęs ieškoti kitur. Gaminau vaikiškus drabužius ir tuo pačiu namuose vyrui, vaikams kepdavau tortus, kol vieną dieną supratau, kad tai, ko ieškau, yra visai šalia. Tortai man yra absoliuti magija“, - pasakoja ji.

Atradusi save kitoje srityje, ji pradėjo studijuoti konditeriją, mokėsi pas užsienio meistrus Paryžiuje. Rūta teigia, kad konditerija jai yra ne tik gaminimas, o kūryba: „Į kiekvieną savo tortą įdedu daug savęs. Savo puslapyje (interneto – DELFI) ne tik parašau, kiek tas tortas sveria, bet ir kepimo metu kilusią mintį ar idėją.“

Slaptas ingredientas

Prieš tortus pateikdama kitiems, Rūta ilgai tobulino močiutės „Napoleono“ receptą. Ji šypteli, kad visi jos kepami tortai turi slaptą ingredientą: „Esu pagaminusi labai daug tortų, tačiau iki šiol, juos gaminant, visas kūnas eina pagaugais, jaučiu didelę aistrą kiekvienam tortui ir manau, kad ta aistra – geriausias ingredientas – tai jaučia ir kiti.“

Moteris tvirtina, kad nors tortus kepa dešimtimis – kiekvienas gaunasi vis kitoks. Ji taip pat daug laiko skiria gardumyno papuošimams, ant torto lipdo namukus, iki tobulumo kruopščiai išdailina kiekvieną papuošimo detalę. Kartais šis darbas gali užtrukti nuo kelių valandų iki visos paros.

„Napoleonus“ kepa vieną po kito: viskas dėl slapto ingrediento
© G. Gedminaitės nuotr.

Rūta džiaugiasi, kad mamos darbą gali stebėti ir vaikai, kurie dažnai mato įtemptą gyvenimą virtuvėje: „Jiems gal jau nėra taip žavu, kaip tai gali pasirodyti kitiems, bet jie stebi, supranta, iš kur atsiranda pinigai, mato, kad mama gali būti ne tik namų šeimininkė. Manau, tai jiems geras pavyzdys.“

Brangiau, bet sveikiau

Rūta pasakoja, kad noras kepti napoleonus ypatingai išaugo tada, kai nerasdavo ką patiekti į stalą savo šeimai, nes parduotuvėse „paskęsdavo E priedų jūrose“. „Naudoju tik natūralius produktus be jokiu priedų - tai svarbiausia. Žinoma , kai kurie produktai, kaip vanilės ankštys atkeliauja iš Anglijos. Tai yra brangesnis modelis, bet sveikesnis ir kokybiškesnis“, - teigia ji.

Vienas kilogramas Rūtos kepamo „Napoleono“ kainuoja 18 eurų, tačiau ji nesulaukia neigiamų atsiliepimų dėl kainos ar paburbėjimų, jog ji per didelė. „Iš savo klientūros priekaištų nesulaukiu, nes kaina yra optimaliai paskaičiuota, jie žino, kaip ilgai jį užtrunka pagaminti, kokius produktus naudoju, galiu juos visus pirštu parodyti“, - sako ji.

Vis dėlto, nors verslas gerai sekasi ir ji kasdien sulaukia užsakymų, Rūta pripažįsta: iš pradžių kurti verslą buvo baisu: „Gąsdino viskas: ir buhalterija ir kiti dalykai. Dėl visko buvo baisu, neramu, bet kai tai yra tavo svajonė – į viską žiūri kitu kampu ir gaunasi daug lengviau.“

Moteris teigia, kad užsakymų itin pagausėja prieš šventes, todėl ir pokalbiui rasti laiko sunkiai pavyksta, o mintyse – pečiuje kepantis „Napoleonas“. „Tortas – tai šventė, džiaugsmas. Noriu kurti šventę ir prisidėti prie jos savo gaminiais“, - šypsosi ji.

www.DELFI.lt
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Kiekvienas gali būti didelis

Pajūryje siūlo užsienio turistus sutraukiantį poilsį: lietuviai nebevertina to, ką turime

Didžiausio šalies kurorto pašonėje esantis Palangos kempingas baigia savo antrąjį sezoną.

Prasta vasara smogė ne tik Palangos verslininkams (59)

Lietinga vasara problemų pridarė ne tik nuomojantiems kambarius pajūryje. Paslaugas kaimo turizmo ir kempingų sektoriuose taip pat skundžiasi, kad blogi orai kirto per apyvartas, o ne kurie tikina, jog sodybos vasaros pradžioje išvis stovėjo tuščios.

Atkirto besistebintiems vestuvių fotografų kainomis: už kokybę teks sumokėti ir 2 tūkst. eurų (449)

Artėjančios vestuvės daugumai tampa galvos skausmu: reikia galvoti ne tik apie tai, kokioje bažnyčioje sumainyti aukso žiedus, bet ir kaip tilpti į suplanuotą biudžetą.

Moterį sėkmė aplankė atsisakius uždarbio: daug kas gąsdino, kad šis sprendimas neprotingas (30)

Stebuklų nereikia toli ieškoti. Garliavoje, greta Kauno, veikiančiame „Fėjų slėnyje“, įkurtame lėlininkės, rašytojos Editos Lei, juos atranda ir maži, ir dideli. Iš noro pakeisti gyvenimą gimęs projektas kūrėjai atnešė ne vieną džiaugsmo akimirką, jomis kaunietė dalijasi ir su kitais.

Susižavėję Estija daro klaidą: Lietuvoje galimybės net geresnės (88)

Konkurencija turizmo versle itin didelė, tačiau vietą čia atranda ir nedidelės kompanijos. Vis dėlto 15-a metų veikiančios kelionių agentūros vadovas sako, kad vis dažniau pagalvoja veiklą perkelti į Estiją, kur sąlygos smulkiam verslui, anot jo, kur kas palankesnės. Vis dėlto mokesčių ekspertas šį mitą išsklaido.