Lietuvių startuoliui – milijonai

 (34)
Viešojo transporto programėlė, skirta patogiam kelionių planavimui įvairiuose, TRAFI džiaugiasi gavusi solidžią 6,5 mln. dolerių (5,71 mln. Eur) investiciją. Lietuvių verslui pinigų nepagailėjo „Octopus Investments“, „EBRD Venture Capital Investment Programme“ ir „BaltCap“. Jie prisijungė prie dabartinių TRAFI investuotojų „Practica Capital“.
© Stopkadras

2013 metais Lietuvoje įkurtas startuolis TRAFI pateko į įtakingą „Apple“ sudarinėjamą geriausių mobiliųjų aplikacijų reitingą „Best apps of 2014“. TRAFI – nepamainomas pagalbininkas planuojant kelionės maršrutus, duomenys atnaujinami realiu laiku. Šiuo metu ši programėlė veikia Turkijoje, Lietuvoje, Latvijoje, Estijoje ir Brazilijoje. Džiugi žinia apie 6,5 mln. dolerių investicijas šiam startuoliui atvers naujas rinkas, suteiks galimybių samdyti daugiau specialistų ir toliau tobulinti programėlę.

TRAFI įkūrėjas ir vykdomasis direktorius Martynas Gudonavičius investicijas įvardija kaip postūmį eiti pirmyn: „Faktas, kad mus palaiko tokie žinomi investuotojai, labai džiugina. Šiuo metu naudojami sprendimai keliaujantiems daugiausia susiję su pagalba greitai orientuojantis miestuose, tačiau esminė problema lieka neišspręsta: viešai prieinama informacija apie viešąjį transportą dažnai būna netiksli, todėl keliaujantiems kyla bėdų“.

„Sparčiai besivystančių rinkų miestuose regime didžiausią potencialą veiklos plėtrai. Būtent tokiuose miestuose, išsiskiriančiuose sudėtingomis viešojo transporto sistemomis ir visiems prieinamos tikslios informacijos trūkumu, atvykėliams itin sudėtinga planuoti keliones. Tokiuose miestuose TRAFI išsiskiria teikiamų paslaugų kokybe – tai esminis mūsų privalumas, kuo skiriamės nuo egzistuojančių viešųjų ir privačių kelionių planavimo platformų“, – pabrėžia M. Gudonavičius.

„Octopus Investments“ rizikos kapitalo investicijų komandos narys Simonas Kingas teigia: „Octopus“ tiki, kad entuziastingi verslininkai iš visos Europos verti tokios paramos. Kalbant apie TRAFI, esame labai patenkinti partneryste su viena iš geriausių komandų iš Lietuvos“.

TRAFI – tiksliausia pasaulyje viešojo transporto mobilioji aplikacija, kurioje didžiausias dėmesys skiriamas sparčiai besivystančių rinkų miestams. Programėlė pateko į „Apple“ sudarytą „Best apps of 2014“ reitingą. Programėlėje naudojami algoritmai ir unikalūs technologiniai sprendimai leidžia klientams pasiūlyti kokybiškesnę ir tikslesnę informaciją apie viešąjį transportą – tuo ši programėlė pranoksta konkurentų ir oficialių vietos transporto institucijų siūlomus sprendimus. 2013 metais Lietuvoje Jurgio Pašukonio, Manto Vizbaro, Martyno Gudonavičiaus ir Algimanto Krasausko įgyvendinta idėja viešajam transportui pritaiko mokslinius sprendimus ir siekia ambicingo tikslo – padidinti žmonių pasitikėjimą viešuoju transportu ir populiarinanti šį susisekimo būdą.

www.DELFI.lt
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Kiekvienas gali būti didelis

Prasta vasara smogė ne tik Palangos verslininkams (45)

Lietinga vasara problemų pridarė ne tik nuomojantiems kambarius pajūryje. Paslaugas kaimo turizmo ir kempingų sektoriuose taip pat skundžiasi, kad blogi orai kirto per apyvartas, o ne kurie tikina, jog sodybos vasaros pradžioje išvis stovėjo tuščios.

Atkirto besistebintiems vestuvių fotografų kainomis: už kokybę teks sumokėti ir 2 tūkst. eurų (415)

Artėjančios vestuvės daugumai tampa galvos skausmu: reikia galvoti ne tik apie tai, kokioje bažnyčioje sumainyti aukso žiedus, bet ir kaip tilpti į suplanuotą biudžetą.

Moterį sėkmė aplankė atsisakius uždarbio: daug kas gąsdino, kad šis sprendimas neprotingas (29)

Stebuklų nereikia toli ieškoti. Garliavoje, greta Kauno, veikiančiame „Fėjų slėnyje“, įkurtame lėlininkės, rašytojos Editos Lei, juos atranda ir maži, ir dideli. Iš noro pakeisti gyvenimą gimęs projektas kūrėjai atnešė ne vieną džiaugsmo akimirką, jomis kaunietė dalijasi ir su kitais.

Susižavėję Estija daro klaidą: Lietuvoje galimybės net geresnės (82)

Konkurencija turizmo versle itin didelė, tačiau vietą čia atranda ir nedidelės kompanijos. Vis dėlto 15-a metų veikiančios kelionių agentūros vadovas sako, kad vis dažniau pagalvoja veiklą perkelti į Estiją, kur sąlygos smulkiam verslui, anot jo, kur kas palankesnės. Vis dėlto mokesčių ekspertas šį mitą išsklaido.

Rėžė tiesą į akis: neleidžiate atsiskaityti kortele? Gali būti, kad slepiate mokesčius (406)

Nieko jau nebestebina galimybė banko kortelėmis atsiskaityti maitinimo įstaigose, viešbučiuose ar prekybos centruose. Tačiau DELFI skaitytoja Audra pastebi, kad šalyje esančiuose grožio salonuose ir kirpyklose vis dar nėra tokios galimybės. Ekonomistas Nerijus Mačiulis sako, kad tai gali būti susiję su šešėline ekonomika.