Lietuvis sugalvojo naują mokėjimo būdą: tikina, kad verslininkai per metus sutaupytų milijonus

 (4)
Lietuvių startuolio pasiūlyta mokėjimo inovacija šiemet internetinėms parduotuvėms padės sutaupyti 1,8 mln. eurų. Kitąmet prekybininkai turės jau dvigubai daugiau papildomų lėšų - 3,7 mln. eurų. Juos verslas galės skirti plėtrai ir kainų mažinimui.
© DELFI / Karolina Pansevič

Tokias prognozes pateikia Audrius Ramanauskas, Vakarams įprastą, tačiau Lietuvoje dar naują mokėjimo būdą pasiūliusios UAB „Mistertango“ vadovas ir vienas įkūrėjų, rašoma įmonės išplatintame pranešime spaudai.

Anot pranešimo, bendrovė jau beveik šimtui internetinių parduotuvių įdiegė naują mokėjimo būdą. Lietuvos bankas jį vadina mokėjimo inicijavimo paslauga - ji padeda elektroninės prekybos verslui įmokas iš klientų surinkti keliskart pigiau.

„Sutaupyti 5,5 mln. eurų per dvejus metus - realistinė prognozė. Be to, ir Lietuvos bankas Mokėjimų rinkos apžvalgoje mato perspektyvų paplisti pigesniam mokėjimo būdui, kuris stipriai palengvins gyvenimą elektroniniam verslui“, - sako A. Ramanauskas.

Jis papildo, kad verslas sutaupys dar daugiau, nes ir bankai jau ėmė piginti savo paslaugas.

„Vis daugiau verslininkų renkasi pigesnę alternatyvą tradicinei bankų teikiamai mokėjimo paslaugai. Tai leidžia gauti papildomų lėšų plėtrai ar netgi kainų mažinimui, ko tikisi ir Lietuvos bankas“, - pabrėžia verslininkas.

Pavyzdžiui, lėktuvų bilietais prekiaujančiai „Greitai.lt“ naujasis mokėjimo būdas padėjo atsisakyti aptarnavimo mokesčio.

„Tai, ką anksčiau sumokėdavome bankams, dabar galime atiduoti klientams. Šis sprendimas sustiprino bendrovės konkurencinį pranašumą - esame vienintelė lėktuvų bilietų pardavėja, besinaudojanti mokėjimo inicijavimo paslauga“, - pasakoja Alvydas Vitkauskas, „Greitai.lt“ direktorius.

Vakaruose šis būdas atsiskaityti naudojamas jau ne vienerius metus.

Mokėjimo inicijavimo paslauga (MIP) - šiemet vasarį Lietuvos banko patvirtina šalies mokėjimo rinkos naujiena. MIP atsiradimui padėjo bei tokio tarpininkavimo principus nustatė ES Direktyva dėl mokėjimo paslaugų vidaus rinkoje. Be kitų tikslų, šia direktyva siekiama atpiginti atsiskaitymus bei geriau apsaugoti pirkėjus. Šis dokumentas Lietuvoje įsigalios tik nuo 2018 m.

www.DELFI.lt
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Kiekvienas gali būti didelis

Devyniolikmetis entuziastas kuria vieną projektą po kito: svarbu nebijoti rizikuoti (3)

Deividui Ščurui – vos devyniolika metų, tačiau jis jau spėjo įgyvendinti ne vieną projektą, o jaunuolio ateities tikslai ambicingi – jis sieks tapti geriausiu IT specialistu Lietuvoje.

Prasta vasara smogė ne tik Palangos verslininkams (57)

Lietinga vasara problemų pridarė ne tik nuomojantiems kambarius pajūryje. Paslaugas kaimo turizmo ir kempingų sektoriuose taip pat skundžiasi, kad blogi orai kirto per apyvartas, o ne kurie tikina, jog sodybos vasaros pradžioje išvis stovėjo tuščios.

Atkirto besistebintiems vestuvių fotografų kainomis: už kokybę teks sumokėti ir 2 tūkst. eurų (443)

Artėjančios vestuvės daugumai tampa galvos skausmu: reikia galvoti ne tik apie tai, kokioje bažnyčioje sumainyti aukso žiedus, bet ir kaip tilpti į suplanuotą biudžetą.

Moterį sėkmė aplankė atsisakius uždarbio: daug kas gąsdino, kad šis sprendimas neprotingas (30)

Stebuklų nereikia toli ieškoti. Garliavoje, greta Kauno, veikiančiame „Fėjų slėnyje“, įkurtame lėlininkės, rašytojos Editos Lei, juos atranda ir maži, ir dideli. Iš noro pakeisti gyvenimą gimęs projektas kūrėjai atnešė ne vieną džiaugsmo akimirką, jomis kaunietė dalijasi ir su kitais.

Susižavėję Estija daro klaidą: Lietuvoje galimybės net geresnės (86)

Konkurencija turizmo versle itin didelė, tačiau vietą čia atranda ir nedidelės kompanijos. Vis dėlto 15-a metų veikiančios kelionių agentūros vadovas sako, kad vis dažniau pagalvoja veiklą perkelti į Estiją, kur sąlygos smulkiam verslui, anot jo, kur kas palankesnės. Vis dėlto mokesčių ekspertas šį mitą išsklaido.