Lietuviai net nenutuokia, kiek gali užsidirbti

 (102)
Šiaurės auksas – taip Antikos laikais gintarą vadino senovės Graikijos ir Romos gyventojai. Šiandien šis mineralas išgyvena renesansą, Azijoje dėl gintarinių papuošalų visi kraustosi iš proto ir negaili tūkstančių eurų, o vienas lietuvis netruko tuo pasinaudoti.
Gintaro aukcionas
© Įmonės nuotr.

Maksas Epelbaumas pastebėjo augančią gintaro paklausą pasaulyje ir jam kilo mintis – Lietuvoje gintaro apstu, tačiau prekyba juo paplitusi tik pakelėse ir turguose, tad kodėl tuo nepasinaudojus?

„Aukciono mintis kilo, nes tai labai reikalingas dalykas. Žmonės turi daug gintaro ir jį reikia parduoti, realizuoti už aukščiausią kainą, o rinkos nėra, niekas nesupranta, kiek kainuoja gintaras, todėl mes nusprendėme, kad reikia apšviesti žmones“, – apie verslo pradžią pasakoja M. Epelbaumas.

Šiuo metu jo puslapyje skelbiama, kad tai – pirmasis profesionalus gintaro aukcionas Europoje.

Aukciono veikimo principas gana paprastas: žmonės gali atnešti savo turimą gintarą į įmonės biurą Gedimino prospekte arba atsiųsti jį paštu. Ekspertai nustato pradinę gintaro kainą, jį nufotografuoja ir patalpina į svetainę. Vieną kartą per mėnesį yra rengiami aukcionai, kurių metu žmonės iš viso pasaulio siūlo savo kainas, o pasiūlęs aukščiausią kainą jį įsigyja.

Gintaro aukcionas
Gintaro aukcionas
© Įmonės nuotr.

Tiesa, jei norėsite parduoti savo turimus gintarus per M. Epelbaumo aukcioną, teks susitaikyti, kad ketvirtadalį gautų pinigų turėsite atiduoti verslininkui, toks jo įkainis už tarpininkavimą.

„Dauguma žmonių atnešę gintarus būna šoke. Nes gintaro vertė tikrai labai didelė. Apvalūs geri karoliai kainuoja dvigubai daugiau nei grynas auksas, jei žiūrėsime į svorį.

Žmogus už gerus karolius vidutiniškai gali gauti ir 2 – 3 tūkst. eur. Aišku, yra daug niuansų. Jei gintaro kokybė bloga, kaina iš karto krenta trigubai, jie turi būti švarūs, be juodulių, dėmių.

Svarbiausia, kad gintaras būtų gražus, nebūtų skilimų, jo spalva turėtų būti geltona, skaidrūs gintarai nelabai vertinami“, – pasakoja M. Epelbaumas.

Verslininko teigimu, 90 proc. geriausių jo klientų yra iš Kinijos, šie už kokybišką gintarą kartais nepagaili ir 10 tūkst. eur.

Gintaro aukcionas
Gintaro aukcionas
© Įmonės nuotr.

„Azijos rinka yra susidomėjusi gintaru ir labai stipriai jį perka. Perka kinai, taip pat arabai, Kataras, Kuveitas ir taip toliau, jie labai vertina gintarą“, – pasakoja verslininkas.

Verslininkas pastebi, kad patys lietuviai gintaro nelaiko didele vertybe. Jis spėja, kad dėl to gali būti kaltas sovietmetis, tačiau Kinijoje šis mineralas šiuo metu yra vienas labiausiai vertinamų aksesuarų, o ši mada prasidėjo prieš maždaug šešerius metus.

„Pas mus gintaras asocijuojasi su senyvų žmonių papuošalu, o kinai to nežino, nesupranta, ten jiems visai kitos asociacijos. Pas mus tai turbūt lėmė sovietinis palikimas, žmonėms su tais laikais asocijuojasi gintaras, turbūt todėl nenešioja.

O Kinijoje visai kitaip, ten jauni žmonės su gintarais, juos per vestuves dovanoja. Iš gintaro daro absoliučiai viską, apyrankes, sages, pakabukus, bet labiausiai vertinami karoliai, nes jie seni, geros kokybės, kinams tai tikriausiai patinka“, – svarsto verslininkas.

Dauguma žmonių atnešę gintarus būna šoke. Nes gintaro vertė tikrai labai didelė. Žmogus už gerus karolius vidutiniškai gali gauti ir 2 – 3 tūkst. eur.
M. Epelbaumas

Paklaustas, ar vertingo gintaro galima rasti Lietuvos pajūryje, M. Epelbaumas nedvejodamas tai patvirtino: „Yra didelis šansas rasti gintarų, žmonės iš to Lietuvoje gyvena labai neblogai. Juk čia yra gamta, jūra bet kada gali išmesti gintaro.“

Gintaro aukcionuose, pasak M. Epelbaumo, dalyvauja maždaug 100 – 150 žmonių, todėl susidomėjimas tikrai yra. Kitas artimiausias gyvas aukcionas planuojamas Vasario 11 d.

„Jį tiesiogiai transliuosime „Facebook“. Kiek artimiausiame aukcione bus žmonių pasakyti sunku, bet iš „Facebook“ bus didelis srautas žmonių, mes vien ten turime 3 tūkst. gerbėjų“, – sako M. Epelbaumas.

M. Epelbaumas pasakoja, kad šią idėją paversti realybe atsiėjo gana nemažai. Jis negalėjo pasakyti, kiek tiksliai jau dabar yra investavęs į savo verslą, tačiau atskleidė, kad suma gerokai viršija 100 tūkst. eur. Daugiausiai investicijų atsiėjo biuro atidarymas Gedimino prospekte.

Gintaro aukcionas
Gintaro aukcionas
© Įmonės nuotr.

Paklaustas apie ateities planus, verslininkas nedaugžodžiavo, tačiau užsiminė, kad gintaras tik pradžia, visą platformą sutvarkius taip, kad ji veiktų stabiliai, ją bandys pritaikyti ir kitoms prekėms pardavinėti.

www.DELFI.lt
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Kiekvienas gali būti didelis

Devyniolikmetis entuziastas kuria vieną projektą po kito: svarbu nebijoti rizikuoti (6)

Deividui Ščurui – vos devyniolika metų, tačiau jis jau spėjo įgyvendinti ne vieną projektą, o jaunuolio ateities tikslai ambicingi – jis sieks tapti geriausiu IT specialistu Lietuvoje.

Prasta vasara smogė ne tik Palangos verslininkams (57)

Lietinga vasara problemų pridarė ne tik nuomojantiems kambarius pajūryje. Paslaugas kaimo turizmo ir kempingų sektoriuose taip pat skundžiasi, kad blogi orai kirto per apyvartas, o ne kurie tikina, jog sodybos vasaros pradžioje išvis stovėjo tuščios.

Atkirto besistebintiems vestuvių fotografų kainomis: už kokybę teks sumokėti ir 2 tūkst. eurų (443)

Artėjančios vestuvės daugumai tampa galvos skausmu: reikia galvoti ne tik apie tai, kokioje bažnyčioje sumainyti aukso žiedus, bet ir kaip tilpti į suplanuotą biudžetą.

Moterį sėkmė aplankė atsisakius uždarbio: daug kas gąsdino, kad šis sprendimas neprotingas (30)

Stebuklų nereikia toli ieškoti. Garliavoje, greta Kauno, veikiančiame „Fėjų slėnyje“, įkurtame lėlininkės, rašytojos Editos Lei, juos atranda ir maži, ir dideli. Iš noro pakeisti gyvenimą gimęs projektas kūrėjai atnešė ne vieną džiaugsmo akimirką, jomis kaunietė dalijasi ir su kitais.

Susižavėję Estija daro klaidą: Lietuvoje galimybės net geresnės (86)

Konkurencija turizmo versle itin didelė, tačiau vietą čia atranda ir nedidelės kompanijos. Vis dėlto 15-a metų veikiančios kelionių agentūros vadovas sako, kad vis dažniau pagalvoja veiklą perkelti į Estiją, kur sąlygos smulkiam verslui, anot jo, kur kas palankesnės. Vis dėlto mokesčių ekspertas šį mitą išsklaido.