B. Gateso verslo sėkmės priežastis: prilygti bus sunku

 (10)
Nesvarbu, ar nusprendėte įkurti savo pirmąją kompaniją ar su ja dirbate jau keletą metų, jūs turėtumėte atkreipti dėmesį į daugeliui verslininkų būdingų savybių ugdymą, rašo „Business Insider“.
Verslininkas, verslas
© DELFI

Ilgalaikė sėkmė yra grįsta ne susiklosčiusiomis aplinkybėmis ar keletu laimingų atsitikimų, o verslininko pasišventimu ir sunkiu jo darbu. Verslo žurnalas papasakojo apie būdo savybes, kurias turi ir pradedantys, ir sėkmingai startuolius auginantys ar pardavę verslininkai, pernakt savo smulkias įmones pavertę verslo imperijomis. Šios savybės neabejotinai nuves prie tikslo įgyvendinimo ir naudos.

1 savybė. Aistra, pasišventimas

Tai gali būti savaime suprantama būdo savybė, tačiau jūs nustebsite, kiek daug žmonių pradeda savo verslus norėdami „tapti turtingais“. Deja, tokie žmonės ne visada yra užtikrinti savo idėja ir ne visada myli produktą.

Norėdami sukurti pelningą įmonę, neturite būti „A tipo“ asmenybe ar darboholiku, paaukojančiu visas kitas gyvenimo sritis dėl verslo. Aišku, vadovavimas verslui išties sunkus darbas, tačiau jis bus daug mažesnė našta ir kels daug mažiau rūpesčių, jei jums patiks tai, ką darote. Visas verslui paaukotas valandas praleisite maloniai, jei džiaugsmo teiks idėja. Mylima veikla jūsų nepiktins ir nevers jaustis robotu, netgi tada, kai užsisėdėsite darbe.

2 savybė. Motyvacija

Startuolio įkūrimas paprastai reiškia, kad esate vienas iš vos kelių darbuotojų, o gal ir vienintelis.Tai reiškia, kad nebus jokio virš jūsų stovinčio vadovo, besistengiančio užtikrinti, kad visi darbai būtų padaryti. Jei kurią dieną nuspręsite atidėti darbus ir aplankyti kiną, padarinių nepajusite: būtent jūs nustatote verslo tikslus, nėra jokių išorinių terminų.Deja, tokio elgesio pasekmės bus jaučiamos labai greitai.

Kompanija yra sėkminga tiek, kiek jūs ją tokia padarote. Norėdami būti sėkmingais, turite sekti savo įsipareigojimais ir darbus atlikti kruopščiai, kokybiškai, numatytu laiku. Atidėliojimas ir vilkinimas – ne jums. Kadangi esate pradedantis verslininkas, turite būti pasirengęs padaryti viską dėl savo verslo sėkmės ir daryti tai vedamas vidinių motyvų – ne išorės jėgų ar spaudimo.

3 savybė. Planavimas

B. Gateso verslo sėkmės priežastis: prilygti bus sunku
© Corbis/Scanpix

Prieš pradėdamas ką nors veikti, atsisėskite ir suplanuokite savo dieną, savaitę, einamąjį ketvirtį. Ilgesniems laikotarpiams numatykite ilgalaikius kompanijos tikslus, taip pat apibrėžkite, ką jums reiškia „sėkmė“ ir tai darydami nenaudokite apibendrinimų, geriau remkitės duomenimis ir tiksliais skaičiais. Tarkime, nurodykite, kad po 90 dienų jūsų verslas turėtų „parduoti 10 tūkst. prekių per savaitę“ arba „kasdien kompanijos svetainę turėtų aplankyti daugiau nei 100 tūkst. lankytojų“ arba „pasieksime, kad kompanijos vertė bus didesnė nei 1 mln. dolerių“.

Taip pat rekomenduojama sukurti trumpalaikius veiksmų planus, padedančius pasiekti ilgalaikių tikslų. Skaičiuojantys ir sėkmę planuojantys verslininkai gauna daugiau nei tie, kurie laukia, jog tai nutiks savaime.

4 savybė. Išsilavinimas

Daugiausia pasiekę žmonės niekada nepripažino, jog jie turi atsakymus į visus klausimus. Jie kuria skirtingas specializacijas įgijusių ir įvairias kompetencijas turinčių žmonių tinklą, kuris gelbsti atskiriant vertingas idėjas nuo beverčių. Jie skaito straipsnius ir knygas tam, kad reguliariai atnaujintų savo žinojimą ir geriausiai išmanytų tendencijas, geriausias rinkos praktikas. Jie dalyvauja konferencijose, profesiniuose susirinkimuose ir kūrybinėse dirbtuvėse tam, kad įgytų naujų įgūdžių ir išlaikytų senuosius.

Tarkime, Billas Gatesas buvo vienas geriausiai žinomų ir itin daug pasiekusių verslininkų, taip pat jis žinomas kaip gėdingai nepasotinamas skaitytojas. Kai kurie jo aplinkos žmonės sakydavo, kad B. Gatesas perskaitydavo po knygą per savaitę: jis rinkdavosi ir verslo literatūros, ir istorines knygas, stengdavosi susipažinti su visais jam įdomiais reiškiniais ir asmenybėmis. Sutinkame, kad išvystyti B. Gateso skaitymo tempą gali būti sudėtinga, tačiau jo pavyzdžiu sekti verta.

Nesvarbu, koks sėkmingas jūs ar jūsų verslas, nemanykite, kad žinote viską. Visada siekite įgyti daugiau žinių ir gauti kaip įmanoma įvairesnių nuomonių.

5 savybė. Atkaklumas ir užsispyrimas

Nesvarbu, ar tai pavadinsite atkaklumu ar užsispyrimu, sėkmingi verslininkai nemeta pradėtų darbų. Žinokite, kad kiekvienas startuolis patiria sunkumų, laikų, kai dalykai vyksta visai ne taip, kaip planuota, kai iš karto nepavyksta. Protingi verslininkai žino, kad kiekviena klaida ir praleista galimybė yra būdas pasimokyti – ir asmeniškai, ir iš profesinės pusės. Neapgailestaukite ir nesikankinkite dėl savo klaidų, analizuokite, kas nepasisekė, planuokite ir pasistenkite sugalvoti būdus, kaip išvengti tų klaidų kitą kartą. Taip pat ignoruokite nelaimės akivaizdoje klestinčius visa ko neigėjus, dažnai pasiūlančius nutraukti veiklą.

Nuosavas verslas dažnai nieko negarantuoja. Tiesą sakant, tik apie 50 proc. visų verslų išlieka per pirmus penkerius metus. Jūs galite susikrauti savo kapitalą ir žinias studijuodami visus – sėkmingus ir nesėkmingus – atvejus, galite ugdyti ir taip įgyti visas reikalingas verslininkui būdo savybes. Visa tai leis tapti sėkmingu verslininku, siekiančiu savo suplanuotos laimės valandos.

www.DELFI.lt
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Kiekvienas gali būti didelis

Devyniolikmetis entuziastas kuria vieną projektą po kito: svarbu nebijoti rizikuoti (6)

Deividui Ščurui – vos devyniolika metų, tačiau jis jau spėjo įgyvendinti ne vieną projektą, o jaunuolio ateities tikslai ambicingi – jis sieks tapti geriausiu IT specialistu Lietuvoje.

Prasta vasara smogė ne tik Palangos verslininkams (56)

Lietinga vasara problemų pridarė ne tik nuomojantiems kambarius pajūryje. Paslaugas kaimo turizmo ir kempingų sektoriuose taip pat skundžiasi, kad blogi orai kirto per apyvartas, o ne kurie tikina, jog sodybos vasaros pradžioje išvis stovėjo tuščios.

Atkirto besistebintiems vestuvių fotografų kainomis: už kokybę teks sumokėti ir 2 tūkst. eurų (435)

Artėjančios vestuvės daugumai tampa galvos skausmu: reikia galvoti ne tik apie tai, kokioje bažnyčioje sumainyti aukso žiedus, bet ir kaip tilpti į suplanuotą biudžetą.

Moterį sėkmė aplankė atsisakius uždarbio: daug kas gąsdino, kad šis sprendimas neprotingas (30)

Stebuklų nereikia toli ieškoti. Garliavoje, greta Kauno, veikiančiame „Fėjų slėnyje“, įkurtame lėlininkės, rašytojos Editos Lei, juos atranda ir maži, ir dideli. Iš noro pakeisti gyvenimą gimęs projektas kūrėjai atnešė ne vieną džiaugsmo akimirką, jomis kaunietė dalijasi ir su kitais.

Susižavėję Estija daro klaidą: Lietuvoje galimybės net geresnės (84)

Konkurencija turizmo versle itin didelė, tačiau vietą čia atranda ir nedidelės kompanijos. Vis dėlto 15-a metų veikiančios kelionių agentūros vadovas sako, kad vis dažniau pagalvoja veiklą perkelti į Estiją, kur sąlygos smulkiam verslui, anot jo, kur kas palankesnės. Vis dėlto mokesčių ekspertas šį mitą išsklaido.