25-erių metų jaunuolis iš Lietuvos: puiki karjera ir savas verslas

 (89)
Dirbti viename iš trijų didžiausių investicinių bankų Londone ir kurti duomenų analizės startuolį – tokia yra iš Kauno prieš mažiau nei 7-erius metus išvykusio Roko Pečiulaičio kasdienybė.
Rokas Pečiulaitis
© DELFI / Kiril Čachovskij

Nors R. Pečiulaitis Lietuvoje sako būnantis pakankamai dažnai, šį kartą jį pavyko sutikti per progreso konferenciją „Login“. Įdomu tai, kad jis, dalyvaudamas jaunųjų profesionalų programoje „Kurk Lietuvai“, sugalvojo prie konferencijos prijungti ir jaunųjų verslų mugę „Login startup fair“.

„Baigiau mokslus Škotijoje, prieš tai metams buvau išvykęs į JAV ir grįžęs atlikau praktikas investiciniuose bankuose. Manau, kad į startuolius dabar verta orientuotis, kai kalbame apie inovacijas ir naujoves, dėl to ir pasiūliau organizuoti „Login startup fair“ 2013 m.”, - sako R. Pečiulaitis, pridūręs, kad siekė Lietuvą pristatyti kaip regiono staruolių centrą ir pritraukti tiek investuotojų, tiek talento.

Pašnekovas dėsto, kad dar mokyklos laikais domėjosi investicijomis ir svajojo dirbti šioje srityje, o išvažiuoti nusprendė tam, kad išbandytų savo galimybes.

„Mokiausi Kaune, Vytauto Didžiojo universiteto Rasos gimnazijoje, o po mokslų išvykau, nes norėjau užaugti pats, suprasti, kaip veikia finansai, aišku, ir ištobulinti anglų kalbą. Dabar, manau, kad gyvenimas svetur man buvo naudingas tampant savarankišku ir suaugusiu žmogumi, tada, kai juo jau galima tapti“, - trumpai apie save pasakojo jaunuolis.

Po finansų ir ekonomikos studijų R. Pečiulaitis grįžo į Lietuvą ir dalyvavo programoje „Kurk Lietuvai“, kurios metu dirbo Ūkio ministerijoje su valstybinėmis įmonėmis ir socialiniu verslu, Verslioje Lietuvoje, kur gimė idėja daryti startuolių mugę, ir Energetikos ministerijoje su finansinės inžinerijos priemonėmis busto renovacijai.

„Šiuo metu dirbu viename trijų didžiausių investicinių bankų. Nuo pilnametystės buvau labai susikaupęs ties finansais, norėjau prekiauti tarptautinėse rinkose, investuoti ir turėti savo rizikos kapitalo fondą (angl. hedge fund). Neatsisakau ir dabar šios svajonės, bet supratau, kad kol esu jaunas ir turiu jėgų, galima save išmėginti ir tokiame greitai besikeičiančiame sektoriuje kaip startuoliai“, - svarstė R. Pečiulaitis.

Tai jį paskatino kurti savo verslą, iš kurio ilgainiui siekia uždirbti.

Sugalvojo kaip greičiau perprasti analizes

Galvodamas apie verslo nišą, R. Pečiulaitis, vienas „Satoru“ įkūrėjų, nenukrypo per toli nuo finansų srities ir su kolega sumanė, kaip greičiau ir paprasčiau perprasti bankų rengiamas finansines analizes.

„Mūsų verslo idėja tokia: bankai išleidžia analizes ir jas duoda rizikos kapitalo fondams, turto valdytojams ir kitiems dideliems investuotojams, kurie, naudodamiesi analizėmis, renkasi, kur investuoti. Jas analizuoti – neefektyvu, nes analizės yra ilgos ir sudėtingos. Bet mes kuriame algoritmus, kurie išmoksta suprasti kontekstą dideliame tekste. Jei ko noriu paklausti, algoritmai man tai gali iš teksto išimti, apdorodami labai didelius teksto kiekius“, - kalbėjo R. Pečiulaitis.

Pasak jo, šiuo metu sudėtingiausia yra gauti priėjimą prie šių finansinių analizių, nes bankai yra didelės institucijos, kurioms užtrunka priimti sprendimus ir atverti duomenis.

„Bet mes prieš dvi savaites laimėjome konkursą ir gegužės pabaigoje skrisime į Niujorką, kur „BNP Paribas“ mums atidarys savo duomenis, o mes parodysime, ką iš jų galime padaryti. Jeigu ten laimėsime, tuomet skrisime į Paryžių, kur tai parodysime „BNP Paribas“ valdybai ir jie jau apsispręs, ar investuoti ir tapti partneriais“, - planais dalijosi R. Pečiulaitis.

Pašnekovas viliasi, kad jei pavyktų sudominti vieną didžiausių Europos bankų, tai leistų startuoliui sparčiau vystytis – kartu ir jaunuoliams siekti savo svajonių.

Jis paaiškina, kad startuolis dirba finansinių technologijų sektoriuje - kuria inovacijas finansuose technologijomis. Didieji duomenys (angl. big data) yra konkretesnis sektorius, kuriam jie būtų priskiriami, o niša - finansų analizės (angl. research), kur bus naudojami jų kuriami algoritmai, analizuojantys kalbą ir savarankiškai besimokantys.

www.DELFI.lt
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Kiekvienas gali būti didelis

Devyniolikmetis entuziastas kuria vieną projektą po kito: svarbu nebijoti rizikuoti (5)

Deividui Ščurui – vos devyniolika metų, tačiau jis jau spėjo įgyvendinti ne vieną projektą, o jaunuolio ateities tikslai ambicingi – jis sieks tapti geriausiu IT specialistu Lietuvoje.

Prasta vasara smogė ne tik Palangos verslininkams (56)

Lietinga vasara problemų pridarė ne tik nuomojantiems kambarius pajūryje. Paslaugas kaimo turizmo ir kempingų sektoriuose taip pat skundžiasi, kad blogi orai kirto per apyvartas, o ne kurie tikina, jog sodybos vasaros pradžioje išvis stovėjo tuščios.

Atkirto besistebintiems vestuvių fotografų kainomis: už kokybę teks sumokėti ir 2 tūkst. eurų (429)

Artėjančios vestuvės daugumai tampa galvos skausmu: reikia galvoti ne tik apie tai, kokioje bažnyčioje sumainyti aukso žiedus, bet ir kaip tilpti į suplanuotą biudžetą.

Moterį sėkmė aplankė atsisakius uždarbio: daug kas gąsdino, kad šis sprendimas neprotingas (29)

Stebuklų nereikia toli ieškoti. Garliavoje, greta Kauno, veikiančiame „Fėjų slėnyje“, įkurtame lėlininkės, rašytojos Editos Lei, juos atranda ir maži, ir dideli. Iš noro pakeisti gyvenimą gimęs projektas kūrėjai atnešė ne vieną džiaugsmo akimirką, jomis kaunietė dalijasi ir su kitais.

Susižavėję Estija daro klaidą: Lietuvoje galimybės net geresnės (83)

Konkurencija turizmo versle itin didelė, tačiau vietą čia atranda ir nedidelės kompanijos. Vis dėlto 15-a metų veikiančios kelionių agentūros vadovas sako, kad vis dažniau pagalvoja veiklą perkelti į Estiją, kur sąlygos smulkiam verslui, anot jo, kur kas palankesnės. Vis dėlto mokesčių ekspertas šį mitą išsklaido.