P.Meškėla: išgyvenęs nepriteklių - užsigrūdini

 (27)
Žinomi, gerbiami, sotūs ir laimingi. Tokie dažniausiai atrodo garsūs šalies aktoriai, dainininkai ir kiti pramogų pasaulio atstovai. Pasirodo, net puikiai visuomenei pažįstami žmonės, kurie šiandien vargu ar galėtų skųstis gyvenimu, yra išgyvenę ir sunkių momentų. Garsiausias Lietuvos rokeris, vokalo mokytojas ir maištininkas scenoje Povilas Meškėla gyvenime matė ir šilto, ir šalto.
Povilas Meškėla
© DELFI (J.Markevičiaus nuotr.)

Kalbant su žinomu dainininku nekilo dvejonių, kad šiandien savo gyvenimu jis džiaugiasi. Sėkmingai koncertuojantis su grupe „Rojaus Tūzai“, dalyvaujantis rimtuose projektuose, vaidinantis garsiausiuose šalies spektakliuose ir miuzikluose dainininkas visgi pripažįsta, kad ne visada kelias buvo „rožėm klotas“.

„Taip, rožių mano kelyje buvo. Ir tas kelias jomis buvo labai gražiai išklotas. Bet tik ant jo atsistojus išlįsdavo labai dideli spygliai. Tada aš suprasdavau, kad ne viskas yra taip gražu, kaip gali pasirodyti“, - pokalbį pradeda vienas geriausių šalies dainininkų.

„Lietuvai tapus nepriklausoma šalimi, pasikeitė ne tik vėliavos spalvos. Žmonių veiduose atsirado laimė. Greitai visi suprato, kad reikia keisti ir gyvenimą, ir visą supratimą apie jį. Deja, su laisvės ir nepriklausomybės atgimimu į Lietuvą atėjo ir kapitalizmas. Nors atsirado tokių, kurie greitai ir lengvai pralobo, bet didesnė dalis turėjo pradėti galvoti, kaip išlaikyti šeimas, kaip išgyventi. Tuo metu su sunkumais susidūrė ir mano šeima“, - pasakoja P. Meškėla.

Sunkūs gyvenimo etapai užgrūdina

Garsus dainininkas pripažįsta, kad gyvenime buvo ir toks laikotarpis, kai jo šeima vertėsi labai sunkiai ir beveik neturėjo pinigų maistui: „Tuo metu su žmona auginome du mažus vaikus. Mane pakvietė dainuoti restorane, kur už vakarą mokėdavo 8 litus. Restorane dirbdamas tris dienas per savaitę gaudavau 24 litus. Gal šiandien tokie pinigai kažkam ir atrodo juokingi, bet tuo metu tai buvo vienintelės pajamos, padėjusios išmaitinti šeimą.“

Atlikėjas tikina, kad nepalūžti sunkiausiais momentais padėjo ir artimiausi žmonės.

„Tetos dėka, kuri atveždavo lašinių, ryžių, sviesto, kiaušinių ar kitų produktų, alkani nebuvome. Būdavo, ateini į parduotuvę, žinodamas, kad kišenėje keletas litų, ir tiesiog padarai didelę ekskursiją po tą galeriją, kur yra sudėtas maistas. Jau tuo metu supratau, kad sriubą išvirti galima beveik iš nieko, grikių košę paskaninti gabalėliu sviesto, o naminius kotletus išsikepti iš perlinių kruopų“, - prisimena dainininkas.

P. Meškėla niekada nebuvo linkęs skųstis. Jo žodžiais tariant, jeigu atrodo, kad tau yra blogai, tai ką reikia daryti tam žmogui, kuris negali atsikelti ir nueiti į tualetą, kuris negali kvėpuoti.

„Jeigu palygini šias situacijas ir pradedi inkšt – darai didelį nusikaltimą, - įsitikinęs vyras. – Tu gali apgaut, tu gali pavogt. Gali prisigert, nes tau labai liūdna. Bet čia yra pats paprasčiausias ir lengviausias kelias. Tau nė velnio neliūdna – sėdėk ir galvok, bandyk dėliotis. Yra nemažai žmonių, kurie šiandien gyvena labai sunkiai, bet moka džiaugtis gyvenimu. Ir daug kam to reikėtų iš jų pasimokyti”.

Muzika padėjo kabintis į gyvenimą

Dainininkas visada turėjo kuo užsiimti: „Grodavau, bendraudavau su žmonėmis, mokiausi akademijoje. Pinigai man, kaip kiekvienam žmogui, reikalingi, bet aš kaip buvau, taip ir likau idėjinis žmogus.
Pasirodo, šiandien visiems žinomas dainininkas, jaunystėje yra dirbęs ir pieno kombinate bidonų plovėju, naktiniu sargu, ekspeditoriumi. Taip pat tam tikru laiku gamykloje gamino dėžes, naktimis krovė traukinių vagonus. Atlikėjo manymu, joks darbas nėra gėdingas.

Kalėdų belaukiant

Kalėdų garsusis rokeris laukia su siaubu. Ne dėl to, kad šios šventės muzikantui nepatinka. Tiesiog šiuo laikotarpiu kaip niekada pagausėja darbų.

Apie tai, kad ypatingai per šventes žmonės prisimena artimuosius, noriai dalinasi gerumu ir švelnumu, dainininkas dažnai nesusimąsto: „Duoti man visada yra maloniau, nei imti. Ir taip susiklostė gyvenimas, kad tai yra mano pareiga. Jeigu aš paaukoju maisto ir žinau, kad juo džiaugiasi kokia šeima – man gera. Nesvarbu, kas davė – svarbiausia, kad jie turi. Šioje situacijoje pats atsidurti bijočiau, ką čia slėpti. Ir melas, jeigu kas sakys kitaip. Tie žmonės, kurie šiandien nieko neturi, bet stengiasi kabintis į gyvenimą, yra šimtą kartų stipresni“.

„Jeigu būnant tokioje situacijoje man kas pasakytų – laikykis, stiprybės! – ko gero, šio žmogaus nelaikyčiau nuoširdžiu. Kaip man pavalgyti ir susimokėti už būstą – neabejoju, kad būtent atsakymą į šiuos klausymus skurstančios šeimos labiausiai nori išgirsti. Tokiu atveju palinkėjimai stiprybės man atrodo lengviausias būdas pabėgti nuo problemų“, - apie abejingumą kalba dainininkas.

“Ne žodžiais, o darbais mes tėvynę mylim“, - tokiais Salomėjos Nėries žodžiais garsus rokeris P. Meškėla baigia pokalbį, paklaustas, kuo sunkiau besiverčiančioms šeimoms gali padėti tie, kuriems šiandien yra daug lengviau ir patogiau gyventi.

***

„Maisto banko” inicijuojamo ir drauge su LNK televizija įgyvendinamo projekto „Pasidalink” metu kiekvienas žmogus, paaukojęs 5 Lt, padės vienai šeimai išsimaitinti visą savaitę. Už vieną litą „Maisto bankas” nepasiturintiems suteikia 23 Lt vertės maisto produktų. Norintys paaukoti gali tai padaryti telefonu 1417 arba pasinaudodami portalo aukok.lt paslauga. Baigiamasis labdaros koncertas „Pasidalink“ bus rodomas gruodžio 9 d. 19:30 val. per LNK televiziją.

www.DELFI.lt
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Šviesios Kalėdos

Šiemet planuojama išpildyti trigubai daugiau vaikų svajonių (5)

2012 gruodžio mėn. 28 d. 15:32
Socialiniam projektui „Vaikų svajonės“ po truputi artėjant link pabaigos, organizatoriai džiaugiasi, kad per šių metų šventes dovanų gaus trigubai daugiau vaikų nei pernai. Šiuo metu žmonės jau pasirinko daugiau nei 3,5 tūkst. vaikų kalėdinių norų, nors buvo tikėtasi per visą projekto laikotarpį surinkti 3 tūkst. svajonių. Visi, norintys dar vienam vaikui praskaidrinti šventes, gali tai padaryti iki sausio 4 d.

Kalėdų labdaros mugės metu paaukota 300 tūkst. litų (10)

2012 gruodžio mėn. 12 d. 14:47
Gruodžio 1 d. Vilniaus Rotušėje vykusios jubiliejinės Tarptautinės Kalėdų labdaros mugės metu buvo surinkta daugiau nei 300 tūkst. litų paramos.

Vaikus džiugino ant viešbučio stogo nusileidęs Kalėdų senelis

2012 gruodžio mėn. 12 d. 10:53
Šiandien ant viešbučio „AirInn Vilnius“ stogo nusileidęs Kalėdų senelis pasveikino kelias dešimtis vaikų globos namų auklėtinių, susirinkusių į šventę „Kalėdos dovanoja žinias“.

„Išsipildymo akcija 2012“ suvienijo klubinės kultūros atstovus (2)

2012 gruodžio mėn. 11 d. 16:54
Jubiliejinė, dešimtoji, TV3 ir SEB banko organizuojama „Išsipildymo akcija 2012“ šiemet suvienijo ypač daug verslo kompanijų, valstybinių institucijų ir švietimo įstaigų, o iniciatyva „Pyragų diena“ apskriejo net ir dalį Europos.

Gimnazijos moksleiviai – geraširdiškumo akcijoje (3)

2012 gruodžio mėn. 7 d. 17:25
Kraujo donorystės akcija Kauno VDU „Rasos“ gimnazijoje
Organizatorių nuotr.
Artėjant Advento laikotarpiui moksleiviams kyla naujų idėjų padaryti ką nors gera dėl kitų. Šiemet Kauno VDU „Rasos“ gimnazijoje keletui abiturientų kilo mintis tapti kraujo donorais ir pagelbėti sergantiems sunkiomis ligomis, patyrusiems avarijas, kuriems gyvybiškai reikalingas kraujo perpylimas.

„Pasidalink“: labdaros TV koncerto žiūrovai aukos nepasiturinčiųjų maitinimui (1)

2012 gruodžio mėn. 7 d. 16:23
Gruodžio 9 d. (šį sekmadienį) 19.30 val. Ūkio banko teatro arenoje vyks finalinis „Maisto banko“ organizuojamos kalėdinės akcijos „Pasidalink“ koncertas. Paramos renginio metu Lietuvos šou žvaigždės ir žinomi visuomenės veikėjai kvies aukoti lėšas nepasiturintiems žmonėms.

M.Vitulskis: gera, kai žinai, kad tavo dėka kažkas šiandien valgo vakarienę (11)

2012 gruodžio mėn. 6 d. 11:52
Merūnas Vitulskis
R.Jackūno nuotr.
Merūnas Vitulskis yra dažnai matomas įvairiuose labdaringuose projektuose, kuriais siekiama padėti sunkų etapą bandantiems įveikti žmonėms.

Kalėdoms miestus puošti padeda ir vaikai, ir žinomi krepšininkai

2012 gruodžio mėn. 5 d. 09:55
Kruopščia kalėdine puošyba, šventinėmis programomis stengiasi išsiskirti visi Lietuvos miestai, o mažesnieji neatsilieka nuo didžiųjų. Praėjusį savaitgalį nespėjusieji sudalyvauti kalėdinių eglių įžiebimo šventėse dar turi galimybę tai padaryti.

Maltiečiai pradeda kalėdinės sriubos virimo maratoną (2)

2012 gruodžio mėn. 4 d. 15:59
Valdas Adamkus
Organizatorių archyvo nuotr.
Šiandien Vilniaus centre, V. Kudirkos aikštėje, garavo sriuba. Taip vilniečiams ir miesto svečiams buvo priminta, kad po truputį Lietuvoje įsibėgėja labdaros akcija „Maltiečių sriuba 2012“, skirta atkreipti visuomenės dėmesį į vienišus ir ligotus senolius.

Kviečiama padėti onkohematologinėmis ligomis sergantiems vaikams

2012 gruodžio mėn. 4 d. 13:33
Gruodžio 11 d. 19val. Vilniaus kolegijos Menų fakultetas ir Asociacija „Jaunimo taškas“ kartu su draugija „Paguoda“ Vilniaus Rotušėje organizuoja paramos koncertą „Christmas with JOY“. Renginys organizuojamas siekiant padėti onkohematologinėmis ligomis sergantiems vaikams.

Operos „Oneginas“ žiūrovai aukojo labdarai (1)

2012 gruodžio mėn. 4 d. 12:40
Operos „Oneginas“ žiūrovai aukojo labdarai
Organizatorių archyvo nuotr.
Šį savaitgalį Vilniaus Miesto opera originaliai įsijungė į „Maisto banko“ kalėdinį labdaros projektą „Pasidalink“ – operos „Oneginas“ žiūrovus pakvietė prisiminti skurdžią sovietmečio mitybą ir paremti tuos, kas šiais laikais patiria panašų nepriteklių.

Kalėdinis stebuklų miestelis Rotušės aikštėje (4)

2012 gruodžio mėn. 3 d. 14:14
Nuo gruodžio 8 d. Kauną apgaubs kalėdinė dvasia. Jau ketvirtąjį žiemos švenčių sezoną miestiečius džiugins kalėdinis miestelis su „Pasakų“ ir „Dirbtuvėlių“ nameliais, įsikūręs Kauno Rotušės aikštėje.

Kalėdų labdaros mugė skelbia šventinio sezono pradžią (5)

2012 gruodžio mėn. 1 d. 11:33
Šeštadienį Vilniaus rotušėje vyksta dešimtoji Tarptautinė Kalėdų labdaros mugė. Šiemet savo kalėdines tradicijas vilniečiams ir miesto svečiams pristato 28 valstybių ir bendruomenių bei 5 tarptautinių mokyklų atstovai.

Vilniečiai kviečiami pasivaišinti lėkšte sriubos (4)

2012 lapkričio mėn. 30 d. 15:51
Gruodžio 4 d., antradienį, 12 val. vilniečiai ir miesto svečiai kviečiami į patį sostinės centrą – V. Kudirkos aikštę, kurioje bus galima pasivaišinti jau simboliu tapusia kalėdine „Maltiečių sriuba“.

Labdaros valgyklos maistas iš šokių projekto dalyvių rankų (2)

2012 lapkričio mėn. 30 d. 13:45
Labdaros valgyklos maistas iš šokių projekto dalyvių rankų
Organizatorių archyvo nuotr.
Šią savaitę būrys TV šokių projekto žvaigždžių apsilankė labdaros valgykloje „Ekklesia“, kur padėjo maitinti nepasiturinčiuosius.

Anoniminis Kalėdų Senelis išdalijo 100 tūkst. dolerių nuo uragano nukentėjusiems žmonėms (1)

2012 lapkričio mėn. 30 d. 13:48
Slaptuoju Kalėdų Seneliu pasivadinęs vyras išdalijo 100 tūkstančių dolerių žmonėms, nukentėjusiems nuo uragano „Sandy”, kuris praėjusį mėnesį nusiaubė rytinę JAV pakrantę.

Kai Kalėdų stebuklas įvyksta Kalėdoms dar neprasidėjus

2012 lapkričio mėn. 30 d. 11:40
Policininkas Larry DePrimo prie benamio
AP/Scanpix
Šiemet Kalėdų senelis buvo ankstyvas ir vilkėjo Niujorko policijos departamento pareigūno uniformą. Kai policininkas Larry DePrimo savo patruliavimo zonoje šaltą lapkričio 14 dienos vakarą pastebėjo basakojį benamį, jis nedelsdamas užėjo į šalia esančią parduotuvę „Skechers“ ir išrinko šimtą dolerių (266 litus) kainuojančių batų porą, praneša people.com.

Vilniuje išaugo vaikų svajonių bokštas

2012 lapkričio mėn. 29 d. 13:03
Vaikų svajonių bokštas
Organizatorių archyvo nuotr.
Įpusėjus jau trečius metus rengiamam socialiniam projektui „Vaikų svajonės”, Vilniuje pirmą kartą pastatytas „Svajonių bokštas“.

P.Meškėla: išgyvenęs nepriteklių - užsigrūdini (27)

2012 lapkričio mėn. 29 d. 12:25
Žinomi, gerbiami, sotūs ir laimingi. Tokie dažniausiai atrodo garsūs šalies aktoriai, dainininkai ir kiti pramogų pasaulio atstovai. Pasirodo, net puikiai visuomenei pažįstami žmonės, kurie šiandien vargu ar galėtų skųstis gyvenimu, yra išgyvenę ir sunkių momentų. Garsiausias Lietuvos rokeris, vokalo mokytojas ir maištininkas scenoje Povilas Meškėla gyvenime matė ir šilto, ir šalto.

Akcijoje „Antrasis džiaugsmas“ laukiami jums nereikalingi žaislai (3)

2012 lapkričio mėn. 29 d. 11:50
Gruodžio 7-9 dienomis LITEXPO centre vyksiančioje parodoje „Šventė“ bus surengta gerumo akcija „Antrasis džiaugsmas“. Jos metu bus renkami nebereikalingi žaislai, knygutės iš tų, kurie gali duoti ir per Šv. Kalėdas padovanoti tiems, kurie negali jų įsigyti – vaikų namuose gyvenantiems mažyliams, nepriteklių jaučiančioms šeimoms.

„Pasidalink“: iš emigracijos grįžusi šeima kabinasi į gyvenimą Lietuvoje (80)

2012 lapkričio mėn. 26 d. 11:29
„Pasidalink“: iš emigracijos grįžusi šeima kabinasi į gyvenimą Lietuvoje
Asmeninio archyvo nuotr.
„Maisto banko” (MB) inicijuojamo ir drauge su LNK televizija įgyvendinamo projekto „Pasidalink” pagalba ne viena sunkiau besiverčianti šeima galės nors per didžiausias metų šventes pamiršti jaučiamą nepriteklių. Visai netrukus žiūrovams bus atskleistos jaudinančios paramą gaunančių šeimų istorijos. Viena tokių – ir kauniečių Štriupkių šeima.

Gimtadienius vaikas švenčia dalydamas labdarą (1)

2012 lapkričio mėn. 23 d. 10:06
Berniukas iš Las Vegaso nuo 6 metų savo gimimo dienas švenčia kiek kitaip nei įprasta – užsiima labdaringa veikla: dalija drabužius ir antklodes miesto benamiams.

Sostinėje šurmuliuos jubiliejinė Tarptautinė Kalėdų labdaros mugė (19)

2012 lapkričio mėn. 21 d. 15:51
Sostinėje šurmuliuos jubiliejinė Tarptautinė Kalėdų labdaros mugė
Organizatorių archyvo nuotr.
Gruodžio 1 d. Vilniaus Rotušėje vyks jubiliejinė – dešimtoji – Tarptautinė Kalėdų labdaros mugė. Šiemet savo kalėdines tradicijas vilniečiams ir miesto svečiams pristatys 28 valstybių ir bendruomenių bei 5 tarptautinių mokyklų atstovai.

Lapkričio 24-oji – Spalvoto meduolio diena

2012 lapkričio mėn. 22 d. 16:14
Meduolio diena
Organizatorių nuotr.
Mėnesiui iki Kalėdų likus, lapkričio 24-ąją dieną (šeštadienį), jau trečią kartą Lietuvoje organizuojama šventė šeimai – Spalvoto meduolio diena.

Palanga ketina tapti Kalėdų šviesos miestu (2)

2012 lapkričio mėn. 22 d. 16:08
Palanga
Organizatorių nuotr.
Festivaliui „Kalėdų šviesos miestas“ besirengianti Palanga jau dabinasi šventinėmis dekoracijomis. Jos kurortą nušvies kitą savaitę, kartu su penktadienį, lapkričio 30 d., įžiebiama miesto egle.

„Pasidalink“: nepriteklių kamuojamos šeimos gali mokytis viena iš kitos vienos LT šeimos istorija (84)

2012 lapkričio mėn. 21 d. 15:57
Alminos ir Vilmanto Adamukaičių šeima
Organizatorių archyvo nuotr.
Gruodžio 9 d. bendradarbiaujant su LNK televizija bus įgyvendinamas kalėdinis „Maisto banko“ projektas „Pasidalink“. Labdaringo koncerto metu pramogų pasaulio žvaigždės ragins visuomenę padėti pamaitinti tuos, kuriems gyvenimas susiklostė daug prasčiau.

Kalėdų stebuklas kaimo vaikams (11)

2012 lapkričio mėn. 21 d. 12:35
„Visi vaikai rašo laišką Kalėdų seneliui, išsakydami savo norus ir troškimus, tik ne visus vaikus aplankys Kalėdų stebuklas, ne visi galės džiaugtis dovanomis ir saldumynais... Noriu pakviesti visus galinčius ir norinčius prisidėti prie mūsų labdaros projekto ir parodyti savo gerumą, atjautą, supratimą, dovanodami po mažą dovaną iš tokių vaikų dovanų sąrašo“, - sako Rasa Arlauskienė, projekto „Next Level“ (NL), skirto socialiai remtiniems Onuškio vidurinės mokyklos vaikams, iniciatorė.

Vilniaus traukinių stotyje praeivius stebino Kalėdų Senelių ir mimai (1)

2012 lapkričio mėn. 20 d. 18:28
Vilniaus traukinių stotyje praeivius stebino Kalėdų Senelių ir mimai
Organizatorių nuotr.
Vilniuje tęsiasi aukojimo portalo aukok.lt ir socialinių akcijų organizatorių mission.lt iniciatyva „Būk geras visus metus“. Šiandien traukinių stotyje praeivius stebino bendras mimų ir Kalėdų Senelių pasirodymas, kurio metu Kalėdų Senelių kostiumus vilkintys savanoriai kvietė žmones pažadėti būti gerais visus metus.

Kiekviena 5 Lt auka padės vieną šeimą išmaitinti visą savaitę (43)

2012 lapkričio mėn. 19 d. 13:21
Kas žmonėms yra „Maisto bankas“? Vieniems tai yra organizacija, kurios tūkstančiai savanorių prekybos centruose lankytojų prašo paaukoti maisto skurstantiems. Kitiems tai bene vienintelė galimybė nebadauti.

Prasideda labdaros konkursas „Idėjos padėjėjos“

2012 lapkričio mėn. 19 d. 10:22
Maltos ordino pagalbos tarnybos savanoriai – jaunieji maltiečiai – jau šeštąjį kartą kviečia dalyvauti nacionaliniame labdaros konkurse „Idėjos padėjėjos“. Konkurso tikslas – ne tik kūrybingai ir smagiai praleisti laiką, bet ir padėti visuomenės užribyje paliktiems vienišiems Lietuvos senjorams.

Lietuvos žmonės kviečiami padėti 30 000 negalios paliestų vaikų šeimoms

2012 lapkričio mėn. 19 d. 10:13
Ketvirtus metus iš eilės vykstančią labdaros akciją „Ištiesk gerumui ranką“ šiandien pristatę jos sumanytojai tvirtina, kad Lietuvoje gyvena per 30 000 vaikus su negalia auginančių šeimų.

Startuoja projektas „Vaikų svajonės“, o mes galime jas išpildyti (11)

2012 lapkričio mėn. 19 d. 10:07
Šiemet jau trečiąjį kartą startuoja socialinis projektas „Vaikų svajonės“. Internetiniame puslapyje www.vaikusvajones.lt pradedami talpinti vaikų, gyvenančių sudėtingomis sąlygomis, kalėdiniai dovanų norai. Kiekvienas geros valios žmogus kviečiamas apsilankyti šiame puslapyje ir išsirinkti svajonę, kurią galėtų įgyvendinti. Išpildyta svajonė vaikui suteiks ne tik šypseną veide, bet ir džiaugsmą visus ateinančius metus.

Prasideda labdaros akcija „Maltiečių sriuba 2012“

2012 lapkričio mėn. 19 d. 10:04
Jau prasidėjo Maltos ordino ambasados, Maltos ordino pagalbos tarnybos ir Lietuvos Nacionalinės televizijos ir radijo (LRT) labdaringa akcija „Maltiečių sriuba 2012“. Septintą kartą rengiamos akcijos tikslas – atkreipti visuomenės dėmesį į vienišų, senų ir sunkiai sergančių žmonių padėtį bei visuomenės pagalbos jiems reikalingumą.