„Pasidalink“: iš emigracijos grįžusi šeima kabinasi į gyvenimą Lietuvoje

 (80)
„Maisto banko” (MB) inicijuojamo ir drauge su LNK televizija įgyvendinamo projekto „Pasidalink” pagalba ne viena sunkiau besiverčianti šeima galės nors per didžiausias metų šventes pamiršti jaučiamą nepriteklių. Visai netrukus žiūrovams bus atskleistos jaudinančios paramą gaunančių šeimų istorijos. Viena tokių – ir kauniečių Štriupkių šeima.
© Asmeninio archyvo nuotr.

Šioje šeimoje – mama Inga, tėtis Relandas, devynmetė dukra Patricija ir keturmetis sūnus Adrijus. Inga pasakoja, kad penkerius metus šeima gyveno Airijoje. Išvažiavo ten tikėdamiesi užsidirbti, bet galiausiai suprato, kad emigrantais būti nebegali – prie naujaisiais namais tapusios šalies jie neprisirišo, be to, nuolat kankino namų ilgesys.

„Turbūt ir patriotiškumą pajautėme“, – juokiasi moteris.

Jau trečius metus Ingos šeima gyvena Lietuvoje. Grįžus iš užsienio teko iš naujo kabintis į gyvenimą, viską pradėti nuo nulio. Rasti darbus buvo sunku, o dar ir mažus vaikus reikėjo prižiūrėti. Ieškodama būdų palengvinti gyvenimą, moteris kreipėsi į įvairias institucijas, taip pat ir į seniūniją, kurioje sužinojo apie MB teikiamas paramas.

Pirmą kartą paramą paskutinės galiojimo dienos maisto produktais Štriupkų šeima gavo dar žiemą, Inga sako, kad tada paketai buvo ypač gausūs ir vertingi, o produktų asortimentas labai platus. Du mėnesius kartą per savaitę smaližiai vaikai džiaugėsi sūreliais ir jogurtais, Inga su vyru vertino mėsos ir žuvies produktus.

„Vienus produktus valgė vaikai, kitus tėvai, bet galiausiai suvartodavome viską“ – pasakoja moteris. MB paramą šeima su džiaugsmu būtų ėmusi ir toliau, bet teko prisitaikyti prie nustatytos tvarkos ir keletą mėnesių palaukti. Štai nuo vasaros vidurio Štriupkai ir vėl gali džiaugtis proga kartą per savaitę gauti maisto produktų.

Inga sako, kad šeimoje didelės buhalterijos neveda ir nors džiaugiasi, kad centų skaičiuoti nereikia, bet prisižiūrėti visgi tenka. Štai vaikų laisvalaikiui pinigų vargiai lieka, būrelius tenka labai riboti ar išvis jų atsisakyti. Ir nors situacija sudėtinga, Inga tikina, kad nesistengia to slėpti nei nuo vaikų, nei nuo aplinkinių.

„Nematau mūsų situacijoje nieko smerktino ar žeminančio. Tiesiog kartais susiduriama su sunkumais, kuriuos reikia įveikti“, – tvirtai teigia moteris.

Šeima neketina sėdėti vietoje ir dejuoti. Relandas dirba, tačiau tuo pat metu ieško vietos, kurioje gaunamas uždarbis padėtų lengviau išlaikyti šeimą. Inga taip pat turi šiokį tokį darbelį, bet stengiasi jį derinti su šeima ir mažų vaikų priežiūra.

Vos tik Patricija ir Adrijus paaugs, mėgins dirbti daugiau valandų ir svariau prisidėti prie šeimos biudžeto. Štriupkų šeima deda didžiules pastangas, kad gyventų pilnavertį gyvenimą, visi kartu atostogautų, o vaikai galėtų pasidžiaugti saldainiais ir pramogomis. Jų ryžtą ir optimizmą puikiai atskleidžia Ingos atsakymas į klausimą, ką ji galvoja apie ateitį: „Žinoma, kad situacija gerės, kaip gi kitaip?!“.

***

Kiekvienas žmogus, paaukojęs 5 Lt, padės vienai šeimai išsimaitinti visą savaitę. Pasirodo, už vieną litą „Maisto bankas” nepasiturintiems suteikia 23 Lt vertės maisto produktų. Jau šiandien labdaros akcijos „Pasidalink“ fonde, nepasiturinčių žmonių maitinimui yra surinkta daugiau nei 20 tūkst. litų. Norintys paaukoti gali tai padaryti telefonu 1417 arba pasinaudodami portalo aukok.lt paslauga.

Reportažas apie Štriupkių šeimą bus pristatytas labdaros koncerto „Pasidalink“ metu, gruodžio 9 d. 19:30 val. per LNK televiziją.

www.DELFI.lt
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Šviesios Kalėdos

Šiemet planuojama išpildyti trigubai daugiau vaikų svajonių (5)

2012 gruodžio mėn. 28 d. 15:32
Socialiniam projektui „Vaikų svajonės“ po truputi artėjant link pabaigos, organizatoriai džiaugiasi, kad per šių metų šventes dovanų gaus trigubai daugiau vaikų nei pernai. Šiuo metu žmonės jau pasirinko daugiau nei 3,5 tūkst. vaikų kalėdinių norų, nors buvo tikėtasi per visą projekto laikotarpį surinkti 3 tūkst. svajonių. Visi, norintys dar vienam vaikui praskaidrinti šventes, gali tai padaryti iki sausio 4 d.

Kalėdų labdaros mugės metu paaukota 300 tūkst. litų (10)

2012 gruodžio mėn. 12 d. 14:47
Gruodžio 1 d. Vilniaus Rotušėje vykusios jubiliejinės Tarptautinės Kalėdų labdaros mugės metu buvo surinkta daugiau nei 300 tūkst. litų paramos.

Vaikus džiugino ant viešbučio stogo nusileidęs Kalėdų senelis

2012 gruodžio mėn. 12 d. 10:53
Šiandien ant viešbučio „AirInn Vilnius“ stogo nusileidęs Kalėdų senelis pasveikino kelias dešimtis vaikų globos namų auklėtinių, susirinkusių į šventę „Kalėdos dovanoja žinias“.

„Išsipildymo akcija 2012“ suvienijo klubinės kultūros atstovus (2)

2012 gruodžio mėn. 11 d. 16:54
Jubiliejinė, dešimtoji, TV3 ir SEB banko organizuojama „Išsipildymo akcija 2012“ šiemet suvienijo ypač daug verslo kompanijų, valstybinių institucijų ir švietimo įstaigų, o iniciatyva „Pyragų diena“ apskriejo net ir dalį Europos.

Gimnazijos moksleiviai – geraširdiškumo akcijoje (3)

2012 gruodžio mėn. 7 d. 17:25
Kraujo donorystės akcija Kauno VDU „Rasos“ gimnazijoje
Organizatorių nuotr.
Artėjant Advento laikotarpiui moksleiviams kyla naujų idėjų padaryti ką nors gera dėl kitų. Šiemet Kauno VDU „Rasos“ gimnazijoje keletui abiturientų kilo mintis tapti kraujo donorais ir pagelbėti sergantiems sunkiomis ligomis, patyrusiems avarijas, kuriems gyvybiškai reikalingas kraujo perpylimas.

„Pasidalink“: labdaros TV koncerto žiūrovai aukos nepasiturinčiųjų maitinimui (1)

2012 gruodžio mėn. 7 d. 16:23
Gruodžio 9 d. (šį sekmadienį) 19.30 val. Ūkio banko teatro arenoje vyks finalinis „Maisto banko“ organizuojamos kalėdinės akcijos „Pasidalink“ koncertas. Paramos renginio metu Lietuvos šou žvaigždės ir žinomi visuomenės veikėjai kvies aukoti lėšas nepasiturintiems žmonėms.

M.Vitulskis: gera, kai žinai, kad tavo dėka kažkas šiandien valgo vakarienę (11)

2012 gruodžio mėn. 6 d. 11:52
Merūnas Vitulskis
R.Jackūno nuotr.
Merūnas Vitulskis yra dažnai matomas įvairiuose labdaringuose projektuose, kuriais siekiama padėti sunkų etapą bandantiems įveikti žmonėms.

Kalėdoms miestus puošti padeda ir vaikai, ir žinomi krepšininkai

2012 gruodžio mėn. 5 d. 09:55
Kruopščia kalėdine puošyba, šventinėmis programomis stengiasi išsiskirti visi Lietuvos miestai, o mažesnieji neatsilieka nuo didžiųjų. Praėjusį savaitgalį nespėjusieji sudalyvauti kalėdinių eglių įžiebimo šventėse dar turi galimybę tai padaryti.

Maltiečiai pradeda kalėdinės sriubos virimo maratoną (2)

2012 gruodžio mėn. 4 d. 15:59
Valdas Adamkus
Organizatorių archyvo nuotr.
Šiandien Vilniaus centre, V. Kudirkos aikštėje, garavo sriuba. Taip vilniečiams ir miesto svečiams buvo priminta, kad po truputį Lietuvoje įsibėgėja labdaros akcija „Maltiečių sriuba 2012“, skirta atkreipti visuomenės dėmesį į vienišus ir ligotus senolius.

Kviečiama padėti onkohematologinėmis ligomis sergantiems vaikams

2012 gruodžio mėn. 4 d. 13:33
Gruodžio 11 d. 19val. Vilniaus kolegijos Menų fakultetas ir Asociacija „Jaunimo taškas“ kartu su draugija „Paguoda“ Vilniaus Rotušėje organizuoja paramos koncertą „Christmas with JOY“. Renginys organizuojamas siekiant padėti onkohematologinėmis ligomis sergantiems vaikams.

Operos „Oneginas“ žiūrovai aukojo labdarai (1)

2012 gruodžio mėn. 4 d. 12:40
Operos „Oneginas“ žiūrovai aukojo labdarai
Organizatorių archyvo nuotr.
Šį savaitgalį Vilniaus Miesto opera originaliai įsijungė į „Maisto banko“ kalėdinį labdaros projektą „Pasidalink“ – operos „Oneginas“ žiūrovus pakvietė prisiminti skurdžią sovietmečio mitybą ir paremti tuos, kas šiais laikais patiria panašų nepriteklių.

Kalėdinis stebuklų miestelis Rotušės aikštėje (4)

2012 gruodžio mėn. 3 d. 14:14
Nuo gruodžio 8 d. Kauną apgaubs kalėdinė dvasia. Jau ketvirtąjį žiemos švenčių sezoną miestiečius džiugins kalėdinis miestelis su „Pasakų“ ir „Dirbtuvėlių“ nameliais, įsikūręs Kauno Rotušės aikštėje.

Kalėdų labdaros mugė skelbia šventinio sezono pradžią (5)

2012 gruodžio mėn. 1 d. 11:33
Šeštadienį Vilniaus rotušėje vyksta dešimtoji Tarptautinė Kalėdų labdaros mugė. Šiemet savo kalėdines tradicijas vilniečiams ir miesto svečiams pristato 28 valstybių ir bendruomenių bei 5 tarptautinių mokyklų atstovai.

Vilniečiai kviečiami pasivaišinti lėkšte sriubos (4)

2012 lapkričio mėn. 30 d. 15:51
Gruodžio 4 d., antradienį, 12 val. vilniečiai ir miesto svečiai kviečiami į patį sostinės centrą – V. Kudirkos aikštę, kurioje bus galima pasivaišinti jau simboliu tapusia kalėdine „Maltiečių sriuba“.

Labdaros valgyklos maistas iš šokių projekto dalyvių rankų (2)

2012 lapkričio mėn. 30 d. 13:45
Labdaros valgyklos maistas iš šokių projekto dalyvių rankų
Organizatorių archyvo nuotr.
Šią savaitę būrys TV šokių projekto žvaigždžių apsilankė labdaros valgykloje „Ekklesia“, kur padėjo maitinti nepasiturinčiuosius.

Anoniminis Kalėdų Senelis išdalijo 100 tūkst. dolerių nuo uragano nukentėjusiems žmonėms (1)

2012 lapkričio mėn. 30 d. 13:48
Slaptuoju Kalėdų Seneliu pasivadinęs vyras išdalijo 100 tūkstančių dolerių žmonėms, nukentėjusiems nuo uragano „Sandy”, kuris praėjusį mėnesį nusiaubė rytinę JAV pakrantę.

Kai Kalėdų stebuklas įvyksta Kalėdoms dar neprasidėjus

2012 lapkričio mėn. 30 d. 11:40
Policininkas Larry DePrimo prie benamio
AP/Scanpix
Šiemet Kalėdų senelis buvo ankstyvas ir vilkėjo Niujorko policijos departamento pareigūno uniformą. Kai policininkas Larry DePrimo savo patruliavimo zonoje šaltą lapkričio 14 dienos vakarą pastebėjo basakojį benamį, jis nedelsdamas užėjo į šalia esančią parduotuvę „Skechers“ ir išrinko šimtą dolerių (266 litus) kainuojančių batų porą, praneša people.com.

Vilniuje išaugo vaikų svajonių bokštas

2012 lapkričio mėn. 29 d. 13:03
Vaikų svajonių bokštas
Organizatorių archyvo nuotr.
Įpusėjus jau trečius metus rengiamam socialiniam projektui „Vaikų svajonės”, Vilniuje pirmą kartą pastatytas „Svajonių bokštas“.

P.Meškėla: išgyvenęs nepriteklių - užsigrūdini (27)

2012 lapkričio mėn. 29 d. 12:25
Žinomi, gerbiami, sotūs ir laimingi. Tokie dažniausiai atrodo garsūs šalies aktoriai, dainininkai ir kiti pramogų pasaulio atstovai. Pasirodo, net puikiai visuomenei pažįstami žmonės, kurie šiandien vargu ar galėtų skųstis gyvenimu, yra išgyvenę ir sunkių momentų. Garsiausias Lietuvos rokeris, vokalo mokytojas ir maištininkas scenoje Povilas Meškėla gyvenime matė ir šilto, ir šalto.

Akcijoje „Antrasis džiaugsmas“ laukiami jums nereikalingi žaislai (3)

2012 lapkričio mėn. 29 d. 11:50
Gruodžio 7-9 dienomis LITEXPO centre vyksiančioje parodoje „Šventė“ bus surengta gerumo akcija „Antrasis džiaugsmas“. Jos metu bus renkami nebereikalingi žaislai, knygutės iš tų, kurie gali duoti ir per Šv. Kalėdas padovanoti tiems, kurie negali jų įsigyti – vaikų namuose gyvenantiems mažyliams, nepriteklių jaučiančioms šeimoms.

„Pasidalink“: iš emigracijos grįžusi šeima kabinasi į gyvenimą Lietuvoje (80)

2012 lapkričio mėn. 26 d. 11:29
„Pasidalink“: iš emigracijos grįžusi šeima kabinasi į gyvenimą Lietuvoje
Asmeninio archyvo nuotr.
„Maisto banko” (MB) inicijuojamo ir drauge su LNK televizija įgyvendinamo projekto „Pasidalink” pagalba ne viena sunkiau besiverčianti šeima galės nors per didžiausias metų šventes pamiršti jaučiamą nepriteklių. Visai netrukus žiūrovams bus atskleistos jaudinančios paramą gaunančių šeimų istorijos. Viena tokių – ir kauniečių Štriupkių šeima.

Gimtadienius vaikas švenčia dalydamas labdarą (1)

2012 lapkričio mėn. 23 d. 10:06
Berniukas iš Las Vegaso nuo 6 metų savo gimimo dienas švenčia kiek kitaip nei įprasta – užsiima labdaringa veikla: dalija drabužius ir antklodes miesto benamiams.

Sostinėje šurmuliuos jubiliejinė Tarptautinė Kalėdų labdaros mugė (19)

2012 lapkričio mėn. 21 d. 15:51
Sostinėje šurmuliuos jubiliejinė Tarptautinė Kalėdų labdaros mugė
Organizatorių archyvo nuotr.
Gruodžio 1 d. Vilniaus Rotušėje vyks jubiliejinė – dešimtoji – Tarptautinė Kalėdų labdaros mugė. Šiemet savo kalėdines tradicijas vilniečiams ir miesto svečiams pristatys 28 valstybių ir bendruomenių bei 5 tarptautinių mokyklų atstovai.

Lapkričio 24-oji – Spalvoto meduolio diena

2012 lapkričio mėn. 22 d. 16:14
Meduolio diena
Organizatorių nuotr.
Mėnesiui iki Kalėdų likus, lapkričio 24-ąją dieną (šeštadienį), jau trečią kartą Lietuvoje organizuojama šventė šeimai – Spalvoto meduolio diena.

Palanga ketina tapti Kalėdų šviesos miestu (2)

2012 lapkričio mėn. 22 d. 16:08
Palanga
Organizatorių nuotr.
Festivaliui „Kalėdų šviesos miestas“ besirengianti Palanga jau dabinasi šventinėmis dekoracijomis. Jos kurortą nušvies kitą savaitę, kartu su penktadienį, lapkričio 30 d., įžiebiama miesto egle.

„Pasidalink“: nepriteklių kamuojamos šeimos gali mokytis viena iš kitos vienos LT šeimos istorija (84)

2012 lapkričio mėn. 21 d. 15:57
Alminos ir Vilmanto Adamukaičių šeima
Organizatorių archyvo nuotr.
Gruodžio 9 d. bendradarbiaujant su LNK televizija bus įgyvendinamas kalėdinis „Maisto banko“ projektas „Pasidalink“. Labdaringo koncerto metu pramogų pasaulio žvaigždės ragins visuomenę padėti pamaitinti tuos, kuriems gyvenimas susiklostė daug prasčiau.

Kalėdų stebuklas kaimo vaikams (11)

2012 lapkričio mėn. 21 d. 12:35
„Visi vaikai rašo laišką Kalėdų seneliui, išsakydami savo norus ir troškimus, tik ne visus vaikus aplankys Kalėdų stebuklas, ne visi galės džiaugtis dovanomis ir saldumynais... Noriu pakviesti visus galinčius ir norinčius prisidėti prie mūsų labdaros projekto ir parodyti savo gerumą, atjautą, supratimą, dovanodami po mažą dovaną iš tokių vaikų dovanų sąrašo“, - sako Rasa Arlauskienė, projekto „Next Level“ (NL), skirto socialiai remtiniems Onuškio vidurinės mokyklos vaikams, iniciatorė.

Vilniaus traukinių stotyje praeivius stebino Kalėdų Senelių ir mimai (1)

2012 lapkričio mėn. 20 d. 18:28
Vilniaus traukinių stotyje praeivius stebino Kalėdų Senelių ir mimai
Organizatorių nuotr.
Vilniuje tęsiasi aukojimo portalo aukok.lt ir socialinių akcijų organizatorių mission.lt iniciatyva „Būk geras visus metus“. Šiandien traukinių stotyje praeivius stebino bendras mimų ir Kalėdų Senelių pasirodymas, kurio metu Kalėdų Senelių kostiumus vilkintys savanoriai kvietė žmones pažadėti būti gerais visus metus.

Kiekviena 5 Lt auka padės vieną šeimą išmaitinti visą savaitę (43)

2012 lapkričio mėn. 19 d. 13:21
Kas žmonėms yra „Maisto bankas“? Vieniems tai yra organizacija, kurios tūkstančiai savanorių prekybos centruose lankytojų prašo paaukoti maisto skurstantiems. Kitiems tai bene vienintelė galimybė nebadauti.

Prasideda labdaros konkursas „Idėjos padėjėjos“

2012 lapkričio mėn. 19 d. 10:22
Maltos ordino pagalbos tarnybos savanoriai – jaunieji maltiečiai – jau šeštąjį kartą kviečia dalyvauti nacionaliniame labdaros konkurse „Idėjos padėjėjos“. Konkurso tikslas – ne tik kūrybingai ir smagiai praleisti laiką, bet ir padėti visuomenės užribyje paliktiems vienišiems Lietuvos senjorams.

Lietuvos žmonės kviečiami padėti 30 000 negalios paliestų vaikų šeimoms

2012 lapkričio mėn. 19 d. 10:13
Ketvirtus metus iš eilės vykstančią labdaros akciją „Ištiesk gerumui ranką“ šiandien pristatę jos sumanytojai tvirtina, kad Lietuvoje gyvena per 30 000 vaikus su negalia auginančių šeimų.

Startuoja projektas „Vaikų svajonės“, o mes galime jas išpildyti (11)

2012 lapkričio mėn. 19 d. 10:07
Šiemet jau trečiąjį kartą startuoja socialinis projektas „Vaikų svajonės“. Internetiniame puslapyje www.vaikusvajones.lt pradedami talpinti vaikų, gyvenančių sudėtingomis sąlygomis, kalėdiniai dovanų norai. Kiekvienas geros valios žmogus kviečiamas apsilankyti šiame puslapyje ir išsirinkti svajonę, kurią galėtų įgyvendinti. Išpildyta svajonė vaikui suteiks ne tik šypseną veide, bet ir džiaugsmą visus ateinančius metus.

Prasideda labdaros akcija „Maltiečių sriuba 2012“

2012 lapkričio mėn. 19 d. 10:04
Jau prasidėjo Maltos ordino ambasados, Maltos ordino pagalbos tarnybos ir Lietuvos Nacionalinės televizijos ir radijo (LRT) labdaringa akcija „Maltiečių sriuba 2012“. Septintą kartą rengiamos akcijos tikslas – atkreipti visuomenės dėmesį į vienišų, senų ir sunkiai sergančių žmonių padėtį bei visuomenės pagalbos jiems reikalingumą.