Kiek vidutiniškai per dieną netenkame plaukų?

Laba diena, man šiuo metu labai slenka plaukai, dėl kokių priežasčių taip galėtų būti? Kiek plaukų per dieną mes normaliai netenkame?
© Shutterstock nuotr.

Atsako dermatologė Rūta Gancevičienė:

Yra begalė priežasčių, galinčių nulemti per didelį plaukų slinkimą, todėl atsakyti, kodėl konkrečiai Jums šiuo metu slenka plaukai nepasisektų, neišsiaiškinus eilės aplinkybių, nepamačius plaukų, kaip jie atrodo.

Normalu, kad per dieną išslenka – iki 50 - 100 plaukų.

Fizinis ir emocinis stresas – labiausiai paplitusi plaukų slinkimo priežastis. Suintensyvėjęs plaukų slinkimas pastebimas po patirto streso, pvz. persirgto infekcinio susirgimo, karščiavimo, ar kitokios sunkios ligos, po operacijos, gimdymo, sunkaus emocinio perkrūvio, alinančios dietos, gausaus tam tikrų vaistų vartojimo, vitaminų stokos.

Plaukų slinkimo priežastimi gali būti ir tam tikros ligos: mažakraujystė, autoimuninės ligos, infekcinės ar lytiškai plintančios ligos, endokrininės ligos, navikiniai procesai organizme, galvos plaukuotosios dalies odos grybeliniai, lėtiniai uždegiminiai arba autoimuniniai susirgimai.

Neteisinga plaukų priežiūra, nuolatinis tempimas, sukimas, chemikalų naudojimas gali nulemti ne tik suintensyvėjusį plaukų slinkimą, bet ir randinius pokyčius odoje.

Per ilgas buvimas saulėje, maudymasis druskingame ar chloruotame vandenyje gali prisidėti prie plaukų slinkimo priežasčių. Galvos oda, kaip ir veido, labai greitai reaguoja į mūsų sveikatos, nuotaikos, gyvensenos pokyčius.

Klausimus dermatologei Rūtai Gancevičienei bei kosmetologei Jolantai Kontrimaitei rašykite čia.

www.DELFI.lt
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Grožio receptai

Dermatologė pataria: kaip naikinti pigmentines dėmes, inkštirus ir spuogus (69)

Kaip panaikinti ant veido esančia pigmentines dėmes?

Kas skatina ir kas mažina prakaitavimą? (20)

Per karščius daugumą žmonių kankina suintensyvėjęs prakaitavimas. Moksliškai tai vadinama hiperhidroze. Tai natūrali mūsų organizmo apsauga nuo perkaitimo, tačiau prakaitavimas kelia daug nepatogumų – kam malonu vaikščioti šlapiais drabužiais, skleidžiant nemalonų kvapą?

Dilgėlės ir kiti augalai - geriausi grožio draugai (7)

Jeigu pavasarį mes kruopščiai rūpinamės per žiemą pavargusia oda ir naudojame visas įmanomas maitinamąsias kaukes, tai atėjus vasarai derėtų pagalvoti apie odos drėkinimą ir apsaugą nuo saulės. Naudokimės išbandytais natūraliais kremais, kurie yra tokie pat efektyvūs ir labai paprasti naudoti.

Kiek laiko galite mėgautis saule – priklauso nuo jūsų odos tipo (2)

Po ilgų šaltųjų metų mėnesių norime tik vieno – mėgautis saule ir šiluma. Tik nereikia pamiršti, kad kiekvienam odos tipui galioja skirtingos saulės vonių taisyklės

Dešimt būdų, kaip sveikatai panaudoti obuolių actą (16)

Galbūt jums obuolių actas ir neatrodo kaip medžiaga, galinti pagerinti jūsų sveikatą, tačiau taip yra. Štai dešimt būdų, kaip jį panaudoti.