Valykime teisingai: parketas

Parketas yra vienas iš lepiausių grindų dangų, kuriam kenkia ir purvas, ir vanduo, ir saulės spinduliai – grindys ilgainiui gali pakeisti spalvą, išblukti.
© Shutterstock nuotr.

Kadangi nuo vandens pertekliaus grindys gali pradėti deformuotis ir tamsėti, parketą patariama valyti itin gerai išgręžta šluoste ir tik šaltu vandeniu! Kad parketas ir vėl imtų blizgėti, suvilgykite šluostę vandenyje su glicerinu - vienas šaukštas litrui vandens. Spalvai atnaujinti galima naudoti vandens ir acto tirpalą (1 valg. š. litrui vandens).

Jei yra įsisenėjusių dėmių, tuomet jas reikia ištrinti valančiu skysčiu (galima naudoti oksalo rūgšties tirpalą: 1 nubrauktas arb. š. stiklinei vandens), palaikyti 2-3 min. ir nušveisti švitriniu popieriumi. Atminkite: šveitimo kryptis turi būti tik palei medienos skaidulų kryptį!

Šepečiu parketą nušluoti arba nusiurbti, išvaškuoti ir minkšta šluoste išblizginti arba iš naujo alyvuoti/padengti laku.

Parketas vadinamas gyvu medžiu ir ilgainiui savaime ima kisti, priklausomai nuo temperatūros svyravimų: idealios jam sąlygos namuose, kur santykinis drėgnumas - apie 50 – 60% ir apie 18 - 22ºC temperatūra. Jei oro drėgnumas sumažėja iki 40%, pvz. žiemą, šildymo sezono metu, tarp lentelių gali susidaryti plyšelių, o jei patalpoje drėgnumas didesnis nei 65%, pvz., vasarą, lentelės gali padidėti, iškilti ir parketas susibanguos.

Pasitaiko, kai parketo lentelės deformuojasi ne dėl neteisingo valymo ar drėgmės, bet ir dėl nuolatinės šilumos, jei toje vietoje eina, pvz., radiatoriaus vamzdis.

Kad parketas nesusibraižytų, sofų, spintelių, kėdžių kojeles būtina paklijuoti veltiniu, o plastikinius ar metalinius darbo kambario kėdės ratukus pakeiskite guminiais. Po darbo stalu ir kėde geriausia patiesti kilimą, nes šioje vietoje parketas itin lengvai susibraižys.

www.DELFI.lt
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Gražūs namai

Langų dekoravimo būdai (27)

Sakoma, kad akys - sielos veidrodis, na, o langai - mūsų namų akys. Nuo to, kokie jie - blankūs, nuobodūs, ar ryškūs ir spindintys - priklauso mūsų bendras įspūdis apie namus. Be savo funkcinės reikšmės, langai taip pat yra nepamainomas dekoratyvinis elementas - tiek pastato fasade, tiek interjere.

Vaikų kambario interjero idėjos (8)

Ir vaikų psichologai, ir interjero dizaineriai sutinka, kad kuriant vaiko kambario interjerą būtina pasitarti su juo pačiu, nes juk būtent vaikas čia praleis didžiąją savo laiko dalį.

Kaip dažnai namie atliekate remontą? (18)

Buto remontas - atsakingas reikalas, kuriam reikia tinkamai pasiruošti: nuspręsti, ką būtent keisite, kiek tai pareikalaus investicijų, kiek laiko viskas užtruks ir kur gyvensite, jei nusprendėte atlikti kapitalinį remontą.

Butas Vilniuje: romantiško interjero idėja (66)

„Visuomet svajojau apie tokį nediduką šviesų ir jaukų būstą netoli Vilniaus centro. O viziją, koks bus jo interjeras, kūriau dar nuo studijų laikų, - pasitikdama mus 43 kv. m. bute pasakojo Gintarė. - Čia visi daiktai, kuriuos kadaise esu atradusi ir įsigijusi įvairiose interjero aksesuarų parduotuvėse, pagaliau atrado savo vietą".

Kaip iš kilimo išvalyti dėmes (4)

Jei dėmė nusprendžia atsirasti, ji būtinai pasirenka pačią matomiausią ir minkščiausią vietą, išvalyti kuriai prireikia nemažai pastangų... Štai keli patarimai, kaip pašalinti įvairias dėmes iš kilimo ar kiliminės dangos.