Skelbiami konkurso „Geros savijautos receptas“ nugalėtojus

 (216)
Gerą mūsų savijautą lemia ne tik sveikas kūnas, tačiau ir pozityvios mintys, ir tai, kokie laimingi jaučiamės, ir dar daug dalykų, apie kuriuos rašėte jūs. Vieno geros savijautos recepto nėra - kiekvienas jį turime susikurti. Dėkojame visiems konkurso dalyviams, visgi skelbiame tris nugalėtojus, kurių mintys sušildė mūsų širdis.
Draugai
© Corbis

Šauniausių receptų autoriais skelbiame: Karolį M., Angelę ir Andželiką. Jiems atitenka puikūs Druskininkų „Eglės“ sanatorijos įsteigti prizai.

Su nugalėtojais susisieksime asmeniškai.

****INGREDIENTAI

Mano receptas susideda iš trijų ingredientų, kurių, deja, nenusipirksi parduotuvėje:

1. savirealizacija;
2. meilė;
3. sveikata.

PARUOŠIMAS

Dirbdamas mėgstamą darbą ir jausdamas savo indėlį, jaučiuosi, kad tai darau ne veltui. Padėdamas praeiviui ir nesitikėdamas nieko už tai, jaučiuosi puikiai. Sugebėdamas mylimam žmogui padaryti malonią staigmeną ir matyti ją besišypsančią, pats šypsausi iki ausų... Sveikai maitindamasis ir sportuodamas jaučiuosi žvalus ir kasdien galiu padaryti daugiau. Na,  o sveikas optimizmas šviečia tiek pačiam įveikiant sunkumus, tiek aplinkiniams :)

Viso to rezultatas - procesas: puiki savijauta prasideda kiekvieną rytą nusišypsant ir padedant kitam šypsotis. :)

Karolis

******

Geros savijautos receptas – labiau mylėkime save, negailėkime investicijų savo didžiausiam turtui - sveikatai, ir jausimės puikiai.

Esu jau sulaukusi šešiasdešimties, bet nedejuoju, kaip kitos mano amžiaus moteriškaitės. Esu energinga ir veikli moteris, mama ir dviejų vaikaičių močiutė.

Keli paprasčiausi dalykai, man padedantys jaustis puikiai, tad dalinuosi šiais patarimais su visais.

1) Atsikelkime kas rytą bent pusvalandžiu anksčiau, kad galėtumėme tą laiką skirti mankštai (o tai nesunku bus padaryti, jei atsigulsime vakare pusvalandžiu anksčiau).

2) Nepatingėkime kasdien išsispausti bent stiklinę šviežių vaisių, daržovių sulčių (patikėkite, naminės šviežios sultys neprilygsta pirktoms parduotuvėje ir įpakuotoms “tetrapakuose”).

3) Daugiau laiko praleiskime gamtoje – vaikščiokime, važinėkimės dviračiais, o dabar puikus metas slidinėti. Kiekvienas metų laikas gali pasiūlyti puikių atrakcijų gamtoje.

4) Nedejuokime, nesiskųskime blogu gyvenimu, krize ir panašiai. Juk nuo to tikrai geriau nepasijusime.

5) Stenkimės išvengti konfliktinių situacijų, pykčių. Tausokime savo ir aplinkinių nervus. Juk visada galima rasti išeitį iš padėties.

6) Negailėkime investicijų sveikatai, taip kaip negailime pinigų daiktams ar drabužiams.

Nenusipirksime dar vienų kvepalų, naujos suknelės, kostiumėlio ar dar vienų batelių, na, ir kas. Juk jie tiesiog dulkėtų spintoje, o mados tendencijos keičiasi, greitai taptų pabodusiais, tiesiog nebereikalingais… Geriau skirti tuos pinigėlius bent savaitgalio kelialapiui į sanatoriją “pasikrauti” teigiamos energijos, malonaus poilsio nuo kasdienybės rutinos, pasimėgauti gydomosiomis procedūromis, masažais.

Tai pati geriausia investicija į savo sveikatą, gerą savijautą ir netgi grožį. Kelios dienos gali suteikti jėgų, stiprybės, puikios nuotaikos, nepamirštamų įspūdžių ir prisiminimų, kuriais dar ilgai dalinsitės grįžę su artimaisiais, draugais ar kaimynais.

Angelė

****

Laba diena, gera matyti, kad informacinis puslapis pateikia nuostabų straipsnį - kurio pagrindinė mintis juk yra gyvenimo eliksyras!

Gera savijauta - sąvoka, subjektyvi kiekvienai asmenybei ir kiekvienas žmogus savo receptą turi atrasti pats, pagrindinė sąlyga tam - sustoti ir įsiklausyti į savo kūną, mintis ir norus, suprasti save, pajausti save. Ne veltui senovės išmintis byloja: laimingi visi aplink tave bus tik tada, kai pats būsi laimingas.

Geros savijautos receptas iš Andželikos:

= Prabudę ryte, išsitieskime lovytėje, pamaigykime kumščius, pirštelius suglausdami ir ištiesdami, pasirąžykime, taip išvengsime snūduriavimo dar 5-20 minučių. Būtinai nusišypsokite ir pagalvokite apie vieną iš gerų dalykų, kurie jūsų laukia šiandien, tai nebūtinai turi būti pelningas sandoris su partneriais, bet smulkūs džiugesio pliūpsniai, kaip antai vyro/dukrytės bučinys iš ryto.

= Išlipę iš lovytės, žvilgtelėkite pro langą į dangų, šiek tiek pastebėkite debesis ir gamtą aplinkui, juk žemė bunda kartu su mumis.

= Trumpa mankštelė pagreitina kraujo apytaką, o medicinos tiesa byloja - fizinis krūvis stimuliuoja pozytyvią energiją.

= Arbatos puodelis ir maistas ryte - būtina,  kad neatbėgtume į darbą suirzę.

= Per dieną stenkitės tarp visų stresinių darbelių pabendrauti su pozityviai nusiteikusiais žmogeliukais, perskaitykite gerą straipsnį, pasiklausykite mėgstamos muzikos. Tik mes patys valdome savo mintis, dėl to būtina kiekvienoje net sunkiausioje situacijoje įžvelgti pozityvią mintį, tai daug kartų kartota tiesa, kuri VEIKIA.

= Valgyti nepamirškite dienos metu, darbai tikrai palauks, o kai prasidės skrandžio problemos, joks darbas neteiks malonumo.

= Vakare skirkite laiko sau, vienas mano geriausių užsiėmimų yra čiuožykla, šaltas oras, judėjimas ir ledo arena - tikrai geras atsipūtimo vaistas.

= Gera knyga - išminties šaltinis, viskas jau yra aprašyta ir pasakyta, tad pasiimkite keletą puslapių pasiskaitymui.

= Šokis - judėjimas, energija.

= Mezgimas, nėrimas, nauja stichija - dekupažas - jeigu jus tai ramina, žinoma, užsiimkite.

= Puodelis kakavos su geru draugu, drauge, šeima ir mielas pokalbis, gera atgaiva sielai, o dar išbandykite šiltai apsirengti ir išlįsti su puodeliu kakavos į balkoną, super!

Keli bendri patarimai: judėkite, neužsisėdėkite; valgykite - nebadaukite; šypsokitės - net per prievartą, nes tai stimuliuoja pozityvią energiją; mąstykite teigiamai - tik neužsidarykite rožiniame pasaulyje; ilsėkitės ir MIEGOKITE - miegas yra vaistas nuo visų ligų ir geros savijautis pamatinis šaltinis.

Andželika

www.DELFI.lt
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Esu sveikas

Klauskite trenerio D.Sūdžiaus (234)

2010 sausio mėn. 12 d. 14:00
Klauskite trenerio D.Sūdžiaus
Asmeninio archyvo nuotr.
Sportuojate savarankiškai, tačiau nedžiugina rezultatai? O gal norite numesti svorį, bet nežinote, nuo ko pradėti? Komentarų skiltyje po šiuo straipsniu rašykite savo klausimus, o jums atsakys sporto klubo "Impuls" treneris Donatas Sūdžius. Atsakymų ieškokite šiame straipsnyje.

Skelbiami konkurso „Kaip rūpiniesi savo sveikata?“ nugalėtojai (5)

2010 vasario mėn. 17 d. 17:08
Jūs dalinote patarimus, kaip rūpintis sveikata, rašėte savo gyvenimo istorijas ir linkėjote vieni kitiems sveikatos - brangiausio turto. Dėkojame visiems konkurso dalyviams! Atrinkome pluoštą geriausių istorijų, o nugalėtojus lėmė burtai.

K.Ivanova: gerai savijautai – subalansuota mityba ir žolelių arbatos (90)

2010 vasario mėn. 11 d. 10:27
Kristina Ivanova
Asmeninio archyvo nuotr.
Grupės „Yva“ narė Kristina Ivanova džiaugiasi universitete studijuoti pasirinkusi visuomenės sveikatos specialybę. Esą gilinantis į šią sritį mergina sužinojo daug naudingų dalykų, kuriuos pritaikė ir savo gyvenimo būdui. Šviežiai spaustos vaisių sultys, subalansuota mityba, pasivaikščiojimai gryname ore bei puodelis pačios rinktų lauko žolelių arbatos su medumi – Kristinos geros savijautos ir puikios nuotaikos receptas.

KONKURSAS! Kaip rūpiniesi savo sveikata? (Skaitytojų istorijos, III dalis) (9)

2010 vasario mėn. 1 d. 12:28
Sakoma, jei pats save saugosi, tai ir Dievulis paglobos. O sveikata rūpintis reikia ypatingai, juk jos net už didžiausius pinigus nenupirksi. O kaip jūs rūpinatės savimi? Galbūt ligas vaikote kasdien išgerdami po puodelį vaistažolių arbatos, galbūt grūdinatės, sportuojate, o gal medituojate, juk protas ir kūnas yra neatsiejami. Parašykite mums, kaip rūpinatės sveikata ir laimėkite vertingų prizų.

Klauskite sveikatos mokytojo D.Kepenio (190)

2010 sausio mėn. 12 d. 14:00
Norite paklausti sveikatos mokytojo Dainiaus Kepenio apie sveiką gyvenseną, mitybą bei grūdinimąsi? Rašykite savo klausimus komentaruose po šiuo straipsniu, o atsakymus rasite straipsnyje.

Skelbiame konkurso „Mano hobis stiprina sveikatą“ nugalėtojus (14)

2010 vasario mėn. 18 d. 14:00
Yra begalė įvairiausių užsiėmimų, kurie fiziškai stiprina mūsų kūną, mankština smegenis ar grūdina sielą, tad sunku pasakyti, kuris yra pats geriausias. Visgi atėjo metas paskelbti konkurso "Mano hobis stiprina sveikatą" nugalėtojus.

Skelbiami konkurso „Geros savijautos receptas“ nugalėtojus (216)

2010 vasario mėn. 18 d. 14:00
Gerą mūsų savijautą lemia ne tik sveikas kūnas, tačiau ir pozityvios mintys, ir tai, kokie laimingi jaučiamės, ir dar daug dalykų, apie kuriuos rašėte jūs. Vieno geros savijautos recepto nėra - kiekvienas jį turime susikurti. Dėkojame visiems konkurso dalyviams, visgi skelbiame tris nugalėtojus, kurių mintys sušildė mūsų širdis.

Merūnas žiemą pasirūpina šiltais drabužiais (43)

2010 vasario mėn. 3 d. 00:00
Merūnas
A.Solomino nuotr.
Tarptautinių dainų festivalių laureatas, tenoras Merūnas Vitulskis šią šaltą ir žvarbią žiemą vadina džiugesio laiku, nes gražūs žiemos peizažai, gamta kompensuoja visas šalčio sukeliamas problemas. Taip pat žiemą, vasarį, dainininkas švęs savo gimtadienį.

Šaltis ir sąnariai: kaip man pavyko išvengti sąnarių keitimo (61)

2010 vasario mėn. 2 d. 00:02
Dėl patirtų traumų jaunystėje, daugiau nei prieš 10 metų prasidėjo kelių sąnarių skausmai. Uždegimus kartą kitą numalšinau diklofenaku, tačiau prasidėjo skrandžio skausmai. Supratau, kad su vaistais toli nenukeliausi. Gydytojai diagnozavo visišką sąnario susidėvėjimą ir patarė keisti kelio sąnarį. Naktimis negalėjau miegoti dėl skausmo, bažnyčioje nei sekundei atsiklaupti.

D.Butkus mėgsta čiuožinėti ant Kauno marių (3)

2010 vasario mėn. 1 d. 09:34
Laidos „Gamtos patruliai“ vedėjas Daumantas Butkus džiaugiasi, kad ši žiema – itin šalta, nes, jo manymu, kitos tokios galime ir nesulaukti.

Ž.Ašmontaitė džiaugiasi žiema ir rūpinasi savimi (15)

2010 sausio mėn. 31 d. 00:02
Žemyna Ašmontaitė
Aktorė Žemyna Ašmontaitė šią šaltą žiemą nepatiria jokių rūpesčių ir tik džiaugiasi – šiųmetė žiema jai tarsi pasaka.

D.Anužytė–Kasiulaitienė: sveikai gyvenantys vaikai auga stipresni (9)

2010 vasario mėn. 1 d. 00:00
Daiva Anužytė - Kasiulaitienė
A.Solomino nuotr.
„Mis Lietuva‘96“ Daiva Anužytė - Kasiulaitienė teigia, kad sveikas gyvenimo būdas jau įaugo į kraują, nors anksčiau apie mitybą ji negalvodavo.

DJ Mamania: nerūkiau, bet draugų ratas nepasikeitė (33)

2010 sausio mėn. 28 d. 00:00
Artūras Matkevičius, žinomas kaip DJ Mamania, niekada nebandė rūkyti ir dalyvauja visose prieš rūkymą nukreiptose kampanijose. “Šiaip nesu šimtaprocentinis sveikuolis, ypač maisto prasme, bet dėl rūkymo esu griežtas”, - sako jis.

Įžymūs pasaulio vegetarai (47)

2010 sausio mėn. 26 d. 16:47
Vegetarizmas kaip mitybos forma jau kurį laika vis labiau populiarėja. Nemažai jums žinomų žymių žmonių yra vegetarai ar veganai. Nuo Platono iki Portman - daug žymių žmonių rinkosi ir tebesirenka vegetarišką gyvenimo būdą. Dauguma jų – kad jaustųsi sveikesni, bet kai kurie – iš empatijos gyvūnams.

K.Navickaitė-Tina: sveikata turime pasirūpinti patys (57)

2010 sausio mėn. 25 d. 11:33
Kristina-Tina Navickaitė
Asmeninio archyvo nuotr.
Klaipėdietė šokių studijos „Tina dance“ vadovė Kristina Navickaitė – Tina sako, kad visas jos gyvenimo būdas – ekologiškas. Jai svarbi ne tik sveikata, bet ir aplinka, kurioje gyvena. Šokėja rytais nubėga net dešimt kilometrų, valgo tik sveiką maistą.

Ir sveikatai, ir malonumui

2010 sausio mėn. 22 d. 00:00
chAlvaaa: prieš šuolį
Asmeninio archyvo nuotr.
Mankštintis, grūdintis ar kitaip rūpintis sveikata nėra sunku ar nuobodu, jei tai suderini su maloniu laisvalaikio užsiėmimu - tai ir sielą džiugina, ir kūną pramankština. Gal ir jūs turite hobį, kuris stiprina ir sveikatą?

V.Perminaitė: svarbi ne tik kūno, bet ir sielos sveikata (101)

2010 sausio mėn. 19 d. 00:00
Dainininkė Viktorija Perminaitė jau keletą metų nevalgo mėsos ir sako, jog jai svarbu ne tik turėti sveiką ir gražų kūną. Merginai ne mažiau svarbi ir jos sielos sveikata, vidinė ramybė. Norėdama išlaikyti harmoniją, atlikėja daug dėmesio skiria literatūrai apie dvasinius dalykus.

Moterys nuvertina savo išvaizdą, o vyrai ją pervertina? (5)

2010 sausio mėn. 18 d. 00:00
Akivaizdžiai atsikišusį pilvą vyrai neretai pavadina „dideliu raumeniu“ ir nesuprasi, juokais ar rimtai. O moterys, pastebėjusios mažiausią riebaliuką, ne humoro griebiasi, o priemonių jam pašalinti. Gal toks susirūpinimas kilęs iš prigimties, juk sakoma, kad vyrai myli akimis (o moterys – tik ausimis), ar iš tiesų mes nuvertiname savo išvaizdą, o vyrai mažiau ją sureikšmina, kartais net pervertina?

V.Tarasovo sveikatos šaltinis – svarmenų kilnojimas (110)

2010 sausio mėn. 18 d. 00:00
Vilius Tarasovas. "Monaco" arch. nuotr.
Dainininkas Vilius Tarasovas sportuoti pradėjo vaikystėje. Gal lėmė tai, kad gyveno šalia stadiono, gal tai, kad mokykloje buvo baseinas, bet sportas iki šiol yra viena didžiausių Viliaus aistrų, mėgstamiausias laisvalaikis ir sveikatos šaltinis.

KONKURSAS! Kaip rūpiniesi savo sveikata? (Skaitytojų istorijos, II dalis) (19)

2010 sausio mėn. 15 d. 14:59
Sakoma, jei pats save saugosi, tai ir Dievulis paglobos. O sveikata rūpintis reikia ypatingai, juk jos net už didžiausius pinigus nenupirksi. O kaip jūs rūpinatės savimi? Galbūt ligas vaikote kasdien išgerdami po puodelį vaistažolių arbatos, galbūt grūdinatės, sportuojate, o gal medituojate, juk protas ir kūnas yra neatsiejami. Parašykite mums, kaip rūpinatės sveikata ir laimėkite vertingų prizų.

KONKURSAS! Kaip rūpiniesi savo sveikata? (Skaitytojų istorijos, I dalis) (11)

2010 sausio mėn. 14 d. 14:00
Sakoma, jei pats save saugosi, tai ir Dievulis paglobos. O sveikata rūpintis reikia ypatingai, juk jos net už didžiausius pinigus nenupirksi. O kaip jūs rūpinatės savimi? Galbūt ligas vaikote kasdien išgerdami po puodelį vaistažolių arbatos, galbūt grūdinatės, sportuojate, o gal medituojate, juk protas ir kūnas yra neatsiejami. Parašykite mums, kaip rūpinatės sveikata ir laimėkite vertingų prizų.