Žiema sukūrė tikrą gamtos stebuklą

 (1)
Žiemos speigas ir gausus sniegas papuošė Lietuvos gamtą. Ir taip išskirtinės bei nuostabių vaizdų kupinos vietos atėjus šaltajam metų laikui dar labiau išgražėjo. Kviečiame peržiūrėti Pajūrio ir Anykščių regioninių parkų nuotraukas.
Karklės riedulynas ir Anykščių medžių lajų takas
© DELFI montažas

Šiuose parkuose gražu ištisus metus, tačiau šalčio pramonė čia padirbėjo iš peties ir peizažas atrodo įspūdingai.

Pajūrio regioninio parko ekologas Erlandas Paplauskis, atsiuntęs mobiliuoju telefonu darytas nuotraukas, kviečia pamatyti neįtikėtinus vaizdus iš Karklės riedulyno. Apledėję akmenys atrodo ypatingai.

Tiesa, E. Paplauskis prašo: akmenimis pasigrožėkite, bet nerinkite jų tam, kad parsivežtumėte namo. Karklės riedulyne akmenys saugomi ir juos rinkti maišais į savo sodybas draudžiama. Akmenų rinkimas yra tarsi gamtos sukurto grožio naikinimas, taip ardomi krantai ir skatinama erozija.

Akmenys tiek pakrantėje, tiek jūroje yra vertinga ekosistemos dalis, ant jų prisitvirtina dumbliai, moliuskai, apsigyvena vėžiagyviai, kiti bestuburiai, todėl čia didesnė bioįvairovė, susikaupia žiemojančių paukščių pulkai, žuvys randa maisto ir slėptuves. Be to, akmenys šiek tiek susilpnina bangų ardantį poveikį, o žmonėms teikia estetinį pasitenkinimo jausmą.

Taip pat parko darbuotojai įspėja, kad prie Olandų kepurės statydami aikštelėje automobilį, nepalikite vertingų daiktų. Aikštelė nesaugoma ir vagys žino, kad greit negrįšite, todėl kartais išdaužo stiklus, pamatę ant sėdynės paliktus daiktus.

O Anykščių regioninis parkas dalinasi nuotraukomis ir vaizdo medžiaga, kaip žiemoja medžių lajų takas.

Medžių lajų takas - pirmasis Baltijos šalyse ir pirmasis Rytų Europoje. Medžių lajų takas tęsiasi 300 metrų ir tolygiai kyla iki 21 metro aukščio virš žemės paviršiaus. Takas baigiasi apžvalgos bokštu, kurio apžvalgos aikštelė įrengta 34 metrų aukštyje. Apžvalgos bokšto architektūros motyvu pasirinkta Lietuvos etnokultūrinio regiono – Aukštaitijos tautinė juosta. Fasaduose dominuoja juostos motyvas iš rombų. Medžių lajų tako informacinis centras nepriekaištingai integruotas į aplinką. Stogas įkomponuotas į šlaitą, apaugintas žole.

Lajų takui parinkta ypatinga vieta – tai Anykščių šilelis. Šis Lietuvos miškas yra aprašytas garsaus Lietuvos poeto Antano Baranausko poemoje „Anykščių šilelis“. Netoli įėjimo į Medžių lajų taką stūkso įspūdingas Puntuko akmuo.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Mūsų aplinka

Gandrų būriai pranašauja permainas: paukščiai kelia sparnus į šiltuosius kraštus (14)

Turbūt daugelio dėmesį atkreipė laukuose besibūriuojantys skaitlingi baltųjų gandrų būriai. Ypač sparčiai jie formavosi praeitą savaitgalį. Neretai vienoje vietoje pamatysi šimtą ar daugiau paukščių. Ornitologai žino, jog tai gandrų paskutinio pasiruošimo tolimai kelionei į pietinius kraštus ženklas, rašoma Lietuvos ornitologų draugijos pranešime spaudai.

Plinta labai nemalonūs gyviai: moteris išbandė daugybę būdų, bet niekas nepadėjo (147)

Vis daugiau žmonių skundžiasi, kad jų išpuoselėtus daržus apsėdo sparčiai besidauginantys ir neįveikiami invaziniai šliužai, dar pažįstami Arion lusitanicus vardu. Mokslininkų prognozės nedžiugina – panašu, jog vis drėgnesni ir šiltesni orai mūsų šalyje šiuos kenkėjus traukia lyg magnetas.

Pažintinių takų Lietuvoje TOP 10: kaip išsirinkti ir rasti? (7)

Lietuvoje turime apie pusantro šimto įvairių pažintinių takų. Iš ko rinktis yra, tačiau išsirinkti be galo sunku. Patarimais ir siūlymais, kaip pasivaikščiojimus paversti įdomesniais dalinasi projekto pamatykLietuvoje.lt vadovas Arvydas Dotas, rašoma pranešime spaudai.

Praktiški patarimai, kokią mėsą vasarą rinktis ir kaip ją paruošti (8)

Vasarą dažnai susimąstome, kokią mėsą rinktis, kaip geriausia ją apdoroti, kad neapsunkintume virškinamojo trakto. DELFI klausia specialistų, koks pasirinkimas šiuo metų laiku yra geriausias.

Nemaloni žinia alaus mėgėjams: saugokitės skausmingų atakų (16)

Vasarą žmones dažnai kankina įvairūs mašalai, uodai, o labiausiai gąsdina širšės. Jos gelia ne tik skaudžiai, bet, kai kuriais atvejais, jų įgėlimas gali būti mirtinas. Kaip apsisaugoti nuo širšių, ką daryti jei viena jų jau įgėlė ir kokių organizmo reakcijų tikėtis?