Žiema išpuošė pamarį: štai taip atrodo prasidėjęs potvynis

 (8)
Nemuno deltos regioniniame parke dabar ypač gražu. Gamta sukūrė tobulą peizažą. Tiesa, pamaryje jau prasidėjo potvynis. Jo mastą galėsite įvertinti peržiūrėję nuotraukų galeriją.
Nemuno delta
© DELFI montažas

Prasidėjus potvyniui jį stebėti į Nemuno deltos regioninį parką atvyksta žmonės ne tik iš pamario regiono, bet ir iš visos Lietuvos. Nors vietiniams gyventojams toks gamtos pokštas sukelia papildomų sunkumų, tačiau, kaip bebūtų, tai yra įdomus gamtinis reiškinys.

Pamario gyventojai jau žino, kad kiekvienais metais čia gali tekti kovoti su potvyniu. Nemuno deltos regioninio parko direkcijos ekologas Robertas Kubilius sako, kad dabar vandens lygis pakilęs iki 30 cm.

Anot ekologo, automobilius per vandenį veža traktoriai su tralais.

„Patiems automobiliams važiuoti draudžiama, jie turi lipti ant tralo. Prie tralo yra dvi eilės: vieni su leidimais, tai vietiniai gyventojai, tarnybos, kiti Nemuno deltos svečiai“, – aiškina R. Kubilius.

Tiesa, jis pabrėžia, kad jei vandens lygis nukris iki 19 cm, tuomet automobilių tralai nebekilnos: traktoriai automobilius perveža, kol vandens lygis siekia 20 ir daugiau centimetrų.

Anot specialisto, potvynis dar gali trukti apie porą savaičių.

Nemuno deltos regioninio parko direkcija dalinasi nuotraukomis, kuriose - įspūdingas regioninio parko kraštovaizdis.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Mūsų aplinka

Gandrų būriai pranašauja permainas: paukščiai kelia sparnus į šiltuosius kraštus (28)

Turbūt daugelio dėmesį atkreipė laukuose besibūriuojantys skaitlingi baltųjų gandrų būriai. Ypač sparčiai jie formavosi praeitą savaitgalį. Neretai vienoje vietoje pamatysi šimtą ar daugiau paukščių. Ornitologai žino, jog tai gandrų paskutinio pasiruošimo tolimai kelionei į pietinius kraštus ženklas, rašoma Lietuvos ornitologų draugijos pranešime spaudai.

Plinta labai nemalonūs gyviai: moteris išbandė daugybę būdų, bet niekas nepadėjo (154)

Vis daugiau žmonių skundžiasi, kad jų išpuoselėtus daržus apsėdo sparčiai besidauginantys ir neįveikiami invaziniai šliužai, dar pažįstami Arion lusitanicus vardu. Mokslininkų prognozės nedžiugina – panašu, jog vis drėgnesni ir šiltesni orai mūsų šalyje šiuos kenkėjus traukia lyg magnetas.

Pažintinių takų Lietuvoje TOP 10: kaip išsirinkti ir rasti? (7)

Lietuvoje turime apie pusantro šimto įvairių pažintinių takų. Iš ko rinktis yra, tačiau išsirinkti be galo sunku. Patarimais ir siūlymais, kaip pasivaikščiojimus paversti įdomesniais dalinasi projekto pamatykLietuvoje.lt vadovas Arvydas Dotas, rašoma pranešime spaudai.

Praktiški patarimai, kokią mėsą vasarą rinktis ir kaip ją paruošti (8)

Vasarą dažnai susimąstome, kokią mėsą rinktis, kaip geriausia ją apdoroti, kad neapsunkintume virškinamojo trakto. DELFI klausia specialistų, koks pasirinkimas šiuo metų laiku yra geriausias.

Nemaloni žinia alaus mėgėjams: saugokitės skausmingų atakų (16)

Vasarą žmones dažnai kankina įvairūs mašalai, uodai, o labiausiai gąsdina širšės. Jos gelia ne tik skaudžiai, bet, kai kuriais atvejais, jų įgėlimas gali būti mirtinas. Kaip apsisaugoti nuo širšių, ką daryti jei viena jų jau įgėlė ir kokių organizmo reakcijų tikėtis?