Pavasarį sveikina Kauno botanikos sodas: pražydo retų rūšių tulpės

 (3)
Tik ką pavasarį pasveikino Burbiškio dvaro tulpės. Nuo jų neatsilieka ir Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) Kauno botanikos sode augančios tulpių rūšys: gėlės iš viso pasaulio kviečia grožėtis bundančia gamta.
Tulpių žydėjimas
© DELFI montažas

Pakako vos kelių vasariškai šiltų dienų, kad Vytauto Didžiojo universiteto botanikos sodo parke Kaune viena po kitos pražystų per dvi dešimtis ankstyviausiųjų tulpių rūšių ir veislių.

Veržlia ryškių spalvų banga prasideda bene lankomiausias ne tik kauniečių, bet ir svečių iš visos Lietuvos tulpių žydėjimas: šiemet jų romantiškoje, dar grafo J. Godlevskio laikais suformuotoje, Aukštosios Fredos dvaro parko saloje prisodinta kaip niekad daug – per 9 arų plote puikuojasi visų 15 grupių tulpių, netoli pusės tūkstančio rūšių ir veislių.

VDU Kauno botanikos sodo komunikacijos koordinatorė Živilė Bilotaitė-Jokubauskienė pasakoja, kad sode auginamos tulpės iš visos Europos: pradedant Olandija, iš kur ir kilę daugiausiai tulpių veislių, Prancūzija, Vokietija ir baigiant Rusija, Baltarusija, Čekija, Didžiąja Britanija ir, žinoma, Lietuvos tulpių rūšimis.

„Dažnai įsivaizduojama, kad tulpių žydėjimas - tai viena - dvi savaitės gegužės pradžioje, kai sužydi pačių stambiausių žiedų tulpės, tačiau iš tiesų tulpių žydėjimas prasideda jau balandžio pirmomis savaitėmis - ir būtent nuo ankstyvųjų bei laukinių tulpių rūšių. Sunku pasakyti, kodėl šios ankstyvosios mažylės nėra tokios populiarios - gal ne tokios pompastiškos, kaip vėlyvesnės, kitų grupių jų gentainės. Tuo tarpu jų botanikos sode Kaune - kelios dešimtys veislių ir rūšių, nuo dažnesnių, iki pačių rečiausių, kurias mūsų specialistai tiesiog medžioja ir kruopščiai daugina metai iš metų. Beje, net ir padauginti šias ankstyvąsias tulpes nėra paprasta: kartais per penkerius metus iš viso svogūnėlio tepavyksta padauginti vos tris keturis. Tad matyti vienoje vietoje tokią įvairovę šių nedažnų ankstyviausiųjų pavasario simboliu tapusių tulpių - retas atvejis ir vaizdas, kurį praleidus bus galima išvysti tik po metų, kitą pavasarį", - pasakoja Ž. Bilotaitė-Jokubauskienė.

VDU Kauno botanikos sodas dalinasi jau žydinčių retų tulpių rūšių nuotraukomis.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Mūsų aplinka

Miestuose masiškai mažėja medžių: kuo tai gali baigtis? (132)

„Dideli, brandūs, sveiki medžiai mūsų miestuose nusipelno lygiai tokios pat pagarbos ir rūpesčio kaip ir senamiesčio pastatai, kurie visokeriopai saugomi ir puoselėjami. Būtina tinkamai subalansuoti miestų augimą ir biologinės įvairovės buveines, priešingu atveju sulauksime rimtų ekologinių, socialinių, net ekonominių nuostolių“, - perspėja dendrologė, Lietuvos želdintojų ir dekoratyvinių augalų augintojų asociacijos narė Danguolė Liagienė.

Gamtininkai ragina kovoti su populiariais augalais (31)

Gamtininkai ragina kovoti su pievas, laukus, pakeles geltonais žiedais užtvindžiusiomis rykštenėmis, nes tai mūsų šaliai svetimas augalas, išstumiantis vietines rūšis. Žydinčios rykštenės pakeitė vasaros pradžioje mėlynavusius kito invazinio augalo – gausialapio lubino – žiedų kilimus, rašoma Aplinkos ministerijos pranešime spaudai.

Gandrų būriai pranašauja permainas: paukščiai kelia sparnus į šiltuosius kraštus (46)

Turbūt daugelio dėmesį atkreipė laukuose besibūriuojantys skaitlingi baltųjų gandrų būriai. Ypač sparčiai jie formavosi praeitą savaitgalį. Neretai vienoje vietoje pamatysi šimtą ar daugiau paukščių. Ornitologai žino, jog tai gandrų paskutinio pasiruošimo tolimai kelionei į pietinius kraštus ženklas, rašoma Lietuvos ornitologų draugijos pranešime spaudai.

Plinta labai nemalonūs gyviai: moteris išbandė daugybę būdų, bet niekas nepadėjo (189)

Vis daugiau žmonių skundžiasi, kad jų išpuoselėtus daržus apsėdo sparčiai besidauginantys ir neįveikiami invaziniai šliužai, dar pažįstami Arion lusitanicus vardu. Mokslininkų prognozės nedžiugina – panašu, jog vis drėgnesni ir šiltesni orai mūsų šalyje šiuos kenkėjus traukia lyg magnetas.

Pažintinių takų Lietuvoje TOP 10: kaip išsirinkti ir rasti? (8)

Lietuvoje turime apie pusantro šimto įvairių pažintinių takų. Iš ko rinktis yra, tačiau išsirinkti be galo sunku. Patarimais ir siūlymais, kaip pasivaikščiojimus paversti įdomesniais dalinasi projekto pamatykLietuvoje.lt vadovas Arvydas Dotas, rašoma pranešime spaudai.