Lankytinos vietos Lietuvoje - viename interaktyviame žemėlapyje

Saugomų teritorijų nacionalinis lankytojų centras liepos 27 d. (ketvirtadienį) 18 val. kviečia į renginių ciklo „Gamta po stogu” susitikimą. Renginio svečias – aktyvus keliautojas, kelionių portalo „pamatykLietuvoje.lt” sumanytojas Arvydas Dotas pristatys išsamų nacionalinių ir regioninių parkų lankytinų vietų žemėlapį, rašoma Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos pranešime spaudai.
Salako pažintinis takas. Gražutės reg. parkas
© Gražutės regioninis parkas

Šiemet atnaujintame žemėlapyje pateikiami visų Lietuvos regioninių ir nacionalinių parkų lankytinų vietų duomenys. Be apžvalgos bokštų, pažintinių takų, gamtos objektų, piliakalnių ir kitų objektų, žemėlapyje pateikiamos ir poilsiaviečių koordinatės. Informaciją apie nacionalinių ir regioninių parkų lankytinas vietas galite rasti - https://pamatykLietuvoje.lt/parkai

Pasak keliautojo Arvydo Doto, planuojant išvyką su šeima ar draugais, ieškant įdomių vietų ar pažintinių takų, informaciją dažnai tenka rinkti iš kelių šaltinių. Tačiau dažniausiai susiduriama su problema, kad nėra konkretaus objekto tikslių koordinačių.

Planuodamas savo šeimos išvykas, su šiais sunkumais susidurdavo ir portalo pamatykLietuvoje.lt kūrėjas Arvydas Dotas. Noras pakeisti šią situaciją, padėti sau ir kitiems mėgstantiems keliauti tapo paskata www.pamatykLietuvoje.lt atsiradimui. Kasdien pildomame žemėlapyje - jau daugiau kaip 3000 mūsų krašto lankytinų objektų, išsamiai aprašytų, su nuotraukomis ir su pažymėta tikslia vieta žemėlapyje.

Susitikimo metu portalo „pamatykLietuvoje.lt” sumanytojas Arvydas Dotas papasakos apie kuriamą žemėlapį, apie ateities planus. Sužinosite, kodėl pamatykLietuvoje.lt žemėlapis yra nepamainomas pagalbininkas, keliaujant po Lietuvos saugomas teritorijas.

Arvydas ir jo šeima yra aktyvūs keliautojai, beveik visą laisvalaikį skiriantys naujų vietų lankymui ir Lietuvos pažinimui. Susitikimo metu jis pasidalins savo kelionių įspūdžiais, „sumedžiotais” kadrais, labiausiai jam ir jo šeimai patikusiomis vietomis, patirtais nuotykiais ir patarimais. Papasakos apie tai, kaip sekasi keliauti su mažais vaikais, juos kelionėje sudominti ir motyvuoti.

Jeigu mėgstate keliauti po gamtą, po saugomas teritorijas, pažinti mūsų krašto ypatingas lankytinas vietas, ateikite į renginį „Gamta po stogu”, kuris vyks liepos 27 d. (ketvirtadienį) Saugomų teritorijų nacionaliniame lankytojų centre (Antakalnio g. 25, Vilnius).

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Mūsų aplinka

Miestuose masiškai mažėja medžių: kuo tai gali baigtis? (24)

„Dideli, brandūs, sveiki medžiai mūsų miestuose nusipelno lygiai tokios pat pagarbos ir rūpesčio kaip ir senamiesčio pastatai, kurie visokeriopai saugomi ir puoselėjami. Būtina tinkamai subalansuoti miestų augimą ir biologinės įvairovės buveines, priešingu atveju sulauksime rimtų ekologinių, socialinių, net ekonominių nuostolių“, - perspėja dendrologė, Lietuvos želdintojų ir dekoratyvinių augalų augintojų asociacijos narė Danguolė Liagienė.

Gamtininkai ragina kovoti su populiariais augalais (15)

Gamtininkai ragina kovoti su pievas, laukus, pakeles geltonais žiedais užtvindžiusiomis rykštenėmis, nes tai mūsų šaliai svetimas augalas, išstumiantis vietines rūšis. Žydinčios rykštenės pakeitė vasaros pradžioje mėlynavusius kito invazinio augalo – gausialapio lubino – žiedų kilimus, rašoma Aplinkos ministerijos pranešime spaudai.

Gandrų būriai pranašauja permainas: paukščiai kelia sparnus į šiltuosius kraštus (46)

Turbūt daugelio dėmesį atkreipė laukuose besibūriuojantys skaitlingi baltųjų gandrų būriai. Ypač sparčiai jie formavosi praeitą savaitgalį. Neretai vienoje vietoje pamatysi šimtą ar daugiau paukščių. Ornitologai žino, jog tai gandrų paskutinio pasiruošimo tolimai kelionei į pietinius kraštus ženklas, rašoma Lietuvos ornitologų draugijos pranešime spaudai.

Plinta labai nemalonūs gyviai: moteris išbandė daugybę būdų, bet niekas nepadėjo (190)

Vis daugiau žmonių skundžiasi, kad jų išpuoselėtus daržus apsėdo sparčiai besidauginantys ir neįveikiami invaziniai šliužai, dar pažįstami Arion lusitanicus vardu. Mokslininkų prognozės nedžiugina – panašu, jog vis drėgnesni ir šiltesni orai mūsų šalyje šiuos kenkėjus traukia lyg magnetas.

Pažintinių takų Lietuvoje TOP 10: kaip išsirinkti ir rasti? (8)

Lietuvoje turime apie pusantro šimto įvairių pažintinių takų. Iš ko rinktis yra, tačiau išsirinkti be galo sunku. Patarimais ir siūlymais, kaip pasivaikščiojimus paversti įdomesniais dalinasi projekto pamatykLietuvoje.lt vadovas Arvydas Dotas, rašoma pranešime spaudai.