Tyrimas parodė, kiek žmonių miega su savo šunimis

 (129)
Lietuviai dalinasi savo asmenine erdve su šunimis – 65 proc. apklaustų šunų augintojų prisipažįsta leidžiantys augintiniui miegoti jų lovoje. Tai paaiškėjo kampanijos „Gyvūnų kaspino mėnuo“ iniciatyva atliktos šunų augintojų apklausos metu.
Šeimininkai linkę miegoti vienoje lovoje su savo augintiniais
© Shutterstock nuotr.

„Yra toks posakis: visi šunys miega su savo šeimininkais, tik ne visi šeimininkai tai pripažįsta. Žinoma, kiekvieno žmogaus atvejis yra labai individualus, tačiau miegojimas su šunimis gali būti naudingas. Jei augintinis prisiglaudžia, jis šildo sąnarius, gali nuraminti. Be to, prisiminkime, kaip žmonės prisijaukino šunis – pirma šunys sukinėdavosi apie ugniakurą, vėliau žmonės juos viliodavo maistu, tačiau prijaukinimo lūžis įvyko, kai žmonės ir šunys pradėjo šalia miegoti“, – teigia Lietuvos kinologų draugijos viešųjų ryšių atstovė Aurelija Staskevičienė.

Be miegojimo bendroje lovoje, 90,6 proc. apklaustųjų teigia su savo augintiniu turintys ir kitų ritualų – augintiniai juos žadina rytais ar kartu bėgioja parke. Šunis draugams prilygina ir bendravimo su jais naudą teigia patiriantys 99 proc. apklaustų šunų savininkų. Jie prisipažįsta, jog kalbasi su savo augintiniais, o šie būdami šalia gali juos nuraminti.

„Šalia mūsų gyvenantys gyvūnai augintiniai neabejotinai tampa mūsų draugais. Ši, kaip ir bet kuri kita draugystė, teikia daug džiaugsmo, o buvimas kartu suteikia daugiau drąsos ir pasitikėjimo. Tai suprasdami, jau ne vienerius metus prisidedame prie terapijos užsiėmimų su šunimis skatinimo Lietuvoje. Kaskart, kai specialiai apmokyti šunys apsilanko Vilniaus SOS vaikų kaime, galime pasakoti vis naujas ir naujas sėkmės istorijas apie išaugusį vaikų pasitikėjimą ir drąsą“, – džiaugiasi „Mars Lietuva“ korporacinių reikalų vadovas Baltijos šalims Mindaugas Rupšys.

Šunų ir vaikų artimą ryšį puoselėja ir daugiau nei trys ketvirtadaliai apklaustų tėvų, kurie specialiai moko savo vaikus prižiūrėti augintinius namuose. Bendrai augintinių dresiravimu namų sąlygomis užsiima 94 proc. šunų šeimininkų. Vis dėlto, lietuviams šunų auginimas yra ne papildomi rūpesčiai, o džiaugsmas – absoliuti dauguma apklaustųjų savo šunis laiko draugais, o ne namų sargais.

Specialus projektas „Gyvūnų terapija“
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją