Testas: ar prabangiam restorane neprisidarytumėte sau gėdos

 (89)
Stalo etiketo subtilybės kartais pridaro nemažai rūpesčių, o patekus į prabangesnį restoraną, kuriame šalia lėkštės nugula ne vienas stalo įrankis, dažnam lietuviui tenka ir raudonuoti arba sekti kitus, geriau įrankių meną išmanančius kolegas ar svečius.
Restoranas
© Shutterstock nuotr.

Iš tiesų stalo įrankių istorija gana įdomi. Labai ilgą laiką Europoje žmonės apsiėjo tik su peiliu ir šaukštu. Panašus įrankis į šakutę buvo naudojamas senovės Egipte, tačiau senovėje ji buvo skirta ne valgymui, o maisto gaminimui. Maždaug apie X a. šakutė kaip stalo įrankis buvo jau gana plačiai naudojama vidurio rytuose ir ypač Bizantijoje.

Tačiau Europą šis įrankis pasiekė kur kas vėliau, Italijoje šis stalo įrankis pradėjo populiarėti tik XIV a., o Britanijoje šakutę tapo visuotinai priimtina naudoti tik XVIII a.

„Iki tol visi nešiojosi su savimi peilį, su juo ir maistą pjaustė, ir jį valgė. Peiliu galėjai apsiginti nuo užpuolikų ir panaudoti visokioms kitokioms reikmėms, todėl tai buvo labai praktiška. O ir atsiradus šakutei dar iškart nebuvo populiaru namie turėti daugiau stalo įrankių negu reikėjo šeimai. Žmonės atėję į svečius dažniausiai atsinešdavo savo peilį ir šakutę, būdavo net specialūs jiems skirti dėklai“, – anksčiau DELFI yra sakiusi stalo serviravimo žinovė D. Židonienė.

Šį kartą DELFI siūlo pasitikrinti žinias ir atsakyti sau į klausimą, kiek gi iš tiesų žinote apie stalo įrankius ir ar nepasimestumėte, kurį kada naudoti. Visuose klausimuose galimas tik vienas teisingas atsakymas. Sėkmės!

www.DELFI.lt
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją