Šalies keliuose mažinamas greitis, jau galima naudoti dygliuotas padangas

 (17)
Lapkričio 1 d. įsigaliojo Kelių eismo taisyklėse (KET) numatyti ribojimai – automagistralėse ir greitkeliuose reikia važiuoti lėčiau, be to, jau oficialiai leidžiama naudoti dygliuotas padangas, tą bus galima daryti iki kitų metų balandžio 10 d.
© Reuters/Scanpix

Spalį kai kuriose Lietuvos vietose jau buvo pasirodęs pirmasis sniegas, tačiau lapkritis prasideda nebūdingai šiltais orais. Ir nors artėjančios žiemos požymių dar mažai, pagal KET numatytus reikalavimus, vairuotojai turi 10 dienų, per kurias reikia pasikeisti vasarines padangas į žiemines ar universalias. Nuo lapkričio 10 d. šalies keliuose draudžiama važiuoti su vasarinėmis padangomis.

Tiems, kas dar neskuba keisti padangų ir galvoja, kad žieminės padangos tokiu oru greičiau dyla, LRT radijo laidoje "Rytos garsai" dalyvavęs Susisiekimo ministerijos atstovas Vidmantas Pumputis sakė, kad padangos labiau dyla, kai kelio dangos temperatūra aukštesnė nei 15 °C.

„Kai temperatūra žemesnė, nėra jokios skirtumo, ar -10 °C, ar 10 °C. [...] O daugiametė praktika rodo, kad būtent lapkričio pradžioje prasideda šalnos, orai tampa permainingi“, – pabrėžė jis.

Vairuotojai turėtų atkreipti dėmesį, kad lengvųjų automobilių žieminių padangų protektoriaus gylis turi būti ne mažesnis kaip 3 mm. Naudojant dygliuotas padangas, ant automobilio būtina prisiklijuoti skiriamąjį ženklą, informuojantį apie tai.

Nuo lapkričio 1 d. iki balandžio 1 d. keičiasi ir leistinas greitis keliuose. Lengviesiems automobiliams automagistralėse leidžiama važiuoti ne didesniu kaip 110 km/val. greičiu, greitkeliuose – ne didesniu kaip 100 km/val. greičiu. Tokie greičio apribojimai šalies automagistralėse ir greitkeliuose bus iki 2014 m. kovo 31 d.

www.DELFI.lt
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją