B. Praun ir G. Jogėlaitė, KKKC Meno rezidentūroje viešinčios nuo lapkričio 1 d., parodoje svarsto apie žmogaus priklausymą konkrečiai vietai ir gyvenimo būdą kultūriškai nenusistovėjusiose aplinkose.

Pasak kūrėjų, zero in on – dėmesio centras, planas, taikinys, bandymas, pastanga, siekis, koncentracija, lygmuo, tikslas, siekimas ir kryptis. Paroda, atskleidžianti menininkių tiriamąjį požiūrį, yra įkvėpta jų pačių gyvenimo būdo.

G. Jogėlaitė 2009‒2013 m. studijavo vizualiuosius menus Dunkano Jordanstono menų ir dizaino kolegijoje (Dandi, Škotija), gyvena ir dirba Škotijoje. Menininkė kūryboje naudoja grafikos, skulptūros ir piešimo technikas. „Išvykusiosios“ statusas – dingstis ieškoti gyvenamosios vietos. Kūrėja fiksuoja ploną liniją tarp santykio su gimtąją Klaipėda ir vadinamųjų namų.

Galimybė dalyvauti meno rezidentūroje leidžia G. Jogėlaitei perkurti ryšį tarp aplinkos, architektūros ir buities objektų. Skulptūros ir amatų technikomis menininkė perteikia kultūrinius simbolius ir suteikia jiems naujų reikšmių.

B. Praun (g. 1978) baigė fotografijos studijas Taikomųjų mokslų universitete Bylefelde (Vokietija), rengė parodas Vokietijoje, Nyderlanduose, Belgijoje, Austrijoje, Liuksemburge, viešėjo meno rezidentūrose Austrijoje, Liuksemburge, Suomijoje, Lietuvoje bei Šveicarijoje.

Klaipėdoje ji tęsė savo projektą „mėgstamiausios vietos”, prašydama uostamiesčio gyventojų nurodyti labiausiai patinkančias vietas, kuriose jie jaučiasi saugiai ir ypatingai.

Pastaruosius metus kūrėja negyveno ir nedirbo vienoje vietoje ilgiau nei keletą mėnesių. Ji savęs klausia, kas yra namai, kilmė, atsiminimai ir identitetas, kaip vieta įsiterpia į egzistenciją? Ar „namai“ vis dar tebėra aktualūs nykstant valstybių sienoms, vyraujant spartai ir judumui?

Projekte „Kelionių agentūra“ dalyvaujantiems rezidentams siūloma reflektuoti Klaipėdos regioną bei miestą, vesti dienoraščius bei „maršrutų apskaitą“, šitaip rezidentūrą prilyginant kultūrinių kelionių agentūrai.

Projekto akcentai – utopijos paieškos architektūroje, laiko slinktyse, lyties bei nacionaliniame identitete. Projektą remia Lietuvos kultūros taryba.

Paroda veiks iki gruodžio 21 d.

Šaltinis
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją