Padirbti eurai į Lietuvą patenka iš skirtingų spaustuvių

Lietuvos policijos Kriminalistinių tyrimų centras nustatė, kad daugiausia iš apyvartos išimtų 50 ir 20 eurų klastočių pagamintos skirtingose spaustuvėse ir skirtingu būdu, rašo „Kauno diena“.
© DELFI (R.Tenio nuotr.)

„Tai nustatyta, lyginant iš apyvartos išimtas kupiūras su Europos centrinio banko duomenų bazėmis, saugančiomis po Europą paplitusių eurų klastočių indikatyvus“, - sakė centro Dokumentų tyrimo skyriaus viršininkas Žilvinas Ragauskas.

Tarp iš apyvartos išimtų, kaip įtarta klastočių, rastos dvi tikros kupiūros – 5 ir 50 eurų.

Anot Z.Ragausko, 5 eurų kupiūra yra senesnės laidos, tačiau galiojanti. Atvejis su klastote palaikytu tikru 50 eurų banknotu greičiausiai buvo jį tikrinusio aparato klaida.

Teisėsaugininkai jau yra sulaikę ir įtariamųjų eurų klastočių platinimu.

Alytuje įtariamieji įkliuvo dvi dienas iš eilės vienoje parduotuvėje pirkę alkoholį, už kurį mokėdavo 50 eurų kupiūromis, nors dar buvo galima atsiskaityti litais. Pardavėjos šiuos jaunuolius prisiminė, kai inkasatoriams, perskaičiuojant kasoje buvusius pinigus, kilo įtarimų dėl 13 vienetų 50 eurų banknotų. Buvo sulaikyti keturi alytiškiai.

Praėjusią savaitę buvo sulaikyti ir keturi 50 eurų klastočių platinimu įtariami kauniečiai. Iš pradžių buvo sulaikytos dvi moterys, atsiskaičiusios 50 eurų klastotėmis spaudos kioske ir parduotuvėje. Vėliau - jų nurodyti du vyrai.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją