Kaip atsikratyti celiulito?

 (30)
Celiulitas, negražiai atrodanti nelygi oda, dar vadinama „apelsino žieve“, būdingas daugumai moterų, ypač jis ryškus ant šlaunų ir sėdmenų. Ar įmanoma jo atsikratyti sportuojant?
© Shutterstock nuotr.

Celiulitą turi ir vyrai (10% atvejų), taip pat jis gali atsirasti ant rankų, pilvo, blauzdų. Normaliam organizmo funkcionavimui kūnas turi turėti šiek tiek riebalų. Celiulitas – tai matomos riebalų sankaupos, riebalų ląstelės, kurios pakelia odą.

Celiulitas dar nereiškia, kad asmuo turi antsvorio. Liekni žmonės gali turėti celiulitą, o turintys antsvorio – ne. Dauguma moterų turi celiulitą, nes jų organizmas linkęs labiau kaupti riebalus. Ar išsivystys celiulitas, ar ne, priklauso nuo daugelio veiksnių – genetikos, lyties, hormonų ir t.t.

Kadangi celiulitą sukelia riebalų sankaupos, numetus svorio jis gali sumažėti. Tačiau beveik neįmanoma treniruoti atskirų vietų, kuriose matomas celiulitas.

Kardio pratimai padeda sudeginti riebalus, jėgos treniruotės taip pat svarbios svorio metimui ir bendram kūno lavinimui, tačiau jos nepadės atsikratyti celiulito.

Kremai, masažai, specialus gydymas taip pat nepadeda įveikti celiulito. Gal kai kurie produktai sumažina celiulito požymius, sustangrina odą, tačiau rezultatai laikini.

Specialus projektas „Judėk“
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją