Informavo, ko tikėtis praėjus 20 metų po namo atnaujinimo

 (17)
Pasak ekspertų, po renovacijos namas ilgiau tarnauja 20 metų. Būsto savininkams kyla ne vienas klausimas apie tai, kas bus po minėto laikotarpio: ar viskas nusidėvės, ką teks daryti, ar vėl reikės skirti didelę sumą pinigų.
Jei atlikta kokybiška renovacija, papildomais darbais nereikia rūpintis ir po 20 metų
© Fotolia nuotr.

Pirmiausia reikės keisti stogą

Vilniaus Gedimino technikos universiteto Statybos ekonomikos ir nekilnojamojo turto vadybos katedros prof. dr. Saulius Raslanas teigė, kad daug kas priklauso nuo atliktos renovacijos darbų kokybės. Pasak mokslininko, jei renovacija atlikt ypač gerai, modernizuoto būsto savininkas gali būti ramus net ilgiau negu 20 metų.

„Jei pastatai buvo kokybiškai renovuoti, be jokių brokų, tai ir po dviejų dešimtmečių bus ramu. Žinoma, drįsčiau abejoti tik dėl stogo ir langų“, - DELFI kalbėjo mokslo atstovas.

Jis informavo, kad didžiausi šilumos nuostoliai yra dėl langų. Tyrimų rezultatai rodo, kad per langų siūles išeina daugiausiai šilumos. Mokslininkas kalbėjo, kad per tiek metų, tikėtina, bus sukurti ir patobulinti langai, kuriuos vertės įsigyti. Tiesa, per tiek laiko greičiausiai bus pakeisti ir šilumos normatyvai.

„Norėčiau priminti, kad ypač svarbu, kokia yra stogo dangos medžiaga. Jei tai yra, pavyzdžiui, ruberoidas, tikėtina, dangą reikės keisti jau praėjus ir dešimtmečiui po renovacijos“, - kalbėjo S. Raslanas.

Rekomendavo pastoviai kaupti lėšas

Aplinkos viceministrės Daivos Matonienės teigimu, reikia suprasti, kad bet kuris renovuotas būstas reikalauja pastovios priežiūros.

„Suprantama, kad po renovacijos reikės skirti mažiau dėmesio būstui, bus viskas lyg ir sutvarkyta, tačiau, būtina priežiūra ir patikrinimai po dviejų, penkerių, dešimt ar daugiau metų“, - DELFI sakė D. Matonienė.

Tiesa, patikrinimui yra paskirti techniniai darbuotojai, tačiau namų savininkams vertėtų nepatingėti ir kas kartą juos pakviesti.

Kalbėdama apie priežiūrą, pašnekovė įvardijo pastoviai kaupiamas lėšas, kurios yra LR Civilinio kodekso numatoma prievolė namų savininkams.

„Tai gali būti vos kelių eurų mėnesinė įmoka. Tačiau sukaupus tokių lėšų, kartu su kitais daugiabučio gyventojais neturėsite finansinių trukdžių pakeisti tai, ką reikia: stogą, šildymo sistemą ar kita. Vertėtų atsiminti, kad būsto renovacija nėra amžinas dalykas“, - sakė Aplinkos viceministrė.

Pašnekovė pastebėjo, kad daug kas nekaupia lėšų, neskiria didelio dėmesio būsto priežiūrai. Žmonės sunerimsta tik tada, kai jau pradeda griūti balkonai ar kitos namų dalys.

Projektas „2000 renovuotų daugiabučių“
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją