DELFI pristato naują projektą „Aš – robotas“

Kas yra „Aš, robotas“? Akylesni turbūt pastebėjote, kad tai robotikos tėvu vadinamo amerikiečių fantasto Aizeko Azimovo apsakymo pavadinimas. Būtent jis sugalvojo ir pasiūlė žymiuosius tris robotikos dėsnius – robotas negali pakenkti žmogui, robotas turi paklusti žmogui ir robotas turi rūpintis savimi, jei tai nepažeidžia pirmųjų dviejų dėsnių.

Ir matėme nemažai Holivudo filmų, gąsdinančių mus robotais, kurie pažeidžia pirmąjį dėsnį ir pradeda kovoti su žmonija. Realybėje to bijoti neverta - šiame reportažų ir tiesioginių laidų cikle norime jums pristatyti galimybes, kurias mūsų šalies verslui, universitetams ir visuomenei suteikia robotikos plėtra.

„Aš, robotas“ parodys, kokius robotus konstruoja Lietuvos robotikos mokyklos, moksleiviai varžysis tarpusavyje vykdydami įdomias užduotis. Susipažinsime su robotais, kurie padeda mūsų pramonės įmonėms, o verslininkai išsakys tolimesnius pageidavimus robotikos plėtrai, kuriuos aptarsime debatuose su akademine bendruomene. Pažvelgsime į tai, kaip sekasi kurti robotus mūsų artimiausiems kaimynams latviams ir estams.

Savo užduotis gaus ir kitokių robotų – bepiločių arba dronų – kūrėjai. Ar pavyks jiems per trumpą laiką ne tik nufilmuoti gražiausią video reportažą iš žiemiškos Lietuvos padangių, bet ir išvengti projekto autorių kabliukų.

Projekto „vinis“ – labiausiai robotikai nusipelniusių Lietuvos įmonių, universitetų ir asmenybių nominavimas ir apdovanojimas finalinėje „Aš, robotas“ laidoje.

www.DELFI.lt
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją